Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lilo29

Angielki w pracy

Polecane posty

Gość iceberg
powiem jeszcze ze w tym wszystkim jest pewnien paradoks tak mocno ''awanturujemy sie'' jako Polacy ze jestesmy dyskryminowani itd a tym czasem w pewnym miescie w PL w pewnej szkole podstawowej tworzy sie osobna klase dla dzieci romskich bo nikt sobie nie wyobraza ze mieliby oni chodzic z dziecmi polskimi do jednej klasy, po czym po okolo roku likwiduje sie klase i zamyka im droge do edukacji nie jestem obronca Romow, moze ich nawet nie lubie ale czy nie jest to analogiczna sytuacja? my chcemy miec rowne prawa i krzyczymy glosno gdy ktos nas dyskryminuje ale gdybysmy mieli w PL pracowac z Rosjanami, Ukraincami czy Łatyszami to bylibysmy otwarci i przyjazni??? pytanie retoryczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaa
Nie rozumiem skad ciagle to porownania, Polska lepsza czy Uk lepsze, jak tylko stane w obronie Anglikow, to juz jestem posadzana, ze jestem przeciwko Polakom, ze sie zachlysnelam i takie tam bzdury. Mi sie w Polsce fajnie mieszkalo, bylam na studiach, mialam znajomych, ktorym jakos sie tam teraz powodzi w Polsce, rodzina zyje normalnie, moi rodzice z glodu nie umieraja i wcale nie uwazam, ze Polska jest zlym krajem, a Polacy sa be. Wrecz przeciwnie, uwazam, ze Polska bardzo duzo osiagnela przez ostatnie 20 lat tylko czasem trudno nam spojrzec samych na siebie z dystansem. Mieszkalam najpierw w Hiszpanii, teraz w Uk, w miedzyczasie bylam tez pare miesiecy w USA i wszedzie spotkalam roznych ludzi. Nie uwazam zebym sie zachlysnela Wielka Brytania, bo wcale nie uwazam, ze tu jest raj, ale nie uwazam tez, ze ten kraj jest zly do zycia, bo nie jest. Smieszy mnie tylko wrzucanie wszystkich do jednego worka i uazanie, ze wszyscy ludzie jednej narodowosci sa falszywi czy wredni i z tym sie nigdy nie zgodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceberg
tylko ze wszyscy tutaj caly czas pisza ze ludzie bywaja rozni wiec nikt do jednego worka nie wrzuca, a kazdy ma prawo do swojej opini jednym sie podoba innym nie, jedni sie zafascynowali a inni nie ja sie na poczatku zafascynowalam i nie ukrywam tego, zakochalam sie w Londynie i uwazalam ze znalazlam swoje miejsce - tez mozna. teraz mam inne zdanie i tyle ale to moja subiektywna opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaa
Iceberg - Ty nie wrzucasz wszystkich do jednego worka i piszesz z sensem, ale autorka tego topiku pisze, ze Angileki sa "falszywe i zaklamane". Zreszta autorka ciagle zaklada tu tematy o tym, jak nienawidzi Azjatek, Amerykanek, Kanadyjek, bo raz pracuje w fabryce w kanadzie, a araz w spa w USA, niestety wszedzie ja przesladuja wredne Amerykanki/Azjatki/Kanadyjki lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja fascynacja to juz dawno minela, o ile kiedys takowa byla.. czuje sie swobodnie w uk, czuje sie swobodnie wsrod brytyjczykow, w swojej pracy, w swojej miejscowosci, poznaje nowych ludzi, nowe miejsca, no po prostu zaklimatyzowalam sie i tu jest moje zycie. ale z drugiej strony uwielbiam nasze wakacje w polsce. pisze nasze, bo prawie zawsze zabieram swojego faceta ze mna. moja rodzina go uwielbia a on ich. uwielbia poznan (trafil by juz wszedzie z zamknietymi oczami, bo zwiedzilismy juz razem wszystjko co sie dalo i okolice), tescie tez bywaja w polsce w ramach roznych uroczystosci (np. chrzest mojego dziecka w poznanskiej katedrze). nie wykluczylam polski z naszego zycia, nie wykluczylam polski z zycia mojego syna, mam polskich znajomych w uk i ogladamy (poza sky) polska telewizje, gotuje po poslku.. jestesmy polakami i jestesmy z tego dumni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demoniczny-florian
"plenerowa zona" ja nie zmienilem tonu tylko zmeczylem sie dyskusja a za te peegery to sorry! nie chcialen cie obrazic tylko sprowokowac, szkoda ze mialas takiego pecha ze nie wychowalas sie tam gdzie ja bo mimo biedy bylismy szczesliwi, wszyscy dorosli mieli prace, ja mialem mnostwo biednych kolegow ktorzy codziennie bawili sie ze mna i naprawde nie zwracalem uwagi na biede bo bylem szczesliwy bawiac sie beztrosko codziennie z kolegamia a co maja ludzie dzisiaj? komputery, Tv, Facebook? nikt sie juz nie spotyka i ludzie pozamykali sie w swoich twierdzach-domach naszpikowanych elktronika i mediami. I ci co nie maja tych gadzetow czuja sie przegrani i nieszczesliwi i wyruszaja w poszukiwaniu kasy na zdobycie wszystkich gadzetow zeby zdusic w sobie krzyk samotnosci. Polska moze byla biedna ale nie byla taka samotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za dzieciaka tez mialam inne priorytety.. i nie mialam zadnego pecha. mialam fajne dziecinstwo. pamietam gre w gume do skakania, wrotki, cale lato od rana do wieczora bawilismy sie na swiezym powietrzu. z tym, ze ja mialam swoja duza pisakownice i swoja gorke do zjezdzania na sankach. teraz liczy sie posiadanie samochodu, domu, i przyznam ze dla mnie rowniez.. moze i niestety ale takie czasy.. nie sadze ze powinnam sie tego wstydzic.. zreszta fakt posiadania nie sprawia ze jestem innym czlowiekiem. rodzinie do szczescia potrzebne sa i rzeczy materialne, rzeczy materialne to takze oplacanie roznych dodatkowych zajec dla mojego syna, mniejsza ilosc stresow, nie ma sie co oszukiwac, ze pieniadz na rowni z miloscia rzadzi szczesciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demoniczny-florian
nie mieszkam w Anglii ale mam kilku znajomych Anglikow i sa to naprawde fajni, zabawni bardzo podobni w wielu wzgledach do Polakow i naprawde nie mam nic przeciwko nim. Zycze ci szczescia z twoim angolem i mniej narzekania na Polske bo ranisz tym innych Polakow ktorzy kochaj ten kraj ponad wszystko. Moze autorka topiku byla za ladna i za inteligentna i dlatego miala problemy z reguly brzydkimi angielkami bo jezeli chodzi o urode to Angielki nie maja zadnych szans do Polek bo przecietna Polka jest o wiele ladniejsza, seksowniejsza i lepiej wyksztalcona niz przecietna Angielka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego niestety nie wiem czy to ona byla ladniejsza i madrzejsza czy po prostu niesympatyczna wiec nielubiana. ciezko oceniac sytuacje z boku kiedy nie wyslucha sie obu stron a na pewno druga strona miala by cos do powiedzenia. mnie za to rani jak bez przerwy na tym forum brytyjczycy sa szykanowani, obrazani, obraza sie uk, to jest ojczyzna mojego syna, moj syn jest pol brytyjczykiem i moj facet ktorego kocham. wiec wiadomym jest ze ich bronie. a polski nie mam zamiaru obrazac i nigdy tego nie robie. krytykuje za to polityke polski, polski rzad i to jak w polsce jest zle dla przecietnego obywatela. mysle, ze kazdy inteligentniejszy zauwazy ze nie robie podjazdow na polskosc tylko na to jak polska funkcjonuje w obecnych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilo29
Pracuje w przedszkolu prywatnym i niestety ale panuje tam faworyzowanie i ja i kilka innych dziewczyn mamy dosc tej sytuacji dlatego poszlam i wygarnelam wczoraj wszystko menadzerce i mam to gdzies bo to juz przesada ...podam przyklad pare miesiecy temu w polowie dnia powiedzieli do pracownicy ze ma wziasc syna i wyjsc ( podczas pracy oczywiscie ) powody? nie bala sie mowic co mysli i byla szczera, ale oni oczywiscie wymyslili sobie jakies bzdury niestety nie pracowala tam pelnego roku wiec mieli prawo ja tak wywalic ... brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilo --> mam taka rade dla ciebie, jak masz zamiary sie skarzyc to od razu idz z tym oficjalnie, i rzeczywiscie przed uplywem roku trzeba zacisnac zeby bo nie kazdy jest na tyle honorowy zeby przyjac krytyke bez konsekwencji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plenerowa konkubina
Plenerowa Zona, a gdzie ty pracujesz? I co to za rodzaj pracy? Musi byc jakis luzacki niezwykle, bo z tego co widze, to caly dzien sleczysz na kafeterii, nawet w godzinach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego porownujesz
iceberg Polakow do Romow? Wiesz co romowie robia? Ja wiem co to za smieci i degeneraci. Sprzedalam im samochod bo tez naiwnie wierzylam ze to tylko inna kultura, Cygan to tez czlowiek bla bla bla i takie tam, sprzedalam im samochod bo bylam w ciazy i nie stac mnie bylo na jego utrzymanie. Ja wyrejestrowalam go tak jak nalezy, oni 3 miesiace jedzili tym samochodem bez rejestracji, po 3 miesiacach przyjechali do domu i totalnie zniszczony chcieli mi oddac spowrotem i chcieli spowrotem pieniedzy. Powiedzialam im ze sprzedalam im samochod a oni mi wmawiali ze ten samochod ja im sprzedalam zniszczony i ze to kradziony bo numery na silniku sa spilowane. Tak spilowali je. Ja wiedzialam kim byl poprzedni wlasciciel, bo to znajomy ktory nim jezdzil od nowosci, wiec nie dalam sobie wmawiac, ze podobno trefny im sprzedalam, powiedzialam won i pieniedzy nie dostana, oszusci. To wiesz co robili? Stara cyganka nachodzila mnie i straszyla, ze mi wytnie dziecko z brzucha, ze poleja mojego meza kwasem. Nie wiem skad mieli telefon do mnie, bo im nie podalam, bo samochod sprzedawalam na gieldzie samochodowej a umowe spisalismy u nich w domu, ale dzwonili 2 tygodnie i straszyli. Ja ze strachu spalam u sasiadki, bo balam sie ze cos wrzuca do domu. Dzwoniliam na policje powiedziala, ze dopoki nic sie nie stalo oni nic nie moga zrobic. W koncu pojechalam na policje w Gliwicach, bo stamtad te cygany pochodzily, odsylali mnie od komendy do komendy, ja na pieszo w ciazy, od Annasza do Kajfasza i jedno i to samo, ze cygani groza ze mnie zabija i moje dziecko i rodzine. Wreszcie jak poszlam do ostatniej i chcieli mnei wyslac do pierwszej powiedzialam ze juz tam bylam i ryczalam, usiadlam na podlodze i powiedzialam ze nigdzie juz nie pojde i plakalam ciagle, wreszcie sie zlitowali i co sie okazalo. Oni znali ich, wezwali krola cyganow, tamten wezwal tamtych, a oni przyjechali odnowionym samochodem z rejestracja w tyl. Jak to mozliwe? Czy ty bys tak mogla jezdzic 3 miesiace bez dowodu rejestracyjnego a potem zarejetrowac go w tyl? Wszystko dobrze sie skonczylo. Wycofali sie, ale ja przyplacilam to zalamaniem nerwowym. I uwazam ze wszystkich cyganow nalezy spalic. Skonczyla sie moja tolerancja dla nich. Tez ich zebranie. Byliscie w domu cygana? Ja bylam. Wy nawet polowy tego nei macie co oni w domach. Dywany miekkie i wysokie jak trawa, zloto wiszace na szafkach, krysztaly, futra, drogie meble. To zlodzieje i kretacze, ktorych nalezy usunac z powierzchni ziemi, zreszta nam Polakom tez robiz niezla opinie w UK. Kradna i oszukuja a potem podaja sie ze sa Polakami.... Florian>>> co do komunizmu, czy za komuny ludzie umierali na ulicach, byli bezdomni, pamietasz takie cos, bo ja nie. Nie bylo nic w sklepach, ale dostales dom za darmo, albo pol darmo. Teraz jakbyscie mieli kupic dom albo mieszkanie jak mlodzi dzisiaj to byscie klekli. A dowozy darmowe do pracy i z pracy, kolonie dla dzieci. Wszystko mozna bylo kupic u rolnikow. Czy sie stoi czy sie lezy 1000 zl sie nalezy. Pracowaliscie byle jak, powoli i kiedy chcieliscie. Teraz macie emerytury wieku do 55 lat, mlodzi teraz musza pracowac do smierci, lewe renty, na chory palec, ale kieliszek sie prosto trzyma. Taka byla komuna. Teraz co za roznica ze ZOMO nie paluje, zdechniesz na ulicy i nikt ci nie pomoze. Ludzie w domach gloduja, chociaz w sklepach pelno. Mozesz sobie polizac witryny sklepowe...Jest roznica? Zreszta komuna jest wciaz tylko zmieniono na niby wolnosc, masz taka wolnosc ze wolno ci zechnac tylko innym nie przeslaniaj pieknych widokow...za reszte musisz zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceberg
do dlaczego porownujesz nie porownuje tylko podalam przyklad, Romowie byli tylko przykladem rownie dobrze moglam napisac Rosjanie, chodzilo o zasade a nie narodowosc, zreszta zaznaczylam ze to przyklad- malo tego napisalam ze ''moze nawet ich nie lubie'' a to dlatego ze to czy lubie czy nie w tej sytuacji nie mialo znaczenia przykro mi ze taka sytuacja z ich strony Cie spotkala i wiem ze takich zdrzen jest wiecej, ale ja mowilam o dyskryminacji jako zjawisku a nie konkretnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceberg
zgadzam sie demoniczny-florian ja nie lubie tego wszechobecnego materializmu i kompletnego zaniku jakichkolwiek zasad moralnych bo na moraly nie ma czasu, caly poswieca sie pogoni za kasa mnie zawsze jakims dziwnym trafem stac bylo na dosc sporo, powiedzmy wystarczajaco chociaz bez szalu (ladne miejsce zamieszkania, ładny samochod, dobre zarobki), ale nie lubie tej pogoni za pieniądzem chociaz czasem wpadam w sidla materializmu, wyscig szczurow itd a wolalabym nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plenerowa konkubina
Nie moj interes? Przeciez ty bardzo lubisz pisac na forum o swoim zyciu prywatnym, wklejasz swoje fotki, kazdy wie, gdzie mieszkasz, skad pochodzisz... piszesz o swoim zyciu prywatnym itd... niedlugo pewnie poznamy twoj rozmiar stanika oraz to w jakich dniach masz okres... :) a swoja praca nie chcesz sie nam pochwalic? dziwne... moze dlatego, ze jej po prostu w ogole nie ma, co? Darmozjadzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa rzeczy o ktorych chce rozmawiac na forum publicznym (typu suche fakty, jak wygladam i ile mam lat i skad pochodze) i sa rzeczy o ktorych nie chce, nigdy tutaj nie pisze ani o pracy ani o moich prywatnych sprawach, np. dziecku, facecie, pracy, problemach itd. juz kiedys nadmienilam po krotce gdzie pracuje, poszukaj po tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do numerowej cipy
Ten twoj tak jak kazdy angol to self center dick! Polak cie nie chcial you stupid pussy!!!My cie tutaj na tym forum nie chcemy wiec NUMEROWA spier..alaj!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×