Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

wica ! super że z dzidzią wszystko okej, z pewnościa wreszcie będziesz mogła spać spokojnie :) ciesze sie bardzo :) wczoraj pisałam post i w połowie musiałam wyjsc i juz zupełnie nie chce mi sie myslec co ja pisałam i pisać to od nowa :P Mam za to pytanie do mam które już mają dzieci, bo wczoraj sie wydarzyło coś dziwnego (jak dla mnie :P) leżałam już w łóżku i zasypiałam ale ręke mialam na brzuchu nie specjalnie tak było mi po prostu wygodnie i w pewnym momencie poczułam pod ręką jakieś ruchy, wystraszylam sie i zabral;am reke potem zaraz znowu polożyłam zeby sprawdzic czy znowu coś poczuje i dosłownie mnie coś kopneło w ręke. Taka gulka pod ręką urosła a potem zmalała, dziwne uczucie i szczerze wygląda jak by dziecko ale sama nie wiem, to było dziwne, zawsze jak sie bobas ruszal to czułam laskotki a tu nie . Tak sie wystraszylam ze masakra z nerwow az mi sie ciezko zaczelo oddychac bo sie wystarszylam ze moze cos nie tak, to bylo dziwne. Dziewczyny wiec mam pytanie jak sie czuje te powazne ruchy ze az brzuch sie rusza? Nie bylo to dosc przyjemne uczucie ale brzuch mnie nie bolal jako tako tylko takie dziwne uczucie to bylo...doslownie do tej pory jestem w szoku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, sushi można jeść ale z pieczoną rybą (takie własnie zjadłam). Surowej ryby nie można w sushi jeść. mimo wszystko zaszkodzilo mi. czuje się lepiej, nie mdli mnie, nie chce się rzygać, ale bardzo boli mnie żołądek. dziś znowu zjadłam 1 tabletkę apapu:( bo czuję jakby mi noże tam ktoś wkładał. czy wiecie jak mogę sobie ulżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinek jak na moj gust za duzo lekow bierzesz apap tu nie pomoze, mnie jak boli żołądek pije świeżą parzoną miętę, wypijesz z 2-3 szklanki dzis i ci przejdzie, na pewno od razu ulży. Jeśli to faktycznie żołądek. W smaku jest bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejti - myślę, że to mógł być skurcz (niegroźny rzecz jasna ;) ) mnie też się tak dzieje. nagle gulka się robi. ale nasze maluszki są zbyt małe by wypchnąć grubą ściankę macicy która jest bardzo silnym mięśniem. w późniejszym okresie własnie tak będziesz czuć ruchy, będzie sie wypychać. ale jeszcze nie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak? a ja tak uwielbiam ser pleśniowy - właśnie ten łagodny typu turek - toś mnie pocieszyła :) kejtii, powiem szczerze, że pierworódki czuja troszkę później ale nic nie wykluczone przecież to juz niedługo :) a w którym tyg. jesteś? wklejam coś: "Każda kobieta w ciąży z niecierpliwością oczekuje pierwszych wyczuwalnych ruchów swojego maleństwa. Można się ich spodziewać dopiero koło 20. tygodnia (w przypadku pierworódek) lub trochę wcześniej, koło 18. tygodnia, w przypadku kobiet, które są ponownie w ciąży. Może się też zdarzyć, że już dużo wcześniej kobieta wyczuje delikatne ruchy maleństwa, które często określane są jako bulgotanie, przelewanie się, łaskotanie czy uczucie przypominające trzepot skrzydeł motyla. :) Warto wiedzieć, że chociaż na pierwsze odczuwalne ruchy trzeba dość długo czekać, nie znaczy to, że maluszek w brzuchu się nie porusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaa wlasnie zapomnialam napisac ze mogl to byc skurcz ale przyznam szczerze ze nigdy nie mialam skurczy i nie wiem jak wygladaja i znowu o zgrozo nie wiem co jak odczytywać, w sumie dziwne ze taka gulka wyrosla i znikla ale dziwne to bylo uczucie wlasnie jak chyba taki lekki skurcz...jesli to owe skurcze to normalne ze je mam? Wzielam potem nospe profilaktycznie bo sie zestresowalam troche tym i tez nie wiedzialam co to jest i przeszlo mi chyba bo uspokoilam sie i zasnełam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w niedziele koncze 18 , sama juz nie wiem co to bylo... ...jak wygladaja te skurcze?? musze jakos to odróżnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa dokładnie jak była praca to jakoś ten dzień był zorganizowany a tak odkłada się wszysko na pózniej bo czas niby jest ale jakoś to nie wychodzi kejtii ma rację apap tu na pewno nie pomoże, lepiej napić się własnie jakiś ziółek Martita26 życzę Ci z całego serca aby Wam się udało do końc roku:) tylko pamiętaj spróbuj się nie spinać bo często ma to odwrotny skutek :) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyczywalne to znaczy, że czyjesz jak coś się porusza w środku ale tak żeby wypychało to jeszcze nie bardzo, dzieciaczki maja dopiero 10-15 cm i za mało siły jeszcze ale poczekaj jeszcze Cię żebra będą bolały hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan czytalam ze maja 10-15 cm od pupy do glowki a nozki jak ma dlugie to i z 25cm w calosci moze miec to kto wie:D ale tez tak czulam ze to za wczesnie dlatego sie tak tym przejełam wczoraj, skad te skurcze sie wziely??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejti - własnie około 20 tygodnia (czasem wczesniej czasem później) kobieta zaczyna odczuwac skurcze Braxtona Hicksa. są to skurcze przygotowujące macicę do porodu. mogą się zdarzac kilka razy dziennie i są całkowicie bezpieczne. jesli ilosc ich zwiększy sie do kilkunastu i staną sie niewygodne/bolesne to trzeba isc do lekarza bo to juz niedobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przy nich mea brzuch caly twardnieje tak? ja mialam miekki w sumie i te skurcze byly jak by miejscowo w tych miejscach gdzie cos sie "ruszallo" czy tak wygladaja te skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie różnie to bywa. częsciej twardnieje mi cały brzuch. tzn macica. jest jedną wielką kulą idealnie wyczuwalną pod skórą. a niekiedy tworzy sie własnie mała gulka z jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejtiii bardzo to dziwne bo tak właśnie odczuwa się ruchy dzieciaczka ale też mi się wydaje że to trochę za szybko i zbyt intensywnie. Z drugiej strony jak ja miałam skurcze to twardnial mi cały brzuch na moment. Może to jelita ale nie wiem czy trzymając rękę na brzuchu byś wyczula kulke bo to raczej od środka tylko czuć. Ciekawe ale oberwuj się uważnie i nie martw się bo jak cię nie boli brzuch to napewno nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtii ja myslę, że to mogło być dzieciątko, choc rzeczywiście wczesnie. Czułas ruchy już niemal jako pierwsza z nas więc może wyjątkowo wrażliwa jesteż. Ja w pirwszej ciazy tak słabo ruchy czułam, że się calą ciąże martwiłam. Jak patrzymy teraz na tego naszego zwierceńca, co nie posiedzi ani chwili to sie nie możemy nadziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam że mnie ta cała sytuacja martwi bo sama nie wiem co to jest, też wydawało mi sie że za wcześnie, okej to łaskotanie w brzuchu to jeszcze rozumiem ale te kopnięcia? Chociaż lekarz mi mówił że mój dzieć dość dorodny jak na swój wiek no ale czy to może być przyczyną? Poobserwuje siebie i dziś wieczorem zobaczymy czy sytuacja sie powtórzy, jak nie to były to skurcze. A jak znowu będzie mi sie coś dziwnie ruszało to nie wiem :P A nospa w niczym nie szkodzi dziecku? Bo mam wątpliwości biorąc ją no i wole unikać sytuacji w której po nią sięgam ale wczoraj to byłam taka przerażona że troche zadziałała na mnie uspokajająco ,no i nie wiedziałam czy to skurcze czy nie więc wolałam wziąć na wypadek jak by to były one. wziełam też magnez na wszelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie... czy zauwazylyscie u siebie wydzieline z sutkow? u mnie kazdego dnia jest jej troche (bardzo malo, ale jednak). to podobno siara... nie za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawdopodobnie siara. Ja jestem w 14 tygodniu i tak od 2 tygodni od czasu do czasu ale nie codziennie też mi się pojawia, także bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Olinek82 biedna jestem z tym zatruciem, to faktycznie może być niebezpieczne, dbaj o siebie. Ja na szczęście nie lubię sushi w żadnej postaci także nie ciągnie mnie do takich dań:) marita-26 na tym etapie gdybyś była w ciąży beta hcg powinno mieć przynajmniej 100 jednostek U mnie w 14 dniu od zapłodnienia beta wyszła już ponad 750. Przykro mi, że się nie udało, ale na pewno w tym roku doczekasz się jeszcze pozytywnego testu, tego Ci życzę z całego serca;) meaaa ja mam dokładnie to samo u mnie taka nuda, że szok. Mąż prawie cały dzień w pracy, ja na L4 siedzę w domu sama, nie ma do kogo się odezwać, późno rano wstaję, dzień mi tak leniwie leci, mało co zdążę zrobić. Jak chodziłam do pracy spałam o połowę mniej, a rzeczy trzy razy więcej robiłam. Codziennie sobie powtarzam, że od jutra wezmę się za siebie i coś porobię konkretnego i nic z tego nie wychodzi ;p kejtiii co do tych ruchów to ja niestety nic nie napisze Ci bo to moja pierwsza ciąża i nie mam w tym doświadczenia, ale co do nospy lekarz mi mówił, że jest bezpieczna i można ją w razie bólów czy skurczów 2 razy dziennie łykać. U nas dziś piękna pogoda, słoneczko prawie 25 stopni, aż zachęca na spacer. Mój m wziął wczoraj stetoskop i nasłuchiwał dzidziusia, heh nie wiedziałam, że będzie go tak dokładnie słychać, takie przelewanie jakbym miała w brzuszku wanienkę i ktoś tam się w niej chlapał, fajne uczucie;) Ja jutro mam ten nieszczęsny egzamin także całe popołudnie pewnie będę zakuwać. Mam nadzieję, że wykładowca okaże łaskę bo to stresujące niesamowicie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat siary sie nie wypowiem bo nie mam :) Byłam dziś w lidlu zobaczeć tą poduszke, wygląda super, ale nie kupiłam bo stwierdziłam że przemysle temat i zobacze jeszcze na allegro co oferują, ale możliwe że ją jutro kupie. Chciałam tez kupić sobie piżamkę nową taką na zimę no i oglądałam poki co po allegro i żal straszny. Patrzyłam takie w dziale ciążowym i wszystkie są albo w misie albo pandy albo króliczki jak dla małych dzieci. Nie wiem jakie zamierzenie było tego wzoru i kroju ale jeśli będę chciała unikać seksu i nie będę wiedziała jak sie wykręcić to taki anty-sex na pewno podziała. Okej może w ciąży w koronce też nie bardzo, ale no chociaż nie piżama w misie. Nic nie znalazłam normalnego, na dziale nie ciążowym to samo, paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek zdrowiej, ja też na początku ciąży miałam zatrucie pokarmowe, brałam wtedy nifuroksazyd i diphergan (bo miałam bardzo silne wymioty) i muszę powiedzieć, że szybko mi przeszło. Marita, pewnie to jeszcze nie w tym cyklu, chociaż muszę powiedzieć, że ja 5 dni po terminie @ miałam beta 150. Lekarz wtedy tłumaczył, że co 2-3 dni powinna się podwoić. U mnie często kontrolowali bo leżałam w szpitalu- początkowo miałam podejrzenie ciąży pozamacicznej. Więc jak będziesz miała wątpliwości to może zrób drugi test ale chyba nie wcześniej niż za tydzień. Ja dzisiaj po badaniach i już odebrałam wyniki, póki co uniknę zastrzyków z Clexanu i bardzo bardzo się cieszę:):):) Nelma, jeśli chodzi o wydzielinę z sutków to ja już od jakiegoś czasu mam jej bardzo dużo... Czasem wstaję rano z mokrą koszulką nawet. No ale zawsze zapominam zapytać lekarza czy to aby nie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kancia, powodzenia na egzaminie, będę 3mała kciuki:). Odezwij się jak będziesz po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtii, zobacz sobie może z tej firmy, na allegro nie są drogie a jest dużo normalnych wzorów. Też długo szukałam koszuli bez misiów itp. :) http://www.muzzy.pl/public/ Ja jeszcze nie kupiłam rogala ale dzisiaj na noc zwinęłam sobie kocyk na kształt rogala i spisał się całkiem nieźle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja już dzisiaj po dentyście na szczęście i właśnie przybyłam do pracy. Dzień bezstresowy. Dzisiaj kupiłam termometr laserowy dla Julki ( można nim mierzyć temperaturę ciała,wody i jedzenia), na pewno się przyda. Kejtii ja zawsze rano i wieczorem jak leżę, to mi w różnych miejscach, czasami z prawej, czasami z lewej strony wychodzi taka gulka i zaraz się chowa. Nie odczuwam przy tym jakiegoś bólu, albo napięcia. Myślałam,że to malutka. No ale pozbawiłyście mnie tej nadziei pisząc,że to za wcześnie:) Kancialupka trzymam kciuki za egzamin. Dziewczyny ogromna prośba. Jakby posiadaczka rogala mogła mi przesłać link do poduchy,nie chcę szukać, zdam się na Was skoro jesteście zadowolone. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. wiecie co z ciekawości zadzwoniłam do mojego gina i pytałam jak jest z ta beta czy mozliwe że zrobiłam je za wczesnie i powiedział mi że hcg we krwi wykrywane jest 48 godzin po zagnieżdżeniu zarodka , i jeśli np zagnieżdzenie miałam 11 dnia po owulacji bo i tak mogło być to możliwe że wtedy kiedy ja robiłam hcg to mogło byc jeszcze nie wykrywalne. i co wy na to??? bo ja juz nie wiem co o tym mysleć termin @ mam na pojutrze. narazie plecy mnie nie bolą tak jak zawsze przezd okresem to nie wiem, tylko wczoraj ten śluz zabarwiony na rózowo mnie zastanawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marita....
weź idz na topic dla starajacych sie, a nie tu zasmiecaj , tu juz inne problemy i inne dolegliwosci... a nie tydzien przed okresem "czy jestem w ciazy" nie mozesz poczekac cierpliwie jak bedzie tydzien po okresie? dziecinada.... zycze ci wiecej rozwagi i realnego podejscia do zycia i siebie a marcówka i tak nie bedziesz wiec po co tu piszesz????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, olinek współczuje Ci dbaj o siebie i sie kuruj, kejtii jak sie czujesz? moze to rzeczywiscie malenstwo?? U nas ok, czulam sie srednio troche mnie brzuch pobolewal ale zrobilam sobie domowe spa i juz jest ok, zrobilam sobie maseczke na wlosy twarz i lapki i wysmarowalam sie oliwka. czuje sie rewelacyjnie. dziewczyny a jak myslicie jak to jest z rozstepami?? kiedy moga sie pojawic? mi piersi sie takie czerwonawe zrobily ale rozstepow nie mam troche sie ich boje bo mam tendendcje. pzodrawiam wszystkie mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×