Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SomeoneWhoCares

Odchudzanie a rower

Polecane posty

Jak jest w końcu z tym spalaniem kalorii na rowerze? Znalazłam 2 kalkulatory, które mają wieeeeelką rozbieżność... Wg jednego z nich przy wadze 75kg i jeździe 20km/h przez 2 godziny po płaskim terenie można spalić ok 1110kcal, według drugiego ok 440. Jak z tym w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra kondycja
Najprościej sprawdź! Powiem tak, na bieżni bdystans 20 km po płaskim terenie to raczej ta pierwsza opcja, w granicach 500 kcal. 1100 na pewno zawyżone. A do tego powinnas sprawdzić z jakim pulsem jeździsz, to ma znaczenie przy spalaniu kalorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. Właśnie tak mi się wydawało, że to niemożliwe że 1000kcal. Nie mam sprzętu, żeby mierzyć puls:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zciza
najlepiej nie patrzyć ile się spala bo to jest liczone na różne sposoby, jedni liczą na rowerku stacjonarnym gdzie się pedałuje w miarę równym tempem a inni liczą w terenie. jeszcze inaczej się jeździ rowerem górskim, inaczej po mieście, inaczej pod górkę inaczej z górki. jak ci zależy bardzo na odchudzaniu to sprawdzaj puls jak osoba wyżej napisała a nie licz kalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój licznik pokazuje 400kcal /25 km a wolniejsze tempo, to mniej jazda po równym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×