Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej dziewczyny;) Ja musze kupic najwazniejsze wózek a tak wiekszosc zostawilam sobie po corci chyba ze bedzie chlopak to jeszcze ubranka do wymiany ,ale najprawdopodobnie nie bedziemy pytac o plec wiec bede musiala cos uniwersalnego naszykowac na poczatek .... Ostanio czułam sie juz lepiej a od dwoch dni znowu dopadlo mnie jakies zmeczenie nic mi sie nie chce i do tego jeszcze mam nerwa i wszystko i wszyscy mnie denerwuja wam tez dziewczyny hormony szaleja ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa mama mam podobnie.... no nic mi sie nie chce... a tu musze sie opiekowac mlodsza siostrzyczka bo zostaje "na mojej" glowie, bo mama wyjezdza na 3 miechy i to jutro!! mala ma 9 lat... no skoro i tak siedze w domu to mama ladnie poprosila, a ze to siostra to sie zgodzilam, woprowadzilam sie tymczasowo spowrotem do mamy a moj M czesto NAS odwiedza :) juz moge ptzygotowywac do roli mamy, tyle ze siostrzyczka juz wieeeele rzczy robi sama.... i tez taka senna strasznie jestem..... wyparwilam mala do szkoly na 8 i poszlam spac, no i dopiero wstalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też się nic nie chce :/ taka pogoda może... jakaś beznadzieja... ja ogarnęłam w domku, pranie wstawiłam i wróciłam do łóżka z kawą... może mnie troszki podniesie ta kawa... ja też mam jakieś dziwne nastroje, z rana już na mojego m nakrzyczałam że nic nie sprząta po sobie itp... może jutro będzie cieplej to i humor mi sie poprawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry Dziewczyny ja też się przyłączam do tych co nie mają jeszcze nic :) postanowiłam że dopiero po usg połówkowym cokolwiek zacznę myśleć, oglądać no i kupować mi hormony chyba nie szaleją, siedzę teraz w domu odpoczywam, mam nie podnosić sobie ciśnienia na wszystko w końcu mam czas, na zadbanie o siebie, o mieszkanie wszystko mogę sobie robić powoli, bo mam na to cały dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto kiedyś poruszałaś temat tarczycy zrobiłaś te badania? coś już wiesz? jeżeli już pisałaś a ja przegapiłam to przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewuskaaa ja tez sobie postanowiłam że póki nie minie połowa to o niczym nie będę myślała ale u mnie już po usg połówkowym więc powoli się zaczynam rozgladać żeby nie zostawić wszytskiego na ostatnią chwilę :P co do tarczycy to jeszcze nic nie wiem... kiedyś miałam badanie ale wszystko wyszło w normie, lekarz dał mi skierowanie ze względu na moją wagę ktora stoi w miejscu :/ stwierdził że powinnam juz cosik przytyć... pewnie zrobie badania przed kolejną wizytą, bo i mocz i glukozę po obciązeniu wiec za jednym razem wszytsko... to pewnie jakoś pod koniec września zrobie.... wtedy dam znać :) a to ty coś massz z tarczycą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje konto wiesz, teoretycznie zawsze miałam podwyższone tsg ( ale w normie) nigdy się nie leczyłam, bo lekarze uważali że jest oki ostatnio w związku z badaniem nadciśnienia internista zlecił mi badanie tsh wyszło mi 3,42 internista powiedział, żeby to skonsultować z ginem bo jemu się wydaje że jest niby w normie ale trochę za wysokie jak na ten etap ciąży w necie czytałam że są różne opinie na ten temat niby wysokie ale z drugiej strony tsh w czasie ciąży nie powinno mieć znaczenia wizytę u gina mam dopiero na początku października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuskaaa ja tez jeszcze kompltnie dla malego nie mam nic, i postanowilam ze zaczne kupowac po badaniu polowkowym, czyli po 12 pazdziernika :) juz sie rozgladalam i mam juz upatrzone kilka rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Oj to ja chyba przesadziłam. Od kiedy dowiedziałam się że będę mieć synka to zaczęłam zakupy... kupiłam tyle w rozmiarze 56: 3x body z krótkim rękawkiem, 3x body z długim rękawkiem, 5x pajacyki, 3x skarpetusie, 1x komplecik 6 cz. (koszulka, kaftanik, śpiochy, czapeczka, niedrapki), 1x welurowy- misiowy kombinezonik na wyjście ze szpitala. W rozmiarze 62 mam: 3x pajacyki, cieplutki kombinezon zimowy. Widzę że musze przystopować bo dopiero zaczynam 20tc a już zgromadziłam szufladę ubranek, ale jak tu się oprzeć jak to wszystko takie piękne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny;) Ja dzis w lepszej formie nie dlugo jedziemy na roczek do znajomych ... Maja tez coreczke ur. dwa dni pozniej po naszej ;) Pamietam jeszcze jak czekalismy na nia a tu juz rok ma jejku jak ten czas szybko leci....;( Milego dnia dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Tym z Was które miały twardy brzuszek i czasem bolał radzę iść do lekarza. Ja byłam we wtorek i zostałam skierowana do szpitala. Dostałam kroplówkę, leki, leżałam 4 dni. Wczoraj mnie wypuścili, ale mam brać leki. Gdybym zgłosiła się wcześniej do lekarza to obyło by się bez szpitala. Ruchy dzidziusia czuję coraz wyraźniej, czasem nawet widać czy jest z prawej czy z lewej strony, bo jest troszkę wypłukły i widać jak się przesuwa :) A co do wyprawki to ja jeszcze nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowiedziałam się w szpitalu, że najlepiej leżeć na lewym boku, na prawym też, a na plecach nie jest wskazane. Nie można też robić czynności, które wymagają podnoszenia rąk w górę, nie można się schylać (np przy podnoszeniu czegoś z podłogi) - lepiej przykucnąć. I co mnie najbardziej zaskoczyło nie można głaskać brzuszka bo to może wywołać skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny;) Ale tu cisza.... kasienka współczuje pobytu w szpitalu najwazniejsze ze wszystko dobrze sie skonczyło a Wy macie sie dobrze;) mama2013 wydaje mi sie ze bardzej tu chodzi o wieszanie firanek niz prania chyba ze ciaza jest zagrozona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
rzeczywiście tu cicho ja praktycznie codziennie zaglądam na stronę, ale nie zawsze moge pisać bo mam awarię w laptopie domowym , a w pracy wiadomo , że nie zawsze można . ja wczoraj i dziś czuje wyrazne powiedzmy łaskotanie w środku a najlepsze jest że jak mija to uczucie i pomasuje brzuch w tym miejscu lub przyłoże ciepłą rękę uczucie wraca. dziś oglądałam na necie ubranka i kusi mnie aby już kupić. każdy mi mówi aby wstrzymać się do ostatnich dwóch miesiecy. ale po ostatnich zakupach nie zgadzam sie z opiniami innych i od przyszłego miesiaca zaczynam komplaetować ubranka, a dlatego, że ejstem dopiero w 4 miesiacy a tak mocno sie męcze, brak mi energii na zakupach, nie chce mi sie chodzi, bolą mnie nogi. itp... i nie wybrażam sobie siebie w zimie ubraną w płaszcz, szalik kozaki , zgrzaną i jednocześnie zmarzniętą biegającą z wielkim brzuchem za rzeczami dla dziecka. ;-) od połowy listopada uciekam z pracy na zwolnienie,tak sobie mysle ze miło bedzie pierwszy raz od kilku lat nie wstawać do pracy gdy na dworze zimno, ciemno, gdy wszyscy smacznie sobie spią. nie wiem czy macie podobnie, ale ja za każdym razem dotykając swego brzucha czy widząc się w lustrze uśmiecham sie, bo ta ciąża daje mi tyle szczęścia i radości. widziałam, że wysyłałyście sobie zdjęcia brzuszków. mam maila, jakbyście mogły to wyślijcie także i Mi kaja-1986@wp.pl ja dziś zrobiłam pierwsze zdjęcie . wyglądam raczej jakbym się najadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
rzeczywiście tu cicho ja praktycznie codziennie zaglądam na stronę, ale nie zawsze moge pisać bo mam awarię w laptopie domowym , a w pracy wiadomo , że nie zawsze można . ja wczoraj i dziś czuje wyrazne powiedzmy łaskotanie w środku a najlepsze jest że jak mija to uczucie i pomasuje brzuch w tym miejscu lub przyłoże ciepłą rękę uczucie wraca. dziś oglądałam na necie ubranka i kusi mnie aby już kupić. każdy mi mówi aby wstrzymać się do ostatnich dwóch miesiecy. ale po ostatnich zakupach nie zgadzam sie z opiniami innych i od przyszłego miesiaca zaczynam komplaetować ubranka, a dlatego, że ejstem dopiero w 4 miesiacy a tak mocno sie męcze, brak mi energii na zakupach, nie chce mi sie chodzi, bolą mnie nogi. itp... i nie wybrażam sobie siebie w zimie ubraną w płaszcz, szalik kozaki , zgrzaną i jednocześnie zmarzniętą biegającą z wielkim brzuchem za rzeczami dla dziecka. ;-) od połowy listopada uciekam z pracy na zwolnienie,tak sobie mysle ze miło bedzie pierwszy raz od kilku lat nie wstawać do pracy gdy na dworze zimno, ciemno, gdy wszyscy smacznie sobie spią. nie wiem czy macie podobnie, ale ja za każdym razem dotykając swego brzucha czy widząc się w lustrze uśmiecham sie, bo ta ciąża daje mi tyle szczęścia i radości. widziałam, że wysyłałyście sobie zdjęcia brzuszków. mam maila, jakbyście mogły to wyślijcie także i Mi kaja-1986@wp.pl ja dziś zrobiłam pierwsze zdjęcie . wyglądam raczej jakbym się najadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na zwolnieniu jestem od 6tc, teraz jestem w 19tc i nadal w domu, do pracy wroce dopiero po macierzynskim, juz sporo przeszla, 2 razy w szpitalu bylam, po za tym musze uwazac bo mam krotka szyjke macicy. ja tez sie zastanawiam nad kupnem wszystkiego dla synka (powoli oczywiscie) bo skad ja niby mam na raz wziasc tyle kasy?? po za tym tak jak mowisz, z tym brzuszkiem w srodku zimy uganiac sie za rzeczami dla maluszka hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny piszę pierwszy raz termin porodu mam na 2 luty jestem w 20 tygodniu ciąży i 4 dniach jestem z Wielunia . Jest ktoś może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Trochę mnie nie było, ale na bierząco śledziłam wątek :) Ja powoli zaczynam kupować ciuszki dla maluszka bo zimą będę się bała autem jeździć żeby za czym kolwiek samej pojeździć. Ja mam narazie z rozm.56 ze dwa kompleciki i 2 body z rozm.62, a tak to nic nie kupowałam. Z resztą mam coś dostać po chrześniaku w przyszłym miesiącu także wtedy zacznę robić konkretne zakupy jak zobaczę czego mi brakuje. Wózek planujemy kupic dopiero w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati =)
hehe ja tez mam juz pare rzeczy dla malenstwa, zaczelam od mebli do pokoiku (szafa i komoda) kupilam tak wczesnie ze wzgledu na konczaca sie serie w ikei a bardzo mi sie podobala, a w sobote zamowilam lozko( wedle obietnicy,ze w kazdym miesiacu, po wyplaciu z zusu kupuje cos dla malenstwa) bo znajac moje zamilowanie do zakupow moglby mi sie te pieniazki szybko rozejsc ;) choc przyznm sie wam ze pomimo tych zapedow zakupoholiczki nie mam ochoty nic kupowac dla siebie, wrecz przeciwnie, calymi dniami przegladam allegro i porownuje ceny :P takze mam lozeczko i mebelki no i pare ciuszkow nie mogla sie powstrzymac, mam na dziewczynke i na chlopaka, jesli trafi sie np chlopczyk to te rzeczy na dziewczynke mam komu sprezentowac :) i odwrotnie jesli bedzie dziewczynka to przyjaciolka urodzila chlopaka i tez mam komu dac :) dziewczyny to juz za 3 dni, moj wielki dzien! 3d ja sie tak strasznie ciesze tym badaniem ze tego sie nie da opisac...marze o córeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenstwo@interia.pl
Hej dziewczyny ja wlasnie po wizycie. Maluszek rozwija sie prawidlowo, ale na okreslenie plci za wczesnie:( ja jeszcze jako takich zakupow nie robilam wozek chcemy kupic w styczniu dopiero, a lozeczko kupilam od znajomej. Anula123 ja jestem z wielunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny! Wybaczcie moje milczenie ale.. byłam w szpitalu. Miałam przez kilka dni silne bóle brzucha, czasami nagłe, że zginałam się w pół, czasami tak silne, że nie mogłam normalnie iść. Do tego twardniene brzucha. W szpitalu powiedzieli, że standardowo to zaleciliby nospę i magnez i nie zostawiali, a że ja już te leki przyjmuję a mimo to objawy się nasilają to mam zostać.. Wyniki mam całkiem dobre, więc podejrzenie nerek odpadło. Stwierdzili, że to wina rozciągania się macicy i że szyjka się nieco skraca. Po kilku dniach wyszłam, dostałam leki, mam dużo odpoczywać. Teraz czuję się lepiej, tylko plecy bardzo dają o sobie znać. Ale martwię się... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.. Kasienka.m a mogę zapytać jakie leki Ci przepisali? Mi buscopan, magnez i luteinę. A z tym skracaniem szyjki nic nie tłumaczyli.. Wiem, że w razie mocniejszego skracania dają kobiecie pessar , moja koleżanka go ma. Mi jeden lekarz o tym wspomniał, drugi już nie... Jeśli chodzi o ubranka to kupiliśmy na razie jedne body:) Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Jak tak czytam, że co chwila któraś wizytuje w szpitalu, to aż sama się zastanawiam, czy u mnie oby na pewno wszystko w porządku. W sumie do ginekologa chodzę raz na 5 tygodni, za bardzo w rozmowy się nie wdajemy, ale ostatnio często czuje jakieś skurcze, pobolewanie w podbrzuszu, ale tłumaczę sobie, że to macica rośnie, albo mały się kręci w brzuchu czy coś. Staram się jakoś specjalnie nie panikować i nie stresować w ciąży, ale może na następnej wizycie pogadam z lekarzem. Coraz częściej zastanawiam się nad zwolnieniem lekarskim, już w pracy nie wytrzymuję, 8h przed komputerem, niewygodne krzesło, bolące plecy, ciągły stres... eh mam już powoli dosyć. Dla maluszka jeszcze nic nie kupiłam, mąż mi nie pozwala jeszcze ;) Jedynie oglądam śliczne ciuszki, mebelki. Moja mam kupiła już pierwszą rzecz, ale nie chciała mi pokazać jeszcze :P No i cały czas zastanawiam się nad wózkiem, niby mam już wybrany, ale ciągle się rozglądam, czytam i zdecydować się nie mogę. Równo za 2 tygodnie mam usg 4d wraz z połówkowym i już się doczekać nie mogę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malenstwo@interia.pl a to troszkę pózniej słyszałaś szpitalu 60 porodów przewidują na styczeń , strasznie dużo nie myślałam ze kobiety tak rodzą dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenstwo@interia.pl
Anuska123 nie slyszalam o tym. Znajac zycie bedzie wiecej. A to twoja pierwsza ciaza jest? Bo moja pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenstwo@interia.pl
NICK................Termin por...........tydz. ........ plec........miejsc. Martituska81...... 02.02.2013.....................................Plumouth Inspektor1.........07.02.2013...... ...........................Tychy/Jastrz puszek..............09.02.2013...............16.......... .........Rzeszów netta2..............11.02.2013 ....................................Warszawa Anitka90............15.02.2013..........18...........CH...........Kraków lista..................11.02.2013...........8. ...... ...CH........Poznań. moje konto.........24.01.2013.................................... Radom Bayer Lev..........29-01-2013...........21...........CH........Nie mcy Ninkaa86...........15.02.2013...........16 ......................Szczecin goska986...........05.02.2013...........18............... ........Brodnica BetiGl...............15.02.2013.......................... ...........Gliwice księżniczka........25.02.2013...........14............DZ.......Wrocław wrzesniowa mama...22.02.2013........16......................UK Judka9876.........22.02.2013...........14............... ......Warszawa izmaizma..........04.02.2013............................. .......Inowrocław kati=).............12.02.2013............17.. ...................Rzeszów kaziorek84..........01.02.2012.........19................ .......Rzeszów green-grass......12.02.2013............18............CH ......Bochnia anetka_1991.....28.02.2013............17. ....................Radom kaja-@@@@@...25-02-2013.............17..........DZ........Elblag MAMA2013LUTY...14-02-2013...........18...........CH...... ..Rzeszów *Iskierka*.........28-02-2013... .........13......................Rawicz malenstwo@interia.pl.. 25-02-2013.....17...................Wieluń Gusia09 ...........18-02-2012.............16..........DZ........Cz-w a Ewuskaaa.........17.02.2013.............17..........???.. .......ok/Wa-wy Roosa .............11.02.2012..............(?)...........DZ....... ..Kraków aclerya............17.02.2012.............17...........CH..........W-wa tydzien ciazy podalam taki jak lekarz wyliczyl czyli ten plus dwa tygodnie bo normalnie to jest 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×