Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hzdfsds

dobry schabowy

Polecane posty

Gość hzdfsds

jak zrobić schabowego, żeby był miękki i soczysty, a nie suchy, twardy i łykowaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peperronii
A ja kupują zawsze mały schab-wtedy robię więcej kotlecików,bo są mniejsze i miękkie po usmażeniu.Jak schab jest duży/chyba z wielkiego prosiaka/to kotlety są twarde i niesmaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solę na 2 minuty przed podaniem, smarzę na maśle klarowanym - sekret soczystego schabowego - no i mięso bez przerostów 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a podobno
najlepsze schabowe to te smazone na smalcu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betkkkka
Mysle, ze wcale nie trzeba dolewac wody do smazenia. Ja panieruje w mace, pozniej w jajku i na koniec w tartej bulce. Smaze na oleju, a pozniej po usmazeniu klade wszystkie do garnka,jeden n drugim i przykrywam pokrywka. Wkladam do cieplego piekarnika, zeby nie wystygly, a pod wplywem pary robia sie takie mieciutkie w swoim wlasnym towarzystwie :D Skorka jest wtedy taka gruba i puszysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Popieram -chrupiący schabowy to tylko na smalcu -niestety .Musi być dobrze rozbity .Ja nacinam na 5 mm boki i wtedy nie kurczy się w czasie smażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumin gotuje
a jak zrobic zeby w srodku byl mieciutki a na zewnatrz wlasnie chrupiacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
moje schabowe są miękkie , smażę je na oleju z dodatkiem masła ( na 10 szt ok pół kostki dodaję po trochu ), temp: smażenia nie za wysoka bo masło spali się , po usmazeniu daję do garnka i przykrywam pokrywką , za każdym razem dorzucam usmażony i nakrywam w ten sposób dochodzą , ,,zawsze mam miękkie i szybko znikają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
twardy bedzie, jak za dlugo smazysz i za mocno rozbijesz. smaz szybko w bardzo goracym tluszczu (olej albo smazec), tluszczu musi byc sporo, tak do polowy grubosci kotleta. wtedy bedzie chrupiacy i wysmazony. metody duszenia w garnku, jakie niektorzy podaja, tez moga sie sprawdzac, ale jak dla mnie, zeby jesc mieso duszone, nie bawilabym sie juz w panierowanie. celem panierki jest chripkosc, czyz nie? mi osobiscie najlepiej smakuja kotlety z piersi indyka, nie ma wtedy mozliwosci, ze beda twarde, bo krotko zreszta smazysz, ani nie sa takie jalowe, jak z kurczaka. do chrupiacej panierki polecam tez japonskie PANKO, prawdopodobnie do nabycia w sieciowych supermarketach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszkełe
nie ma czegoś takiego jak "dobry schabowy" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie też nie ma czgeoś takiego jak dobry schabowy ponieważ ja w sumie nie lubię schabowego, dla mnie jest po prostu wieprzowina niesmaczna. Osobiście wolę zamówić krewetki, przynajmniej wiem, że te krewetki sa lepszej jakości, najczęściej zamawiam z Hurry Up Shrimp w Krakowie i bardzo pyszne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja powiem tak:nie znosze spamuuuuuuuuuuuu!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×