Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ppileczka116

czy nie za wczesnie jest odzwyczajac 16 miesięczne dziecko od smoka?

Polecane posty

smoka sie wcale dziecia nie daje, jesli już dałas to odzwyczaj jak najwcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja Natalka
ma 16msc i smoka uzywa tylko do spania,probowalam jej nie dawac kilka razy ale placz i lament wiec musze znalezc inny sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajagaaa
to juz za późno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też słyszałam, że za póxno;) ja mojej dałam, bo jej pomagał na zęby - teraz trójki idą, mam nadzieję, że po nich uda mi się smoki skasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie ze za wczesnie
daj dziecku byc dzieckiem! po cholere chcesz je meczyc? moj synsam sobie odstawil smoka jak mial 2 lata, bo pojawila sie siostra i on za wszelka cene chcial byc duzym bratem, wiec mowil "nie chce fok, jestem duzi blat" :), Takze ja uwazam nic na sile, a jesli juz to tak kolo 2 lat zaczac odstawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeżeli bywało tak
Tak jak mówi pani nade mną- jeśli tyle dziecko ssało smoka, a cięzko mu się z nim rozstać to zaczekaj aż będzie kumate na tyle, że samo zrezygnuje. Mój synek właśnie ok 2 roku życia zgubił gdzieś smoka i zapomniał o nim, jak budził się w nocy przytulałam go i zostawałam aż zaśnie, na zmianę z mężem i bez problemu się oduczył. Ahaa jeszcze powiedzieliśmy mu, że jego smok zabrała wróżka ;) i dała innemu- małeńkiemu dzidziusowi bo małe dzieci potrzebują, a tacy duzi faceci już nie ;) i dostał z tej okazji prezenty dorosłe. Nowe kredki, kolorwnki, papier kol., nożyczki i klej- swój własny, a nie wspólny z bratem i było to wielkie przeżycie dla niego. Straszy syn- karmiony piersią, nie ssał smoczka wcale- nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×