Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość VanillaBoy

Czym różni się Cola LIGHT od Coli ZERO?

Polecane posty

Gość VanillaBoy

?? Nurtuje mnie to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitulinka
Tym, ze Cola Zero jest skierowana do mezczyzn - taki chwyt marketingowy....takze tylko sie roznia etykietkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjytjy
nie prawda, bo róznia się też smakiem, zero jest bardziej zblizona od zwykłej coli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VanillaBoy
Aha,dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjytjy
no i chyba inny rodzaj słodzika jest użyty, ale nie jestem pewna. a i tak najlepsza cola light jest z biedronki za 1,99 zł , polecam :-) i nie chodzi mi tu o cenę, a o smak!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitulinka
no i jeszcze tylko tym, ze ZERO jest slodzona niskokalorycznymi slodzikami, a light aspartamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coca cola zero slodozona jest innymi slodzikami, takimi ktore pozwalaja pozostawic zblizony smak do oryginalnej coli. te slodziki maja takie nazwy ze lepiej zebys nie wiedziala bo do ust juz nie wezmiesz.. :P coca-cola light ma inny smak. slodzona typowymi slodzikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dobre z tym "produkt dla mezczyzn" haha. a co to niby kobiety uwielbiaja posmak slodzika i specjalnie kupuja takie ze slodzikami bo sie lubuja w tym smaku? ja pije zwykla coca cole bo ta zero dla mnie tez ma inny smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zero jest bez kofeiny, a cukier kazda cola ma bo cola jest robiona na bazie karmelu, a karmel to nic innego jak cukier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry ale ktos kto pisze ze cola zero czy light jest bez cukru, ma zle informacje wystarczy przeczytac etykiete, pisze jak byk: KARMEL!! czyli cukier roznica miedzy jedna a druga to tylko kofeina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erterterre
light jest dietetyczna, a w zero cukier zastąpiono jakimś gównem 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjytjy
12:16 [zgłoś do usunięcia] erterterre light jest dietetyczna, a w zero cukier zastąpiono jakimś gównem a Twoim zdaniem czym sie różni "dietetyczna" od "cukier zastąpiono gównem" ?? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas na etykiecie pisze Coca cola zero sem cofeina, czyli bez kofeiny nie wierze ze nie ma w niej cukru, chyba ze cala ta cola to jedno wielkie chemiczne gowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjytjy
chodzi wam o barwnik - karmel amoniakalno-siarczynowy, a to nie to samo co karmel prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjytjy
lady love jakby był cukier to i kalorie by były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wroc teraz czytam ze cola zero jest i z kofeina i bez niej nie wiedzialam ze jest tez coca cola waniliowa, grejfrutowa, limonkowa, cytrynowa i inne :D - masakra, u mnie w sklepach takich nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjytjy
cytrynowa jest i w polsce i wisniowa kiedyś była nie wiem czy jeszcze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cola zero jest słodzona szkodliwym aspartamem :) Na zachodzie to nie przeszło i tam nie ma w ogóle coli zero, tylko w krajach drugiej kategorii mogą truć ludzi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym, że
coca cola zero jest robiona na bazie oryginalnej receptury, a coca cola light nie, no i jeszcze tym, że coca cola light ma odrobinę mniej aspartamu niż coca cola zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym, że
"wroc teraz czytam ze cola zero jest i z kofeina i bez niej nie wiedzialam ze jest tez coca cola waniliowa, grejfrutowa, limonkowa, cytrynowa i inne - masakra, u mnie w sklepach takich nie ma" bez kofeiny to jest cola light, waniliowa jest pyszna, cytrynowa taka sobie, piłem też pomarańczową, ale nic specjalnego, bezkofeinową kupiłem niedawno, ale jeszcze nie piłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz jutro zaczynaja sie swient
cola zero zawioera Cyklaminian sodu a mozee cyklon sodu cyklaminian sodu jest substancja słodząca i powinny się go wystrzegać osoby cierpiące na alergię. Na koniec zapoznajmy się z najbardziej niebezpieczną substancją dodawaną do żywności, czyli z aspartamem. Otóż substancja ta może powodować wiele skutków ubocznych, np. bóle brzucha, nudności, zawroty głowy, napady epilepsji, przybieranie na wadze, skurcze mięśni, drętwienia, depresje, wysypki, zmęczenie, drażliwość, częstoskurcz serca, utratę słuchu, problemy z widzeniem, bezsenność, trudności z oddychaniem, palpitacje serca, utratę smaku, ataki niepokoju, niewyraźną mowę, bóle stawów, szum w uszach i utratę pamięci. Według naukowców prowadzących badania nad tą substancją jest ona w stanie pogorszyć stan zdrowia podczas takich chorób jak: chroniczny syndrom zmęczenia, epilepsja, guzy mózgu, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, opóźnienie umysłowe, cukrzyca i wady wrodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. nie mam teraz przy sobie etykiety ani light ani zero, więc nie powiem dokladnie, ale na pewno wiem, że i zero, i light mają: - tyle samo kofeiny - te same slodziki - ogolnie taki sam sklad, oprocz ostatniej pozycji na etykiecie. Jedna ma kwas cytrynowy, a druga cytrynian (?)sodu(?) 2. aspartan jest zdrowszy od cukru i tak naprawde to szkodzi w mniejszym stopniu niz pozornie zdrowy sok pomidorowy jest to spowodowane tym, ze jest on bialkiem(aspartan) a cukier(sacharoza)prowadzi do cukrzycy i nadcisnienia. Szkodliwosc aspartanu jest jedynie internetowym mitem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×