Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pomaranczka92

kto jest na poczatku staran o dzidzie

Polecane posty

Gość co co co co do kamisia
Lutenizacja niepęknietego pęcherzyka inaczej LUF Gdzie pęcherzyk pęcherzyk ulega przed czasem lutenizacji bez uwolnienia komórki jajowej,wynikający z zaburzenia cyklu Przyczyn LUF może być kilka,jednak leczenie uzależnione jest od diagnozy z jakie przyczyny występuje. Badanie na progesteron może być niedokładne tak jak występująca hipertermia. Diagnozowanie jest głównie badanie ultrasonograficznego wskazujące na dojrzewania pęcherzyków jajnikowych. Skuteczną metodą leczenia wywołanej zespołem LUF jest punkcja pęcherzyków jajnikowych a w przypadku problemów w zajściu w ciążę stosowanie IUI domaciczną. Premenopauza to czas, który charakteryzuje obniżona płodność. Za przyczyną słabszej wydolności ciałka żółtego następuje skrócenie fazy progesteronowej. Zdarza się, że dojrzała już komórka jajowa nie zostaje uwolniona z pęcherzyka Graafa a występuje wzrost temperatury, za którym odpowiedzialny jest progesteron. Takie zjawisko nazywane jest zespołem luteinizacji niepękniętego pęcherzyka jajnikowego (LUF). otóż, słaby wzrost pęcherzyków przejawia się niskim poziomem estrogenów w krwi kobiety. Przysadka mózgowa zwiększa wydzielanie hormonu folikulotropowego (FSH), aby stymulować rozwój pęcherzyków a komórki wzrastających pęcherzyków wydziala estrogen. Jego poziom może być na tyle wysoki, że zmylone gruczoły szyjki macicy zaczynają produkować śluz płodny. Następstwem obniżenia stężenia estrogenów we krwi jest krwawienie. W okresie premenopauzy krwawienia są zróżnicowane pod względem trwania i obfitości. Kobiety zaznaczające na wykresach wzrost i spadek temperatury powinny pamiętać o tym, że każde krwawienie w okresie przekwitania w fazie temperatur wyższych, jest okresem uznawanym za płodnyLeczenie niepłodności związane z endometriozą ... zaburzeniami owulacji, zespołem luteinizacji przetrwałego (niepękniętego) pęcherzyka jajnikowego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rzanuaria
Hej. Ja was czytam na bieżąco i trzymam kciuki ale jakoś przez to ze już nie jestem staraczka to wole sie nie udzielać i nie mądrzyc;) ale mocno wam kibicuje dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
kamisia.... ale wiesz juz przynajmniej mniej wiecej na czym stoisz kochana dostaniesz jakies leki i moze w najblizysz cyklach sie uda.....ja mam tescik kupiony jutro rano zrobie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam troszkę o tym i właśnie co kobieta to inaczej każda to przechodzi. Albo leki albo zastrzyki z pregnylu, czytam i czytam i nie rozumiem. Powody mogą być różne a do tego taki pęcherzyk może zamienić się w torbiel jak nie pęknie. Eh, głowa pełna i wielka... Badania mogą wyjść ok i w ogóle, namieszane to takie, założyłam temat by kobiety, które to miały to pisały ci i jak, ale echo... Brak mi sił normalnie... Magdalenka, życzę Ci z całego serduszka dwie kreski, należy Ci się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
hej!!!!! tak jak myslalam ten wyszedl jak i inne negatywny, chodz sie ludzilam czas chyba przestac sie ludzic w moim przypadku cuda sie nie zdazaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammmmmmmmmmmmmm
eh szkoda Magda... tylko czemu tak Ci się spóźnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
nie mam pojecia endometrioza i pewnie znowu sie cos po....rzylo,bylam na to przygotowana ale mimo wszystko liczylam na jakis cud!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kammmmmmmmmm
i co magda bylo sie tak nakrecac????? i doszukiwac objawow ktore nie byly ciazowymi:o a to kammmmmm to ja kamisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
no wlasnie Kamisia ktos sobie robi glupie zarty......no nie mam dalej pewnie sie cos pochrzanilo trudno tym razem sie nie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wita swiat xalyyy
kamisia a kto zaklada temat z tym opisem co masz w stópce zeby odpowodac. piszsz jako kammmmmmmm i piszesz up up zeby odpowidac moze nie ty klamczucho wreda hahah a ty magda sie nie nie nakrecaj bylo wiadomo ze to nie ciaza a objawy sobie uroilas w tym łbie stara ruro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże co za popierdoleni ludzie!!! Madzia przykro mi :( Kamisia to czyli u Ciebie nie uwalniają sie jajeczka??? dobrze rozumiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, u mnie nie pęka pęcherzyk... mam zdjęcie przerośniętego pęcherzyka o wielkości 29mm eh.. teraz we wtorek gin będzie mi mówił jakie badania w związku z tym muszę zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
ta tragedia rozpuszczone bachory ale tacy ludzie tez zyja niestety.....ja sie nie przejmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, pobudka, co z Wami :D Monika dawno się nie odzywała zapomniały o topiku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zapomniałam o Was :) Poprostu z zapałem szukałam pracy ale lipa :( Nie udzielałam się ale uważnie czytałam na bierząco Wasze posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polariska
Cześć dziewczynki Kochane ... OOOO matkooo jakkkk miii jest cały czas nie dobrze wymiotuje 3 razy dziennie z łużka wstać nie moge bo zaraz mi słabo masakra jakaś ... wierce się jak kokoszka ... okropieństwo ... ;/ Zazdroszcze tym mamom które mają siły co kolwiek robić ja jestem ciągle nie tomna ... masaa jakaś. Że to można się aż tak źle czuć ?? ;/ ... Brakuje mi sił ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świętokrzyskie. Polariska każda mamusia przechodzi inaczej te 9 m-e :) A ja słyszałam wersje od lekarzy że to dobrze jak sie wymiotuje bo to dobrze przyjęta ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorelerikitiki
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć,jakoś spokojnie zrobiło się ostatnio na naszym topiku. Ja mniej się udzielam,bo albo ciągle pracuję albo zajęta jestem przygotowaniami do ślubu (to juz za 12 dni!).Ale czytam Was na bieżąco.Ja w sobotę mialam dostać @,ale jak do tej pory nie przyszła. Zrobiłam test wczoraj,ale 1 kreska wiec w ciaży nie jestem.Dziwi mnie tylko to,ze odkad zaczęłam się starać o dziecko to mi sie okres zaczął spóźniać. Tak było w zeszłym miesiącu i tak jest i teraz. I nie wiem co jest tego powodem,bo tak to zawsze miałam co 28 dni. Niby mam niewielkie te spóźnienia,bo ostatnio bylo 2dniowe,ale jednak są. Może to wina stresu,bo jednak zaczęłam się stresować tym ślubem,przeprowadzką itd.Ciekawa też jestem jak tam u Ciebie pomaranczko?Dostałaś @?Magdalenko Ciebie to podziwiam,za siłę i walkę o dzidzię. Wierze,że Ci sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć,jakoś spokojnie zrobiło się ostatnio na naszym topiku. Ja mniej się udzielam,bo albo ciągle pracuję albo zajęta jestem przygotowaniami do ślubu (to juz za 12 dni!).Ale czytam Was na bieżąco.Ja w sobotę mialam dostać @,ale jak do tej pory nie przyszła. Zrobiłam test wczoraj,ale 1 kreska wiec w ciaży nie jestem.Dziwi mnie tylko to,ze odkad zaczęłam się starać o dziecko to mi sie okres zaczął spóźniać. Tak było w zeszłym miesiącu i tak jest i teraz. I nie wiem co jest tego powodem,bo tak to zawsze miałam co 28 dni. Niby mam niewielkie te spóźnienia,bo ostatnio bylo 2dniowe,ale jednak są. Może to wina stresu,bo jednak zaczęłam się stresować tym ślubem,przeprowadzką itd.Ciekawa też jestem jak tam u Ciebie pomaranczko?Dostałaś @?Magdalenko Ciebie to podziwiam,za siłę i walkę o dzidzię. Wierze,że Ci sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć,jakoś spokojnie zrobiło się ostatnio na naszym topiku. Ja mniej się udzielam,bo albo ciągle pracuję albo zajęta jestem przygotowaniami do ślubu (to juz za 12 dni!).Ale czytam Was na bieżąco.Ja w sobotę mialam dostać @,ale jak do tej pory nie przyszła. Zrobiłam test wczoraj,ale 1 kreska wiec w ciaży nie jestem.Dziwi mnie tylko to,ze odkad zaczęłam się starać o dziecko to mi sie okres zaczął spóźniać. Tak było w zeszłym miesiącu i tak jest i teraz. I nie wiem co jest tego powodem,bo tak to zawsze miałam co 28 dni. Niby mam niewielkie te spóźnienia,bo ostatnio bylo 2dniowe,ale jednak są. Może to wina stresu,bo jednak zaczęłam się stresować tym ślubem,przeprowadzką itd.Ciekawa też jestem jak tam u Ciebie pomaranczko?Dostałaś @?Magdalenko Ciebie to podziwiam,za siłę i walkę o dzidzię. Wierze,że Ci sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Donusia.... nio cicho sie cos zrobilo......ja podejrzewam ze u ciebie stres sie odzywa kochana......ja tez nie dostalam przed slubem za to z samego rana po nocy poslubnej .....za 11 dni jade do domku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnie prosze o pomoc
pilnie prosze o pomoc mam prośbe mozecie mi podac ale napewno w jakich dniach robi sie prolaktyne , TSH, T3 ,T4 ,PROGESTERON ,PROLAKTYNA, LH,ESTRADIOL FSH TESTOSTERON bo nie chce specjalnie isc po skierowanie i placic za to idąc do laboratorium musze miec skierowanie? czy moge na własne zyczenie zrobic? jak ktos kompetentny mógl by mi pomóc i czy jakies hormony mam jeszcze zrobic czy sa jakies jeszc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
powinien ci takiej odpowiedzi udzielic lekarz szczegolowej zreszta ja nie pamietam niestety dokladnie a nie chce cie wprowadzac w blad a pozatym wpisujac poszczegolne hormony w wyszukiwarce napewno Ci wyjdzie w jakich dniach.....powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rzanuaria
WspolcZuje Polariska...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam z pracy, nie ma to jak pierwszy dzień w pracy po urlopie... kocham to :D jutro wizyta, ciekawe jakie badania mi zleci, akurat niedługo koniec cyklu, więc będę mogła robić badania już w nowym cyklu, im prędzej, tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trelemorelerikitiki
:P :P :P :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×