Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Czesc dziewczyny, przepraszm, ze sie wpraszam do Waszego forum, ale wszedzie szukam odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie i nie moge znalesc odpowiedzi i tak pomyslalam, ze moze Wy mi pomożecie :) Otóż bylam dzis na usg genetycznym, jestem w 12tc. Z dzidziusiem wszystko ok, tylko na karcie z wynikami jest napisane łożysko - tylna sciana nisko. No i nie wiem czy to dobrze czy zle.. Wyczytalam gdzies ze jak nisko to zle, dobrze jak wysoko, tylko to bylo odnosnie starszej ciazy. A ja jestem dopiero w 12tc i nie wiem czy mam sie martwic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Hania. Ja sama używam kremu do twarzy bambino. W ciąży każdy inny mi podrażnia. Staram się zrobić liste kosmetyków itd dla siebie i dzidziusia: -krem na brodawki -nożyczki -szczotka do włosów z naturalnego włosia -gruszka do nosa -termometr -krem na odparzenia-sudokrem???? -oliwka -płyn do kąpieli+szmpon -sól morska -spirytus do pepuszka -waciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justi dobrze że łożysko jest na tylnej ścianie, gorzej że jest nisko ale na tym etapie ciąży może się jeszcze podnieść, odpoczywaj i nie dźwiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszczolka położne mówią że nie wolno używać gruszki do uszu bo podraznia śluzowej, warto kupić aspirator do noska najlepsza jest frida. spirytusu też się nie używa są specjalne gaziki na pepek za grosze na alego, ja za opakowanie zaplacilam 4zł. a sudokrem tylko dla chłopców i tylko w wypadku jak coś się dzieje złego, profilaktycznie bambino z całkiem lub ziajka do posladkow albo coś podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja lista kosmetykow dla malucha to: oliwka balsam oilatum lub oilan przez pierwsze 3mies pozniej zrobilam zapas johnsona bepanthen lub bambino na odparzenia octanisept do pepka sol fizjologiczna do oczu zel do prania jelp krem do buzi krem z filtrem na lato gaziki jalowe woda morska do noska aspirator frida termometr na podczerwien szczoteczka do wlosow nozyczki do paznokci chusteczki nawilzane do pupy odnosnie plynu do kapieli+szamponu ja bym stawiala na cos 2w1 u nas sudocrem sie nie sprawdzil, za to bepanthen a w pozniejszym czasie bambino tak, poza tym uzywamy aspiratoru frida, a i octanisept do pepka tez swietny, teraz ogolnie jest tzw sucha pielegnacja pepka ale u nas robilo sie cos pod przepukline pepkowa wiec musielismy szybko dzialac. Odnosnie kremu na brodawki to ja stosowalam bepanthen tak jak i dla dziecka i sie sprawdzal. Nie wydziwialam na kupowaniu stu roznych rzeczy skoro mozna bylo miec 2w1. patra- brzuch ciazowy to indywidualna sprawa kobiety, ale maly brzuch wcale nie oznacza malego dziecka. A mi zrobily sie paskudne rozstepy, tzn poglebily sie te co zostaly mi z pierwszej ciazy.. Ah ;/ Poza tym po malu zaczynam czuc sie zle z moim wygladem, przytylam na buzi brzuch mam wielki i jakos mi niekomfortowo jak chodze, coraz szybciej sie mecze. A i denerwuja mnie komentarze czy aby na pewno jedno dziecko a nie blizniaki w brzuchu? no masakra Maluszek dzis ciuchutki. choc czuje jak upodobal sobie dzis prawa strone. A i cos z mezem ostatnio dogadac sie nie moge, zle mi z tym, wybucham placzem z byle powodu. No ale wyjdziemy na prosta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o papierówka - widze, że ma my obydwie spadek formy. Ja się źle czuje z przewlekłym katarem i wieczna zgagą. Nawet troche mnie muli przez to wieczorami. Na szczęście to ostatnia ciąża, bo jednak źle ja znoszę. Liczyłam na przypływ energii w 6-m miesiacu, a tu nic z tego. A ja zakupów nie mam, bo nie mam kiedy zrobić. Na razie u nas wciąż remont i jeszcze to potrwa. Zakupy to zrobię po nowym roku, to w sumie jedna, góra dwie wyprawy do sprawdzonego sklepu i wszystko kupie co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny:-) Wiele rzeczy się u Was powtarza, więc najwidoczniej super. Ja też przytyłam, dziś 27w5d, a 12kg na plusie:-/ Czuje się jak słonica, chociaż brzucha dużego nie mam. No ale co się dziwić, jak pochłaniam słodycze jak opętana. Teraz do świąt to postaram się nic nie kupować. Jak w domu nie bedzie to i nie zjem. Ja muszę jeszcze trochę kosmetyków kupić, wanienkę i wózek. Plus szlafrok i koszule. Też się męczę. To znaczy jak chodzę, to mnie nogi bolą i dostaję zadyszki. W święta w domku mama odkarmi. 2 tygodnie wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kosmetyków to nie szalejcie na razie. Naprawde maluszkowi im mniej tym lepiej. Zadne oliwki itd, bo to zatyka pory. Oilatum do kąpieli (symbolicznie) i krem do pupy. Ja kupie w aptece linomag na poczatek a póxniej się zobaczy jak mała bedzie reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie w rossmannie fajna promocja. Pampers newbaby 2 108sztuk są za 42,39zł. Do tego chusteczki nawilżające za 50% ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuchatki :) ja dzis zmietolona po nocy, najpierw moj cichy maluch w brzuchu tak mnie skopal wnetrznosci ze co chwile latalam do wc, a pozniej niunka budzila sie z placzem, czuje sie jak zombi glowa mnie boli okropnie. Zimno dzis u nas potwornie. Ja zakupy bede robila jednak po nowym roku jak juz usiade na tylku w Pl i lekarz powie ze wszystko jest dobrze. Musze tylko tutaj zobaczyc za dresikiem z tygryskiem w h&m a rzeczy z nexta zamowie przez neta i maz dowiezie w marcu. agbr- moja zgaga dolacza do Twojej! my uzywalysmy oliwki do 3m i bylo w porzadku. pszczolka- podzielam rowniez Twe samopoczucie. dziewczyny jesli macie facebooka prosze o glosy w konkursie pytania na sniadanie, musze zebrac minimum 30 zeby wejsc do czolowki. Pilne! http://apps.facebook.com/pnskonkurs?id=456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeju ale ja dzis zakrecona jestem, znalazlam Cie i zaglosowalam :) u nas dzis piekna pogoda sloneczko swieci, chyba wybiore sie na spacerek, ale najpierw czeka mnie sprzatanie w domu malutki ok wierci sie a ja ciagle glodna sie robie :) na noc zjadlam lody czekoladowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wynik był taki 56 na głodniaka a po 2 godzinach 87. Kami ale co z tym co pisałas stronę wcześniej? my tu wszystkie się martwimy co tam się u was takiego stało! Dziś mój mąż rano zaczął wyrzucać swoje filmy jak odejdzie na dłużej od kompa po pracy to zobaczę jak mu idzie. Ale jaki nieśmiały, dźwięk wyłączył i włączał i sprawdzał czy akcja jest na jego poziomie. Oczywiście mnie w pokoju nie było ale komp mu się zawiesił na jednym i stąd wiem bo weszłam do pokoju akurat. Wiecie on na dużo klasyków i w sumie o te nie jestem zazdrosna bo mało co widać gdyż wszystko mocno zarośnięte klakami a i aktorki brzydkie. Zobaczymy co z tego będzie. Wczoraj kilka mu też wyrzuciłam ale nawet się nie poznał bo tyle tego jest że ho ho. Od poniedziałku zaczynam robić wyprawke począwszy od kosmetyków a kończywszy na foteliku do auta. Model już wybrałam teraz tylko zastanawiam się nad kolorystyką. Myślę też nad elektroniczną kołyska i na 100% chce kupić nianie z monitorem oddechu, miałam przy pierwszym dziecku i BARDZO POLECAM! mam ochotę na używana tylko pytanie czy będzie sprawna i nie zawiedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was mamusie. U mnie znowu palmienia. Myślicie że jak mi w poniedziałek pękł polip to do dziś plamienia to normalne?tak to sobie przynajmniej tłumacze że to się musi jakiś czas goic:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikunia biedna ty jesteś z tymi plamieniami :( Jeśli ten polip pękł to faktycznie z tego może być jeszcze te plamienie. Jeśli się denerwujesz i martwisz to idź do ginka. Mamy prawo w takich sytuacjach się martwić i sprawdzać co się dzieje u lekarza. 3mam kciuki żeby szybko się te plamienia skończyly. papierówka, też masz mój głos w sprawie prezentów :) Co do formy to u mnie również spadkowa. Ciągłe latanie w nocy do łazienki i bezsenność nocna mnie wykańczają :( Mam już wyniki moich badań test 75g glukozy na czczo-82, po godz- 117, po dwóch- 108. Więc jest super, a już widziałam przed oczami zakaz słodyczy do końca ciąży :) Hemoglobina spadła mi do 10,4 i hematokryt do 31,9. Dziewczyny co oznacza w badaniu moczu wynik bakterie b.liczne? Tzn że jakieś zapalenie itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mi tez tak wyszło. Lekarka mi powiedziała, ze jak nic się nie dzieje, to pewnie było źle pobrane - ni podmyte, nie ze środkowego strumienia. Zrobiłam posiew i ok wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ja dzisiaj humor do d... od samego rana. Najchętniej, to przepłakałabym cały dzień. U mnie zamieć śnieżna i do tego zimno. Kupiłam w rossmanie pampersiaki i wzięłam sobie kartę Rossne, teraz tylko muszę się zalogować i dane wpisać. Na poprawę humoru kupiłam mojej Malutkiej dwie pary śpioszków. Ogólnie to super,że napisałyście o tych kosmetykach co i jak, bo już powoli się zastanawiałam, a na dniach już chcę kupić te kosmetyki. W sumie nie wiem, czy nie za wcześnie. Fajnie,że test na glukozę wyszedł Wam dobrze. Wikunia może dla pewności zadzwoń do lekarza i spytaj o te plamienia. zółta jak kaczuszka ja też chcę kupić e. nianie z monitorem oddechu i też się zastanawiam nad używaną, bo nowe drogie. Mam nadzieję,że trafimy na dobre okazje, bo w sumie długo się tego nie używa, także wydaje mi się,że można kupić w dobrym stanie używane. Kami właśnie jak tam u Ciebie? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze się podmywam przed pobraniem moczu więc to na pewno mnie przez to. Starałam się żeby to był środkowy strumień tyle że rano siusiam bardzo malutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że prawie każda z nas ma kiepski dzień dzisiaj :) U nas też zimno i mroźnie. W nocy było -9st :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bym chciała już kupić pampersy ale mój się uparł że jeszcze na to mamy baaardzo dużo czasu :/ Wogóle to sie na niego zdenerwowałam bo nie chce jechać ze mną pooglądać wózków :( Mówi że na allegro się zamówi, przecież wszystkie są takie same. Typowe gadanie faceta. Ehh. Muszę namówić mamę lub siostrę na wycieczkę po sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje slicznie dziewczyny za kazdy oddany glos, pierwsza tura trwa do 17 grudnia. Tylko nie wiem czy mozna glosy oddawac codziennie czy jednorazowo. Ja dzis zrobilam szybko leczo z cukinia i zabralam sie za porzadki, jeszcze gdzies nam apart wcielo, no mowie Wam diabel ogonem nakryl. Jetsem nadzieji ze corka nie rzucila go do smietnika bo kosz we wtorek oprozniany. Jak bede miala wiecej czasu to wrzuce Wam traktor z kartonowych pudelek, moja siostra z mezem zrobili najmlodszemu bratu. A jaka radosc, oczywiscie dzialania w toku, ale mlody taki zajarany. Ann- bakterie b.liczne to zazwyczaj zle pobrany mocz, polozna z pl zawsze mi mowi zeby pobierac ze srodkowego strumienia przez wacik kosmetyczny. Jesli nic Cie nie piecze to wlasnie to, a jesli piecze boli to oznaka zapalenia. moj brat dla synka kupil bebeto solaris i zadowoleni wszyscy. Miedzy hurtownia a allegro 400zl roznicy. niezle zarabiaja na wozkach. Cora poszla spac, ja mam czas na kawke i ciastko. Chwila do mnie, moge odpoczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bebeto solaris widziałam ostatnio na mieście. Na pierwszy rzut oka wydawał mi się fajny. Gondolkę ma taką zgrabniutką, nie za dużą ale nie za małą. Tylko że taki krzywy mi się trochę wydawał. I te adaptery czy jak to się nazywa takie masywnie wyglądają. No nie wiem :) Ale za to ma super spacerówkę taką jaka mi się podoba. Znalazłam opinię o tym wózku http://www.bangla.pl/opinie/p17029/bebetto-solaris-3-w-1-lub-2-w-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena.k.88@gmail.com
Kochane panie ! Pomocy :) Piszę pracę magisterską jak ciąża wpływa na mężczyzn i relacje w związku. Krótki kwestionariusz przesyłam na maila, ;-) Mogę na was liczyć? Kto na ochotnika zgłosi swojego mężczyznę? Wystarczy podać mail ;-) PS> Ja z mężem właśnie staramy się o dzidziusia, zobaczymy czy się szybko uda ;-) magdalena.k.88@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justii tym łożyskiem na razie nie martw się na zapas. Ja miałam na początku nisko zagnieżdżoną ciążę, a później nisko łożysko. Doktor kazała się nie martwić tym i już na badaniu połówkowym dowiedziałam się,że łożysko się podniosło, także spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×