Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

oczywiście link podałam pierwszy z brzegu bo mnóstwo jest informacji nt używania maści majerankowej u noworodków, niemowląt..mojej Meli pomogło, delikatnie smarowałam jej pod noskiem tak aby nawet śladu nie było widać + sól fizjologiczna albo woda morska i po tygodniu kataru nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie położna też kazała kupić i stosować tą maść. Mój dzisiaj śpi cały dzień - 2 razy po 15 min budził się na cyca. I nie wiem czy budzić czy nie, bo ogólnie mnie to nie przeszkadza tylko czy mu się coś nie pomieszało i w nocy sobie zrobi dzień... Może ta pogoda na niego wpływa, jest szaro i jakoś tak sennie, ja sama chętnie bym się położyła ale boję się że mnie głowa rozboli ( wtedy co mnie tak bolała to właśnie po drzemce wstałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka to pewnie pogoda, mój też tylko budzi się na chwilkę i śpi dalej i tak od rana. A z tą mascią to mnie uspokoiłyście i zaraz posmarowałam nosek. Wodę morską oczywiście też stosuję i to od urodzenia prawie codziennie bo połozna tak poradziła do codziennej pielęgnacji noska. A myjecie język maluchów ? bo ja jak mi się przypomni to to robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheeh knika gratuluje zaczernienia :) malej poprawil sie humor za spraw wielkiej kupy po ktorej musiala isc pod kran i ubranka do prania bo innej opcj nie bylo od tej pory inne dziecko:) jak ktores przeszkadza karima moze pisac mamucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka - ja małej podawałam wit. K jak karmiłam piersią, teraz karmię mm i podaje wit. D, moja Nataszka też nie lubi leżeć na brzuszku, bardzo się buntuje i nie potrafi zbyt długo utrzymać główki. Dzisiaj zostawiłam córeczkę z moją mamą i wybralam się do kosmetyczki troszke się zrelaksować i dziewczny wierzcie mi było mi to potrzebne. Mała jest dzisiaj grzeczna, mam nadzieję że z usypianiem nie będziemy miały dzisiaj problemu. Jutro będę rejstrować małą na rehabilitację i juz obawiam się o terminy - ale to jutro wszystkiego się dowiem. Jesli chodzi o maść majerankową to stosowałam ją przy katarku plus wodę morską i aspirator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka85 ja suszarki użyłam tylko raz ja Nataszka miała kolki i wtedy ją uspokoiła, teraz już nie używam. Mała usypia w lózeczku ze smoczkiem, oczywiście dwa lub trzy razy muszę do niej podchodzić ale w końcu usypia. Jednak nie zawsze było tak dobrze, początki były cięzkie mała potrafiła być aktywna do 24:00 i wtedy byłam wykończona. Od jakiegoś czasu już ok 21 śpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
wrocilismy juz ze szczepionki... masakra... malutki plakal jakby go ze skory obdzierali a do tego jeszcze byly to dwie szczepionki w dwie nozki :/ pozniej zaraz zasnal mi na rekach i spal droge do domu nawet przespal tarabanienie sie do domu po schodach na drugie pietro i jak wyjmowalam go z nosidelka obudzil sie i do teraz ciagle ryczy... mam juz dosc i nie mowcie mi ze to po szcezpionce bo ja dzien w dzien mam to samo. mozecie mnie zkrytykowac ale zostawilam go w lozeczku samego wyl wyl z 15 min i cisza. mam nadzieje ze zasnal z tego wszytskiego a nawet nie zagladala do niego. wiem, wiem jestem okropna matka ale uwierzcie mi ze juz nie daje rady. monia u nas suszarka przez pewnien okres byla niewylaczana. teraz juz oduczam go i tylko jesli wieczorami mocno placze to jej uzywam, albo rano jak chce dluzej pospac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karima mnie nie przeszkadza ale muszę się przestawic:) Moj o 17 się obudził, też zwalił kupę, zjadł i znowu drzemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka85 ja tez nie zawsze biegłam do małego, też odczekiwałam bo tak to by zawsze wymuszał. czasem wiesz, ręce umoczone w płynie do mycia podłóg, albo szorowałam patelnie to skończyłam robote, myłam ręce i dopiero do małego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
czy to normalne aby spac 10 min!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaa- spoko j tez jak mm dosc marudzenia i widze ze zmeczona i beczy to idzie do lozeczka i ja tak zostwiam tam :) NIE JESTES ZLA MATKA!!! tylko trafilo ci sie ciezsze w obsludze dziecko i ty na to nic nie poradzisz musisz sie z tym pogodzic i czekac na moment az minie a ryczec moze po szczepionce ale rownie dobrze moze ci pasc po kapaniu daj mu mm i mam nadzieje ze bedzie dobrze a u nas kupa nie pomogla mala jak byla marudna tak jest dalej teraz wsadzilam ja do lozeczka i marudzi by wymusic raczki :) ale nie ma opcji bym tam weszla niech sie troche przespi to jej dobrze zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka85 ja Cię doskonale rozumiem i nie uważam, że jesteś złą matką, wierz mi, ze można spać 10 min:) w ciągu dnia Natasia śpi coraz mniej i czasem 10 min snu i ona wyspana. Ona uwielbia spać w ciągu dnia na moich rękach, czasami jest to męczoce ale daje radę. Teraz śpi, więc skorzystam z okazji i poczytam ksiązkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka- moja tez robi takie drzemki :) jest szansa by padl ci wieczorem zreszta wczoraj byl mly postep- wczesniej usnol wiec moze sobie zczyna kodowac w glowce moj dale marudzi le coraz zadziej wiec chyba przysypia albo sie wkoncu ogrnela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka normalne.Meli potrafila od 17 do czasami 1 w no y nie spac z przerwa na drzemki po 10-15min po kazdym karmieniu jam bylam na piersi a pltem moim + mm pamietam ze chodzilam polprzgtom a a meza nje bylo bo non stop w pracy.teraz mam sielanke ale nie bylo tam zawsze.nie jestes zla matka i nie masz prawa tak mylec.jestes super mama a ten czas minie i niedlugo bedziesz sie z tego smiac karima moja tez marudna moze dam jej tel zadzwoni do Twojej Mati i zie wyzala jaki to ciezki los z nami maja heh wlasnie usnela w trakcie karmienia.wypila tylko 40ml taka byla padnieta przez te swoje marudy. o 7:30 kapiel a o 8 butla na dobrano c...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagniesia
Mam pytanie do dziewczyn co mają synalków Jak u was z uszkami ? chodzi mi o to ,ze mam wrażenie że mojemu małemu odstają troszke uszka ,martwie sie ze jak podrośnie to bedzie miał odstajace tymbardziej jego tata ma dośc odstajace uszy.. Kupiłam mu dziś opaske na głowke ale ryczy nie chce w niej siedzieć --nie jest ciasna...wazka --ja jeszcze odnosnie tej 13 ,ty urodziłaś małego w pierwszym pólroczu . Bo ja dziś miałam tel z kadr ,że nie należy mi sie ta 13 bo pracowałam do 24 marca ,potem cały czas L4 i od pażdziernika mam macierzyński i niemam przepracowane 6 m-cy ,macierzyński wlicza sie ale i tak nie mam 6 m-cy.. Przydała by sie ta kasa w lutym znów szczepienia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wglowiesieniemiesci- na serio nasze male moglyby sobie pogadac albo conajmniej przybic patke, moja tez myta o 19.30 tez padla o 20 powypiciu tez 40ml :) napisz tylko o ktorej sie obudzi z rykiem wsciekle glodna bo ja tak obsatwim 2030-2045 wszystko byloby cacy gdyby ona od ok 16 b malo zjadla al po wczorajszych 2 porcjac powyzej 200ml zastanawiam sie z jakiego powodu te marudzenie patrzc na tabelke zwiazna ze skokiem rozwojowym to powinna teraz przez jkis czas byc taka :) extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagniesia skoro tatuś ma odstające to mo że już tak genetycznie i nie wiem czy opaska coś pomoże. Ka85 a próbowałaś odkurzacz, nam swego czasu uratował życie. chodził po kilka godzin dziennie. A no właśnie dziewczyny dostaliśmy pierwszy rachunek za prąd od urodzenia Antka i troche więcej niestety jest do zapłacenia. Wyszło całonocne palenie lampy i godzinne chodzenie odkurzacza :) A lampy już nie palę bo małego mam i tak koło siebie w łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilismy ze szczepienia,darcie bylo niemilosierne a w drodze powrotnej zasnal... Zobaczymy jaka bedzie noc. ka85...moj tez robi drzemki po 10 min.... Z pepkiem jedziemy do szpitala,beda mu wypalac jakims plynem;/bo taka kulka sie zrobila.Moja mama mowi,ze za dluga mu zawiazali ta pepowine i dlatego. mamucha...jak tam Twoja lobuzica dzis?;) Uszka zawsze mu sie podwina jak go karmie i zwracam na to uwage. Suszarki nigdy nie uzywalam zeby go uspokoic,ale za to jak sie mocno drze to ja tez (ale oczywiscie nie na niego)zeby odwrocic jego uwage od placzu;p wazka...od przyszlego miesiaca ruszamy z witaminami,od tego roku wprowadzaja. lekarka powiedziala,mojemu ze ja wszystko wiem i zeby czasem sie mnie posluchal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karimata czy to Ty masz w domu kotka? Pamiętam, że któraś z was o tym pisała. Ja kocham koty i sama posiadam 1,5 roczną kocicę:) Mała po kapieli zjadła 120 ml i smacznie śpi, też mnie zastanawia kiedy pobudka? Marzy mi sie wczorajsza noc, kiedy pobudke miałam o 4 nad ranem:) Co do uszu to Nataszka czesto przygniata sobie prawe uszko i martwię sie, że zostanie jej takie przyklapnięte, muszę spróbować patent z opaską. W kuchni parzy mi się zielona herbatka...zamierzam się zaczytać:)Spokojnej nocki Wam i sobie życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mam Kocille i ja uwielbiam mimo ze teraz jest nieznosna w kwietniu skonczy 3 lata a zachowuje sie jakby mila 3 miesice no i jak przewidywalam obudzila sie z rykiem o 2035 dopakowala 180 (w sumie220) i spi j spadam od kompa, trzymajcie sie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypila w sumie 210 bo tez bylo dokarmianie.dzis mam ochote wyjsc z domu i nie wracac.nastroj.maz.Meli focby caly dzien.chyba padla bo cisza w sypialni.echhh dagniesia skoro tatus ma to syn pewnie tez bedzie miec.kwestia genow dobra uciekam pod prysznic.chyba godzine tam spedze good night

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
wglowiesieniemiesci to przyjedz do mnie. mam to samo. wyjsc zapomniec odpoczac. czy Wy tez tak macie ze jak nie pokazecie ze cos trezba zrobic w domu to sie nie domysli? ktoras z Was napisala kiedys. moj wstal rano i posprzatal wiec teraz i my wstajemy... matko ja wiem ze napewno nigdy tak nie bede mogla napisac. teraz jak wrzasnelam ze nie pozmywane nawet jeszcze po obiedzie to powiedzial, ale dlaczego Ty sie tak denerwujesz powiedz mi to zrobie!! nosz k**wa mac! czy to naprawde takie trudne do zobaczenia ze cos trzeba zrobic, ze az trzeba o tym mu mowic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
senioritka ja przeszlam przez to samo dzisiaj... szczepinie w okropnych placzach... a z tymi drzemnkami to jest problem taki ze on mi w dzien tylko takie drzemki ma. nie pamietam kiedy przespal 2h. pol godziny to max i to z pobudkami przynajmniej dwiema. nawrt nie ma czasu zjesc a co mowic o sprzataniu i zalatwianiu spraw... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój przespał cały dzień a teraz od 20.00 nie śpi:) Zrobiliśmy wieczór filmowy. Kolekcjoner - dla takich co lubią jak krew się leje i starą komedie Kłamca, kłamca. Mój mąż jak jest w domu to sam za sprzątanie,odkurzanie,wyjmowanie ze zmywarki się zabiera. U nas awantury to są bo ja jestem większa bałaganiara i syn a mąż bardziej pedant. Ale to tak dobrze mam jak ma wolne lub w weekend:) Dagniesia ja rodziłam w kwietniu i potem macierzyński i w listopadzie wróciłam ale na krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, proszę o głosik na mojego bobasa w konkursie. Będę wdzięczna :) Nie proszę o komentarze a jedynie o głosik. xxx https://www.bobovita.pl/home/o-klubie/galeria/2691 🌻 "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! tak rzadko pisze bo rodzinka zajeta jestem, chociaz mam peeelno wolnego czasu. Wszyscy zabawiaja mala a ja tylko udostepniam cyca albo zanosze buletki z mlekiem :) ka85 ja pisalam o tym ze moj wstal i posprzatal :) i czesto sprzata sam i nie musze mu mowic. Na wyjscie ze szpitala posprzatal tak dokladnie ze nawet chyba ja tak nie sprasztam i firanki w domu pozmienial i wszytskie swiatecznie rzeczy powyjmowal i ozdobil wnetrze, ugotowal obiadek a w domu 2 dzieci byla na dodatek :) moja mala spi od 20 praktycznie juz sie taki standard zrobil zasypia miedzy 20-21 najpozniej- I spi do 10-11 ;) oczywiscie z przerwami na cyca a w dzien jedna dluga godzinna drzemka i z 3 po 10-15min po jedzeniu spadam spac, jutro dzieciaki przyjezdzaja, a jeszcze z rana musze pojechac jakis prezent mojej mamie kupic bo w czwartek ma urodziny. i w czwartek tez jedziemy do dziadkow mojego faceta na lodz ;) moj chce troche umilic czas mojemu bratu i dziadkowi wedkowaniem :) oczywiscie ja chyba zostane na brzegu. niby tylko z godzinka -dwie i mala by napewno spala w wozku ale wole narazie nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mimo wczorajszych fochów Meli przespała całą no, o 7:50 butla i dalej sobie kima :) ja pałaszuję śniadanie i zaraz biorę się za sprzątanie, tzn muszę wyszorować piekarnik a strasznie tego nie lubię...:O ale odkładam to już ze 2 tygodnie i dokumenty muszę poukładać w segregator bo wszystko leży na takie wielkiej kupie a jak mój mąż by to zrobił to ja już bym nigdy nic nie znalazła :D co do domowych obowiązków, mąż wyrzuca śmieci, segreguje, on się tym zajmuje i nie muszę nic mu mówić, ogarnia łazienkę bo tam tylko może palić czyli wypróżnia popielniczkę by nie śmierdziała, myje ją, otwiera okno w łazience, wytrze podłogę, poodkurza jak poproszę ale zmywanie to moja działka, gotujemy razem aczkolwiek nie wiem czy włożenie wszystkiego do piekarnika można nazwać gotowaniem :P ale np wyniesie naczynia po obiedzie :) acha i myje swój kubek od kawy i poleruje sztućce bo nienawidzi tych zacieków a ja mu już na początku związku powiedziałam, że jak mu to przeszkadza to niech bierze ścierę i poleruje sobie sam :D miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) Noc przebiegła nam spokojnie, butla o 4 i potem o 8, teraz mala leży i sobie śpiewa:) jeśli chodzi o obowiązki to mąż pomaga mi ile może tzn. jak jest w domu, w tej kwestii nie mogę narzekać. Obecnie mieszkamy w kawalerce i wykańczamy nasze nowe gniazdko, w związku z tym mąż więcej czasu spędza w pracy, a potem maluje, kładzie panele itp. Wglowiesieniemiesci - też nie cierpię szorować piekarnika, a moj już się o to prosi:) dziś w planach mam ogarniecie mieszkania i zrobienie obiadku i nic poza tym:) może jeszcze spacerek z córeczką ale to zależy od pogody, przed chwilką u mnie przestało padać, więc jeszczę zobaczę, miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×