Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monikkkaa

8-miesięczne dziecko nie raczkuje-czy to normalne ?

Polecane posty

Gość Monikkkaa

Siedzi sam,chociaż nie całkiem stabilnie czasami jeszcze się przewraca ale nie lubi leżeć na brzuchu. Położony na brzuch zawsze płacze, nie lubi ;( Czy jest się czym martwić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wszytkie dzieci raczkują
więc tym sie akurta nie martw. fakt,ze powinien siedziec dobrze, moze tez wstawac - ale mysle,ze ta roznica 2miesiecy w rozwoju nie musi byc istotna. Popytaj pediatry, jak z reszta czynnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki567890
moja zaczęła raczkować jak już chodziła przy meblach.wstawała i chodziła jak miała 8 mies raczkować nauczyła się jak miała10mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje dziecko zapewne będzie dyslektykiem, poczytaj na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceberg
pominiecie przez dziecko etapu raczkowania nie pozwala na wysuniecie opinii w stylu Merette Twoje dziecko zapewne będzie dyslektykiem, poczytaj na ten temat nie strasz jak nie masz wystarczajacej wiedzy na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurkaaaaWkrooopki
moje dziecko zaczelo raczkowac jak mialo 10 miesiecy a chodzic w wieku 14 miesiecy...a teraz jest duzym madrym i silnym a przede wszystkim zdrowym facetem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agalalal
zupełnie normalne, nic się nie martw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehe,,,,,,,,,,
witam, autorko ja nie raczkowalam.zaczelam chodzic majac 9 miesiecy.tak wiec jak mialam 10 miesiecy smigalam jak blyskawica.nie mam zadnej dysleksji,dysgrafii czy tez innych "dys".w szkole uczylam sie bardzo dobrze,studia skonczylam wiec nie martw sie tym co pomiektore tutaj pisza.to wszystko zalezy od genów:) p.s.mam jedynie astygmatyzm(jest dziedziczny)ale moze jakbym raczkowala to bym go nie odziedziczyła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Bartka i Oliwki
U mojego syna etap raczkowania trwał tydzień, a zaczął raczkować dopiero wtedy, gdy już zaczął stawiać pierwsze kroki. Nie mart się, każde dziecko jest inne i samo wie, jak mu będzie wygodniej sie poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realnababa
Normalna sprawa. Moje dziecko wyobraź sobie nie raczkowało aż do 13 miesiąca życia !!! Myślałam, że już w ogóle nie zacznie, a tu nagle zaczął grubo po roczku raczkować. Jak miał 8 miesięcy to jedyne co umiał, to stabilnie siedzieć, ale żadnego czołgania, raczkowania, wstawania, nic. Wszystko po roczku dopiero ruszyło.Ale chodził też późno, bo w 15 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realnababa
i dodam, że nie stwierdzono u niego żadnych anomalii rozwojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to absolutnie normalne ma jeszcze czas a nie które dzieci nie raczkują! zgadzam się z wypowiedzią że im później tym lepiej. mój syn nie raczkował zaczął chodzić jak miał 10 miesięcy. córka ma teraz 8 i w tygodniu nauczyła się siadać z pozycji na czworaka zupełnie sama, raczkować i wstawać. niczego nie przyspieszaj a sam się nauczy. ja powiem szczerze że chyba wolałabym jeszcze żeby mała nie raczkowała i nie wstawała bo bardzo trzeba jej pilnować, bo tylko głowę odwrócę a mała już stoi :O zobaczysz zacznie śmigać i jeszcze będziesz tęsknić za czasem kiedy się sam nie przemieszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek wcale nie raczkował ,tylko pupował :D przesuwał sie na pupie do przodu . Pózniej stanął na nóżki i pupa juz nie była potrzebna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmh
dodam jeszcze, że jak córka zaczęła raczkować mając 10 mc była rozsądniejsza od tej co zaczęła mając 6 mc - było o wiele mniej sytuacji niebezpiecznych, grożących potłuczeniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×