Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

Hej Izek29 ja jestem troche z Lublina a troche nie heheh:P bo tak sie przemieszczam pomiędzy Rzeszowem i Lublinem, ale od listopada zamieszkam w Lublinie na stałe i napewno wybiore Żagiel Med jako moja placówke jęsli sie zdecyduje na rozwiązanie w Lublinie bo narazie moim faworytem jest Rzeszów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajka86 biore clexane bo miałam w tamtym roku 2 poronienia i wyszły mi przeciwciała przeciwjądrowe i przeciwjąderkowe dodatnie ...w żadnej ciąży poza pierwsza z której mam super córeczke 5 lat :)nie zaszłam tak daleko wiec mam nadzieje ze teraz się uda :) a leże bo dostałam plamienia i mam brac duphaston i lezec ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izek - trzymaj się. Malinówka mnie tez powaliła. Ale ponoc najlepszy w Warszawie, jak nie w karaju, bo i z Krakowa do niego przyjeżdżają. Pójde to ocenię. Denerwuje się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr- szczerze mowiac nie dalabym tyle kasy. Ja mialam super lekarza ktory wszystko wytlumaczyl objasnil, odpowiedzial na wiele pytan, dostalam plyte i zdjecia 110zl. Bez plyty bylo 100. Glowa do gory! Na pewno bedzie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agbr, znam roszkowskiego własnie z opinii. Mieszka w bloku mojej koleżanki:) widziałam go na klatce schodowej. Też bym chciała do niego iść, ale nie stać mnie na to. zostanie sołowiej lub pietrasik. Jeszcze się zastanawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a ja tak sobie przypadkiem zajrzałam tutaj. Mam na imię Edyta, 4 miesiące temu wzięłam ślub i przeprowadziłam się na wieś w kujawsko-pomorskie. Weszłam tu by przyciągnęła mnie nazwa tematu;) Jestem w 3 miesiącu ciąży, w poniedziałek mam drugą wizytę u ginekologa. Doświadczone mamy co przechodziły już ciążę co w formie obiadu jak się ma mulenia tzw. mdłości, co jeść? Co wy jecie, jadłyście? Nie mam żadnych wymiotów (jeszcze):P Właśnie mąż ugotował jajka na twardo na mą prośbę. W ogóle co jeść w tych początkowych miesiącach? Tylko poradników w necie itp. a ja czytam i czytam i dalej nic nie wiem. Pozdrowionka dla przyszłych mamusiek :) /E. http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=42219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a za usg to 3d mam zapłacić 230zł,więc tragedii nie ma chyba Izek29 przykro mi z powodu tego co przeszłaś, ale teraz będzie dobrze, wyleżymy co trzeba a za parę miesięcy tylko pomarzymy o popołudniu na kanapie;) ja też biorę duphaston ale ze wzgl na torbiel która jest b. duża i uparcie nie chce maleć, a musze leżeć żeby nie pękła bo to grozi krwotokiem wewnętrznym itd alee wieżę w to że wszstko będzie dobrze Atydea witaj w naszym gronie:) mnie dziś za to męczy zgaga masakra;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamusie :) ja mam dzisiaj dobry dzień :D tzn dobrą formę :) rano pobyczyłysmy sie z córą przed tv do 11 stej ;) potem sniadanko, biblioteka, małe zakupy a na obiad zmajstrowałam faszerwane papryki, na podwieczorek nasmażyłam jak głupia racuchów z jabłkami :D :D pyszka mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzis ziemniaki z maslem z piekarnika i piersi z kurczaka nadziewane serem czerwona papryka i pieczarkami w ziolach. meaaa- czym nadziewalas papryki? rzuc przepisem atydea- na mdlosci dobre: korzen imbiru, herbata imbirowa, wazne by nie byla to czarna herbata z dodatkiem tylko po prostu dobra imbirowa, albo swiezy plasterek imbiru,mi pomagaly platki migdalowe. ewentualnie wygazowana szklanka coli/pepsi Male porcje jedzenia, duzo plynow. Duzo warzyw owocow najlepiej swiezych, zielone warzywa- zawieraja kwas foliowy. To tak na szybko, niunia wstala, tyle z matki relaxu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka - aa robie taką mieszankę: mięso mielone wieprzowo-wołowe, cebulka, czosnek, kukurydza i czerwona fasolka z puszki, pomidory, koncentrat, przyprawy wg uznania. smażę to wszystko (najpierw mieso z cebulka i czosnkiem, potem dodaje warzywa) jak juz gotowe to wbijam dwa jaja zeby sie nie rozlewało tak, upycham do papryk, na górę plaster żółtego sera i na pół godziny do piekarnika baaardzo syte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jejq chyba jutro zrobie coś takiego brzmi pysznie tylko może macie jakieś zamienniki tej fasolki?bo ja nie mogę za bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lyella
Rany kobitki ale samrujecie - doczytac nie moge a co dopiero odpisac! Bylam wczoraj na USG i wszytsko jest u nas w porządku :) Malenstwo ma nóżki, rączki, i pięknie bijące serdusio :):):) Ide kąpać starszaka i czeka mnie jeszcze trochę pracy wieczore,. Co robic... Olinek fanjnie ze sie odezwałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych nadziewanych, zapiekanych papryk to przypomniałam sobie kiedy byłam na stażu, gdy jeszcze mieszkałam w Skierniewicach jak Panie z ddp robiły takie papryczki będąc na dietce;) I jako farsz stosowały zamiennie ryż lub kaszę gryczaną, jakieś mięsko, kurczaczka najczęściej i dużo zieleniny do środka, to taka wersja lajtowa :) Pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszłe również :) Ale przepis meaa rewelacyjny, trzeba spróbować kiedyś :) /E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rety... ale dużo piszecie:) Dzisiaj odwiedziła mnie koleżanka, która jest w 18tc i jej synek już kopie:D. Ale jej zazdroszczę i nie mogę już się doczekać tego uczucia:) Dzisiaj miałam naprawdę super dzień, w końcu lepiej się czułam, nawet ogarnęłam trochę w domu ale chyba przesadziłam bo znów mnie brzuch boli. Mam nadzieję, że to się skończy wraz z drugim trymestrem, podobnie jak nudności;). Już nie mogę wytrzymać w domu, nawet skończyły mi się seriale do oglądania:p Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
Cześć wszystkim, byłam dziś na badaniach prenatalnych pobrali mi krew na test pappa wynik za kilka dni. Mają do mnie zadzwonić. Miałam też robione usg i tutaj już nie jest tak kolorowo. W główce wykryto w splotach naczyniowkowych po obu stronach widoczne torbielki o wymiarach 3,3 mm i 3,0 mm. O płeć już nie dałam rady się spytać bo w gardle głos mi uwięzl i chciałam jak najszybciej wyjść i się poryczec. W domu się dopiero uspokoiłam jak o tym poczytalam. Jest duża szansa, że się one wchłoną do 30 tyg. Mam zlecone dodatkowe badania na oznaczenie AFP pomiędzy 16 a 18 tyg w celu wykrycia otwartych wad cewy nerwowej no a potem usg po 20 w celu wykluczenia innych wad płodu. Poza tym wszystko w porządku. Słyszałam pierwszy raz serduszko 157 uderzeń na minutę. Układ pokarmowy w porządku, moczowy to samo. Widoczne wszystkie kończyny. Termin porodu z usg już się przesunął na 1 marca. tyle u mnie idę jeść kolację, pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi Jula, że masz powody do stresu. Wiem, że łatwo sie mówi: nie martw się. Trzeba myśleć pozytywnie i wierzyć, że będzie dobrze. 400zł to bardzo dużo, ale jak dla mnie to najważniejsze USG, więc nie dziwię się dziewczynom, że płacą. Ja kolejne mam za jakies 7tygodni. Też pójde do Pietrasika. U mnie to USG to tak 2etapowo. Pierwszy raz 18.06-wtedy dzidzia za mała na badania. Więc USG dr zrobił, ustalił termin porodu i termin zapłodnienia. Na tym USG najdokładniej podobno można. Dziś byłam drugi raz. Na szczęście już nie płaciłam dzisiaj. Dr przyjął mnie poza kolejnością. Nie wiem jak opisać przebieg badania. Mam mnóstwo fotek. Dzidzia bardzo się ruszała. Dr pokazał mi przegrode nosową, potem badał przezierność, kręgosłup i przepływy. Naciskał brzuch urządzeniem i musiałam podciągnąć nogi pod klatkę piersiową, żeby zobaczył płeć. Pokazał mi coś, co wyglądało...sama nie wiem jak:-) i powiedział, że chłopak. Machał super rączkami i nóżkami, troszke się bujał. Dr powiedział, że macha do nas. Takie małe 57mm może sprawić wiele szczęścia. I tyle różnych układów i elementów w takim małym człowieczku. Na następnym USG moge nagrać filmik. Powiedział, że to podobno niesamowita pamiątka. Jeśli oczywiście będzie co nagrywać, to wtedy zaplace, a jak nie, to nie będę musiała. Cena filmu 90zł. Czyli razem z USG 290zł. Myślę, że się zdecyduję:-) Za pare lat dzidziuś niech ogląda jaki był pocieszny. Ja chciałam synka i od początku miałam przeczucie, że będzie synek. Tak, dr powiedział, że nie ma z tym reguły. Czy przed czy po. Jesli chodzi o imie dla chłopca, to jest Piotruś. Na razie mówię do niego Petit albo Pepe. Poznac się zawsze bardzo chętnie. Ja w sumie nie mam za kim przejść się za ubrankami. I wogóle fajnie jest brzuchy porównywać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff ja już po całym dniu prac. Kurcze ale chyba trochę przesadziłam z wyginaniem się ,oklejałam półki okleiną samoprzylepną i nieraz jak kłębuszek w półce zwinięta siedziałam, mam nadzieję, że nie zaszkodziłam tym dzidzi. Witam nowe mamusie i gratuluję zafasolkowania:) pszczolkamaja ale Ci fajnie, że już znasz płeć, teraz wybór imienia będzie łatwiejszy, to musiało być niesamowite uczucie, zazdroszczę Ci, ja już doczekać się nie mogę, u nas w Krakowie nie wszędzie jest możliwość nagrania filmiku a to z pewnością super pamiątka:) Ajka86 mam nadzieję, że nie długo torbiel się zmniejszy i będziesz bardziej mobilnie się poruszać. Mnie dziś też strasznie zgaga łupie, pomaga mi zimne mleko. izek29 bardzo Ci współczuje z powodu twoich przejść i tych bolesnych zastrzyków, moja koleżanka dostawała zastrzyki najpierw w udo potem w brzuch na rozrzedzenie krwi bardzo ją to bolało:( mam nadzieję, że wszystko tym razem będzie dobrze i szybciutko będziesz mogła wstać z łóżka. Atydea witaj, tak jak pisały dziewczyny dobry jest imbir, mnie bardzo pomaga sok imbirowy wypity na czczo lub herbata imbirowa, nie możesz też doprowadzić do uczucia głodu bo to też potęguje mdłości, poszłam za namową dziewczyn i popijam troszkę pepsi, jest rewelacyjna na mdłości:P B@siek mnie też boli brzuszek jak czasem na większych obrotach funkcjonuję, mam nadzieję, że ból szybko przejdzie. Jula_2 przykro mi, że masz powody do zmartwień, mam nadzieję, że torbielki u dzidzi szybko się wchłoną i wszystko będzie dobrze. Hmmm za usg 400 zł to bardzo dużo moim zdaniem ja będę płaciła 200 zł a najdroższe jakie u nas widziałam to za 250 zł Co do pichcenia ja dziś zmajstrowałam kapuśniak i makaron kokardki z tuńczykiem, cebulką, pietruszką i serem żółtym:) W sobotę wybieramy się na grzyby, znając nasze szczęście pewnie żadnego nie przywieziemy ale już sama myśl o spacerze po lesie i grilu z kiełbaskami, szaszłykami i piersiami mnie cieszy bo od dawna z m nigdzie nie byliśmy przez remont i przeprowadzkę. Ja od trzech dni mam każdego wieczoru fazę na kakao, gdzie lata temu piłam go ostatni raz, ale dzidzia ma ochotę widocznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula tak mi przykro że musisz się tak denerwować ale maluszek na pewno sobie poradzi i będzie zdrowy! trzeba w to wierzyć będzie wszystko dobrze, a dostałaś jakieś leki? i właściwie wiadomo skąd takie rzeczy się robią u maleństwa? przepraszam że tak dopytuje ale też mam niedługo badanie i się denerwuje.. ściskam mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, niezłe jesteście w tym pisaniu. Jula, trzymam kciki. Stresujesz się napewno i nie ma sensu pisanie, że będzie wszystko ok, ale skoro jest na to duża szansa to bardziej myśl o tym, że będzie ok. Dziewczyny ja miałam test Papp-a w szpitalu w ramach programu. Wyniki maam za tydzień. Jeśli będzie wszytsko ok to nie zmierzam robić inwazyjnych badań, w trakcie których możn astracić ciążę, ok. 1%. Zbyt długo starałam się o dzidzię. Izek ty dużo odpoczywaj, sama wiesz ze bedzie ok skoro już maleństwo jest z Tobą tyle czasu. Silna dzidzia i dzielna mama. Dziewczyny, powiedzcie mi, bo nie pamiętam. USG robi się w 11-13 tc, później jakoś w 20 i n końcu ciąży tak? Ja się chciałam eybrać prywatnie i nagrać płytkę, jestem po tym usg na przezierność i mam czekać na usg w 20 tc czy isc w tzw. międzyczasie? jak myślicie? Pamiętam, ze jak byłąm z synkiem na usg tak ok 20 tc to był już na tyle spory, że nie mieśćił się cały w "kadrze":) Sama już nie wiem. Uciekam dziewczynki, urlopuje z rodzinką i wstajemy rano na dalsze atrakcje. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa-dzieki za przepis. Lubie pichcic. Ja z kolei zrobilam dzis porzadki jak sie juz lepiej poczulam po poludniu, a na kolacje zrobilam pizze, ciasto mi tak uroslo ze wyszly dwie pizze ;) Jutro w planie krupnik i duzo lenistwa :) Jula- z corka w 13 tyogdniu na sug dowiedzialam sie ze ma powiekszona komore serca i cos tam jeszcze bylo nie tak, nie mam przy sobie wynikow badan, co sie strachu najedlismy, ale na usg w 24 tygodniu wszystko ladnie zaniknelo, corcia urodzila sie zdrowa. Zycze aby u Was bylo tak samo, ze wszystko okaze sie finalnie w porzadku. pszczolka maja- fajnie sie czyta takie opisy :) my tez wyplanowalismy Piotrusia :) wica- ja mialam w 13 tygodniu usg zwykle mam plyte fajne wspomnienia to fakt, w 21 tyg mialam w trojwymiarze film i zdjecia rowniez corcia pokazala slicznie swoja buzke. Teraz tez poszlabym w tym terminie drugim. 3 usg mialam juz w szpitalu, normalnie jakos po 30 tygodniu jest, ale ja mialam dwa razy z racji pierwszej wizyty i drugiej juz przed samym wywolaniem porodu. Pytalam lekarki o plec to odparla tyle ze wod jest sporo i za pare godzin okaze sie czy faktycznie jest panienka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Atydea witaj!!! pisz u nas, bo tu fajnie jest:) Izek, ajka 3majcie się na tych leżankach. Na pewno niedługo wstaniecie na nogi, bo te zagrożenia kończą się z biegiem ciąży. Najniebezpieczniejszy I trymestr. Jula, będzie dobrze z maluchem zobaczysz! torbielki się wchłaniają. Powiedz mi tylko, czy ty brałas kwas foliowy przed poczęciem również, czy jak już dowiedziałaś się o ciąży? pszczolka, to wspaniale - taki prezent - zdrowy synek, tak jak marzyłaś. Musisz być wniebowzięta. Oj ja też będę, jak będę miała zdrową córcię;) eh, marzęęęęęęęę.... ja dziś dzień zaczęłam dość dobrze, mdłości brak... znowu te dziwne rozciągliwe bóle miałam wczoraj i jak nagle wstaję z łóżka wtedy boli, aż się muszę zatrzymać. Ale piję codziennie magnez i to pomaga (tzn od 2 dni, od kiedy mam te bóle). Wyczytałam, że magnez sprawia, że macica prawidłowo się rozciąga i bóle mniejsze. Dziś lecę do lekarza po dalsze zwolnienie. Zamierzam być na nim do 12 tygodnia. Jak usg potwierdzi, że maleństwo jest zdrowe i wszystko w porządku, to wracam do pracy, więc mam jeszcze 3 tygodnie laby w domu. Miłego dnia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz Roszkowski - możecie poczytac ma ponad 100 wpisów na znanym lekarzu, trochę wyjaśniają one dlaczego tak drogo. Jula - trzymaj się. Jak słucham jak działacie w kuchni, to jestem pełna podziwu naprawdę. Ja na razie to się zmuszam, tak mi przeszkadzaja zapachy, zę szok. Wczoraj smażyłam schabowe, bo dziś mamy gościa, to myślałam, że zwariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, a dzis udalo mi sie pospac cala noc, nasza niunia ladnie spi bez pobudek, ahh niech juz tak zostanie ;) hihi Olinek, ja jakies 3 tygodnie temu mialam takie bole w boku ze nic nie moglam zrobic, ani wstac ani obrocic sie na lozku w prawo czy lewo, jak zlapalo tak koniec, bralam nospe w momentach kryzysu, magnez biore doraznie na razie, dobry jest magne b6 kosztuje kolo 30zl ale naprawde super. Agbr- mnie tez odrzucalo na poczatku a teraz dzialam poki moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izek29 witaj, ja jestem z lublina, miło mieć krajankę tu :) zastanawiałaś się już gdzie chcesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doberek mamusie:-) Ja biorę chelaMag B6-związki chelatowe są najlepiej przyswajalne. Coś czuję, ze witaminki są mi już potrzebne. Wracam z pracy taka zmęczona, że łojjjj. Jakas kolacja i padam jak kłoda do łóżka. Przed USG w nocy obudziły mnie bóle z boku brzucha, ale na USG wszystko ok, także nie wiadomo z jakiego powodu tak było. Moja dzidzia tez ma ostatnio rózne smaki. Skończyła się chętka na slodkie, za to teraz mam smaka na śledzie w różnych sosach lisnera i na zimne mleczko:-) Oj, mam nadzieję, że synek będzie zdrów i teraz, i przez całe swoje życie. Podobno, jak lekarz powie, że dziewczynka, to juz na 100%, a jak że chlopiec, to jeszcze różnie może być. Ja tam wierzę w potęge podświadomości i będzie Piotruś. Drugie imię po tatusiu Paweł. 2x Pe czyli Pepe:-) Na grzybki to i ja bym sobie poszła. Uwielbiam tak łazić po lesie. Nieważne, czy sie coś znajdzie, czy nie. Hmm, może warto odzalować te 400zł i iść na USG połówkowe do tego dr Roszkowskiego. Gdzie on przyjmuje? Ciekawe czy też płytke nagrywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
Dziewczyny..... ja dzis 15 tydz, a wczoraj na wieczor głowa mnie tak zaczeła boleć ze uhm... no i niestety wymiotowałam dwa razy, okropnośc i mam tego juz dosć, waga dalej na minusie i to mnie troche zaczyna martwic, ale jak ja tak raz na tydzien bede wymiotowac to w zyciu nie przytyje, zaczynam sie martwic:( do lekarki za tydzien ale powiem Wam co na ból głowy;) mimo to, że bolała mnie bardzo to jak mężul wrócił z pracy ok 23 to ja już byłam w tarkcie spania, ale tak mnie naszło na sex, ze odrazu sie za niego zabrałam i coo? jak było po wszytskim to ból głowy minął hehe. a może bolała z braku sexu?? neiwiem ,ale pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a mnie niestety obudziły dziś porządne mdłości, nie było ich kilka dni więc przyszły co bym pewnie nie pomyślała, że zapomniały o mnie:P Olinek mnie też tak brzuch często boli, mnie lekarz zalecił brać 4 tabletki magnezu B6 po 50 mg, ale bóli brzuszka niestety to nie zmniejsza, jedynie nospa pomaga ale biorę ją tylko jak już muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka.. ja myślałam, że w 15tc to już dawno mdłości minęły :( oj niedobrze, ja też jestem -6g na minusie (12tc) ale póki co gin nie krzyczy :) a co do bólu głowy świetny patent, też bym chętnie wypróbowała ale mamy zakaz przytulanek :( szkoda........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×