Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agatta78234

rewelacyjny kurczak!

Polecane posty

Gość agatta78234
Nie mówię, że zdrowe, ale na pewno smaczniejsze niż jedzenie bez kostek i przypraw i zdrowsze niż tłusta kiełbasa czy karkówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"wolę dac dzieciom kurczaka niż tłustą kiełbasę" a słyszałaś kiedyś może o chudej kiełbasie? :D serio, istnieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatta a dla Ciebie istnieja tylko dwie wersje jedzenie ?? albo kurczak w zupie z proszku, albo tlusta kielbasa ???? :-O Rozmowa z koniem normalnie :-O :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatta78234
No chyba piszę o grillu? Chuda kiełbasa z grilla jest ohydna:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten przepis to jakiś żart???
??? :O kurwa w życiu bym tego nie tknęła :o A że nie potrafisz ugotować dobrej zupy bez kostek to dupa z ciebie a nie kucharka :o Nigdy nie dodaję kostek do zup, wegety itp tylko dużo warzyw i ziół i zupa zawsze wychodzi pyszna a tego chemicznego gówna z kostki bym nie zjadła :o to już lepiej zalewaj sobie zupki chińskie wrzątkiem, na jedno wyjdzie bo smak taki sam chujowy a mniej roboty :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzieee, trzymajcie mnie. jest tyle fajnych przypraw, że można zrobić naprawdę cuda bez dodatku chemii. karm tak dalej dzieciaki, a w wieku dojrzewania będą cię przeklinać za trądzik (od tej chemii) i nadwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatta78234
Przypraw uzywam przecież, gdzie napisałam, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatta78234
Przypraw uzywam przecież, gdzie napisałam, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówię o przyprawach typu czosnek, cebula, zioła itp., a nie szicie z kostki czy innych gotowcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhym:)
ten topik to prowokacja, jak i inne tej kurwy dajcie spokoj niech se wyjebana szmata pisze sama ze soba koniec, zamykamy i spadamy a ty wiejska frajerko idz wyruchaj sie z wieprzem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheh, chuda kielbasa jest ochydna, no widzisz :-) pewnie ryby, warzywa, owoce morza z grilla tez sa ochydne :-D a jakich przuypraw uzywazs ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatta78234
yhym:), powiało kulturą:/ Uzywam różnych przypraw, najchętniej gotowych mieszanek, bo idealnie pasują do potraw. Do zup daję często majeranek. Czosnek daję granulowany, bo zwykły trzeba wyciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"najchętniej gotowych mieszanek, bo idealnie pasują do potraw." ach, ten glutaminian :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobieto jak Tobie sie nawet swiezego czosnku nie chce wyciskac, i przyprawa do zup jest majeranek, to w ogole nie ma co gadac :-D I Ty twoerdzisz, ze niby umiezs gotrowac ??? hahahah :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatta78234
Jakoś moimi potrawami wszyscy się zajadają ze smakiem, a na każde święta jestem proszona o przygotowanie żurku i mięsa, bo robię to najlepiej z rodziny:) także insynuacje o moim braku umiejętności sobie daruj i za moją radą zrób raz tego kurczaka i zobacz jak wszyscy będą pałaszować ze smakiem:) Po prostu zazdrościsz, że ktoś może przygotować pyszne danie nie stojąc w kuchni godzinami bawiąc się w wyciskanie czosnku czy gotowanie wywarów z wołowiny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatta78234
Jakoś moimi potrawami wszyscy się zajadają ze smakiem, a na każde święta jestem proszona o przygotowanie żurku i mięsa, bo robię to najlepiej z rodziny:) także insynuacje o moim braku umiejętności sobie daruj i za moją radą zrób raz tego kurczaka i zobacz jak wszyscy będą pałaszować ze smakiem:) Po prostu zazdrościsz, że ktoś może przygotować pyszne danie nie stojąc w kuchni godzinami bawiąc się w wyciskanie czosnku czy gotowanie wywarów z wołowiny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmartwię cię - moimi też zajadają się ze smakiem, a mam paru niezłych kucharzy w rodzinie i nie stoję godzinami nad garami, bo jakoś nie zauważyłam, żeby stanie nad czymkolwiek przyspieszało proces gotowania/pieczenia :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fajnie :-) oczywisacie, umieram z zazdrosci nad twoim kurczakiem z kostka i zupa z paczki :-) wrecz mnie skreca z zadrosci :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czopek456
NIE GADAJCIE Z NIĄ TO PROWOKATORKA.TO TEGO PROSTACZKA SKORO TAKA KUCHNIE SERWUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja, zazdroszczę tych kostek jak cholera. zaraz idę sobie kupić cały karton :D będę nimi rzucać z okna w sąsiadów :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swetka..
ciekawe jak długo na tych kostkach chipsach coli pojedziecie ..do czasu ... ja tez nie uzywam kostki a w zamian kosci duzo jarzyn, zieleniny i rosół pycha pomodorowa przeciez pomidorowy smietana swojska rewelacja .... duzo ziół sól pieprz ..do miesa dzien wczesniej przygotowane oczywiscie zeby mieso naszło ..tak samo robie z grilowanym .... a na tej chemi długo nie pociagniecie...jak sie chce i ma checi i na łatwizne z lenistwa idzie do sklepu i kupuje co popadnie ale to sie odbije na zdrowiu jk nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie jest więcej niż jedna baba zawsze są przepychanki słowne na forum.Tak jej smakuje niech tak gotuje jej brocha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla lubiacych zdrowo i pysznie zjesc, moze tez wegetariansko, polecam zupe krem z marchewki plus siwezy imbir :-) Rewelacja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tok tok tok
Agatta Jest mnóstwo zdrowszych potrwa na grilla niż kiełbasa i kurczak w zupie z proszku. Np. skrzydełka - gotujesz w rosole (warzywa, zioła +sól + pieprz). Podgotowane wrzucasz na grilla by się dopiekły i zyskały chrupiącą skórkę. Albo przyprawiasz pierś kurczaka oliwą z oliwek, solą morską, pieprzem ziołami. Kroisz w kostkę i nabijasz z warzywami - szaszłyki. Łosoś lub pstrąg tęczowy z grilla jest obłędny. Rybę marynujesz w marynacie ok 2-3 godzin. Marynata to 0,5 szklanki sosu sojowego ciemnego + 0,5 szklanki syropu klonowego + łyżeczka chrzanu. Podczas pieczenie smarujesz co jakiś czas marynatą. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tok tok tok
@ Jelly No do fasolówki i grochówki majeranek to podstawa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bar(a)bara
oj kuchty, kuchty nie ma to jak sie nawzajem obrzucac blotem i wmawiac ktora lepiej robi :D najpierw to sie kultury nauczcie, bo co whodze na topik to nieprzyjemnie, jakby nie mozna bylo prowadzic dyskusji na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przychylam się do opinii, że to prowo. autorka nie gotuje, ona je śmieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma o czym opowiadac ....
biedna agatka, dzieci juz uzaleznila od glutamianu sodu, dorosli od dawna uzaleznieni, to sie zachwycaja taka kuchnia, gdzie wszystko smakuje zupka knorra - idealnie przyprawiona glutamianem sodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winiary nie robia cebulowej
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×