Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaayttra

30lat i Sztuczna Szczęka...Czy to wstyd?

Polecane posty

Gość nnie ossadzajjjj
Nie zgadzam sie z tym że próchnica zawsze powstaje od nie mycia zębów!!!!!Ba i ja jestem tego przykładem,osobiście mam manie mycia zębów nawet do 6-7 razy dziennie,od najmłodszych lat miałam problemy z próchnicą.Miliony wizyt u dentysty i nic to nie dało bo teraz jest gorzej!Każdy zab jest zarażony,i okazało sie ze to genetyczne jest po tatusiu mam ząbki,a teraz mój 4-letni syn ma to samo.Znam jednego faceta który myje zęby raz w tygodniu,a ma białe i zdrowe,ani grama próchnicy...Wiec nie osądzajcie dziewczyny o niemycie zebów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xx zz
lepiej sztuczna szczeka niz latac bez zebow . A problem w Polsce jest jeden -- brak dostepnosci do lekarzy -- czyli kolejka ... no i odplatnosc . panstwo polskie zapewnia ci darmowo tylko naprawe / wyrwanie bodajze jedynek ale za zastrzyk juz zaplacisz .. reszte musisz leczyc prywatnie .. a to niemale koszty biorąc te 1200 wszechobecne w placy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepsza sztuczna szczena niż zęby jak pniaki na mokradlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prochnica
>>>> Tak jest na przykład w przypadku leczenia zębów u dorosłych Polaków. Państwo zapewnia białe plomby tylko od kła do kła. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia: - Są po prostu tańsze i gorsze. Nie da się ich wypolerować, mają ograniczoną gamę kolorów. Nie są estetyczne. Jak wszędzie, tak i tutaj jakość idzie z ceną - wyjaśnia stomatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Państwo zapewnia usuwanie kamienia co pół roku, wyrywanie zębów w znieczuleniu i leczenie (bez znieczulenia) wszystkich zębów. Płaci się za plomby światłoutwardzalne. Sama korzystam z usług dentystycznych na NFZ i kolejek nie doświadczyłam. Umawiam się z tygodnia na tydzień, a osoby z bólem zęba są przyjmowane tego samego dnia. Nie korzystam ze znieczulenia, bo nie widzę potrzeby, a za białe plomby dopłacam 50 zł. Tak dużo osób uwierzyło, że zęby da się leczyć tylko prywatnie, że na NFZ kolejek już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie to? Podaj adres, przyjedziemy z drugiego końca kraju nawet. U nas mają umowę z NFZ tylko nieliczni, do tego nie najlepsi. Ludzie szukają potem ratunku za ciężkie pieniądze, a kolejka i tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się nad wyrwaniem zębów i wstawieniem szczeki (zęby mam uszkodzone w wypadku i mam tylko same kłopoty z nimi) naprawdę walczę z tym czy usunąć czy nie mam 36 lat i boję się że jakoś sobie z tym nie poradzę dlatego ratuje jak się tylko da lecz...no cóż różnie to bywa zapalenia ropnie.. a swoją drogą to moim mieście jak chciałem się umówić na wyrwanie zęba to podała mi termin za pół roku; było tak samo jeśli chciałem się umówić na uzupełnienie ubytku; jak chciałem zarejestrować żonę do kardiologa bo ma kłopoty z sercem to podali termin za trzy lata oraz siebie do urologa to termin był za półtorej roku, normalnie ręce opadają gdzie idą moje i nie tylko moje pieniądze pobierane na NFZ skoro albo się czeka naprawdę w długich kolejkach albo płaci się za prywante wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna ci gale do buzi wsadzić bez obawy ze odgryziesz:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej.Mam 36 lat i częściową protezę u góry.Zęby własne miałam nieładne(strasznie mi poszły przez silny refluks zoładkowy).Z początku mnóstwo kasy wydawałam na ich leczenie prywatnie(kilka tyś),niestety nadaremnie.Mam dwa wyjścia,albo korony z cyrkoniu(metale mnie uczulają) na cala gore,bo tak u mnie wychodzi,albo proteza częściowa,wybrałam to drugie.Na chwile obecna mam mnostwo innych wydatkow i poprostu mnie nie stac.Szkoda bardzo mi tej kasy w bloto wyrzuconej.Tak wiec ludzie nie zalamujcie protezami w mlodym wieku,bo coraz wiecej osob je ma.Jest wiele chorob czy sytuacji,przy ktorych zeby poprostu polecą.Logiczne jest,ze nie kazdego stac na implanty.Wiec głowa do gory:) p.s mam nadzieje ze czytelny wpis,bo chyba klawiatura szwankuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 55 lat i wszystkie zeby swoje . Oprócz tych wyrwanych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata

A ja mam protezę i w ogóle się tego nie wstydzę a mam 45 lat! W Pracowni Pięknego Uśmiechu w Borowie zajęli się mną na 5 z plusem. Doradzili protezę elastyczną, która trzyma się świetnie, jest lekka,elastyczna i zajmuje bardzo mało miejsca w buzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Sztuczna szczęka w tym wieku jest raczej nie spotykana ale nie wszyscy muszą o tym wiedzieć. Polecam ci wybrać się do protetyka http://protetykpulawy.pl/ Tam dobiorą ci odpowiednią protezę stomatologiczną, wyglądającą jak prawdziwe zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×