Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Konwaalia

Mandarynki i migdały

Polecane posty

Witam. Czy piekł ktoś takie dziwne ciasto z proszku ze zmielonych migdałów i ugotowanych, zmiksowanych mandarynek?? Znalazłam taki przepis ale nie wiem czy warto go zrealizowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piekłąm podobne i wcale nie jest dziwne:-) jest obłędnie dobre,wilgotne, wytrawne....przełożone czekoladowym kremem niebo w gębie:-) tyle,że moje jest z orzechów włoskich i pomarańczy i piecze się je bez dodatku mąki ale zasada ta sama-gotujesz pomarancze, mielisz razem ze skorką, łączysz z orzechami,jajkami i cukrem, przekładasz w moim wypadku kremem z jaj ubijanych na parze połączonych z gorzką czekoladą jeśli lubisz wytrawne ciasta to szczerze polecam:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozecie
podac właściwe proporcje?Brzmi smakowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znalazłam taki przepis: Składniki: 240 g migdałów, 400 g mandarynek, 180 g cukru, 5 jajek, masło do posmarowania formy. Migdały trzeba zemleć na jak najdrobniejszy proszek. Trzeba uważać, bo migdały są tłuste i jeśli będziemy mleć za długo, powstanie lepiąca papka. Masa ma być sypka, lekko lepka. Dodajemy do niej cukier. Mandarynki gotujemy w wodzie w całości (ze skórką) na wolnym ogniu, 1,5 - 2 godziny. Potem odcedzamy, studzimy i mielimy na gładkie puree, dodajemy do masy migdałowej i miksujemy aż składniki dobrze się pomieszają. Białka jajek oddzielamy od żółtek. Żółtka dodajemy do masy, znów miksujemy. Ubijamy pianę z białek, dodajemy do masy i dokładnie acz lekko mieszamy. Ciasto przelewamy do wysmarowanej masłem tortownicy/formy. Pieczemy godzinę w 180 stopniach. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak się dowiedziałam z orzechów też jest smaczne. :) a widziałam ostatnio w Makro gotowy proszek orzechowy i chyba kosztował 10 zł za 400 g, więc wychodzi taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piekę 3 placki i przekładam kremem co do mielenia migdałów, to żeby uniknąć katastrofy;-) wystarczy przed zmieleniem dosypać trochę cukru pudru wtedy nie zrobi się ta oleista papka przepisu teraz nie podam , bo jestem w pracy ale chyba podawałam go na topiku Ciasta palce lizać... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozecie
dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupuje zmielone migdaly
pn. maczka migdalowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×