Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ArturHirth

Zdrowe Gotowanie!

Polecane posty

Gość ArturHirth

Zapraszam na gotowanie pysznych zdrowych dań na http://sukcesosobisty.pl/ jeden z przepisów :) pulpeciki mięsne Składniki na jedna porcje: 9 dkg chudego mięsa, 1 białko, 1 g soli, 5 g masła, 10 dkg czerstwej bułki, 25 ml odtłuszczonego mleka. Przygotowanie: Masło połączyć ze zmielonym mięsem, namoczoną w mleku i odciśniętą bułką oraz z ubitą pianą. Po wymieszaniu wymienionych składników uformować pulpety, włożyć je na wrzącą, osoloną wodę i gotować około 10 min. podawac z ryżem z sosem jogurtowym z ziołami z kawałkami pomidorka Więcej na portalu http://sukcesosobisty.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mais non!
odtluszczone jedzenie to wcale nie oznacza zdrowe jedzenie ;) zdrowiej byloby uzyc czegos zdrowego zamiast tej bulki na przyklad ;) a jajko? jedno z najwiekszych dobroczynstw przyrody dla naszego zdrowia i pracy mozgu. tak czy inaczej, dziekujemy za przepis. takie kotlety na pewno beda zdrowsze od powszechnie stosowanych - z tlustego wieprza pochodzacego z kostki pt. "mieso mielone' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ze tak zapytam.,,,,,,
9dkg mięsa? to ile tych pulpetów wyjdzie? 2-3? Nie opłacałoby mi się gotować dla 3 pulpetów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak juz musisz
z jajek zdrowsze jest zoltko, wiec nie wiem czemu zostalo wyrzucone z przepisu... biala bula do najzdrowszych nie nalezy, lepiej ja czyms zastapic. odtluszczone mleko to nonsens, bo witaminy wchlaniaja sie z tluszczem. po za tym po co odtluszczone mleko, skoro dodajemy maslo? czy maslo nie lepiej zastapic tluszczem roslinnym, skoro i tak w posilku mamy juz tluszcz zwierzecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mais non!
tluszcze roslinne z reguly do zbyt zdrowych tez nie naleza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
Sorki, ale ten przepis jest, jakby od macochy dla pasierbicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mais non!
w ogole nie wiadomo o co komu chodzi. spadam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć lubie kucharzyć i eksperymentować, ale od dłuższego czasu nosze sie z amiarem nabycia parowaru, tylko jest taki wybór że trydno się decydować, może mi poradzicie które są najlepsze z tego co wiem gotowanie w parowarze jest bardzo zdrowe warzywa i mięso nie tracę wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia.x
Tak,potrawy na parze są bardzo zdrowe.Parowarów masz baaaardzo dużo do wyboru.Począwszy od wkładek do garnka, poprzez zwykłe garnki do kupienia w każdym markecie do parowarów elektrycznych. Ja używam garnków i parowaru elektrycznego. Moim zdaniem ważna jest wielkość powierzchni parowania i ilość poziomów. To wszystko oczywiście zależy od ilości osób, dla których chcesz gotować oraz od rodzaju przyrządzanych potraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak, zestaw garnków 8 tysięcy kosztuje, a parowar ile, 3 tysiące i kiepska umowa ratalna??????? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynocha z tym spamem, poc***ak wpycha sie w kazdy temat :p A przepis faktycznie jakis abstrakcyjny.... maslo z odtluszczonym mlekiem i biala bula... no cud, miod i orzeszki, jak powiadaja uzytkownicy pewnego portalu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Emilka88
Ja bardzo sobie cenię zdrowe gotowanie i tak właśnie staram się przygotowywać dania dla swojej rodziny. Nie zawsze jednak mam czas na szukanie nowych inspiracji i na zabawę w kuchni. Podobno jednak wystarczy 30 minut by przygotować smaczny i zdrowy posiłek. Z niecierpliwością czekam na szczegóły tego magicznego sposoby Kingi Paruzel. Jakby ktoś też chciał poznać ten sposób to zachęcam do zapisu do newslettera na stronie tej szefowej kuchni - http://www.pomyslszefa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halka49
Dla mnie zdrowe gotowanie to gotowanie na parze. Przyrządzam tak mięsa, ryby i warzywa w parowarze philipiaka. Do tego wzbogacam dietę o nabiał i owoce + kijki i basen. Czuję się świetnie i mimo 50-tki na karku wcale się na tyle nie czuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babbinka
ankaszym, są też dobre, zdrowe gotowce. No prawie gotowce... bo takie jakby fixy do potraw. Knorr ma takie naturalne, dodajesz mięso czy makaron i masz gotowe pyszne, zdrowe danie, bo bez sztucznych dodatków, 100% naturalnych składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrej jakości makarony, np od http://makaronyanna.com.pl/, dobrze wpływają na nasz organizm, bo są źródłem energii, dzieki temu mamy siłę do działania, więc nie ma co ich wykluczać z diety, a jedynie zadbać o ich jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×