Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

Gość do kaaaaaa8
przepraszam ze sie wtrace ale chciałam doradzic na nietolerancje laktozy, jezeli niemole nie ma wrodzonej nietolerancji laktozy, czyli tej prawdziwej a co jest bardzo rzadko(wiadomo o tym zaraz po urodzeniu bo niemowle jest slabe wtedy i nie przybiera), kolejna nietoleracja to wtorna ale objawia sie przed 4 rokiem zycia a w tym wieku okolo 2-5 miesiaca jest to nietolerancja ktora wynika z niedojrzalosci ukladu trawiennego i moja corka tez to ma, poradzilam sie poloznej i dala nam recepte na specyfik COLIEF, to enzym ktora pomaga trawic laktoze, u nas pomaga, takze pomaga nam infacol, kladzenie czeste na brzuszku, odbijanie czeste, karmienie z jednej piersi i czasami odciaganie troszke tego pierwszego mleka (recznie, doslownie kilka sekund), i powiem ze jest duzo lepiej, ja mieszkam w Angli i wydaje mi sie ze w Irlandii tez sa te krople tylko dobrze by byly na recepte bo kosztuja 12 funtow, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
a ja do Celbridge mam 60 km:) jest na glownej trasie ode mnie do dublina i pracowalam niedaleko bo w kclub:) czyli jakies 5-10 km od Celbridge a teraz moze tez mieszkasz w Irlandii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
Grecja, cóż za wybor:) do kaaaaaa8 moj wrodzonej to nie ma na pewno bo na wadzde to az za dobrze przybiera:) i mialam tez colief ale niestey nie pomoglo. dopiero decolic z Polski poradzil sobie, choc malutki ciagle sie prezy i okropnie steka, podczas jedzenia nawet co niestety prowadzi do ulewania sie, ale jest duzo lepiej. teraz skonczyly mi sie te kropeliki decolief ale znalazlam tutaj LACTEASE i poki co tez pomagaja. a powiedz mi, moze sie orientujesz, mozna podawac ye krpoelki na rozbicie laktozy i np jeszcze dodatkowo np Espumisan na te wzdecia? bo nie chce malego za bardzo obciazac tymi wszytskimi specyfikami, ale chce mu pomoc jakos a nie wiem czy moge podawac obydwa rodzaje kropelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha - idziemy sami, szkoda mi pieniędzy na te lekcje - trochę poczytałam w necie jak ćwiczyć. Ja w lidlu kupię tą mate bo nie mam żadnej i coś jeszcze może. Myślałam o tych zabezpieczeniach ale może za wcześnie. Senioritka zapraszam na kawę albo i obiad jak będziesz w Poznaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Dupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Kurde posta mi nie wyslalo nie chce mi sie od nowa pisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
To jesczevraz ale w skrocie: Mala dzis od 7spala tylkom2x po 30 min teaz 3-ci raz :-) bo zaraz budzimy na rytualy zwiazane z kapaniem poza tym czuje male co nie co z pieluszki :-) Od jakiegos czasu robi kupe raz na 2 dni ale jaka rozklada to sobie na 2 pieluszki i dokladnie je wypelnia na szczescie one to wytrzymuja (jestesmy juz na dada3) Caly dzien ozywiona albo placz albo,okrzyki zabawa smiech wszystko nanraz :-) Na basen tez pojdziemy i tez nie na kurs tylko prywatnie bo na kurs szkoda kasy :-) Mam nadzieje ze pajacow z lidla nie wykupia przejde sie pomprostu jutro jak cos A ta mata pod mateac super my mamy dwie pod naszym przescieradkem bo zdarza sie malej lezec u nas w lozku no i u malej w lozeczku to oczywiste :-) Knika, cramyful-kiedy chcecie przyuczac (o ile wogole ) maluchy do spania w lozeczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Dobija mnie ten tablet, sorry za liteowki i nieskladne pisanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
Dupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha nam narazie wszytskim to bardzo odpowiada. Mala jest zadowolona bo caly czas przytulona do mnie, ja nie musze wstawac do niej do lozeczka na karmienia ( a budzi sie co 2h), a tatus tez szczesliwy ze ma nas dwie :) A jak mala zaplacze w nocy to on moze z 1 raz sie tylko przebudzi hehe a tak to spi jak zabity :) no ale niedlugo trzeba zaczac przyzwyczajac. Myslalam moze ze dopiero jak zacznie jesc w jakis dluzszych odstepach czasu zebym nie musiala co 2 godziny do lozeczka wstawac. Jak by budzila sie tylko z 2 razy w mocy to by bylo super :) no a lozko mamy duze okragle wiec miejsca sporo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dam znać jutro jak mały na basenie, mam nadzieję ze wstydu nie narobi i nie rozedrze się :)Ogólnie kąpiele uwielbia ale chłodniejsza woda...no zobaczymy, może zdjęcie pstrykne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Creamyful uważaj z łóżkiem bo ja ostatnio małego zostawiłam w naszym łóżku jak spał i poszłam z mężem kawe pić, jak wróciłam mały leżał na brzuszku, twarzą przycisniętą do poduchy, o mało zawału nie dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz pa kapieli i Michellka zasypia. Zrobilam maly eksperyment i dalam jej mm zamiast mojego. Wypila 120ml :) zobaczymy czy moze troszke dluzej pospi... Jutro pobudka o 8 bo na 10 ide w sprawie becikowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojej nie daje poduchy, ewentualnie jak jest w kolysce to ma plaska. No i mala spi w lozku na pleckach, jeszcze nie potrafi sie przekrecic sama na brzuszek. Wiec nic jej nie grozi :) a ostatnie noce spi na boczku ale na moim zgieciu w rece pod szyjka zeby miala wyzej glowke. Zatkany nosek ja strasznie meczy. Otrivin nam nie pomaga, a jak czyszcze pompka to poleci tyle co nic... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kaaaaaa8
nie wiem co doradzic ale najbezpieczniej byłoby podawac na przemian, a jak mały się wije podczas karmienia to są to ruchy jelit , które powoduje też między innymi laktoza, bo ona ma właściwości przeczyszczające, warto też odciągnąć taką ilośc mleka by wypływało wolniej już i zeby dziecko nie łykałąo tak szybko, poza tym podnosić do odbicia kilka razy podczas karmienia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamucha83
U nas po kapaniu i mala pafla w trakcie butli 2x byla puki co zabawa w smoczek zobaczymy co dalej :-) Ja nie wyobrazam sobie by spala w nocy z nami mamy dosc waskie lozko i oboje lubimy sie rozpychac dlategonalternatywa jest lozeczko tub obok i jak leze na boku to mzla jest tuz przy mnie Wawa tez zawalona sniegiem nie da sie jezdzic Czy ktorasnz was kapala sie z maluchem normalnie w wannie? Bo ja chce sie przymierzycndo tego w srode Spadam od kompa bo caly dzien wisze a jutro znowu bleeee ale spoko przynajmniej juznogarniam ten program :-) Trzymajta sie i oby maluchy grzeczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam na szczescie meega duze lozko :P hehe a my sami sie nie rozpychamy Mamucha ale koniecznie wez najpierw sama prysznic... duzo o tym czytalam.Tym bardziej jak masz coreczke to ponoc latwo o zakazenie pochwy u tak malej dziewczynki i lepiej jak sie kapie sama w czystej wodzie a nie z kims. Ja dzisiaj zrobilam eksperyment i dalam mojej mm zamiast mojego. Wypila 120ml. Zobaczymy czy troche dluzej pospi. A spi juz od pol godzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to moje dziecko zasnie kiedys o przyzwoitej porze jak na dziecko przystalo...????;/Juz 23 a on jeszcze nie spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senioritka - mój też nie śpi, już nawet nie usypiam, leży i guga i zaczepia. Ale za to jak uśnie to do 7 powinnam mieć spokój:) Mamucha nie kąpałam się z małym, jak będzie siedział to dopiero:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
senioritka nie wiem czy Cie to pocieszy ale moj tez nie... przysypia ale smoczek wypada i juz oczy w 5zl i placz. tak wiec tez siedze przy nim i interweniuje co pare minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) my od 7 na posterunku :) Mała zjadła i fika w leżaczku bo w łóżeczku nie chciałam jej zostawiać :) nocka spokojna tylko Małą męczy katar i w nocy dwa razy zakraplałam jej nosek, ja Meli brałam kilka razy do łóżka ale to było w pierwszym tyg życia jak jeszcze karmiłam i jak usypiała mi przy piersi to już tak zostawała na mnie, teraz nie ma opcji bym ją do łózka wzięła mimo, że mamy duże, Meli jest przyzwyczajona do łóżeczka, grzecznie w nim sama zasypia, zresztą już się wierci i potrafi się ułożyć prostopadle do ścianek w trakcie snu, poza tym nie popieram spania rodziców z dzieckiem w jednym łóżku. mamucha my wanny nie mamy tylko prysznic i u Nas wspólne kąpiele odpadają...ale na basen bardzo chętnie się wybierzemy, może jakoś w nast tygodniu bo mąż będzie mieć 2 dni wolne :) miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×