Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

cześć Dziewczyny! Netta2 podsyłam link to tego kalkulatora wagi. Nie wiem na ile to sprawdzone i słuszne, ale zawsze coś. http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ Tylko w podpisach chyba jest błąd, powinno być min, max, średnia. Bynajmniej wydaje mi się on najbardziej realny w moim przypadku. Bardziej niż np. ten http://www.noworodek.pl/index.php?sm=4&ope=1 Podsyłam Ci tez takie wyliczenia co o ile wzrasta. Też z Internetu: W tabeli przedstawiamy przybliżone wartości. Dziecko3,5 kg Powiększona macica1,0 kg Łożysko0,7 kg Wody płodowe0,9 kg Powiększone piersi0,5 kg Zwiększona ilość osocza krwi2,0 kg Zatrzymana woda- płyny komórkowe2,0 kg Tkanka tłuszczowa 3-4 kg 3,5 kg Razem14,1 kg Na razie zjadam na co tylko mam ochotę i kiedy tylko mam ochotę ale chciałabym uniknąć wieeelkiego przytycia i problemów z dużą nadwagą po porodzie Ale i tak najważniejsze, by z Maleństwem wszystko było dobrze Choćby miało to kosztować wagę, zdrowie, czy konieczność leżenia kolejnych ponad 4 m-cy.. Miłego dnia i trzymajcie proszę kciuki za moją dzisiejszą wizytę. Stresuję się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super ten kalkulator! U mnie zgadza się w 100% (jak narazie). Tak myślałam, że ok. 70 kg muszę ważyć przy finiszu ;) Roosa trzymam kciuki! Mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Zwłaszcza, że bóle już minęły. U mnie plamień nie widać, tylko na wkładce rano moge zaobserwować resztki tabletki z nocy. Jakie są w ogóle ceny wózków? Bo szczerze mówiąc jeszcze nic nie wybierałam... A widzę, że Wy jesteście już dobrze zorientowane. Ja nie mogę mieć dużego wózka bo musi mi się zmieścić do samochodu, a niestety mój bagażnik nie jest za duuuży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja już przekopałam internet....... niedawno z sutka poleciała mi taka wydzielina lepka,wyczytałam że to może być siara....ale tak wcześnie??? ma któraś tak? poleciało mi narazie tego niewiele ale to oznacza że już do końca ciąży tak będzie?? dajcie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja już przekopałam internet....... niedawno z sutka poleciała mi taka wydzielina lepka,wyczytałam że to może być siara....ale tak wcześnie??? ma któraś tak? poleciało mi narazie tego niewiele ale to oznacza że już do końca ciąży tak będzie?? dajcie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja już przekopałam internet....... niedawno z sutka poleciała mi taka wydzielina lepka,wyczytałam że to może być siara....ale tak wcześnie??? ma któraś tak? poleciało mi narazie tego niewiele ale to oznacza że już do końca ciąży tak będzie?? dajcie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja już przekopałam internet....... niedawno z sutka poleciała mi taka wydzielina lepka,wyczytałam że to może być siara....ale tak wcześnie??? ma któraś tak? poleciało mi narazie tego niewiele ale to oznacza że już do końca ciąży tak będzie?? dajcie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie nie mam, ale słyszalam, że może się coś takiego pojawić. Myślę, że nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzisiejsza noc była do bani. Male usadowiło się na pęcherzu więc biegałam do toalety co trochę. A jak wreszcie zmieniło pozycję to znowu nie mogłam zasnąć, bo w każdej pozycji było mi niewygodnie. Do tego co wieczór mam mega zgagę. Nie mogę sobie dać z tym rady, szczególnie nasila się jak położę się na prawym boku. Momentami aż mam przez nią ochotę pędzić do toalety. Co do kalkulatora, to oba są fajne. Na razie mieszczę się w normie więc nie jest źle. Ale perspektywa ponad 74 kg mnie przeraża na finiszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak nie mam, ale czytałam gdzieś, że może coś takiego wystąpić. Myślę, że nie ma się czym martwić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak nie mam, ale czytałam gdzieś, że może coś takiego wystąpić. Myślę, że nie ma się czym martwić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny a u mnie 18tc 3d i jeszcze nie czuję ruchów... mam tylko nadzieję, że wszystko oki usg czeka mnie dopiero 4 października, więc jeszcze trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny a u mnie 18tc 3d i jeszcze nie czuję ruchów... mam tylko nadzieję, że wszystko oki usg czeka mnie dopiero 4 października, więc jeszcze trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuskaaaaa ja jestem w 18+4 i czuję takie delikatne pukanie od środka. Ale bardzo delikatne i nie za często. Ale lekarz się zdziwił, że tak wcześnie. Owszem to możliwe, ale raczej takie stukanie, pukanie, kopanie jest później. Nie masz się czym przejmować!!! Dziewczyny co lekarz sprawdza na badaniu połówkowym? Bo mam 4 października i nie wiem czego się spodziewać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na usg połówkowym w poniedziałek, to był mój 19t 3d i lekarz badał serce dziecka, sprawdzał czy pracuje odpowiednio lewa i prawa komora itd obwód i wielkość głowy, sprawdzał czy nie ma wodogłowia oraz czy pęcherz jest wypełniony moczem, bo to znaczy, że nerki pracują, mierzył długość wszystkich kości czyli udowej i reszty:) acha i sprawdzał również czy nie ma rozszczepu wargi, badał ilość wód płodowych i chyba to tyle. No i jeszcze płeć :) U mnie będzie chłopiec, tak chyba jak u większości w tym roku:-D Dziecko całkiem zdrowe i waży już 300 g, ale jeszcze nie czuję ruchów i lekarz mówił, ze wszystko w swoim czasie:-D Teraz szukam imienia dla chłopca, macie jakieś ciekawe pomysły? Ja myślę, żeby dać mu na imię Aleksander ale jeszcze nie jestem tak całkowicie zdecydowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basssia87
puszeknieokruszek to my jesteśmy na takim samym etapie ciąży. Na kiedy masz wyznaczony termin? Ja dzisiaj jestem w 19t 5d i jutro mam usg połówkowe. Już nie mogę się doczekać. I niestety też nie czuje ruchów. Czasami mi się wydaje, że czuje takie delikatne puknięcia. Ale nie wiem czy to nie jest tak, że chce je poczuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka ale idziemy łeb w łeb różni nas jeden dzień :) a do tego też mam połówkowe 4 października :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto mi mój pierwszy gin powiedział, że na w trzecim miesiącu mogę mieć siarę ale niekoniecznie. Wtedy mnie to nie dotyczyło wiec nie dopytywałam ale tak może się zdarzyć. Co do kalkulatora wagi to na razie się zgadza przytyłam 0,5 kg a jestem w 12 tc wyszło mi, że maksymalna waga to 78 kg; trochę mnie to przeraża ale tak jak pisała Roosa najważniejsze maleństwo. Jeżeli chodzi o wstawanie siku to ja na początku biegałam 3-4 razy teraz raz przed zaśnięciem i ok 3 nad ranem o stałych porach:); mój mąż też śmiał się , że to dobry trening chociaż jak zapytałam jak on będzie wstawał to dziwnie zamilkł. Fajne fotki dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Hej dziewczyny :) U mnie dokładnie 20 tydz, jesli chodzi o ruchy to czuje je mniej więcej od 1,5 tygodnia..jakoś tak...gdzies tu nawet powinien byc wpis o tym :) nie byłam pewna...to było takie pukniecie,pomyslalam wtedy ze obaczymy co dalej. I na dzien dzisiejszy takie pukniecia czuje kilka razy dziennie, zwlaszcza po slodkim ;) i co najlepsze nie mam watpliwosci co do realnosci ruchów, bo ostatnio po takim puknieciu szbko odchyliłam koszulkę i co ujzałam... chwila chwila i nagle puk! autentycznie bylo widac jak nagieła sie skóra na brzuszku! dodam ,ze malenstwo musi byc ulozone bardzo nisko bo te pukniecia czuje zawsze w rejonie pępka, prawa lub lewa strona :) dziewczyny to juz jutro!!! badanie połówkowe! jejju jak ja sie ciesze :) :) :) nie moge sie doczekac, tak strasznie jestem ciekawa czy wszytsko dobrze z dzidzią...no i jaka płeć :) niewiem jak wytrwam do jutra, i to jeszcze na 18 mam wizyte! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiaa mi z usg termin wychodzi na 7.02, wcześniej był 9.02 a z miesiączki na 12.02. Wszystkie te daty mi się podobają, bo mąż, brat i przyjaciółka mają w tych dniach urodziny, więc fajnie mi się kojarzy no i jakbym urodziła w dniu urodzin męża to w ogóle byłby zachwycony:) NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013.............20........CH.........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013..........18...........CH.. .........Kraków lista..................11.02.2013..........19. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........22.............DZ......... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........22...........CH........Nie mcy Ninkaa86...........15.02.2013...........18 ............DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........17......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14............... ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=).............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów kaziorek84..........01.02.2012.........20..............CH ... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............17..........DZ....... .Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........19...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............17..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............17.02.2012.............18...........CH ..........W-wa kasienka.m........18.02.2013............19............DZ. .......Pińczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati a mogę wiedzieć gdzie robisz usg półówkowe bo z tego co wiem to w rzeszowie nie ma zbyt wielu lekarzy wykonujących to badanie, pytam tak tylko z ciekawosci:) Ja płytę z usg oglądam non stop i napatrzeć się nie mogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
Puszek ja połówkowe robie w PF bo tam chodze i robie u dr Szajnera (z Cebulakiem nie mam dobrych wspomnien przyjmowal mnie do szpitala i ze byl bardzo niemily to lagodne okreslenie) takze robie u Szajnera,zobaczymy jak bedzie, nie ma jakis super opini, a przynajmniej wiem ze zalezy od humoru...ehh raz jest uradowany i zartuje a raz milczy...niewiem jak bedzie, ale bede pytac o wszystko co sie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............07.02.2013.............20........CH.. .......Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013..........18...........CH.. .........Kraków lista..................11.02.2013..........19. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013..........22.............DZ......... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........22...........CH........Nie mcy Ninkaa86...........15.02.2013...........18 ............DZ ........Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............D Z.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........17......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14............... ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=).............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów kaziorek84..........01.02.2012.........20..............CH ... .Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............17..........DZ....... .Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........19...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz malenstwo@interia.pl. . 25-02-2013.....17...................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............18..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............17.02.2012.............18...........CH ..........W-wa kasienka.m........18.02.2013............19............DZ. .......Pińczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
a ty gdzie robiłas? opisz jesli mozesz jak wygladlao to badanie co sprawdzal itp...napewno mi sie to przyda na jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Część dziewczyny. Czytam wszystko regularnie, ale nie mam czasu odpisać przez ten mój niekończący się remont :( Jak czytam o tych waszych „przygodach ze szpitalami to aż mi skora cierpnie i sama zaczynam się chyba doszukiwać problemów u siebie. Od kilku dni zauważyłam, ze wieczorem mój brzusio robi się twardszy niż w ciągu dnia, tez tak macie? Czytałam o tych skurczach macicy, ale szczerze to ciężko mi stwierdzić czy to właśnie to. Do lekarza mam się zgłosić 1 października, jak na razie biorę asmag wieczorem. Jeśli chodzi o siusianie w nocy to ja podobnie jak Lunek przed zaśnięciem i potniej ok. godz 3, natomiast bardziej niż susianie dokuczają mi bole pleców w nocy :( Nic mi nie cieknie z piersi, ale baaaardzo mnie swędzą sutki i są mega wrażliwe. Dziewczyny zaczynam się obawiać, ze za jakiś czas zarosnę sierścią, nigdy nie miałam problemów z bujnym owłosieniem, ale od jakiegoś miesiąca to koszmar. Co chwile musze depilować nogi, wielkie odrosty na włosach (na początku ciąży włosy mi wypadały), nawet w okolicy pępka jakieś włoski buuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja tez cały czas czytam ale nie bardzo znajduje czas na pisanie. Myslę, że wkrótce bedzie lepiej bo finiszuję z porządkowaniem domu po remoncie:( Roosa- skorzystałam z tego kalkulatora, niestety u mnie nie zgadza sie nic... Zaczynam sie martwić, bo u mnie 18 tc a ja nie przytyłam w ogóle, najpierw schudłam potem troszke przybrałam i teraz nic stoję w miejscu:( nawet nie osiągnęłam jeszcze wagi sprzed ciąży.... Apetyt mi dopisuje jedynie nie jem słodkiego... Ninkaa86 - ceny sa przeróżne od tańszych po mega drogie. To zalezy na czym ci zależy, jakie wyposażenie chciałabyś mieć. My gdy kupowaliśmy cztery lata temu to miałam ból głowy z nadmiaru ofert ale ja chciałam dośc duża gondolę (80 cm), bujany na pasach i pompowanych kołach. W rezultacie wybralismy Jedo Bartatinę i teraz posłuzy nam do drugiego malca bo nadaje sie idealnie na wiejskie, nieutwardzone drogi. netta - mi pomagały migdały przy zgadze a w najgorszych momentach lekarz zalecił Allugastrin w płynie. Ewuskaaa - ja juz od kilku dni czuje ruchy, ale to druga ciąża. W pierwszej czułam w 20tc. mama2013luty - bardzo mi sie podoba to imię:) Bayer lev - jak tam, wypoczywasz na maxa do południa? Ja bardzo sie staram, ale tu obiadek dla synka, pranie, prasowanie i tak przychodzi czas kiedy muszę iść po synka i nici z wypoczynku. Ach gdzie te czasy jak można było sie wysypiać do południa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati kilka postow wyzej opisalam badanie, moze ci sie to przyda;-) a robilam u dr jacka sliwy, wczesniej przyjmowal w pf a teraz otworzyl z innym lekarzem gabinet diagnostyki i usg na ul warnenczyka 111 niedaleko pf. Z badania jestem bardzo zadowolona, bo sam mi wszystko tlumaczyl, mowil co musi sprawdzic i czy jest ok. Koszt badania to 250 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dziewczyny! Mogę się do Was dołączyć? Też jestem lutówką, 20 tydzień ciąży, dokładnie termin mam na 10.02. Widzę tutaj znajomy nick, MAMA2013LUTY ;). Jak się dzisiaj czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny;) Jejku nie bylo mnie jeden dzien a tu tyle do nadrabienia;) bayer lev fajnie ze masz chwilke dla siebie ja dzis wlasnie ide zapisac mala do przeczkola od poniedzialku na dwie godz zobaczymy co z tego wyjdzie ... U mnie z sikaniem juz jest lepiej wstaje tylko raz ale napoczatku bylo ciezko .... moje konto to moze byc juz siara puszkuniekoruszku gratuluje synka;) Jesli chodzi o imie dla chlopca za bardzo nie pomoge bo tez sama nie moge sie zdecydowac na zadne ale myslalam o Hubercie Filip;) kati Ty dzis masz usg trzymam kciuki;) green grass mam ten sam problem z owlosieniem tez co chwile musze sie depilowac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×