Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kartqiwp

Kredyt we franku

Polecane posty

Gość jaki stres
"Nie przewidziałam ,ze frank skoczy z 2 zł na prawie 4." ale tego nie trzeba bylo przewidywac skoro codziennie od jakiegos czasu frank lecial w dol to wiadomo ze musialo byc odbicie i nie bierze sie wtedy kredytu jak jest dolek. i tak powiem to A NIE MOWILEM?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sir Maniek z Greentown
Nie mogę się wprost nadziwić, jacy Ci ludzie głupi są. Zdradzę wam sekret. Do kalkulacji (a zwłaszcza przy tak istotnych sprawach) używajcie rozumu, a nie "wydaje mi się". Przykład z życia wzięty: Mieszkanie o powierzchni 40m^2 - 240 000zł, rata kredytu na 30 lat ok. 1560zł. Mieszkanie o podobnej powierzchni, w tej samej dzielnicy w wynajmie to koszt rzędu 1200zł/m-c. Co robią owce? Oczywiście! Kredyt! Przecież to tylko 360zł więcej, a są na swoim i mają własne mieszkanie! Dlaczego kredyciarze są owcami? Po pierwsze - mieszkanie będzie ich, ale dopiero jak spłacą ostatnią ratę. Do tego momentu mieszkanie jest własnością banku. Po drugie - wynajmując nie płacą czynszu do spółdzielni, nie martwią się remontami i awariami wyposażenia (meble, AGD, RTV). W skali miesiąca sam czynsz to wydatek rzędu ok. 400zł. A więc mamy 400+360 = 760zł. Przypominamy sobie co to jest procent składany, przeglądamy oferty banków i po 30 latach ze zwykłej lokaty 4,9% (odliczamy 19% zysku na Belkę) mamy.... .... uwaga! .... ponad 500 000zł!!! Biorąc pod uwagę spadek cen mieszkań (a jest on nieunikniony, co właśnie obserwujemy) po 30 latach kupimy sobie co najmniej 2 takie mieszkania. Ba, jeszcze na samochód zostanie! Ale strzyżcie się, strzyżcie. Na GPW też na Was czekam. I jeszcze jedno - kto by tam się gnieździł w klitce 40m^2? Panowie życia muszą mieszkać w apartamencie min. 70m^2, i to w dobrej dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwy wygraniec
frank kosztuje tyle, by narod ocalaly z holocaustu mogl za bezcen wziasc nieruchomosci tych co nie spalcaja plus bedziecie im jeszcze roznice kursowa placic. normalnie uklad cudowny pod warunkiem ze jest sie starowiernym. sadze ze jeszcze z min 5 lat to potrwa az wykosza wszystkie slabe ogniwa a potem odsprzedadza mieszkania znow po wysokim m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwy wygraniec
maniek bzdury gadasz. 1200 plus czynsz plus naprawy. tak wynajmuje sie mieszkania inaczej bys z torbami poszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja juz dawno sie pytam
co stanie sie z tymi mlodymi kredyciarzami z 30-35 letnimi kredytami za kilka lat skoro taki piekny kryzys bankierzy nam zgotowali ja boje sie nawet myslec jak to bedzie i juz dzis im wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gruby bankier
Nic nie będzie byle płacili. Kryzys jest jak zima - tępi chore organizmy by silnym było jeszcze lepiej. A potem znów jest wiosna by te słabe podrosły i dały się tym razem zżerać silnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja juz dawno sie pytam
Ester nie denerwuj sie firmy nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja juz dawno sie pytam
a tak wogole to nie nabijam sie z kredyciarzy jakkolwiek to zabrzmialo,tylko serio wspolczuje im polozenia za kilka lat i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhhh......jakie same madrale na forum , no prosze ...ja bralam kredyt we franku ja stal 2,5 ....potem sie cieszylam przez 2 lata ze spadl do 2.3 .... teraz nie placze ..bo frank znowu spadnie a najgorsze odsetki mi polecialy jak byl nisko..... .Ludzie bez paniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto ja mam ten zły kredyt w mBanku i nie płaczę , płacę , stać mnie . Zawsze trzeba moeć zapas i rezerwy finansowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka dentystka siedzi na kafe w weekend.....maja tyle roboty w tygodniu ze w piatek.... zwyczajnie ODPOCZYWAJA .......a nie marnuja oczy na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko a dlaczego
chciałaś sprzedac mieszkanie i kupić mniejsze, może porozmawiaj z bankiem na temat czasowego obniżenia rat. Ciężko z nimi się rozmawia, ale oni tak szybko mieszkan nie zabierają. Wiem co mówię, bo sama mam ok. 900 000 zł, tak 900 000 zł długów wobec banków i jakoś żyję. I mieszkania mi narazie nie zabrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko a dlaczego
nie zauważyłam, że temat z maja więc autorka raczej nie odpisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ma we franku to i tak ma zajebiscie..........2.5 w polskiej walucie jest 6.8 nakmniejsze % wiec i tak zyslujemy a frank nigdy nie stanie wiece niz e......bo tak zarzadzili w Sw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p98p;ui
poza jedną czy dwoma osobami w tym temacie pisza same matoły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry54
no teraz w naszej sytuacji wszytko wygląda jeszcze gorzej... mi nie pozostaje nic jak czekać jak sytuacja się unormuje i próbować zaoszczędzić trochę ciężko zarobionych pieniędzy dzięki wymianie w internecie chociaż to też nigdy nie wiadomo z czego korzystać wszystko wygląda tak samo więc korzystam z porównywarki strefawalut.pl i patrze na cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak samo jak z kredytm na dowód ( tutaj oferty http://kredyt-dowod.pl/) jak się poczyta to macie dobre warunki ale jak bierze sie pierwszy lepszy to później jest kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka75
Z tymi kredytami indeksowanymi do franka to okazuje się, że umowy są błędnie napisane i oparte na klauzulach niedozwolonych. Rozmawiałam w zeszłym tygodniu z adwokatem i powiedział, że szanse na wygranie procesu są realne, a podobno kilka spraw się już zakończyło sukcesem kredytobiorców. Podobno przez te klauzule to taki kredyt powinien być traktowany jak kredyt w złotych i to oprocentowany po LIBOR. Ja czytałam o jednej takiej sprawie w Szczecinie, która zakończyła się ostatecznym wyrokiem korzystnym dla kredytobiorcy: http://kredytwefrankach.themi.pl/pomyslny-wyrok-sadu-apelacyjnego-w-szczecinie-w-sprawie-kredytu-we-frankach-i-aca-16-15 Sama co prawda spłacam bez problemu ale w sumie też czuję się oszukana i jeżeli nowy rząd w najbliższym czasie czegoś nie zrobi to chyba pozwę bank. Przecież nie może tak być, żeby banki łamały prawo a ja musiała spłacać ogromne raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuje... w moim przypadku po POMOC udaliśmy się z żoną do Pani ze strony klita.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×