Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcelline

Paszport w UK- ważne pytanie

Polecane posty

Gość marcelline

Niedługo wyjeżdżam do UK i mam problem - mój paszport stracił ważność... Nie przejmowałam się tym, gdyż po 1. Unia Europejska i takie tam... , po 2. planowałam wyjechać do innego kraju UE, a wiem, że Anglia rządzi się swoimi prawami. Chciałabym spytać, czy paszport jest rzeczywiście niezbędny, czy wystarczy na początek dowód osobisty. Na początek, czyli na znalezienie pracy, na otwarcie konta w banku, itd. Jakby tego było mało, nie mam też prawa jazdy... Co może być drugim dowodem tożsamości? Zaświadczenie z pracy? Ale czy dostanę pracę bez paszportu? Proszę o odpowiedź!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem po śniadaniu
wyrabiaj nowy paszport i nie marudź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 99999i888
jakimi niby innymi prawami rządzi się Anglia???? Jesteśmy w UE i wystarczy dowód. To chyba proste. Ja jakoś nigdy nie musiałam okazywać paszportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelline
Wielki światowcu, czy wiesz, że Polska ma podpisane wszelkie niezbędne dokumenty m.in. z Wielką Brytanią, by obywatele naszego kraju mogli posługiwać się tam dowodem? Był problem, gdy niektórzy mieli jeszcze te stare papierowe, ale na plastikach są hologramy, jest angielskie tłumaczenie itp. Anglicy sami nie posiadają czegoś takiego jak dowód więc dlatego mogą krzywo patrzeć, ale z drugiej strony w 2012 roku? Przy takiej ilości Polaków? Więc nie gadaj, że jestesmy zacofani, bo to ty nie znasz swoich praw. Paszport z chęcią wyrobię, tylko są 2 problemy: nie mam zbyt dużo czasu na czekanie na niego no i szczerze mówiąc pilnuję teraz każdego grosza. Za 200 zł wolę dokupić dodatkowe funty przed wyjazdem niż później nie mając jeszcze pracy, gryźć ziemię z nowym, pachnącym paszportem w ręku. Dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej miec paszport
To prawda, W Uk niby powinni uwzgledniac polski dowod wszedzie, ale niestety nie wszyscy o tym wiedza. Lepiej wiec miec paszport, no bo co, bedziesz sie z kims wyklocac, ze ty wiesz lepiej niz oni? Poza tym do niketorch spraw potrzebne sa 2 dokumenty tozsamosci, jeden jako poswiadczenie adresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelline
Jeszcze jedno pytanie: czy EKUZ może być uznana za drugi dowód tożsamości? Mam zamiar ją sobie wyrobić, gdyż jestem przezorna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelline
Ja tępe babsko? :)Nie chodziłam do gimnazjum smarkaczu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahaha........
mieszkam w uk 7 lat i wiem jak zycie tu wyglada! wiec nie praw mi tu moralow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahaha........
i gwarantuje ci ze w ciagu pierwszych dni spotkasz sie z problemem i tym twoim cuedownym polskim dowodem osobistym:D twoj wybor,ja tylko mowie ze bez paszportu nawet mieszkania nie wynajmiesz....no chyba ze bedziesz sie kisic na pokoju:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelline
Mieszkanie mam zapewnione, chodzi mi o pracę i konto w banku. Zapytam więc inaczej. Zakładając, że dowód i paszport są równoznaczne (bo tak jest i widzimisię urzędasów tego nie zmieni), co może być drugim dowodem tożsamości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahaha........
prawo jazdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahaha........
i tak powaznie ...nie wiem czy tylko z dowodem bedzie ci tak latwo. mimo iz polska jest w uni,ma jakies tam prawa...wiedz ze angole tego nie wiedza i durny urzedas ma napisane ze musisz pokazac paszort i tylko to bedzie chcial! i mozesz sobie mowic ze masz praewa...on bedzie mial to w d..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie gosciu w sklepie spytal o dowod,kiedy chcialam piwo kupic:D pokazalm polski dowod i pytal co to jest :D:D paszport powinien posiadac kazdy kto podrozuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak paszport
Wielka Brytania nie zna dowodow tozsamosci innych niz paszport, prawo jazdy i akt urodzenia. Owszem, ci, ktorzy znaja prawo Unii Europejskiej, zaakceptuja twoj dowo (Np na lotniskach, czy w niektorych urzedach). Ale z reszta mozesz miec problem, bo przecietny Brytyjczyk ma Unie w d..., i co poziwesz go za to do sadu, ze nie chce ci zaakceptowac dowodu? Zeby samemu sobie ulatwic zycie, to najlepiej miec paszport, ktory kazdy Ci tu zaakceptuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesto pytaja o paszport
ja mialam paszport i dowod wiec nie mialam problemu. U Brytyjczykow dowodem tozsamosci jest dokument ze zdjeciem czyli paszport i prawo jazdy, owszem polski dowod tez ale nie wszedzie, do niektorych dokumentow prosza tylko o okazanie paszportu. Ja mam rowniez tymczasowe prawo jazdy(bez niego w UK nie mozesz zaczac nauki jazdy), chyba ma 15 lat waznosci, w nim jest adres i zdjecie i rowniez sie liczy jako dowod tozsamosci. Wiec EKUZ nie wchodzi w gre, zreszta jak zaczniesz tutaj mieszkac to wyrobisz sobie EHIC czyli taka sama karte ubezpieczenia zdrowotnego,ale brytyjska zebys mogla z niej korzystac na wyjazdach do Polski. Zawsze mozesz paszport wyrobic w polskim konsulacie po jakims czasie, z tym ze oplat nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelline
Dzięki Wam wielkie! Oczywiście, że chciałabym mieć przy sobie i paszport, ale obawiam się, że po prostu nie zdążę... Zamierzam więc jak najszybciej po przylocie i zarobieniu trochę funtów:) wyrobić paszport. 90 Ł!!! No coż, skoro nie ma innego wyjścia...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już wszystko wiem
jak się ignoruje ważne sprawy, to potem trzeba płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelline
No niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
a nie możesz teraz złożyć wniosku a odebrać kiedy następnym razem przyjedziesz do Pl? wydaje mi sie że koszt zależy od tego jak długo jeszcze paszport jest ważny, to jest chyba mniej niż 200zł jak jest tuż przed upływem terminu ważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelline
No jest to w sumie jakieś wyjście. I dużo tańsze. Mam tylko nadzieję, że jakoś przetrwam bez tego paszportu w UK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×