Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Olinek82 15tc5d ale najpierw robił mi usg przez brzuch i mała schowała tyłek więc zrobił mi przezpochwowe i wtedy zobaczył co tam jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Mnie wczoraj troszkę przykra sytuacja się zdarzyła bo wieczorem w domu zemdlałam, m najadł się strachu nieźle, na szczęście szybko się pozbierałam, ale nie mam pojęcia skąd takie nagle zasłabnięcie. Co do prenatalu ja także po nim się źle czuje i mnie mdli, dlatego łykam go tuż przed spaniem żeby uniknąć przykrych dolegliwości i jakoś to działa. Olinek dziękuję kochana :* boli mnie gardło, kaszle, mam zawroty głowy, dreszcze i zatkany nos muszę się z tym uporać do piątku przez ten nieszczęsny egzamin, dobrze, że mam laptopa i mogę leżąc w łóżku lukać co u was słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek- ja brałam prenatal i też miałam mega mdłosci nawet w 14 tyg, ale to raczej nie od witamin, bo potem mialam ok 2 tyg przerwy w mdłosciach i teraz od tygodnia biore inne witaminy Pregna Plus i też mnie mdli, mój lekarz powiedział że to albo z głodu albo złe samopoczucie z braku żelaza. Więc grunt to brać żelazo a z witaminami nie kombinowac tylko brać te co zaleci lekarz. Jak cie ma mdlić to i tak będzie. Ja jestem w 17tyg a mam problem rano zęby umyć, robie to tak szybko jak tylko moge żeby nie zwymiotować :P Na szczęscie póki co mi sie udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtii, dziękuję za dobre rady i zrozumienie. Najgorsze, że wizyta u lekarza dopiero 18 października, a pani dr nie odpisała na maila...jak zwykle.. zero kontaktu kupię sobie te ladee vit i je będę brała. jeśli będzie dalej to samo, to znaczy, że to ciążowe mdłości, a nie witaminy i po wybraniu opakowania zjem i prenatal. nic więcej nie biorę, żadnego dodatkowego żelaza, ani kwasu. Tylko preparat witaminowy plus omega (jeśli oczywiście nie ma ich w tabletce, bo w ladee vit jest). dam wam znać jak się czuję. kancia, kurcze, jak to zemdlałaś??? na pewno wszystko na raz: przeziębienie, ciąża, pewnie lekka anemia. biedna jesteś, musisz dużo odpoczywać i wietrzyć pokoje. co do przeziębienia: na gardło - kup sobie tabletki do ssania Tantum verde lub Isla Mint. Oba produkty b. bezpieczne. zatkany nos - nacieraj głowę, szyję amolem i owiń szyję szalikiem. smaruj się maścią kamforową i śpij, wygrzewaj się - katar ci się odetka. do nosa na katar możesz: Euphorbium krople (drogie, ale dobre i bezpieczne homeopatyczne). bierz caly czas te witaminy, bo one wzmocnią organizm. Polecam dodatkowo do witamin Prenatal Grip care - specjalnie dla kobiet w ciąży, można go łączyć z Prenatalem Classic. są w nim czosnek, cebula, dzika róża i inne rzeczy. Ja dodatkowo brałam czosnek w tabletkach (np. czosnek activ). Do diety wprowadź: gorące mleko z miodem na noc, herbata z cytryną na okrągło, kup sobie syrop herbapolu Malina z cytryną i zalewaj gorącą wodę i pij na wypocenie się. Dasz radę:) zdrowia życzę. Haniu, to ja poczekam może do 17tc, żeby było widać przez brzuszek i skuszę się na usg prywatnie, bo do połówkowego strasznie daleko. moj lekarz ma to samo zdanie - między 12tc a 20tc żadnego usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek82 wiesz to chyba nie od tygodnia zależy tylko od ułożenia dziecka, normalnie od 14tc można ustalić płeć ale jak schowa to nic nie da :) znajomi dopiero w 6mc poznali bo mały tak umiejętnie chował siusiaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do herbaty z malinami to nie wolno pić za często. Moja lekarka rodzinna powiedziała że można przegrzać organizm, a tego kobietom w ciąży nie wolno, ale raz dziennie wypić filiżankę można, ale nie więcej. A tak to to co Oli napisała wcześniej :) i wapno można pić. Cerutin też można wziąć:) Wiecie że moja koleżanka do samego porodu nie chciała znać płci? Podziwiam ją :) Wczoraj o mało nie zamówiłam łóżeczka. W ostatniej chwili się powstrzymałąm. Jak się na coś napalę to nie ma zmiłuj :) a tu jeszcze tak daleko do końca :) Byłam wczoraj w H&M i Smyku. Jakie tam są piękne ubranka, ale nie wiadomo co kupić chociaż w kościach czuję że będzie dziewczynka. Cera mam jakaś taką nijaką. Ale znów zachcianki jak na chłopca. Śledzie, chrzan. Wczoraj w końcu zjadłam makrelę. Cały tydzień za mną chodziła. Mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tą paste cukrową kupuję na allegro za 10 zł. Tylko jak ktos chce depilować nogi i swoją "małą" to lepiej kupić 2 słoiczki.Co do płci to Olinek ja jestem na takim samym etapie jak Ty a jak poznałam płeć to byłam w 12t4d. To zależy czy maluszek się pochwali i od tego jakim sprzętem dysponuje ginekolog. Ja mam robione USG na każdej wizycie, ale ja chodze prywatnie nie wiem jak jest na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane powiedzcie mi od którego miesiąca zaczyna się piąty miesiąc? Na każdej stronie jest inaczej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na NFZ lipa, przysługują ok 4 usg. Na początku ciąży, prenatalne, połówkowe i na końcu ciąży. Chyba że ciąża jest zagrożona lub są jakieś problemy to wtedy częściej. Mi prywatny G. powiedział tydzień temu (16tc) że jeszcze za wcześnie jest żeby zobaczyć płeć. Ale on ma takie starsze usg i maluch też nie chciał się pochwalić. Zresztą dziwi mnie to. Gościu przyjmuje prywatnie 2 razy w tyg do ostatniej pacjentki, kolejka przed jego gabinetem jest zawsze taka że aż het na ulicę wychodzi a koleś nie ma usg u siebie w gabinecie. Nie bierze dużo za wizytę bo ok 80zl a na usg umawia do przychodni gdzie pracuje. No ale powinno go stać na jakiś sprzęt. Ile taki sprzęt usg kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 tydz -5 miesiąc ja licze z haczewskiego , u mnie sie zacznie 5 października!! ale to leci ja mam dzis dzień lenia, tzn cały czas go mam ;)tylko raz bardziej ,raz mniej, okropieństwo. dzis ide na ostania nocke do pracy, eh az smutno sie robi, ale juz mnie wszyscy wyganiają na to L4. wtedy to chyba dopiero zwariuje w domu. moje lekarka robi usg na kazdej wizycie, płeć juz widziała w 11 tyg co było to prenatalne, a w 15 tyg siurka obliczyła juz na 3 mm. no ale wsyztsko zależy od sprzetu i od tego ja dzidzius sie ułoży. a taki sprzęt drogi , moja lekarka w tym nowym gabinecie ma za 200 tys, a to co pojde teraz na to 3D/4D to chyab z dwa razy droższe, ale to juz w innej klinice. Kancia a Ty wypoczywaj bo jak widac organizm masz nieźle osłabiony, uważaj tam na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chodzę na NFZ tylko mam opłaconą z pracy opiekę prywatną w Medicover - wszystkie badania, wszystkie specjalizacje itp, pełen pakiet. Mimo to, przewidziane są max 4 usg na całą ciążę, chyba że są jakieś problemy. Sprawdziłam placówki w warszawie, gdzie wykonują usg i ceny są od 200zł minimum do nawet 400zł. masakraaaaaaaaa niestety, będę musiała uzbroić się w cierpliwość, bo mojego maluszka nie zobaczę aż do 9 listopada. chlip, chlip:( Ann, ja mam takie samo przeczucie. Czuję, że będzie córcia, ale smaki mam typowo na chłopca: ostro, kwaśno i solidnie;) bigos, ruskie pierogi z okrasą, kapuśniak jem nałogowo. chrzan, swojski pieczony schabik i tłusta zupka na żeberkach to jest to, oh yeah:) więc na dwoje babka wróżyła, albo chłopczyk albo dziewczynka - na tyle mądra jestem:) z synuniem miałam za to zachcianki dziewczynkowe na słodko i mlecznie. A wyszedł chłopak, więc chyba nie ma to znaczenia. Podobno płeć zależy tylko od tatusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann nie można pić herbaty z liści malin, a nie z owoców. Owocowe syropy malinowe można pić bez umiarów. Przynajmniej mój lekarz tak mi to wytłumaczył. Ja piłam litrami (mojej mamy roboty) i nic mi nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinek82 masz całkowitą rację i to podwójną :) sok można z malin pić ale tylko z owoców. A płeć dziecka zależy od plemniczka, więc co facet zrobi to ma :) tyle dobrego bo znając ich mieliby pretensje do kobiet, a tak natura mądrzej wymyśliła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja chore kurujcie sie zdrowo tym co znaja plec zazdroszcze ja czekam do 12 pazdziernika chociaz miesiac temu doktor powiedzial ze wdzi chlopca ale ostatnio tego nie potwierdzil, wiec ja ciagle licze na dziewczynke bo tak jakos sie od dawna nastaiwlam jeszcze nie bedac w ciazy, ale malego chlopczyczka tez bede sie cieszyc tym bardziej ze imie dla chlopaka jest zatwierdzone przez nas oboje a dla dziewuszki nie hehe moja bratowa z bartem tez nie wiedzili bo byli panstwowo i za kazdym razem maluch sie ukaldal tak zeby sie nie pochwalic co wyjdzie, i do porodu byla nie wiadoma kejti butki fajne tylko ja jakos obcasy i koturny nosze okazjonalnie, czego zaluje ale jakos na codzien ciezko mi latac na wysokosciach ym bardziej ze poruszam sie metrem i tramem. milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kancialupka- do nosa mozesz tez uzywac acatar, ja mam to w sprayu nie wiem czy jest tez w innej postaci, do smarowania pod nos masc majerankowa, ja bym wybrala albo amol albo masc kamforowa, dla mnie zdecydowanie bezpieczniejsza jest masc kamforowa, jedno albo drugie, na pewno nie uzywalabym dwoch rzeczy na raz. http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie/2011/jak-leczyc-przeziebienie-w-ciazy.aspx Anna- piaty miesiac jest od 18 tygodnia. Odnosnie soku z malin popieram, z lisci malina to dopiero w koncowke ciazy, gdy juz lekarz zaleci przygotowywac sie do porodu, co nie zawsze idzie w parze ze skutecznoscia, ja pilam litrami a cora tydzien po terminie :P U nas kolejny dzien pada i tak do konca tygodnia, cora niedawno usnela. Brzuch mam coraz wiekszy i przy tym dyskomfort nieco. Dzis przycielam sobie troche koncowki wlosow. Macie moze jakies pomysly na danie z miesa mielonego? oprocz kotletow. Aaaa Olinek- odnosnie paracetamolu- srodki przeciwbolowe na bazie paracetamolu Moga byc stosowane przez caly okres ciazy i karmienia. Bezpieczna dawka to 4g na dobe, czyli okolo 8 tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka, już zamówiłam w aptece, mają mi na jutro sprowadzić za 39zł za opakowanie. Tyle samo bym zapłaciła na allegro, więc nie ma różnicy, ale dziękuję że o mnie pomyślałaś. dziękuję za info o paracetamolu:) na szczęście na razie mnie głowa przestała boleć. a jutro powrót do pracy. Szczerze nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Widzę,że coraz więcej będzie córeczek. Super,że u Was dziewczyny też wszystko w porządku. Ja już po weekendzie jadę na jakieś zakupki dla mojej Julci. Już podjęliśmy decyzję, co do imienia. Zostaje Julia. Może na drugie damy Laura. Olinek biedna Ty z tym złym samopoczuciem. Miejmy nadzieję,że wkrótce Ci przejdzie. Super,że wracasz do pracy i jeszcze lepiej,że synek zdrowy. U mnie USG 4D razem z wizytą kosztuje 140zł. Normalne standard 100zł. Hania u mnie też wszyscy mówili,że chłopak,po podobno ładnie wyglądam, a jednak córa. Już wczoraj dostaliśmy od znajomych ciuszki. Śliczne sukienusie, bluzeczki itp, ale najbardziej rozczuliła mnie puchowa, różowa kurteczka. Normalnie czad:) Kancialupka uważaj na siebie!! Dużo odpoczywaj!! Ja jakaś dzisiaj jestem bez humoru, wszystko mnie denerwuje od samego rana. Coś pisałyście o depilacji itp. Ja kiedyś woskiem depilowałam, a teraz tylko maszynki. Zawsze co 3 dni góra musiałam golić nogi a teraz ponad tydzień i jeszcze tragedii nie ma. Aż nie chce się w to wierzyć, ale nie narzekam, dla mnie bomba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla wszystkich które znają już płeć. Ja mam nadzieję że 3 października na wizycie lekarz zrrobi mi usg i potwierdzi się chłopak:) Kancia uważaj kochana na siebie, bo takie omdlenia to nie przelewki. Olinek ty to masz z tym swoim samopoczuciem. Czekam na relacje po pierwszym dniu w pracy:) Ja chyba bym nie wytrzymała nie znając płci aż do porodu. A co do określania płci dziecka na podstawie wyglądu lub zachcianek to u mnie chyba to nie działa:) Przy córci wszyscy wróżyli chłopca bo tak ładnie wyglądałam - a wyszedł dziurawiec. Natomiast teraz lepiej nie mówić:P Ostatnio pisałyście o roztargnieniu. Ja wczoraj spaliłam piree ziemniaczane... Zapomniałam wyłączyć ogień, tylko go zmniejszyłam. Najpierw myslałam że to zapach od sąsiadki, wchodzę do kuchni a tam dym z garnka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojego T siostra też już nam szykuje paczkę ubranek, jej mała ma teraz 4 miesiące więc będzie jak znalazł. Ale to chyba normalne, że się rozpływamy przy tych uroczych rzeczach. Kancia lepiej Ty odpoczywaj więcej i koniecznie zgłoś to swojemu lekarzowi, musisz teraz uważać podwójnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z reguly te male sliczne sukienusie sa nie praktycznie dla dziecka ktore jeszcze nie chodzi.. ;) a moze ktoras uzywa depilatora? bo ja to chyba w depilator musze zainwestowac wlosy mam mocne i grube i co chwile odrastaja i musze golic, jak szalone wczesniej tak nie mialam. Ale gdzies czytalam ze brak owlosienia lub znikome zwiastuje chlopca, no zobaczymy bo z cora nie mialam problemu z owlosieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka ja używam depilatora ale w ciąży nie jestem w stanie znieść bólu, włosy mam grubsze i jest ich więcej, rosną jak szalone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja nigdy nie mialam do czynienia z depilatorem, zawsze maszynki ale te co uzywalam zawsze, slabo jakos dzialaja ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za ciepłe słowa i rady. Dobrze, że jutro idę już do swojego gina bo dziś znów zdarzyło mi się zasłabnąć. Mam koszmarne zawroty głowy jak tylko wstaje z łóżka, a niestety muszę czasem do wc czy zrobić herbatę bo mój m do 17 jest w pracy i w domu siedzę sama i muszę jakoś sobie radzić. Muszynianka to dobrze, że już idziesz na L4 bo odpoczniesz sobie troszkę i porządnie wyśpisz:) malinówka376 na danie z mięsa mielonego polecam spagetti, lasagne lub coś faszerowanego typu papryki, cukinia itd. malinówka376 ja próbowałam używać depilatora, niestety nie nie dałam rady znieść bólu bo takie wrażenie miałam jakby mnie ktoś lekko prądem kopał, na nogach tak do kolan jeszcze ok ale na udach już mnie za bardzo bolało, ale słyszałam, że to tylko początkowo i człowiek się przyzwyczaja, tak jak np moja teściowa depilatorem goli nawet okolice bikini. Z pewnością jest to lepsze niż maszynka czy kremy do depilacji bo włosy tak szybko nie odrastają, przynajmniej u mnie tak było. Powiedzcie mi kochane, jak jutro rozpoczynam 15 tc czy lekarz będzie mi jeszcze robił usg dopochwowo czy już przez brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn że lekarka mnie w konia zrobiła z tym sokiem z malin. I jak tu wierzyć lekarzowi, eh. Ja też mam kilka słoiczków soku z malin z wyrobu mojej mamy. Pycha :) Depilator. Narzędzie tortur. Mam w domu taki zwykły, ciekawe jak sprawdza się ten z tą nakładką chłodzącą, może mniej boli niż tym zwykłym. Jeśli od 18tc to za tydzień będę w V miesiącu :D Jupii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KANCIALUPKA powinnaś mieć usg przez brzuch, ja w 12 już tak miałam. Aczkolwiek jak lekarz czegoś niedowidzi to może zaproponować ściągnięcie majtów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KANCIALUPKA bardzo dobrze że jutro masz wizytę. Te omdlenia to poważna sprawa, nie mozna tego lekceważyć. Tak jak pisze Hania, powinnaś mieć teraz usg przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×