Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

transcendental

Tort bez kremu!

Polecane posty

Dziewczyny, potrzebuje jakiegoś przepisu na tort(lub ciasto tego typu) ale koniecznie bez masy kremowej. Wiem, wiem - wtedy to już nie powinno nazywać się tortem... Po prostu obiecałam upiec urodzinowe ciasto dla mojego przyjaciela, ale on bardzo nie lubi ciast z kremem. Chcicałam, żeby całość wyglądała ładnie i efektownie, miałam zamiar zrobić jakieś ciekawe dekoracje. No ale gdzie mam je zrobić, na szarlotce upieczonej w prostokątnej formie? Chciałabym żeby to ciasto było dość wysokie i chociaż wyglądem tort przypominało. liczę na Was, dzisiaj muszę upiec! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala.
A może upiecz biszkopt i przełóż go masą truskawkową np.(?) Ja robię tak: miksuję truskawki, podgrzewam na ogniu i do wrzących wsypuję suche galaretki truskawkowe. Jeśli truskawki są kwaśne dosypuję dodatkowo trochę cukru. Gorącą masą przekładam nasączony biszkopt. Tak samo można robić z innymi owocami np jabłka, brzoskwinie, wiśnie etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tort SACHERa
Są jak najbardziej torty bez kremu! Bardzo ekskluzywny to słynny tort Sachera pyszny! w necie znajdziesz przepisy robiłam raz w życiu i wszyscy chwalili to jest tort pod znakiem czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo zrób
sernik na zimno z galaretką i truskawkami/brzoskwiniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik gotowany zrób,który u mnie wszyscy uwielbiają i który można bardzo efektownie wykonać: CIASTO: - 2 szklanki mąki - 1 łyżeczka proszku do pieczenia - 2 jajka - 1/2 szklanki cukry - 2 łyżeczki cukru waniliowego - 1/2 kostki margaryny lub masła - 3 łyżki gęstej śmietany Ciasto zagnieść i podzielić na 3 części do jednej dodać 2 łyżeczki kakao Ciasto włożyć do lodówki na 1 godzinę(włożyć w osobnych woreczkach foliowych) MASA SEROWA:1 kg zmielonego 2 x twarogu tłustego 3/4 szklanki mleka 1 szklanka cukru 3 całe jajka 1/2 kostki margaryny lub masła 2 budynie waniliowe bez cukru Margarynę roztopić w garnku,dodać cukier i ser.Gotować na maleńkim ogniu ciągle mieszając,dodać rozrobione w mleku budynie i wlać do masy serowej.Jeszcze chwilę podgotować.Masę podzielić na części:) Do jednej dodać kakao - 1- 1,5 łyżki a do drugie albo kolorowy np.czerwony kisiel(sypki)albo wiórki kokosowe ok 100 gram.Z ciasta upiec osobno 3 placki na tortownicy.Na spód tortownicy daj ciemny placek a na niego wyłóż białą masę z wiórkami lub ew.z kisielem,na tę masę drugi jasny placek a na niego kakaową masę serową i na koniec 3 placek ( ciasto włóż na 15 minut do nagrzanego do 180 stopni piekarnika ostudź,wierzch polej rozpuszczoną w kąpieli wodnej 1/2 tabliczki czekolady gorzkiej i 1/2 tabliczki czekolady mlecznej ,wierzch posyp np, płatkami migdałowymi,lub wiórkami kokosowymi lub wg uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te placki
to jak sie mają razem trzymać jak nic ich nie zespaja? napisalas zed pieczesz 3 placki, potem kladziesz je jeden na drugim i zapiekasz cos pominęłaś? przeciez to sie rozwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie rozwali i (upieczone)placki(krążki)i nie kładziesz jeden na drugi tylko tak: jeden na spód - ten z kakao (otwieranej tortownicy,na to 1/2 masy serowej np. kokosowej , na masę drugi krążek ,na ten krążek masę kakaową i na koniec ostatni krążek,Następnie całość podpiekasz jeszcze ok 15 minut i studzisz - wierzch polewasz czekoladą - nic nie ma prawa się rozpaść,robiłam ten sernik wielokrotnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lelklo
Polecam tort "świński", można go zrobić w sumie na dowolnym cieście, byle pasowała czekoladowa polewa: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,77622245,77643706,0,2.html?v=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×