Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

MAMA2013LUTY Ty zaczynasz 30 tydzień ja 28... sysia Te kryształki też mi ostatnio wyszły po mimo że ogólnie wyniki były dobre, lepsze niż wcześniej, po raz pierwszy miałam te kryształki i pytałam lekarza o nie, powiedział żeby się nie martwić, w ciąży może tak być, ale to nic poważnego. W ciąży są inne normy, inaczej pracuje cały organizm i mój gin powiedział że badania rzadko są lepsze niż przed. Dziewczyny ja się zaczynam zastanawiać czy ja jestem jakaś cofnięta, bo często piszecie o położnych a ja nawet o tym nie myślałam. Tzn, kontaktujecie się z nimi ? Skąd je wybieracie? Ja tylko wiem że mogę chodzić do szpitala do szkoły rodzenia, a po porodzie do przychodni w której jestem zapisana mogę zadzwonić i poprosić o pierwszą wizytę domową, ale nic mi nie wiadomo że mogę sobie wybrać itd... Z resztą nie znam żadnej. A na opłacanie położnej mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, ale teraz to się trochę zmartwiłam bo ta babka w ośrodku nic mi nie mówiła o tym ze przed wypiciem glukozy muszą mi pobrać krew a pytałam się 2 razy i to rożnych pielęgniarek nie wiem może one jakieś inne zalecenia maja?? Wypije w poniedziałek ta glukozę i pojadę po 2-och godzinach zobaczymy co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
dzieki dziewuszki mam nadzieje ze macie racje chociaz i tak sie boje tymi bakteriami sie nie martwie bo wiem ze czasem sie zdazaja ale reszta... Masakra we wtorek ide do lekarza nie wiem jak to wytrzymam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
a najgorsze jest to ze od jakis dwoch tyg pobolewa mnie nerka tylko nie caly czas tylko czasem zaboli na pare minut... Kurde martwie sie o mojego synka...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie przyjmowalam do szpitala to pobrali mi mocz i krew i wyniki wyszly fatalnie, powtorzyli na drugi dzien rano (na czczo i pierwszy poranny mocz (srodkowy strumien) po podmyciu) i wyszly duzo lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj mam wizytę u lekarza, ciekawe ile urósł nasz Kubuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysia powtórz badanie moczu i idź za radami dziewczyn podmyj się przed, środkowy strumień i później na czas zbierania się do laboratorium wsadź pojemnik do lodówki a najlepiej jak najszybciej oddaj próbkę, niestety też wraz z upływem czasu zanim dotrzemy do laboratorium różne bakterie się tam namnażają ( same) ja też mam jakieś leukocyty, ale kazali się tym nie przejmować judka ja jestem z okolic wawy i szczerze mówiąc nie wiem gdzie rodzić na razie myślałam o bródnowskim i inflanckiej oczywiście ile ludzi tyle opinii, ale ja się kieruję bardziej ku inflanckiej zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Niestety wyladowalam w szpitalu:( Ok. godz 4 bolal mnie brzuch wzięłam nospe i poszłam spać. Rano, ok. 8 twardnienie/stawanie brzuszka - często ale bezboleśnie! Mimo to pojechałam na izbę przyjęć, zrobili ktg - ok, szyjka 2/0/0 czyli długość taka sama jak od początku ciazy, rozwarcia nie ma. Ale ze względu na stawanie brzuszka zostawili mnie w szpitalu. Na kolejnym USG pojawiły sie skurcze (twardy brzusz, bez bólu) i postanowili zostawić na obserwacji jeszcze 2 dni no i najgorsze... postanowili podać 2x zastrzyki na płuca dziecka, dzisiaj pierwszy, jutro rano drugi. Bardzo mnie to zestresowalo bo to oznacza ze podejrzewają przedwczesny poród!!! Jestem w 29 tc - czy ktoras z Was słyszała lub brała takie zastrzyki??? Z tego co pamietam to mama2013luty - napisz proszę wszystko to co Ci powiedzieli w szpitalu i jak sie czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka-ja w pierwszej ciazy dostalam takie zastrzyki w 27tc.To nie koniecznie jest tak,ze oni podejrzewaja porod przedwczesny,ale lepiej sie zabezpieczyc.Ja nie mialam skurczy,jedynie pare kropli krwi na papierze toaletowym,ale zostawili mnie na obserwacji,przyczyny nie wykryli,a mimo to leki podali.Sluchaj,to dobrze,jestescie zabezpieczeni na wszelki wypadek,nie stresuj sie,pomysl,ze jestes pod dobra opieka,lekarze wiedza co robia.Trzymaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninkaa86 mialam dokladnie to samo i zastrzyki mialam w sumie 4 na rozwoj pluc, teraz mnie pobolewa brzuszek, ale daje rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze będzie dobrze!!! Leże i odpoczywam. Twardnienie brzuszka sie uspokoiło moze od podanych leków (luteina, nospa, aspargin i kroploweczka). Staram sie tez leżeć na lewym boku. Bozeeeee tak sie martwię o moje malenstwo:( Niepotrzebnie naczytalam sie o wczesniakach... Chociaż wszyscy lekarze mówią ze dzidzia w 29 tc ma duże szanse na przeżycie... Oby Mała siedziała w brzuszku jak najdłużej - chociaż do 34 tc !!! Obecnie waży TYLKO 1400 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bayer Lev no to widzę ze dziewuchy tak rozrabiaja :) Mama2013Luty a teraz jest lepiej? Trzymam tez za Was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 tydzień ciazy. Termin wg miesiączki to 15 lutego, wg USG dzień pózniej. Wczoraj miałam robione USG i waga wynosiła 1400 a u swojego lekarza robiłam w piątek (5 dni wcześniej) i Mała ważyła 1200 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninka-oczywiscie,ze ma duze szanse w 29tc,ale zobaczysz,ze dotrwacie w dwupaku do terminu,tak jak ja.Nic sie nie stresuj,a przede wszystkim ie czytaj glupot w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Bayer Lev za wsparcie. ;) Mama2013Luty to Twój maluszek na pewno waży teraz wiecej niż 1200 skoro 9 dni temu ważył prawie 1100 g. Lekarz mi mówił ze w tym okresie najwiecej nabierają na wadze! A Ty masz termin na 14 lutego i jesteś w 30 tc? Mi jakoś inaczej to liczą a terminy mamy bardzo podobne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia09
ja mam chyba dzisiaj zly dzien... Bylam u siostry i jak chodze to kluje mnie brzuch po prawej stranie na dole jak sie podnosze to tez naszczescie synek sie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysia ponoć takie dolegliwości to norma, po prostu kochana za dużo sie ruszasz. Musisz wiecej odpoczywać:) Albo to rozciagajaca sie macica i na to już nic nie poradzimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to jeszcze z innej beczki ;) 29 tc to który to miesiąc ciazy??? Nie wiem jak to sie liczy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tydzień, 2 miesiąc - 5-8 tydzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz http://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/jak-liczyc-miesiace-ciazy-4402/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
29 TYDZIEN TO 7 MIESIAC ciazy ninko trzymaj sie i odpoczywaj ja ciesze sie z każdego dnia który mija , z każdego tygodnia bo wiem ze zwiekszam szanse swego dziecka od 5 tygodni leze i odpoczywam , a mówiąc leze mam na mysli 80% czasu wiem, ze dziecko urodzono w 29 tyg ma duze szanse , ale u mnie w rodzinie sa dzieci urodzone w 30 tyg i 32 tyg ciazy niestety zmagaja sie z problemami ze wzrokiem, obydiwe przez 2 lata od urodzenia były rehabilitowane aby prowidłowo chodzic gdyż miały spiecie mieśni czeste u wczesniaków, jednej z dziewczynek został podany lek jakis na rozwój ale nie wiem czego z tym, ze lek na jedno miał pomóc ale miał skutki uboczne na słuch i wzrok, opóźniony rozwój itp..... także róbmy wszystko aby donosic nasze malenstwa jak najdłużej już nawet nie łudziłabym sie 40 tyg ciazy choc byłoby wspaniale ale chociazby do 36 tyg bo 34 tyg to takze mało to dopiero 8 miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja licze miesiace normalnie czyli od 26 do 26(26.01.mam termin),26 listopada wedlug mnie zaczelam 8 miesiac,26 grudnia zaczne 9,tak jest dla mnie najlogiczniej.Najdziwniejszy jest dla mnie podzial jak 9 miesiac trwa od 33 do 40 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja-@@@@@
a jak leżałam teraz w szpitalu to mówili obok dziewczynie leżącej ze musi miec ukonczone 38 tyg ciazy czyli 38 tyg +6 dni tak oni liczyli bo dziecko urodzone w 38 tyg np +1 dzien nadal uwazaja za wczesniaka wg jakis tam nowych wytycznych i mimo ze dziewczyna miała juz bole i była w 38 tyg + 2 dniu to przetrzymali ja na lekach do 39 tyg i dopiero urodziła dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×