Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dieta 14 miesięcznego

dieta 14 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość dieta 14 miesięcznego

zastanawiam się czy moja córeczka je tak jak powinna,oto jej jadłospis 7.00- mleko modyf 180ml 10.30- kanapka z wędliną i żóltym serem i parówka lub jajko albo płatki na mleku lub kaszka 11.30- owoc(czasami 1.2 grejpfruta,kiwi, gruszka) 12.30-jogurt 15.00- zupka lub ziemniaczki z mieskiem 17.00 kisiel lub budyń lub kaszka 18.30- owoc lub coś słodkiego 20.00- mleko modyf 210 ml czasami zamiast czegoś zje rogala albo bułeczkę,raz więcej owocóe raz mniej,ale nie wiem czy nie za mało mleka bo ciagle słyszę,że za mało mleka pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yukkita
w tym wieku mleka ok 350 ml wystarczy, a ty dajesz też zółty ser, jogurt, budyń więc jest ok. ale parówki sobie (jej) daruj bo nie ma tam wartościowego mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14-mies dziecka
tak,makaron z sosem,pomidorową,za kaszą nie przepada,ale ogólnie to obiady są urozmiacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14-mies dziecka
urozmaicone i rybę też je bo o tym nie wspomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14-mies dziecka
cieszę się,że je dobrze,ma ktoś jeszcze jakieś uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pediatra Rafał
Powinna spożywać dwa razy tyle co teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pediatra Rafał
Powinna spożywać dwa razy tyle co teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14-mies dziecka
jasne, ciekawe gdzie by to zmieściła i tak często słyszę,że je bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laloooonia
No dobry ten jadlospis,ja sie tylko tak zastanawiam...mam corke w tym samym wieku. w ciagu dnia potrzebuje drzemki ze dwie godziny,bawi sie,wychodzimy gdzies -przy takiej czestotliwosci podawania posilkow to bym sie na krok z domu nie ruszyla ,no moze ruszyc to bym sie ruszyla,ale caly czas bym musia latac z jakimis lyzeczkami,przerywac jej zabawe ,wybudzac ze snu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka
autorko a ile waży Twoja córka? bo moja jest z 21 lutego i ma 12 kg i mierzy 83 cm a nie zje tak dużo jak Twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14 mies dziecka
moja córka jest z 7 marca,waży 11kg ile mierzy to nie wiem ale jest wysoka,dużo wyzsza niż dzieci znajomych w jej wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14 mies dziecka
moja córka śpi od 9 do 10 tak średnio i od 13.30 do 15.00 jak gdzieś jedziemy to banana w torebkę i tyle,raz zje mniej drugi raz więcej,róznie się układa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14 mies dziecka
jak była mniejsza to była gruba,a teraz jest normalna,ale jest wysoka i ogólnie to je dosć dużo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguspagus
moja ma rok i 2 tygodnie, wiec troche mlodsza i je tak: 7:00, 200 ml mleka plus kawalek bulki 9:30, owoc i jakies ciastko, kawalek chleba z czyms 12:00, obiad, zupka - najrozniejsze 14:00, jogurt 16:00, jakas przegryzka - twarozek, owoc, kisiel, itp 18:00, kolacja - makaron z sosem, risotto, zupka (jak nie bylo w poludnie), ziemniaki z mieskiem itp 20:00 - 200 ml mleka wazy bardzo malo, bo jakies 8,5 kg... badnania w normie. rusza sie jak perszing..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14 mies dziecka
aguspagus ogólnie to jedzą bardzo podobnie tylko w innym czasie dzisiaj było tak 7.00 mm 180ml 10.30-1,5 kromki chleba z serem szynką pomidorem i parówka 12.30- jogurt i kiwi 15.30- ziemniaki z mięsem i czerwone buraczki i ogórek kiszony 17.30 banan 18.00 wafelek 20.00 mm 210 ml i zaliczyliśmy długi spaceer i odwiedziny u babci no wiec wszystko da sie pogodzić z jedzeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14 mies dziecka
jak dla mnie to je sporo kurczę a jak dla mnie to twoje dziecko je mało,ale wiadomo,ze każde dziecko je inaczej,moja córeczka jest bardzo ruchliwa,nie potrafi usiedzieć w miejscu,waży 11kg więc nie jest gruba i wyglada normalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek ma 17 miesięcy.Jego menu wygląda tak: 8-kaszka z owocami,lub owsianka z owocami. 12- zupka,najczęściej jakiś słoiczek 16- obiadek. Róznie,bardzo urozmaicone. 20-kaszka z owocami. W międzyczasie jakieś przekąski typu,rogalik,chrupki,wafelki,jabłko,gruszka,parówka,chlebek lub bułka,sucha. I to tyle. Mały waży 12kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguspagus
generalnie je sporo, jak tak czytam co jedza inne dzieci, ale wazy malo, potrzebuje, wiec nie bede jej odmawiala... Waga urodzeniowa 2380. Teraz ma okolo 9, wie chyba nie dociagnela jeszcze, bo miala ZUM i troche mi spadla z wagi. Dzis po kolacji: miseczka makaronu z sosem pomidorowym i ricotta (makaron taki dla dzieci, 4 lyzki stolowe plus sloiczek tego soso 80 gram), zjadla poj banana, wypila mleko (200 ml) i poszla spac. Jak byla chora i nie miala sily za bardzo jesc, to sie budzila o 5 rano wyglodniala. Normalnie budzi sie o 7 i jak widzi kubek z mlekiem, ze juz stoi na stole to krzyk, ze juz, teraz, natychmiast chce. Je wiecej niz te 5 posilkow, ale je moze mniejsze porcje. Poza tym 2 razy dziennie daje jej jakis owoc, dodatkowo jakis jogurt albo serek, obiad, plus kolacja plus 2 razy mleko i wychodzi tego sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguspagus
no i u mnie nie ma przekasek, typu chrupki, wafelki i inne tego typu zapychacze. Poza tym pije tylko wode, nic innego jej nie smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój nie chce chlebka z "czymś",na śniadanie i kolacje tylko kaszka....Twarożków,jogurtów i iinych takich też nie ruszy.Czasem martwie się,że je za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja jest z 14 lutego i jada
według niemieckiego wzorca więc troszkę inaczej , mianowicie: 8.00 - mleko z trzema łyzkami kakao zbożowym dla dzieci od 12 miesiąca. 9.30 - kaszka Hipp biszkoptowa z dodatkiem miąższu z pomarańczy (uwielbia to) oraz sok pomarańczowo marchwiowy wyciskany lub kanapka z masłem i szynką plus sok pomarańczowo marchwiowy 12.00 - ciepły posiłek warzywno - mięsny (samodzielny) plus sok pomarańczowy i owoc (jabłko lub kiwi) 15.00 - wafel orkiszowy bądź z mieszanki zbóż i banan, mango lub jabłko (na co ma akurat ochotę) 18.00- (ostatni posiłek) Kanapka z masłem i dodatkiem plus mleko z łyżką kleiku ryżowego Oczywiście do dyspozycji zawsze stoi woda mineralna którą córka wypija w ilości ok litra na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 14 mies dziecka
skowroneczek twoje dziecko w porównaniu z moim to je bardzo mało ale u nas dochodzi 2 razy mleko jeszcze. ja czasami daje córce na spacerze chrupki lub biszkopty,wafelki i tego typu rzeczy daje sporadycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja jest z 14 lutego i jada
zapomniałam dodać że często na podwieczorek jest jogurt dodatkowo lub serek zmiksowany z truskawkami (ogólnie staram się by były 3 posiłki mleczne na dzień , trzy razy mięso w tygodniu (ciemne) oraz raz w tygodniu ryba, 3 razy dziennie warzywo i 2 razy dziennie owoc - wszystko według zaleceń pediatry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie to je sporo
ja absolutnie nie krytykuję, pisałaś właśnie, że jest szczupła itd..właśnie sama się dziwię, że moje je tak mało :D ale co jest najśmieszniejsze wygląda bardzo normalnie, wręcz nawet troszkę pulchniutko, więc sama nie wiem o co chodzi. Po prostu gdybym ja dawała tyle jeść co Ty to by moje dziecko było upasione na maxa. Dodam że też się dużo rusza (chyba jak każdy 14 miesięczniak ;) tyle jej wystarcza w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdhgfcj
skowroneczek mam dziecko w wieku 17 miesiecy i je podobnie 8 kaszka manna lub owsianka 10-11 jogurt, serek 14-15 obiad po obiedzie jakis owoc 19 kolacja: chleb lub bulka, parowki, kaszki w miedzyczasie podjada chrupki, cistka, cos z mojego talerza ;) wazy 11kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khflhfihnflkzhxnvlk
co tu jedna pisze o wzorcach niemieckich? ja mieszkam w niemczech i pierwsze slysze o takim karmieniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie to je sporo
dodam tylko że pije wyłącznie wodę bo od początku podawałam tylko wodę, no i w ciągu dnia daje kilka chrupek kukurydzianych dla dzieci z HIPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×