Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

czesc dziewczyny. ja generalnie nie boje sie opieki i pielegnacji maluszka, tylko boje sie ze nie bede wiedziala jak go ubrac. albo za zimno albo za goraco. dzis moja mama poszalala na zakupach kupila spioszki welurkowe i body. generalnie to mamy juz sporo bodziakow i spiszkow. zamowilismy juz kombinezonik nie za goracy i nie za cienki bo w sumie to nie wiadomo jaka bedzie pogoda w marcu a czasem to i w kwietniu snieg lezy. w tym miesiacu skupiam sie na ubrankach a w nastepnym na pielegnacji, wanienkach pieluchach recznikach itp rozloze to na raty i bedzie latwiej. o lozeczku i wozku pomysle w styczniu bo w grudniu chcemy maly remont robic tzn malowanie. a wozek wybralam nestor hornet - moja kuzynka ma taki i jest bardzo fajny, opinie tez ma dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. ja generalnie nie boje sie opieki i pielegnacji maluszka, tylko boje sie ze nie bede wiedziala jak go ubrac. albo za zimno albo za goraco. dzis moja mama poszalala na zakupach kupila spioszki welurkowe i body. generalnie to mamy juz sporo bodziakow i spiszkow. zamowilismy juz kombinezonik nie za goracy i nie za cienki bo w sumie to nie wiadomo jaka bedzie pogoda w marcu a czasem to i w kwietniu snieg lezy. w tym miesiacu skupiam sie na ubrankach a w nastepnym na pielegnacji, wanienkach pieluchach recznikach itp rozloze to na raty i bedzie latwiej. o lozeczku i wozku pomysle w styczniu bo w grudniu chcemy maly remont robic tzn malowanie. a wozek wybralam nestor hornet - moja kuzynka ma taki i jest bardzo fajny, opinie tez ma dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
hermenegildaaaa x-lander xmove w wersji z gondola wyglada super ale spacerówka okropnie, na żywo będzie jeszcze gorzej. Moja siostra niedlugo rodzi i ona szuka samej gondoli używanej bo na pol roku nie widzi sensu kupowania wozka 3w1 za 2500 tysiaca bo potem wiadomo, że po poł roku zaopatrzy się w samą spacerówke mclarena. Ja zamierzam wozic dziecko w tym co mam a mam peg perego pliko p3, na spacery a do domu planuje zakup kołyski z fisher price oprócz łózeczka ktore juz mam. Córke usypialam w gondoli ale że teraz jej nie bede miala stad decyzja o kołysce. A fotelik z cala pewnoscia kupie maxi cosi. Foteliki maja the best. Miałam krótką przeprawę z cybexem pallasem 2 fix to taki od 9 do 36 - tez nie polecam. Przez tą osłonkę moja corka nie chciala w nim jezdzic i musialam szybko sprzedawac, zaliczylismy w nim jedna wieksza trase to w jedna strone bylo w porzadku bo spala a w druga cale dwie godziny marudzila co ja sie mialam, probowala sama ja zdjąc z siebie. na wiosne kupie jej kolejnego maxi cosi rodi xp z fixem a ten bedzie dla drugiego jak skonczy pol roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula__2
ten czyli maxi cosi tobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racją dziewczynyy, sudocrem używałam i będę używała ale nie do codziennej pielęgnacji a np. na odparzenia. Teraz służy nam do walki z podrażnieniami, krostkami itp. Systematycznie nacierałam pupcię linomagiem. Mama deutchland dużo odpoczywaj, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzoewczyny doswiadczone mamy to co na pupke dla chlopaka pod pampersa bo zglupialam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do codziennej pielęgnacji pupy chłopa używałam linomag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakie maluszkikapiecie w samej wodzie i myjecie mydełkiem czy jakispłyn? bo ostatnio wyczytalam ze lepiej w samej wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny, czytam was juz od czerwca i bardzo się cieszę, że niektórym wam udało się zajść :) , ja jutro odbieram wyniki bety i nie moge się doczekać , a tak bardzo bym chciała, żeby się udało. Troche wam zazdroszcze, że już rozmawiacie o pielęgnowaniu maluszka, wózkach itd :):):), mam nadzieje, że i ja do was dołącze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na marca się już nie wyrobię w razie czego, ale mam nadzieję, że nawet jeśli będę czerwcówka to mnie stąd nie wywalicie cooo????:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedna z nas
Marita witaj. nawet jak zajdziesz w ciaze to chyba lepiej dla ciebie zebys znalazla topik odpowiedni do swojego wieku ciazy. POrzecież z nami już w zaawansowanej ciazy nie bedziesz porownywała swoich wyników i dolegliwośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie ile mam tyle opinii. Ale mea sama mówisz, że używalas bodziaków zakładanych przez glowę juz do miesięczniaka, wiec maluszka. Każdy musi spróbowac sam. Co do Oilatum to jestem się w stanie przychylić, bo rzeczywiście opinie sa różne, choć na szkole rodzenia połozna polecala nam kąpanie wlasnie z oilatum (dosłownie może łyżeczka płynu do wanienki). I absolutnie nic więcej, bo nawet zwykła oliwka potrafi pory zapchać. Co do kaftaników, to ja osobiście nie przepadam, ale jako dodatkowa warstwa na chłodniejsze dni czasem się przydawały. Pajace zapinane od tyłu maskra. Co do sudokremu to u nas akurat się nie sprawdził - po prostu nie pomagał. Mi połozna w szpitalu powiedziała, żeby się nie bac i kupic tormentiol. Nie bać się, bo na ulotce jest napisane, że to dla starszych dzieci. I rzeczywiście na odparzona mocno pupe pomagał blyskawicznie. Zreszta ja odkryłam jak mały miał tak ze 3-4 miesiące i zaczeły się upały, że najlepiej sprawdza mi się puder. Linomag na przykład. ale nie bede nikogo zachęcać, bo pudr maja we wszystkich pismach dzieciecych tak złe opinie, że każdy musi się sam przekonać. Ja w ogole nie brałam tego pod uwagę, że bede uzywała zasypek, ale jak się wlasnie zaczeły upały, to mały zaczał takich potówek dostawać na szyjce, że walczyłam z tym kilka tygodni. I wietrzyłam ciałko i smarowałam i w krochmalu kąpałam. nic nie pomagało. Aż mama moja wyjeła talk apteczny i stwierdzila, że spróbujemy - juz nastepnego dnia były przysuszone, a w ciągu 3 dni znikenły. No i przezucilismy sie na puder i uzywamy do dziś. Ale dla noworodka kupię linomag, albo alantan,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszynianka sie nie odezwała po usg?????????? Wszystko w porządku??????????????????? odezwij się koniecznie!!! mama deutschland gratuluję trzeciej córuni. Cudownie!!! masz ciuszki, masz wszystko:) a imię?:) ślicznie!!! Moja siostra też ma dwie córcie, a teraz za miesiąc urodzi trzecią córcię. Chyba tak jest, ze jak dwie córy to i trzecia:) hihihi ja to się na razie nie wypowiadam co do wyprawki. Jakoś uważam,że to za wcześnie. Po połówkowym tak, czyli dopiero po 15 listopada będę się tym interesowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama-deutchland
Olinek 82 niestety nic nie mam wszystko porozdawalam kolezankom ale to najmiejszy problem uwielbiam zakupy wiec będę miała wymowke:) imię mam kilka typów Hania, Pola, Mia, Lea, Loren:) mąż chce Nicola.Wózek chce kupić z Abc zwilling kinder wagen tj.wózek dla rodzeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana Mamuśki Jak tam się czują brzuszki?? Mój od dwóch dni czuje bardzo dobrze. Skurczy nie mam i odpukać nie robi się twardy i napięty. No i rośnie jak na drożdżach. Z dnia na dzień coraz większy:) już widoczny nawet dla niewtajemniczonych:) Mimo brzydkiej pogody, jakoś pozytywnie nastawiona dzisiaj jestem. Muszynianka daj znać co i jak po usg. Czekamy z niecierpliwością na dobre wieści:) Życzę Wam dużo uśmiechu i miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama deutschland, stawiam na Polę:) Lea będzie się myliła z Leną, a Loren z Laurą. Takie moje zdanie:) muszynianka nie trzymaj nas w napięciu. wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim:) mama-deutchland gratulacje córeczki. petra24 co do ubierania maluszka ja kierowałam się zasadą warstwę więcej niż na siebie. I trzeba sprawdzać na bierząco najlepiej na karku dziecka czy nie jest mu za cieplo czy za zimno:) mi to pomagało. Też czytam wasze porady i opinie tym bardziej że teraz ma być niby chłopak więc trochę się obawiam, bo nie oszukujmy się z pielęgnacją trochę inaczej niż u dziewczynek:) Co do ubranek body z krótkim rękawem to jak dla mnie bez różnicy. Za to z długim u maluszka musiały być rozpinane przy główce, a najlepiej rozpinane na długości. Śiochy uwielbiałam rozpinane w nóżkach, bo przez pierwsze tygodnie przy zmianie pieluszki były niezastąpione:) A co do kosmetyków przez pierwszy rok używałam seri nive baby i bylam bardzo zadowolona. Na lekko podrażnioną pupę dla dziewczynek polecam puder u mnie się sprawdził w 100%. U nas sudocrem powodowal uczulenie więc albo linomag albo krem na odparzenia z Nivea. Ale wszystko tak naprawdę zależy od mamy i przedewszystkim od dzidziusia. Ja jak na razie zbieram próbki kosmetyków i będe wiedziała czy coś uczula czy nie. Dla mam z pierwszym dzieciaczkiem wklejam wam link z przykładową wyprawką dla noworodka. Sama sobie ją przejżałam dla odświerzenia:) http://www.benc.pl/czytelnia/231/wyprawka-dla-noworodka/ https://www.facebook.com/pages/Lovela-Jak-miło-być-dzieckiem/128384533893312?sk=app_371041722935582 a drugi link to dla osób które mają FB. Można stworzyć własną wyprawkę z orientacyjnymi cenami co pozwoli nam ocenić koszty:) Co do wózka ja kupiłam Jedo Vedi . Jak dla mnie bardzo wygodnie się prowadzi. Ma lekką ramę bo jest z aluminium. Jedyną wadą - dla niektórych osób jest bardzo szeroki rozstaw kół w porównaniu ze standardowymi wózkami. Dla mnie plus bo jest stabilny na wertepach. http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-vedi-jedo-freeline-177-i2683693172.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, co do ubranek to mi sprawdziły się przez główkę ale odpinane w nóżkach, odpinałam zmieniałam pieluszkę i po kłopocie, z doświadczenia najlepiej sprawdził się zestaw (marzec jeszcze chłodno) body z długim rękawkiem+ pajacyk i do becika :) sudokrem u mnie rewelacja na odparzenia wiec przy drugim tez będę używać, małą kąpaliśmy co drugi raz w oliatum, co drugi raz nivea http://www.nivea.pl/Produkty/Dla-dzieci-i-niemowlat/Delikatny-zel-do-mycia-ciala-i-wlosow i zadnych oliwek , pudrów ale każdy bobasek inaczej reaguje na chemię, np nasza miała wysypkę po oliwce GG a znajoma se chwaliła wiec różnie to jest - trzeba wypróbować. A i jeszcze mąka ziemniaczana zamiast pudru :) Muszynianka czekamy na wieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-deutchland tez gratulacje :) u nas prawdopodobnie druga córeczka czyli za trzecie sie nie zabierać jak chcemy syna :) haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam znajomych co mieli trzy córki, a potewm wpadli (haha) i maja synka. Wiedzę, że nie tylko ja pudru uzywam. A taka nagonka na niego jest, że ja to sie wstydziłam przysnawać, że my przeważnie tylko zasypką. Muszynianka co z Tobą. A ja żelazo na recepte łykam od wczoraj, bo jednak slabe wyniki mam. tyle, ze ja się dobrze czuje. W ogóle od paru dni lepiej - zeby nie zapeszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czym smarujecie brzuchy??? Ja właśnie zakupiłam na allegro balsam z Palmersa, bo skusiły mnie pozytywne opinie o nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki ASIA , ale do jutra czas tak się dłuży. zastanwiam się czy nie iść za rada jednej z was" i nie znaleźć topiku z czerwcówkami..... rzezcywiście może nie będę miała o czym z wami gadac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie możesz zagladac, ale raxniej Ci bedzie z dziewczynami, co maja te same terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nelma ja wcześniej używałam ziajki na rozstępy dla mam, a teraz używam z perfekty balsam na rozstępy dla mam i bardzo mi służy,szybko się wchłania, ma przyjemny, łagodny zapach i cena jest niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie się macie że znacie już płeć dziecka, ją jeszcze trochę muszę poczekać. Ciekawe co z Muszynianka, odezwij się kochana bo się martwimy. Ją brzuch smarowalam w pierwszej ciąży kremem zapobiegajacym rozstepom z Pharmaceris i teraz też go kupiłam, a cena to ok. 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia, ja właśnie polowałam na Ziajkę, ale w żadnej z okolicznych aptek nie mogłam jej dostać, więc zamówiłam to cudo na allegro. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. To dziwne, ale dopiero wczoraj zauważyłam, że mój brzuszek jest już dosyć widoczny! :D (a oglądam się codziennie :P) no i robi się coraz bardziej napięty, więc nie ma na co czekać, trzeba zacząć się smarować ;) Przez ostatnie 2 tygodnie z powodu choroby praktycznie leżałam i może dlatego wydawał się płaski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki. marita-26 trzymam mocno kciuki za wysoki wynik bety abyś dołączyła do grona ciężaróweczek;) Ja od początku ciąży smarowałam brzusio i piersi Mustelą, ale szybko się opakowanie skończyło, a jedna tubka kosztuje 70 zł jak się trafi na promocje, dlatego teraz postanowiłam dla odmiany wypróbować czegoś tańszego i zakupiłam tak jak asia.sudenis Perfecta mama. kremik ma fajną konsystencję, szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego śladu na skórze jak Mustela i ma bardzo przyjemny, delikatny zapach i co najważniejsze kosztuje ok 24 zł. Fajnie dziewczyny, że piszecie o swoich doświadczeniach odnośnie wyprawki i pielęgnacji dzieci, mnie osobiście bardzo się te informacje przydadzą;) Muszynianka słońce daj znać co tam u was po usg bo się niecierpliwimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forum dla rodziców
Witajcie, nowe forum, w pełni moderowane, adresowane do przyszłych i aktualnych Mam. Bardzo zapraszamy do zajrzenia też do nas i dołączenia do naszej społeczności www.brzuchatki.pl/forum pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×