Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izabela1000

Nowy Topic dla Mam które urodzą w Listopadzie 2012!!!! ZAPRASZAM NA POGADUCHY

Polecane posty

moja srednio 13-14 ostatnio 15-16 creamyful- nie przejmuj sie widocznie mala ma tka potrebe- bedziesz ja wybudzac i denerwowc? moja wlasnie spi 2,5h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałam jeszcze Waszych refleksji bo u mnie cały czas rodzinka i mało czasu. ale napisze może coś od siebie. Wiecie jaką my mieliśmy sytuację i jak krótko się znaliśmy. I napewno nie zdziwi Was że myśleliśmy o aborcji. Chociaż teraz to słowo wymawiam z łza w oku. Przez połowę ciąży wogóle nie cieszylam sie z dziecka które noszę, mimo że postanowilisny stworzyć rodzinę i wychować je razem. Cały czas miałam żal do siebie, do mojego faceta a nawet do dziecka. Pomysł aborcji był w rozmowach na porządku dziennym do 12 tyg. Wtedy też pojechaliśmy do Polski i chciałam już e sumie zostać tutaj na stale. Ale zmieniło sie wszystko. Pewnego dnia mój powiedział że wracamy razem do domu i stworzymy rodzinę. Długo rozmawialismy poczym wsiedlismy do auta i pojechaliśmy do domu. Niby zaczęło się układać ale całą ciążę zylam w stresie jak to będzie. Nie byłam wogóle przygotowana do roli matki. Nie wyobrażałam sobie tego. Dużo w ciąży plaklam i zamykalam sie w sobie. Na kilka dni przed porodem nastąpił szał, bo to prawie już, bo to już niedługo. Zaczęło sie kupowanie wszystkiego, malowanie, ustalanie..totalne szaleństwo. W dzień kiedy poszłam do szpitala obawy wróciły. Nie balam się tyle samego porodu jak tego co będzie później o jak dam sobie radę. Jednak życie odwrocilo się o 360 stopni. Już na chwilę przed jej wyjściem na świat kiedy omal nie urodziłam jej w toalecie (opisywalam Wam o tym), i czułam jej główkę. Wtedy zrozumiałam że to dzieje sie naprawdę i ju nic nie zmienię. Kiedy po porodzie dali mi ja na klatkę to była najpiękniejsza chwilą w moim życiu. Razem z moim plakalismy i przytulalismy ja. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez.niej. Mimo że są chwilę kiedy mam.dość wszystkiego, wtedy wystarczy że tylko spojrzę na nią. Macierzyństwo jest trudne. Tyle nieprzespanych nocy tyle stresu. Ale jej szczęście wynagradza mi wszystko. Jej uśmiech najcudowniejszy na świecie, jej oczka patrzace na mnie. Nasze wspólne poranki kiedy tak podekscytowana opowiada mi o czym czego kompletnie nie rozumiem. Kocham ją najmocniej na świecie.Glupio mi teraz mówić o tym o czym myśleliśmy na początku ciąży. Nie wyobrażam sobie by mogli by jej teraz z nami nie byc. Wiem że jeszcze przed nami dużo stresu i gorszych chwil. Ale jednak te lepsze sprawiają że sie później zapomina o wszystkim co źle. Teraz mam córkę o która muszę zadbać. Chce żeby.nigdy w życiu niczego jej nie brakowało. Wiem że teraz trochę przesadzam kupując jej to wszystko i jestem też bardzo nadopiekuncza. Ale chce jej dac wszystko co mogę o to czego ja nie.miałam. a przeszłam trudne dzieciństwo. Rozwód rodziców, klotnie, przeproeadzki. Płacz po nocach kiedy rodzice krzyczeli do siebie. I wszystko odbijało sie na nas. Teraz wszystko wynagradzam mojemu dziecku. I mam nadzieję że nigdy nie odczuje że robimy jej jaką krzywdę. Teraz ona jest najważniejsza i jej szczęście. Każda z nas chce jak najlepiej dla swojego maluszka, wiec rróbmy to. I bądźmy najlepszymi mamami na świecie. Aby kiedyś nasze dzieci były z nas dumne i wiedziały że to wszystko dla ich dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
Dzien doooobry!! No moj nie miewa dni ze przesypia niestaty. w dzien tez zazwyczaj ma raczej tylko drzemki po 20-30 min, choc teraz spi juz godzinke a to bardzo dlugo jak na Niego :) creamyful moj tez miewal takie nocki. kladlam do lozeczka o 21. 21.30 spal i wstawalismy o 11 wiec tez wychodzi ok 13-14h. mi sie wydaje ze dziecko sie nie "przespi". spi tyle ile potrzebuje, tym bardziej ze jak np moj bardzo aktywny w dzien i ciagle musi zmieniac pozycje, miejsca itp no a najlep[iej to na raczkach caly czas:) u nas sloneczko, czekam az wstanie i na spacerek pojdziemy. spokojnego dzioneczka, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to kolejna wzruszająca refleksja, mówię poważnie i fajnie się to wszystko czyta :) Creamyful jakoś nigdy nie liczyłam ile mały śpi bo to jest różnie w dzień, wiem tylko , że w nocy budzi się raz koło 3-4 na jedzenie a kolejne już koło 8-9 rano. W dzień nieraz ma tylko takie drzemki po kilkanaście minut a nieraz zaśnie i śpi ze 2 godziny. Ja się tylko cieszę, że nie mamy problemu z zasypianiem, po prostu lezy sobie koło mnie na kanapie, a za chwilkę już sobie śpi i tylko wieczorem domaga się trochę noszenia ale wtedy jest już tatuś no i niech nosi :) Marien jak tam głowka malucha bo mnie coraz bardziej zaczyna martwić to, że główka jest z jednej strony bardziej płaska a Antoś coraz bardziej się buntuje jak go przekładam i sam się przekręca na swoją stronę. chyba jak będę za 2 tyg na szczepieniu to zapytam się lekarki jak ona to widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Ale dzisiaj piekny sloneczny dzien! Moj maluch dotleniony po spcerze spi jak susel :) spal dwie godziny, przerwa na zjedzenie i dalej drzemie - nie poznaje dziecka! :)) A chcialam go zabrac na drugi spacerek, ale szkoda mi go budzic. Pisalyscie o ilosci wypijnego mleka. Ja od miesiaca Adamowi daje 150 ml i z zasady zjada. Zdarza mu sie czasem nie dojesc tak ze 20 ml. Za to innym razem upomina sie jeszcze - dorabiam mu 60 ml i wciaga wszystko. Takze nie ma reguly. Dzisiaj wazylismy malego 7100 g - jak na nieskonczone 3 miesiace to waga powalajaca jak dla mnie :) Adas jest wysoki wiec te kg mu sie ladnie rozkladaja, ale oponki ma na raczkch i nozkach. Zabawnie to wyglada jak trzymamy go po jedzeniu na reku a on sobie gladzi brzuszek - chyba chce przez to powiedziec - dobre mleczko mama zrobilas heheh :) Normalnie czuje juz wiosne....doczekac sie nie moge zeby zniknely juz ten kombinezony. Wyprawa na spacer to mega przygotowania, nigdy tez nie wiadomo czy za cieplo nie ubiore albo czy bedzie mu moze zimno - eh tak zle i tak niedobrze. Takze... wiosno przybywaj! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniczynka- hehheheh pocieszylas mnie bo moja skonczyla 3 miesiace i w niedziele byla wazona i wyszlo 7100 :) i ma ok 65 cm- czyli ni jest tu najwieksza :PPPP spory ten twoj synus :) a ile mniej wiece mierzy? creamysul- b ladnie napislaas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamucha noo okazaly to on jest heheh poliki ma jak chomik - czasami sie zastanawiam czy nie chowa sobie w nich czegos na pozniej hehehe :)) a dokladnie nie wiem ile mierzy - mysle ze tak na oko 65 cm. Nosi rozmiar 68 i jest idealny. A ostatnio dalam mu dresik gdzie na metce pisalo 6 miesiecy - yhyyy nigdy wiecej Adas juz go nie założy bo obciskal go hehe. No ale na te rozmiary z metek chyba nie ma co patrzec tak do konca. Ogolnie to duzo spodni go na brzuszku obciska - ma basiorek hehe :)) Bedzie duzy po tatusiu - maz ma wzrostu jakos 194 i 94 kg wagi hehe :) noo a ja tez wysoko raczej jak na kobiete - 172 cm :) waga nie bede sie chwalic heheh :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to u nas podobnie :) mala tez rzeczy uciaskaja w brzuszku :PP i tez jest slusznego wzrostu niemowlakiem :) tylko ze twoj nie ma 3 a moja skonczyla 3 ja tez 172 a moj maz 196 tez ma po kim trzymajcie kciuki o ok 17 bo wtedy moja siostra robi wjazd n chate do meza by zabrac swoje rzeczy j mam pewne obawy ze ona poraz enty uwierzy w jego sciemy i biadoleni i zostanie, ona nie chche z nim byc a on ja na litosc bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
creamyful piekne zwiezrzenie:) nie kazdego byloby nsa to stac. moj maly ma 10 tyg i wazy ok 6kg wie tez ladnie a dlugosci ma 62cm. mamucha a co tam u Twojej siostry sie dzieje ze nie chce meza juz? no faceci sa mistrzami we wciskaniu kitu i przekonywaniu o wlasnej niewinnosci i postanowieiu poprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka- b dluga historia, ktora ciagie sie od paru lat:) akurat tu nie bede sie zwierzala z tego ze szczegolami bo to publiczne forum, jak jestes ciekawa to moge ci na emailu opisac bo sprawa jest tragiczn, ciekawa i na maksa chora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to trzymamy kciuki:) Kochana siostra z Ciebie że tak ją wspierasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ja jedna zawsze bylysmy blisko, no jestem ciekawa mam na serio nadzieje ze nie bedzie reagowala na histerie i lacze tego cwoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze moja mała jakiś wirus chyba łapie. Ostatnio robi kupkę raz na 3 dni. A wczoraj robiła 4 razy i 5 w wanience ;O nawet jak sobie puści tylko bączka to coś jej poleci. I te kupki to takie mega rzadkie jak by z kawałkami przetrawionego mleka. Dzisiaj jak narazie zrobiła jedna. No i mimo że wstalysmy o 11 to spała jeszcze 3h od 13 do 16 i teraz znów już 30min śpi. Sama od siebie zasnela w kolysce. Wogóle dziewczyny apropo chrzcin. Zapomnialam Wam sie pochwalić prezentem który powalił mnie na kolana. Nie ważne były jakieś łańcuszki, bransoletki. rPrababcia z pradziadkiem kupili lalkę. Pradziadek zrobił dla niej lozeczka na wzór kolyski Michelle, prababcia uszyla cały wor ubranek, większość zrobiła na drutach. Do tego lalka ma na sobie robiona na drutach sukienkę do chrztu na wzór Michelle. Przepiękny prezejnt, i ile czasu musieli w to włożyć i serca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama bym chcia taki prezent :) super sprawa i piekn pamiatka :) a te kupy to nie chcewykrakac ale moze rotawirus- oby nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Craemyful mi nie byłoby do śmiechu jakby mi się Meli tak wybudzała w nocy :P przyzwyczaiłam się, że ładnie przesypia :) moja przesypia 13-15h, w nocy 11-12 w dzień jak się zbierze drzemki to wyjdzie jakoś tak 2-3h a czasem może trochę więcej a props ilości wypijanego mleka bo taki temat był wczesniej Meli wypija co 2-2,5h 120-180 w takim przedziale najczęściej, był czas że wypijała tylko po 180 a był taki, że po 150 i jakieś odstępstwa od normy w stylu 80ml.. koniczynka z tymi metkami to jakaś porażka, ja mam ubranka z rozmiarówki 0-3 i są takie, że na pół nogi bym Meli nie założyła a sa takie, że jej zakładam bez problemu i jeszcze są trochę za duże..a dziś zakładałam jej ubranka z przedziału 3-6.. mamucha super, że wspierasz siostrę ale pewnie trudne w takiej sytuacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym nie chciała by młody mnie budził bo ja wtedy muszę siku/napić się i pewnie ciężko byłoby mi usnąć. A prezent fajny, włożyli pracę i serce - moja babcia też dla moich lalek szyła sukienki, dziadek robił kapelusze. Niestety babcia przez reumatyzm nie może a dziadek nie żyje...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez jestem mega zachwycona prezentem :) wglowiesieniesmieci , ale moja jest na piersi a w dzien na butli i tez na moim mleku, w nocy nie pospi dluzej jak 3godz. Jednak pokarm matki nie jest tak syty jak mm. Chociaz nieraz jak jej dam mm to i tak zje max 90ml. Moze jaki ma zaladek ze zjada troszke ale czesciej. A do nocek sie juz przyzwyczailam ze sie budzi co te 2-3 h :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym cholery dostala jak by mnei mala budzila w nocy co 2-3 chodzilabym nieprzytomna :) ....zabawa w smoczek trwa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj w tym krysysie Huberta - odkryłam że mam internet w komórce, co więcej odkryłam że mam darmowy:) Teraz to Was nie opuszczę, nawet jak z psem będę hahaha. Jestem coraz lepszejsza w technice:D A mąż chce mi wziąć w playu smartfona bo jest za 1 zł w jakimś abonamencie za 49 zł, ale nie wiem czy taką technologię ogarnę:) Miłego wieczorku,dobranoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha , ja tylko cyca wytawim a ona je, a ja dalej spie :) ona skonczy i tez zasypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
creamyful nie zgodze sie z Twoja teoria ze mleko matki nie jest tak syte jak mm bo po pierwsze dziecko pije z cyca o wiele mniejsza ilosc niz mm i tyje tak samo, a po drugie moj synus tylko na cycu i jak zasnie o 22 to spi do 5-6h rano bez przerwy na jedzenie ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój starszy syn na cycku po 9 godzin spał - od 20.00 do 5.00 a potem coraz dłużej więc faktycznie różnie to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u Nas już po kąpieli, butli, smoczek w akcji ale ogólnie spokojnie jest :) mąż mi walnął focha jakiegoś i weź się tu domyślaj o co mu chodzi, nie mam na to siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha fajnie, że siostra przejrzała w końcu na oczy:) dziewczyny ja nawet nie liczyłam ile mała przesypia ale tak ok. 15h, muszę sie temu dokładniej przyjrzeć. wazka smartfona ogarniesz bez problemu, ja jestem zawsze po tyłach jeśli chodzi o nowości technologiczne, a smartfona opanowałam:) Mała już śpi, mąż również, a ja mam czas tylko dla siebie:) koniczynko ja też tęsknię za wiosną, wiesz u nas dziś nie było słońca i nie wiem o co chodzi przecież odległość między naszymi miastami jest stosunkowo mała:) z Adasia jest kawał chłopa:) Dzisiaj cały dzień spędziłam z moją mamą i oczywiście Nataszką:) Spokojnej nocki dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka85
Jelsi chodzi o mleko z cyca to mysle ze pozywne jest tak samo tylko z cyca dziecko mniej zje i dlatego moze wystarczac na krocej. chociaz teraz ja jak nie jem nabialu wogole, a malutkiemu mleko takie nie snakuje wogole i nie chce jesc wiec zmuszona jestem odciagac to wyobrazcie sobie ze nie jest ono WOGOLE tluste! na wierzchy ani deka smietanki podczas gdy wczesniej bylo nawet 2-3 milimetry smietanki na wierzchu! creamy ful prezent swietny i taki sentymentalny! ja tez wstaje w nocy juz nie co 2-3 godziny ale wstac musze i tez sie wybudzam i pozniej nie moge przez godzine zasnac! u nas smoczek jeszcze nie wypluty ale dzisiaj zjadl na noc 70ml wiec lepiej niz wczoraj. dziewczyny kibicujecie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×