Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miśka26.

12kg u 2,5latki mało???

Polecane posty

Gość miśka26.

moja córka w tej chwili ma 32mies i od pół roku nic nie przytyła.Oczywiście teściowa co chwila wtrąca swoje 3grosze. Zasadniczo jej cudowne rady mam w nosie jednak szlag mnie trafia jak słyszę że dziecko głodzę czy nie wciskam jej na siłę jedzenia. Przykładowo dziś córka zjadła na śniadanie 3kromki z pasztetem na spacerze kupiłam jej loda po powrocie na obiad zjadła 4placki ziemniaczane. Później spała 2h i po przebudzeniu chciała jajecznicę. Zjadła z 1 jajka i poszła na spacer z tatą. W te upały również bardzo dużo pije. Jak dla mnie je wystarczająco. Dziś jeszcze zje kolacje i jakiś owoc. Niestety dla teściowej to ciągle mało wczoraj w odwiedzinach chciała zmusić nas do kupna i podawania apetizera czy jak się tak zwie. Odmówiłam jej stanowczo więc rzuciła fochem a dziś wydzwaniała do męża by przekonał mnie do jej racji. Utwierdźcie mnie w przekonaniu że teściowa przesadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
synek mojej siostry w sierpniu skończy 4 latka i waży 14 kg. Zaś córka mojej koleżanki ma 2,5 roku i waży ok 20 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotkaaaaaaaaaaaa
wydaje mi się mało ale tak sobie mogę gdybać bo nie wiem ile wzrostu itd. a poza wagą wszystko ok ? bo widać apetyt ma...córka mojej przyjaciółki też mało ważyła ale Ona to tylko takie paskudy by jadła wszystko się zmieniło jak wycięli migdałki apetyt wrócił i przytyła chyba jakieś 3kg od razu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka26.
mam brata którego 3,5letni syn waży niecałe14kg. Ja sama jestem osobą szczupłą. Jem ile wlezie a waga nie drgnie. Zapewne córka ma dobrą przemianę materii po mnie. Co prawda do pyskówek teściowej przywykłam ale tekst "ty się możesz głodzić ale dziecka nie masz prawa" wyprowadza mnie z równowagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotkaaaaaaaaaaaa
to ja bym teściową olała bo jak wszystko inne ok i jest zdrowa to co masz ją utuczyć jak prosiaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka26.
córka ma 92cm, ja mam 170i ważę 50kg. Zdarza się że jem więcej od męża, zresztą jeść uwielbiam a jak pisałam wcześniej waga ani nie drgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwulatka
Mój syn 28 miesięcy waży 11.5 kg i mierzy 97cm. Je sporo mniej od Twojej córki- przykładowo dziś rano kubek mleka i pół bułki z szynką,pomidorem i sałatą, potem drugie śniadanie serek i owoce, na obiad zupa warzywna-może ze 100ml, na kolacje zje owsiankę. W międzyczasie dużo wody i dwa kubki herbaty. Też bym chciała,żeby mój zjadał 3 kanapki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka26.
3kanapki zje tylko muszę odkroić skórkę bo inaczej nie ruszy chyba że to chleb tostowy który uwielbia. Osobiście mamy problem z jogurtami za którymi nie przepada i warzywami ale to da się znieść. Na apetyt jej nie narzekam, w przeciwieństwie do teściowej której nie jestem w stanie wybić z głowy podejścia odnośnie wielkości posiłków. Wczoraj córka na śniadanie zjadła pół kotleta z kurczaka z ziemniaczkiem ( obiad z zeszłego dnia), na 2 śniadanie jajecznice z 1jajka, na obiad miskę makaronu z rosołem. Po obiedzie poszliśmy na 4h na podwórko gdzie goniła z innymi dziećmi. Zrobiliśmy grilla więc na kolacje córka dostała 2kiełbasy (obrane ze skórki) i kromke chleba. Po powrocie zjadła jeszcze jabłko i poszła spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutuutiiii
moja corka jak byla mlodsza tez duzo jadla.A teraz ma trzy lkatka i w domu malo je. jest chudziutka wazy ok .15kg ale jest za to wyoska ma prawie 1 m wzrostu. Wszystkie spodnie z niej spadaja nawet pasek nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka26.
a ile jedzą wasze dzieci w ciągu dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trutuutiiii
a czy platki na mleku dla dziecka np. kulki czekoladowe sa nie zdrowe.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkggtt
Jak dla mnie dobra waga :), moje 2 córki też mniej więcej tyle samo ważyły/ ważą w tym wieku. Wyglądają normalnie jak szczupłe dzieci a nie na wychudzone. Ich tata też był drobnym dzieckiem. Ja ważyłam mając 2,5 roku 11kg. Teraz ważę 52 kg mając 168 cm, mam stałą wagę i nigdy nie musiałam być na diecie. Nasza lekarka powtarza, że taki ich urok i jak mają apetyt to wszystko w normie bo mieszczą się w dolnej granicy centylów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka26.
ja czekoladowych płatków nie daję bo moja córka ich nie lubi. Mleko lubi pić samo. Zresztą ona za słodyczami aż tak nie szaleje zamiast czekolady woli lizaka. Wygląda dobrze nie jak chudzielec z wystającymi kośćmi. Drażni mnie gadanie że w tym wieku powinna jeść na obiad woreczek wyżu z 2 kotletami i miska surówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu...
mój synek ma w czerwcu 3 lata i waży 15 kg nie wiem jakim cudem bo mało je koleżanki córka jest 2,5 miesiąca starsza je bardzo ładnie i waży 13,8 kg dziewczynki są zawsze drobniejsze od chłopców, a waga każdego dziecka jest indywidualna, wiadomo że jeśli za bardzo dużo waży albo za bardzo mało to nie dobrze ale waga 12 kg moim zdaniem jest ok. Są przecież siatki centylowe które określają czy dziecko nie waży za mało czy za dużo. Sprawdź a co na wagę twojego dziecka doktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr...
Ja bym sie nie martwila o wage tylko o to, co Twoja corka je. Kotlet z ziemniakami na sniadanie??? Pasztet, codziennie jajecznica, kielbasy, 4 placki ziemniaczane?!? Przeciez to sam tluszcz, do tego zagryziony lodami! Ja jako osoba dorosla mam zdrowsza diete. I nie chodzi o to, czy Twoje dziecko jest chude, czy grube, ale przy takiej diecie przed 30-stka bedzie mialo pozatykane zyly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka26.
Doktor kazał się nie martwić skoro córka ładnie je. W siatce się mieści a ja osobiście jestem spokojna tylko dla pewności chciałam zapytać ile ważą i jedzą wasze dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka26.
jajek,kiełbasy czy placków ziemniaczanych nie je codziennie. Na śniadanie zazwyczaj dostaje kanapki z ogórkiem i pomidorem czy samym pomidorem w zależności na co ma ochotę, codziennie dostaje zupę. Nie bee pisać jej jadłospisu z całego miesiąca by kogoś uświadomić że jej dieta to nie sam tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y98y89y98y
Trzy kromki z pasztetem zjada twoja córka???! To moja 2,5-latka zjada jedną na jeden posiłek, i uważam że bardzo dobrze je. Masz przeczuloną teściową. A córa ma świetny apetyt i na pewno mizerna ani zbyt niska nie jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhmhmh__
moj synek ma 2 lata i 3 miesiace i wazy 12,5 kg- wzrostowo tez podobnie do twojej corki- mnie sie wydaje, ze wazy idealnie i lekarz tez nie mowil, ze zle- ale on jednak je znacznie mniej niz twoja corcia, chociaz dosc czesto- tak sobie "dziubie"- to kanapke, to zupke, to jablko, to jogurt, to mleczko- tylko wszystko raczej w niewielkich ilosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mango__
to, ze jestem wysoka i szczupła to nie znaczy, że moje małe dziecko też ma takie być - bzdura. dziecko może mieć problem z hormonami, może jakaś niewykryta głupia alergia? mój jadł takie ilości, że pediatra się za głowę złapała, że taki maluch potrafi tyle w siebie wcisnąć, a po nim nic nie widać. teraz ma 1 rok i 7 msc. dwa msc temu ważył 9700 (nadrobił przez msc kilogram). w przyszłym tygodniu idziemy na kontrolę. uważam, że moja pediatra podeszła bardzo fajnie do tematu, bo najpierw się tym nie przejmowała, uspokajała, następnie (jak skończył rok) zrobiła komplet badań (nie taki komplet jak inni lekarze, ale rozpisała mu mnóstwo badań, bo dopiero dużo głębiej niż zwykła morfologia zobaczyła nieprawidłowość), skierowała do szpitala. Tam podjęli decyzje o kolejnych badaniach, zlecili specjalną dietę, codziennie dicoflor 30, żeby syfów nie przyswajał. Na najbliższej wizycie w szpitalu w przyszłym tygodniu doktórka zdecyduje czy jest ok (wydaje mi się, że tak) czy dalsi specjaliści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia ma 15 miesięcy i waży ok 9,5 kg ale moja siostrzenica ma 2,5 roku i waży prawie 13 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie moja ma 2lata i 9 miesięcy i waży 13,1 a ma 95cm jest szczupła apetyt ma wiec jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciągle pada lalalala
basiiuniia23- to chudzinka z Twojej córy. Córka przyjaciółki ma 10 miesięcy i waży 9,700 kg ;) A i dodam że nie jest tłusta bo pewnie zaraz padnie taki tekst. Nie wygląda poprostu jak chudzielec. Moj starszy syn jak miał 2,5 roku ważyła 14 kg. Czyli w środku siatki centylowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #$#
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaka3112
Widzę,że nie jestem sama z tym problemem:) Moja córcia obecnie ma 2 latka i 9 msc i waży równiutkie 12 kg i taką wage ma od 6msc nic nie chce iść w górę:( a z jedzeniem bywa równie jest dzięń,że zjada tak olbrzymie porcje a na drugi dziń zyje o 1 kromce chleba,wzrostu ma 93,jest straszne ruchliwym dzieckiem najważniejsze,że nie choruje a z wagą no cóż widać taka jej uroda)Pozdrawiam wszystkie mamy i ich chudzinki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mało nie wiem,znam 2,5 latkę któa ma 10 kg ;) ale to szkieletor znam tez normalnie wyglądające dziecko 2 letnie z 10,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama:)
Moja ma 38 miesiecy (3 latka i 2 miesiace) i wazy 12.3kg (od 8 miesiecy waga stoi w miejscu) ... i jest okazem zdrowia :) Taka jej uroda i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×