Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość atakijeden

Codzienne bieganie, a zdrowie

Polecane posty

Gość atakijeden

Witam wszystkich:) Postanowiłem biegać. Stanowczo. Mam 18 lat, 182 cm wzrostu, waga koło 88 kg. Biegi nie sprawiają mi jakiś większych problemów jeżeli chodzi o zmęczenie, ale masakrycznie jest 'po'. Jest mi słabo, robi sie ciemno przed oczami etc (chwilowe uczucie). Moje pytania: Biegam godzinę dziennie. Ile razy w tygodniu, przez jaki czas muszę biegać, by były jakiekolwiek skutki? i drugie pytanie: czy ze względu na swoją wagę nie zaszkodzę swemu zdrowiu? Pomóżcie... :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.oSilowni.pl
Nie zaszkodzisz, jednak pamietaj o odpowiednio dobranym obuwiu w zaleznosci od rodzaju stopy oraz podloza po jakim biegasz. Zle sie odzywiasz dlatego ci slabo, regularne bieganie i odpowiednie odzywianie temu dopomze, ze tak to ujme. I pamietaj duzo pij no i o rozgrzewce dodatkowo moge pomoc na www.oSilowni.pl na forum, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atakijeden
dziękować :) zredukowałem kolację do minimum, nie wiem czy to dobrze czy źle. Pije dużo wody, zero podjadania słodyczy po południu, najwyżej przed południem w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafka222
Hej, nie redukuj kolacji i jedz ja, tylko raczej taka bialkowa- serki wiejskie, tunczyk, chude mieso plus warzywa. Nic sie tez nie stanie jak bedziesz biegal co drugi dzien, ale regularnie- w dzien bez biegow bedziesz sie regenerowac, ewentualnie mozesz wtedy robic trening silowy. i to prawda- zainwestuj w buty, szkoda kolan! powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nizioło
Zgadza się, kolację jedz, bo organizm może uznać nocne przerwy jako głodówki i wtedy może spowalniać metabolizm. Najlepiej białka żeby była pożywka dla mięśni, nie zaszkodzi też jak trochę przed snem wypijesz szklankę mleka. Co do reszty posiłków to postaraj się jeść co 2, 3 godziny nie zapijać posiłków wodą tylko pic ją oddzielnie w miarę możliwości, przynajmniej te pół godziny przed i po jedzeniu. Dieta powinna być tylko na lekkim deficycie tak żeby spalał sie tłuszcz a nie mięśnie. Co do biegów to staraj się nie biegać po asfalcie ani po chodniku tylko wybieraj polne drogi w miarę możliwości i oczywiście dobre obuwie. Staraj się też skupiać na równomiernym oddychaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ines666
Hej. Ja uważam, że biegając aż godzinę dziennie spokojnie wystarczy powtarzać trening około 3-4 razy w tygodniu i na pewno po niedługim czasie zobaczysz rezultaty. Ja tak miałam, z tym że bywało i tak, że biegałam więcej razy w tygodniu. Wiesz, nie jest tak ważne, czy będą to 3 czy 4 razy w tygodniu, tylko to, żeby nie poddać się po 2 tygodniach i powtarzać czynność regularnie. No i oczywiście odżywiać się przy tym rozważnie i prawidłowo. Bo żaden trening nie da aż tak fajnych rezultatów jeśli będzie się pochłaniało jednocześnie góry jedzenia Aha, no i zwróć też uwagę na obciążenie stawów. Przy tak częstych treningach kolana nie mają za dobrze. Pamiętam, że u mnie po 2 miesiącach pojawiły się spore problemy, strasznie mnie bolały nogi. Musisz zadbać o stawy. Kup sobie w aptece taką sól Salco to jest sól jodowo-chromowa lecznicza i bardzo dobrze pomaga, z tym że trzeba ją stosować około 3 tygodni, żeby zaczęła naprawdę działać. Jak dla mnie jest super. Życzę powodzenia w Twoich treningach! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×