Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ladyblue12

Olej lniany w ciąży???

Polecane posty

Gość ladyblue12

Zastanawiam się nad wprowadzeniem do swojej diety większej ilości ważnych dla płodu kwasów tłuszczowych omega- 3 i omega- 6. Ale spotkałam się z różnymi opiniami na temat przyjmowania tego oleju w ciąży, chociaż w większości są to opinie pozytywne. Co o tym myślicie, z jakimi opiniami się spotkałyście? A może któreś z Was stosowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyblue12
chcę kupić tłoczony na zimno, do przechowywania w lodówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyblue12
arszenika- jadłaś w będąc ciży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja szczerze mówiąc skonsultowałabym to z lekarzem. Mało osób wie o tym ze ten olej albo obniża poziom testosteronu albo podwyższa estrogeny (nie pamiętam dokładnie). Ja byłabym ostrożna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyblue12
Budwingowy... coś kiedyś o tym słyszałam, że najlepiej jest zmiksować olej z chudym twarogiem, w odpowiednich proporcjach. Wtedy jest podobno najlepiej przyswajalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyblue12
kasztanowo-ruda, no właśnie z takimi opiniami się spotkałam, i dlatego się zastanawiam. Podobno, może, spowodować przedwczesny poród itp. To jeśli nie lniany to jaki olej jest dobry i zawiera te kwasy Omega? Muszę koniecznie jakiś kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyblue12
Słyszałam też że niby jest dobry olej z pestek dyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest tak wartościowy jak lniany, ale też sięgnęłabym po olej z pestek dyni. jest preparat dla ciężarnych zawierające kwasy omega. sa 2 takie kapsułki. Jedna to witaminy a druga to omega. To jest chyba femibion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyblue12
Wolałabym sam olej, niż w formie witamin (kapsułek). Nie zbyt dobrze się czuję po witaminach w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to w koncu jest wskazany czy nie, stosowal ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami1983
Jeśli chodzi o olej rzepakowy w ciąży to sporo przydatnych informacji można tutaj znaleźć http://pokochajolejrzepakowy.eu/zrownowazona-dieta-w-czasie-ciazy/ . Z tego co wiem, to kwasy Omega 3 - zawarte w olejach, są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu dziecka oraz wzroku dziecka. Według mnie racjonalna i zbilansowana dieta kobiety w ciąży, powinna zawierać olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej lniany tłoczony na zimno jest jak najbardziej wskazany kobietom w ciąży! I nie prawda jest że może wywołać przedwczesny poród wręcz przeciwnie, zapobiega wczesnemu porodowi, ma ogrom kwasów omega a on jest niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu rozwijającego się płodu. Po za tym ma wiele innych zalet. Olej może być szkodliwy jeśli jest źle przechowywany lub podgrzewany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpiszcie sobie w Google: Olej lniany szkodliwy to znajdziecie info czemu jest niezdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mylicie olej lniany z wiesiołkiem albo z naparem z lnu. Sam olej lniany jest wskazany dla matki i płodu. Zawiera cenne kwasy omega i chroni przed porodem przedwczesnym. http://dzieci.pl/kat,1033677,title,Olej-lniany-w-ciazy,wid,16266755,wiadomosc.html?smgputicaid=619faa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×