Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przepis na życie

kolczyki u małego dziecka - OH GOD WHY??????

Polecane posty

Gość do....mała mi jest wielka
Trochę przesadzasz bo zazwyczaj dziewczynki po I Komunii chcą przekłuć uszy. Ja sama poszłam do starszej sąsiadki jak miałam 10 lat i ona mi przekłuła, mama nie całkiem się zgodziła ;) a moja córka poszła w pierwszej klasie za namową babci, zgodziłam się na to a później nie chciała nimi ruszać ani dezynfekować, zrobił się stan zapalny a kolczyki były wkręcane, nie można było ich zdjąć. Efekt jest taki że dziś a ma 12 lat nie chce nosić kolczyków, panicznie boi się zakładania i zdejmowania, ma uraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka ma 2,5 roku
na roczek dostała śliczne kolczyki, leżą do tej pory w szufladzie. Choć uważam, że wyglądałaby ładnie w tych kolczykach, to jednak uszy ma nieprzekłute, bo nie będę sprawiać bólu dziecku, aby nacieszyć swoje oko. Wiem, że by się przy tym nacierpiała, bo jest alergikiem, kolczyki ( nawet złote) mogłyby ją uczulić, ropiejące ucho to nic fajnego, do tego bałabym się że bedzie chciała je zdjąć jak spinki czy gumki z włosów. Przyjdzie czas na kolczyki :) Ja miałam przekłute uszy w wieku 6 lat i żyję, nie biegałam z jednym uchem przekłutym, a drugim nie ;) i do tego przekłuwała mi pielęgniarka w ośrodku igłą, a nie tak jak się teraz przekłuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kłoliberek
Nie rozumiem po co niemowlęciu biżuteria? Może jeszcze niech te mamuśki malują kilkumiesięcznym dziewczynkom usta szminką i zamiast skarpetek kupują buciki - szpileczki:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do czarnablondi
wiesz co? to ja już wole oglądać u dzieci granatowe paznokcie czy nawet zielone niż kolczyki w uszach na serio :D durne te matki jakieś :d ale powiedzcie same przecież to w ogóle nie wygląda ładnie, tylko jakoś tak kretyńsko :D A one durne myślą, że to ładnie i jak ktoś już napisał że słit dziunię mają :D:D:D Żadna myśląca kobieta, mająca poczucie własnej wartości, rozum nie pobiegnie z niemowlakiem przekłuć uszu. A koleżanka co tu pisała, że miała 6 lat i żyje - no właśnie 6 lat, to jest różnica. Miałaś już swoje zdanie i mogłaś wyrazić swoją chęć czy też nie do noszenia kolczyków. My tu mówimy o malutkich dzieciach, które z ufnością patrzą na swoją matkę, jako na osobę która nie zrobi im krzywdy, a która zabiera je na przekłucie uszu dla własnego widzimisia :o to jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... moja córka ma kolczyki od 15 miesiaca i ja uważam ze sa urocze i bardzo jej sie podobaja ciagle pokazuje i sie usmiecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no takim to tylko
basruininua - brawo:O:O:O podoba ci się, że masz cyrkowca na chacie? jak już tu jesteś, to opowiedz nam co cię skłoniło do takiej fantastycznej decyzji? co chciałaś tym osiągnąć ? słitaśna dzaga z córci? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kółko kwadrat
przyznam ze nie widziałam :O naprawdę są takie idiotki?? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny był
masakrycznie wygląda taki niemowlak w kolczykach, serio!!! A o takiej mamuśce lepiej nie mówić.... nie wiem co kieruje takimi matkami, te dzieci wygladaja głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wyobraźcie sobie że u mnie w rodzinie prawie wszyscy pytają kiedy uszy małej przekłuje, według nich to ja jestem jakaś dziwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaa
Ja myśle,ze przekłuwanie uszu kilkumiesięcznemu dziecku bardzo popularne jest wśród cyganów i na wsiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa ryba
Odkąd się urodziła córka Teściowa pytała o kolczyki. Nasze stanowcze NIE najwyraźniej nie zostało przyjęte do wiadomości bo na chrzest (4 miesiące) córka dostała od chrzestnej złote kolczyki. Byłam w szoku jak to zobaczyłam bo cała rodzina wiedziała co o tym sądzimy. Chrzestna i Teściowa myślały, że jak dostaniemy takie "śliczne kolczyczki" to zmienimy zdanie. Oczywiście powiedzieliśmy, że nie ma o czym mówić. Kolczyki wylądowały w szufladzie a one nadal nie rozumieją naszych argumentów. W sierpniu ta chrzestna rodzi córkę. Ciekawe czy jej przebije uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam michael
Np. w Wenezuelii czy Brazylii zaraz po urodzeniu przebija się dziewczynkom uszy-dodam,że w szpitalu,co Wam się pewnie w głowach nie mieści. Cóż taka tradycja. Kwestia gustu i estetyki czy to się komuś podoba czy nie,ale bez przesady żeby obrażać matki,które mają córki z kolczykami. Mi się to osobiście u niemowlaka nie podoba,ale u takiej 3-4 latki może już ładnie wygladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa ryba
Tradycja to co innego. Żyjemy jednak w Polsce i tu nie ma takich tradycji. A decyzja o kolczykowaniu lub nie wynika z tego jak się podchodzi do własnego dziecka. Moje dziecko to nie moja własność ale odrębny człowiek. Chwilowo mam prawo decydowania o nim gdyż jest ono za małe by robić to samo. Jednocześnie uważam, że nie mam prawa naznaczać nieodwracalnie jego ciała bo być może ono sobie tego nie będzie życzyło a w tej chwili jest niezdolne do takich decyzji. Jeśli ktoś tego nie rozumie i traktuje dziecko jak własność to współczuję dziecku. Nie tylko ze względu na kolczyki ale ze wzgledu na brak poszanowania go jako małego, ale człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lola z przedszkola
nie no czy ja śnie? a co cię to obchodzi kto kiedy dziecku przekłuwa uszy?nie masz swoich problemów? a ssanie smoka w wieku 2 lat cie nie oburza? albo pieluchy czy może karmienia piersią? co za kraj,nie do wiary ja przekłułam swojej córce uszy jak miałą miesiąc i nie dziwnego nikt w tym nie widział zajmij się swoją d...pą! a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem z topiku
miesiac? o kurwa:O:O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa ryba
Ssanie smoka, karmienie piersią czy pielucha nie okaleczają, nie naznaczają dziecka na całe życie. Poza tym są związane z fizjologią a nie z widzimisię mamuśki. Nic mnie nie obchodzi czy kogoś dziecko ma kolczyki. Szczerze mam to w nosie ale romawiamy na ten temat w tym miejscu i to nie oznacza i wyrażamy swoje zdanie. To Cię dziwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowa ryba
* "i to nie oznacza-miało tego nie być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy córa miała mieć chrzest to jej przyszła chrzestna pytała mnie czy planujemy przekłuć małej uszy bo śliczne kolczyki widziała powiedziałam jej że nie bo: 1. nie podoba mi się to 2. to jest jednak strach bo dziecko może się nimi bawić albo chcieć się ich pozbyć i zrobi sobie krzywdę (sama znam dziewczynę która miała niecały rok jak jej przekłuli i tak jej to przeszkadzało że ucho rozerwała próbując się tego pozbyć) 3. to jest trwała zmiana i za kilkanaście lat córa może mieć do mnie pretensje o te dziury bo może nie chcieć mieć kolczyków 4. to jej ciało i sama będzie o czymś takim decydować jak będzie starsza (na kolczyki nie pozwole wcześniej jak na zakończenie szkoły podstawowej) i przyjęli to do wiadomości i córa nigdy kolczyków od nikogo nie dostała i tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania i bez gadania
zadnych kolczykow.mala ma 5miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania i bez gadania
i blagam Was mamusie sweetusnych niuniek z kolczykami byscie nie oblizywaly smoczkow Waszych dzieci,To naprawde jest niefajne a widze to bardzo czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lodzzia
Nie wiem,do czego to potrzebne :/ wlasnie fajnie by bylo,gdyby mamy tych dziewczynek z kolczykami podzielily sie swoimi argumwenrami 'za'. Jak dla mnie to dziecko raz dwa bedzie umialo mowic,bo czas strasznie szybko leci,zwlaszcza z dziecmi. wiec mozna moim zdaniem poczekac i taka dwu-trzylatke po prostu spytac,czy chce. jak sie juz ma takie wspaniale kolczyki. Ma sie takiego dzidziusia,malenstwo,czlowiek uwaza,zeby sie nie przewrocilo na jakis kanciasty przedmiot,zeby sie czyms nie dziabnelo -trudno mi zrozumiec,ze jakas matka prowadzi swoje malenstwo.do kosmetyczki,zeby mu wbijac igly w uszy i narazAc potem na rozszarpanie tego wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IU
Ja pamiętam jak byłam dzieckiem, to wszyscy mnie namawiali na kolczyki, ale się bałam i nie poszłam, poza tym nie byłam jakąś strojnisią, więc nie zależało mi i dziś mam 22 lata i nigdy nie miałam przebitych uszu, tak samo jak moja mama :) Cieszę się, że moja mama nie miała tak durnych pomysłów jak dzisiaj wiele pustych mamusiek, które z dziecka chcą robić starą babę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam uszy przekłuwane w wieku 2 lat i co najdziwniejsze - pamiętam to do dziś, a teraz lat mam 25 :D Pamiętam że się darłam i płakałam, a ciocia która tam z nami była, próbowała odwrócić moją uwagę jakąś zabawką... Nosiłam potem w uszach przez lata złote kolczyki - kółeczka, które dostałam od babci i w końcu będąc w podstawówce jeden z nich zgubiłam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz dwa trzy wychodź ty
Koszmarrrr !!!! ale JUŻ WSZYSTKO JASNE : :D:D:D:D:D taki typ przekłuwa uszy dzieciom ZOBACZCIE na wpis LOLI ;) : " nie lola z przedszkola nie no czy ja śnie? a co cię to obchodzi kto kiedy dziecku przekłuwa uszy?nie masz swoich problemów? a ssanie smoka w wieku 2 lat cie nie oburza? albo pieluchy czy może karmienia piersią? co za kraj,nie do wiary ja przekłułam swojej córce uszy jak miałą miesiąc i nie dziwnego nikt w tym nie widział zajmij się swoją d...pą!" i wszystko jasne prostaczka i totalne dno - Droga Lolciu przekłuj sobie może mózg? będzie słitasniejszYYY :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie wierzęęę
MIESIĄc????????:O:O:O:O:O:O:O:O:O:O to prowo? czy naprawdę takie coś mogła zrobić ta lalunia swojemu dziecku?? :O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IU
nie lola z przedszkola: A co ma wspólnego zmiana pieluchy, karmienie piersią, które są niezbędne w opiece nad dzieckiem z przekłuwaniem uszu? Bo ja nie widzę w tym żadnego podobieństwa. jeszcze trochę i zaczną tatuować dzieci: np. 'kocham mamusię' byłoby idealne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie wierzęęę
zrozumcie że to nie wygląda ładnie, tylko głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raz dwa trzy wychodź ty
ależ właśnie o to chodzi, że my rozumiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxyyyy
No wlasnie - dwu-trzylatki potrafia mowic, a mi sie trafila taka , ktora wyraza chce posiadania kolczykow i to duza - do tego stopnia, ze probuje mi z ucha wyrwac moje kolczyki by je sobie potem na uszach wieszac. Teoretycznie powinnam pojsc z nia i przekluc jej te uszy - tylko, ze niestety teraz to jest fatalny wiek na to. Takie dziecko nie wie, ze przekluwanie boli - a nawet jak mu sie powie, ze to boli to dopoki nie poczuje bolu przy pierwszej dziurce to i tak nie bedzie do konca swiadome tego na co sie decyduje. Zalozmy, ze uda sie przekluc te uszy i mamy dwa kolczyki - kolejny problem - dziecko w tym wieku jest juz swiadome tego co zaszlo, wiec niemalze pewne jest , ze bedzie sie caly czas za te uszka lapac, bawic kolczykami itp. a ze nie ma mozliwosci by dziecko mialo caly czas czyste rece to w takiej sytaucji o zakazanie bardzo latwo. Badz sytuacja odwrota - dziecko nabawi sie urazu i nie bedzie pozwalalo sobie dotkanac uszu , czyniac wlasciwa pielegnacje niemozliwa. Tak, ze jakas logika w bardzo wczesnym przekluwaniu uszu jest - prawie kazda dziewczynka chce miec przeklute uszy - ale tak od roku do jakis 9-10 lat nie jest to dobry czas na przekluwanie uszu - sama pamietam jak bedac w przedszkolu i podstawowce meczylam mame o kolczyki -w ostatecznosci przeklulam sobie uszy majac dopiero 18 lat, bo najpierw mama sie nie zgadzala a potem ja nie mialam odwagi - ale bardzo zazdroscilam kolczykow kolezankom. A co do lakieru - moja niedawno miala czarny lakier na paznokciach - nigdy nie myslalam, ze bede trzylatce pozwalac malowac paznokcie - ale dla niej to taka fajna zabawa, ze nie ma serca jej zabraniac - najpierw ona mi maluje - potem ja niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×