Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ninkaa86 - ja miałam wywoływany poród gdyż odeszły mi wody. Niestety bardzo się umęczyłam. Ból nie do opisania. Od godz 7 byłam na porodówce cały czas podłączona pod kroplówkę. Rozwarcie w granicach 4-5 cm miałam dopiero ok 15, wówczas dostałam znieczulenie. Wszystko pewnie zależy od szpitala. W trakcie porodu miałam podaną dodatkowo kroplówkę z glukozą, bo byłam bardzo słaba i wykończona, miałam odruchy wymiotne, myślałam, że zemdleję na porodówce. Ale wszystko dobrze się skończyło. Ninkaa będzie dobrze, nie martw się, ja tego bólu już nie pamiętam, co więcej chcę mieć kolejne dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka77777
sorry że dopiero teraz, to było tak po terminie zero objawów poszłam do lekarza żeby sie "zabrali" za mnie he he..... nie bałam się nic o tym nie czytałam żeby się nie stresować, ok po południu włozyli mi balonik któy miał rozszerzyć szyjkę macicy i na drugi dzień albo jeszcze w ten sam wyleciał.... udało się to poszerzenie, potem rano bez żadnych skurczy "na sucho" wzięli mnie na salę porodową a tam ......kroplówka balonik zrobił mi rozwarcie więc poród trwał 1 godzinę......w sumie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastka77777 To ja już nie rozumiem... 12 lutego napisałaś tak: xxxxxxxxxxxxxxx 12.02.2013] 22:44 nastka77777 hej mamusie, kto z utęsknieniem czeka na maleństwo???? ja mam do terminu 5.03.2013 jeszcze trochę i zazdroszczę tym co już szczęśliwie po???? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx A dziś piszesz że Ci wywoływali, bo już było po terminie... To jak to...Na kiedy miałaś termin, dlaczego wcześniej nie wpisałaś się to tabelki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka86 Kaja-@@@@@ BetiGI puszeknieokruszek xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Trzymam za was kciuki i czekam na informacje kiedy wam wywołali poród, jak przebiegał itd.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po waszym powrocie z maluszkami dolna tabelka będzie już dłuższa od górnej... ;) U mnie cisza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)blondi
WITAM WAS WSZYSTKIE...ja dzis byłam na wizycie u mojego gin zajrzal tylko na usg powiedzial ze glowka dosyc nisko i ze lozysko dojrzale stwierdzil ze mam sie pojawic w czwartek jesli nic sie nie ruszy i da skierowanie do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi Nie badał Cię, nie sprawdził czy masz rozwarcie, jak tam twoja szyjka...? Mój lekarz uważa że na każdej wizycie trzeba to zrobić. Masz biegunkę, więc może coś się ruszy, podobno to częsta oznaka oczyszczania się organizmu przed porodem. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Ale tu dziś cicho, prawie wszystkie mamuśki które regularnie pisały pojechały na wywołanie porodu... U mnie ciszaaaaaaaa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasi-Angel-----> dziś tak sobie myślałam, która z nas się szybciej rozsypie :) do terminu jeszcze 10 dni a ja siedzę już jak na szpilkach. Jutro mam wizytę u lekarza i zobaczymy co dalej, synuś jak sobie usiadł tak siedzi i nie za bardzo chce mu się odwrócić główką do dołu, więc psychicznie nastawiam się na cesarkę. Trzymam kciuki za dziewczyny, które dziś czekają w szpitalach na swoje dzidzie. Powodzenia wam życzę oraz szybkich porodów. Czekamy na info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz po wizycie i ktg:) wszystko jest ok, malutka wg usg wazy juz 3,5kg wiec jest dość spora i mogłabym juz rodzic, bo im wieksza tym będzie ciezej:P ktg wyszło ok, pokazało kilka skurczy, ale ja ich wogole nie czułam... Szyjka dluga i twarda, wiec na poród jeszcze się nie zanosi...a ja tak bym juz chciała... Jeżeli dotrwam mam na jeszcze jedno ktg przyjść 28 lutego czyli w dniu terminu, choć mam cicha nadzieje, ze wtedy juz bd po wszystkim... No dziewczyny to czekamy na wieści jak tam się wszystko potoczylo:) i miłego wieczoru...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roosa - Twoja maleńka jest śliczna:) i jakie ma piękne i długie rzęsy:) * kupiłam laktator aby pobudzić piersi do produkcji mleka, niestety bez większych efektów, nie wiem czy przez pół godz. udało mi się odciągnąć 10 ml, a dziecko ma duże potrzeby - w trzeciej dobie życia zjadła 175 ml mleka, a już następnego dnia 425 ml. Mam nadzieję, że się uda i już niedługo będę mogła karmić piersią, z laktatora korzystam co 3 godziny. *trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny będące w szpitalu - za szybkie i łatwe porody:) *potwierdzam na swoim przykładzie, że oliwka z firmy Johnson nie jest trafnym wyborem, będziemy szukać dalej. Chociaż nie wiem czy jest potrzeba stosowania dodatkowo oilwki skoro używamy emulsji Oilatum Baby. DOBRANOC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) piszę z telefonu więc z góry przepraszam za jakieś błędy w pisowni jak się pojawią :) zabierałam się za pisanie do Was już od kilku dni i jak zwykle nie wyszło a teraz piszę z porodówki. Ale może opowiem od początku. xxxx Od jakiegoś 38 tygodnia borykałam się z wysokim nadciśnieniem, cały czas miałam powyżej 150/100 no i jechalam od razu na izbę do szpitala. tam położne mierzyly ciśnienie i wychodziło dobre, ok. 120/80... byłam tak w szpitalu z powodu nadciśnienia które mierzylam w domu z 5 razy, a na izbie zawsze wychodziło normalne. już widziałam że położne trochę się że mnie śmiały, uważały że panuje, zwalaly winę na elektryczny cisnieniomierz... xxxx 17 zgłosiłam się na izbę bo to był termin porodu, zbadali mnie i trzech lekarzy mnie oglądało i stwierdzili że mam w okolicy pochwy klykciny kończyste... no i kazali zgłosić się dnia następnego o 8 rano do przychodni do jakieś pani doktor żeby jeszcze ona to zobaczyła, ale mam przyjść na.czczo bo na 100% zrobia mi cc bo te klykciny są niebezpieczne przy porodzie sn. No to się stawiłam a lekarka stwierdziła że to jednak nie to i że ma wracać do domu i czekać na poród. już mi się cierpliwość kończyła... xxxx miałam umówioną wizytę u mojego gina prowadzącego na 20, tam mnie zbadał i kompletnie inne rzeczy mówił niż to co gadali mi w szpitalu przez te 2-3 tygodnie: tam mówili że mam szyjkę długa i twardą i zamkniętą , nawet wczoraj tak mówili, że mam ciśnienie normalne i że przepływy są na 5+ czyli nic się nie dzieję. mój gin zbadał mnie i ciśnienie 160/110, szyjka miękka, rozwarcie na 1,5 cm, przepływy poniżej normy. wypisał mi skierowanie do szpitala i kazał od razu od niego jechać do szpitala na wywołanie porodu, bo z takim wysokim ciśnieniem niby nie można trzymać ciąży po terminie. Jiż glupialam od tego wszystkiego... pojechaliśmy do szpitala, oczywiście innego niż ten do którego wcześniej jeździłam no i moment mnie przyjęli, ciśnienie mierzą mi co dwie godziny i mam ok. 150/100, teraz akurat pod kto jestem. lekarz mnie zbadał i najpierw chcieli zakładać mi ten balonik na rozszerzenie szyjki ale lekarz stwierdził że szyjkę jest miękka i gładko przepuszcza palce więc będzie bez balonika, i o 6 rano podadzą mi oksytocyne i się zacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
czesc dziewczny ja w szpitalu zostalam lecz niuni nadal obok siebie nie mam. wczoraj o 8.00 lewatywa, kroplowka z oxy i tak lecialo do 13.00 i zero nic zadnych skurczy , boli, organizm jakis oporony, podali 2 czopki na zwiekszenie rozawarcia i nic nie wiem co bedzie dalej bo juz wczoraj bylam gotowa na caly ten stres i bol kilka razy mnie badali to lekarze to polozna i to najgorzej wspomian bo az Jezusa wzywalam z bolu. rozawarcie na ponad 4 cm nadal czekam na obchod , bedzie kolejna prob tylko .. kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aclerya masakra z tymi lekarzami :/ w tym szpitalu chyba robili wszystko, żeby Cię nie przyjąć! co to za szpital? w końcu gdzie jesteś? POWODZENIA 🌼 kaja-@@@ Tobie też POWODZENIA wszystko będzie dobrze, spróbuj się zrelaksować... ( wiem, wiem - głupio to brzmi) już niedługo będzie po wszystkim 3MAM KCIUKI ZA WAS!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)blondi
heeej dziewczynki ...no wlasnie nie bada mnie nie zajrzal tam ani razu a chodze do niego od poczatku ciazy ...wiem tylko ze jak 10 lutego zrobilam falszywy alarm bo mialam straszne bole kregoslupa i skurcze to w szpitalu na porodowce zbadala mnie polozna pytala o cos a ja nie moglam odp bo lekarz mi nic nie mowila...no i po tym badaniu polecialo mi troche krwi a ona stwierdzila ze czula glowke i ze szyjka zachowana i przepuszcza jeden palec po tym badaniu prawie przez tydz odchodzil mi czop w miedzy czasie te biegunki myslalam ze cos sie ruszy ale nic zero...w dzien terminu tak ucichlo ze jak nigdy nawet jeden skurczyk sie nie pojawil... czekam nadal no coz moge :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo@interia.pl
Hej dziewczyny ja wczoraj mialam wizyte u mojego gin. I szczeze to sie zalamalam bo rozwaza u mnie cesarke ze wzgledu na to ze maly jest za duzy (60cm i 4100g) i nie dam rady sn. W czwartek mam przyjsc na ktg i wtedy wszystko ze mna omowi, a w poniedzialek prawdopodobnie od razu na oddzial mnie polozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny... przepraszam, ale muszę się wyżalic... może Wy mnie wysłuchacie... w szpitalu karmiłam Małego piersią, ale było to bardzo bolesne, dodatkowo czasami dostawał mieszankę od położnych po powrocie do domu nadal karmiłam piersią i było coraz gorzej, żadne maści nie pomagały...wietrzenie, mleko moje brodawki były już strasznie poranione, że nawet czasami Mały napił się krwi, a każde moje karmienie wzbudzało we mnie lęk kupiłam nakładki na brodawki, ale mały nie dojadał i ciągle płakał zdecydowałam, że będę ściągać pokarm i dawać mu z butelki ja zadowolona, bo już mi się goją brodawki mały zadowolony, bo w końcu najedzony m. zadowolony, bo może pokarmić a wszyscy w okół mają pretensje, że powinnam próbować... aż mi się płakać chce... przepraszam, że musiałam to z siebie wyrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewussska proszę Cię nie słuchaj głupot najważniejsze, że udaje Ci się karmić mlekiem małego. Dla mnie żadna różnica czy je z piersi czy z butelki skoro to Twój pokarm a musisz też myśleć o swoim psychicznym stanie chcesz w depresję wpaść.Pewnie słyszałaś, ze każda kobieta musi karmić piersią dziecko spokojnie nie te czasy. Moja koleżanka miała podobne problemy co Ty i 4 m-ce wspomina strasznie nie miała nawet możliwości cieszyć się z uroków macierzyństwa ciągle była zdenerwowana, sfrustrowana aż w szpitalu wylądowała wyczerpana.... powiem tak Twoje dziecko i to Ty wiesz co dla niego i dla Ciebie najlepsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunek bardzo dziękuję :* ja tez bym wolała by wszystko było ok, przystawiać małego do piersi, ale za dużo mnie to stresów kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuskaaa - nie słuchaj tych głupich rad ludzi! inni myślą, że wiedza najlepiej, każdy chce doradzać i krytykować, a nie są w Twojej sytuacji więc nie mogą nic powiedzieć na ten temat, nie wiedza jak Ci ciężko i nie wiedza jakby postąpili! Rozumiem że ciężko Ci, my tez miałyśmy przeboje z karmieniem, jesteś dzielna że w ogóle odciągasz pokarm, a nie od razu na mieszanki przeszłaś, trzymaj tak dalej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusesita dziękuję :* niestety początki macierzyństwa wcale nie są łatwe a najśmieszniejsze jest to że największe pretensje mają dziewczyny które teraz mają 2-3 letnie dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak tam nasze ciężaróweczki czy już na porodówkach czy na poporodówkach :):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo@interia.pl
Ewuśka a próbowałaś smarowac brodawki bepanthenem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo@interia.pl
NICK................DATA PORODU.........TYDZIEN.....PLEC......MIASTO kaziorek84..........01.02.2013...........20............CH ...... .Rzeszów Ratea...............03.02.2013............ 34........... DZ.......Bydgoszcz puszek..............07.02.2013...........20............CH .........Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21...........DZ ......Węgorzewo Immers.........10.02.2013................40............DZ .........Białystok kasienka.m.........14.02.2013...........38...........DZ.. .......Pińczów Ninkaa86...........15.02.2013...........39.............DZ .. ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............39...........D Z ..........Gliwice aclerya............17.02.2013............. 39...........DZ .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013............38...........DZ...........C z-wa kaja-@@@@@...18-02-2013............. 37...........DZ.........Elblag justylda.............20.02.2013............39...........D Z........Mikołów ashanti86.............21.02.2013...........38...........D Z.........UK wrzesniowa mama.....22.02.2013......39........................UK Nuss ...............24.02.2013............. 38...........CH........Koło malenstwo@interia.pl. ...25-02-2013....39...........CH........Wieluń Marzena1704.......26.02.2013..........38...........DZ... ......Kraków iza87..............28.02.2013.............36...........CH ... ...Jelenia Góra Kasia-Angel........28.02.2013...........38...........CH .....Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013...........39...........DZ.. ........Radom ania01985........28-02-2013........... .38...........DZ. ........Kraków Lunek.............10.03.213..............30...........C H.........Lublin MAMUSIE: Nick ........ data ur. ..tydz...typ por. ....imię...... miasto.....dł/waga Roosa...........07.01.13...w35tc.....CC.......?.......Kra kó w..........2400g moje konto....08.01.13...w38tc.....CC...Marysia....Radom .....54/3630g izmaizma.......15.01.13...w38tc...Nela ..51/2820g ...Maja......50/2120g BayerLev.......17.01.13...w39tc....CC..Maximilian..Niemcy ....48/2860g. Green-grass....23.01.13...w37tc....CC...Bartuś.. Bochnia...... 54/3300g Lusesitaaaa....24.01.13...w36tc....CC..Lilka......Wrocła w.. ....48/2500g Anitka90 .......25.01.13...w37tc ...SN Dawidek.....Kraków......54/3120g goska986.......29.01.13...w39tc....CC.Szymon...Brodnica.. .. ..56/3960g MAMA2013LUTY..01.02.13...w38tc..CC...Ksawery...Rzeszów.. .55 /3660g netta2...........03.02.13...w38tc...SN...Paweł.....Wa-wa ... .....54/3080g LutowaNiki.....03.02.13...w38tc...CC...Dawid....Szczecin ......55/3040g Ewuskaaa.......06.02.13...w37tc...CC...Filip.....ok/Wawy. ... ...50/2350g ANIK83...........06.02.13...w37tc...SN...Adam.....Gliwice ... ......54/2750g __aga__..........07.02.13...w40tc...SN...Natalia....Londyn.. ... ..50/4060 lidsta.............09.02.13...w39tc...CC... KUBUŚ.....Poznań........../3840g Martituska81...12.02.2013....w41tc...SN......?.......Plym outh....../3760g sysia09..........13.02.13...w38tc...SN....Filip....Końsk o wola.....54/3170g Marysia2013. ..13.02.13...w39tc....SN...Alicja...Skierniewice....55/3140g Danonka_00....13.02.2013..w39tc....CC.....?......Gdańsk. ......... kati =)...........14.02.13...w40tc...SN.......?.....Rzeszów..... .....54/3560g Iskierka .........16.02.13...w38tc...SN...Ninka.....Rawicz..........5 3/3100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuska nie przejmuj się gadaniem innych ... niech sobie mówią co chcą ! Tak jak Lusesita Podziwiam Cię za to że odciągasz i podajesz swoje ! Ja po pierwszym zapisie ktg ... następne za tydzień ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuskaaa u mnie sytuacja bylo troche podobna, w szpitalu karmilam piersia ale mialam malo mleka i go trzeba bylo dokarmiac, tak wiec "nauczyl" sie pic z butelki a moje cyce staly sie okragle jak pilka i maly nie mial za co zlapac.... w domu pobudzilam cyce laktatorem i przyszlo mleko, teraz mam go wystarczajaco, tak wiec odciagalam pokarm i go karmilam z butelki, pozniej zjechala sie cala rodzina i sie na mnie wydarla ze cycem nie karmie!! a ja na nich ze dziecko nie ma za co zlapac... po weekendzie pojechalam i kupilam te nakladki na sutki i... podzialalo!1 :) maly ssa jak nie wiem!! :) no i brodawki mi sie "wyksztalcily" :) ale niestety maly bez nakladki nie chyci cyca... no ale najwazniejsze ze nie musze bawic sie w odciaganie pokarmu i butelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)blondi
Dziewczyny jak myślicie co to moze byc taki dziwny bol w srodku w pochwie dosyc bolesny....jestem 4 dni po terminie i ten bol promieniuje tak na kregoslup ....nie chce jechac do szpitala niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................DATA PORODU.........TYDZIEN.....PLEC......MIASTO kaziorek84..........01.02.2013...........20............CH ...... .Rzeszów Ratea...............03.02.2013............ 34........... DZ.......Bydgoszcz puszek..............07.02.2013...........20............CH .........Rzeszów basssia87..........8.02.2013..............21...........DZ ......Węgorzewo Immers.........10.02.2013................40............DZ .........Białystok kasienka.m.........14.02.2013...........38...........DZ.. .......Pińczów Ninkaa86...........15.02.2013...........39.............DZ .. ........Szczecin BetiGl...............15.02.2013............39...........D Z ..........Gliwice aclerya............17.02.2013............. 39...........DZ .......Warszawa Gusia09 ...........18-02-2013............38...........DZ...........C z-wa kaja-@@@@@...18-02-2013............. 37...........DZ.........Elblag justylda.............20.02.2013............39...........D Z........Mikołów ashanti86.............21.02.2013...........38...........D Z.........UK wrzesniowa mama.....22.02.2013......39........................UK Nuss ...............24.02.2013............. 38...........CH........Koło malenstwo@interia.pl. ...25-02-2013....37...........CH........Wieluń Marzena1704.......26.02.2013..........38...........DZ... ......Kraków iza87..............28.02.2013.............36...........CH ... ...Jelenia Góra Kasia-Angel........28.02.2013...........38...........CH .....Jelenia Góra anetka_1991.....28.02.2013...........39...........DZ.. ........Radom ania01985........28-02-2013........... .38...........DZ. ........Kraków Lunek.............10.03.213..............30...........C H.........Lublin MAMUSIE: Nick ........ data ur. ..tydz...typ por. ....imię...... miasto.....dł/waga Roosa...........07.01.13...w35tc.....CC.......?.......Kra kó w..........2400g moje konto....08.01.13...w38tc.....CC...Marysia....Radom .....54/3630g izmaizma.......15.01.13...w38tc...Nela ..51/2820g ...Maja......50/2120g BayerLev.......17.01.13...w39tc....CC..Maximilian..Niemcy ....48/2860g. Green-grass....23.01.13...w37tc....CC...Bartuś.. Bochnia...... 54/3300g Lusesitaaaa....24.01.13...w36tc....CC..Lilka......Wrocła w.. ....48/2500g Anitka90 .......25.01.13...w37tc ...SN Dawidek.....Kraków......54/3120g goska986.......29.01.13...w39tc....CC.Szymon...Brodnica.. .. ..56/3960g MAMA2013LUTY..01.02.13...w38tc..CC...Ksawery...Rzeszów.. .55 /3660g netta2...........03.02.13...w38tc...SN...Paweł.....Wa-wa ... .....54/3080g LutowaNiki.....03.02.13...w38tc...CC...Dawid....Szczecin ......55/3040g Ewuskaaa.......06.02.13...w37tc...CC...Filip.....ok/Wawy. ... ...50/2350g ANIK83...........06.02.13...w37tc...SN...Adam.....Gliwice ... ......54/2750g __aga__..........07.02.13...w40tc...SN...Natalia....Londyn.. ... ..50/4060 lidsta.............09.02.13...w39tc...CC... KUBUŚ.....Poznań........../3840g Martituska81...12.02.2013....w41tc...SN......?.......Plym outh....../3760g sysia09..........13.02.13...w38tc...SN....Filip....Końsk o wola.....54/3170g Marysia2013. ..13.02.13...w39tc....SN...Alicja...Skierniewice....55/3140g Danonka_00....13.02.2013..w39tc....CC.....Paweł......Gdańsk. .........56/3300g kati =)...........14.02.13...w40tc...SN.......?.....Rzeszów..... .....54/3560g Iskierka .........16.02.13...w38tc...SN...Ninka.....Rawicz..........5 3/3100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maleństwo używałam bephantenu, purelan medeli, maltanem i nic to nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi takie bóle to może oznaczają, że robi się rozwarcie :) 🌼 mamaluty a ja miałam wrażenie, że mały się nie najadał przez te nakładki i strasznie płakał po nich... jakie kupiłaś? 🌼 dziewczyny, dziękuję za wsparcie może spróbuję jeszcze z tymi nakładkami i zobaczę jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×