Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jagoda____29

paszport dla dziecka urodzonego w UK

Polecane posty

Gość Jagoda____29

Witajcie. Mam kilka pytań o POLSKI paszport dla dziecka urodzonego w UK. Szukałam w necie, ale wszystkie informacje jakie udało mi się znaleźć są sprzed kilku lat, do konsulatu nie mogę się dodzwonić, więc bardzo Was proszę o rady. Nasza córeczka ma 3 miesiące, urodziła się w UK, oboje jesteśmy Polakami, chcemy wyrobić dla niej polski paszport. 1) czy by złożyć wniosek muszę jechać do konsulatu z dzieckiem? Po odbiór również? Czy wystarczy rodzic? 2) czy musi to być najbliższy konsulat ze względu na miejsce zamieszkania? Mieszkam bliżej Manchester więc czy muszę tam czy mogę np. w Londynie? 3) jak długo jest ważny taki paszport? Podobno tylko rok. Czy pierwszy paszport ważny jest tylko rok? a każdy kolejny też rok czy 5 lat? Czy można od razu wyrobić paszport ważny 5 lat? 4) czy na spotkanie w konsulacie trzeba się wcześniej umówić na wizytę czy wystarczy po prostu pojechać w godzinach pracy konsulatu? 5) jakie dokumenty należy złożyć? Wiem, że akt urodzenia, fotografie, coś jeszcze? czy opłaty można dokonać u nich na miejscu w kasie czy trzeba wcześniej przelewem? 6) jak długo się czeka na paszport Jeśli wiecie to bardzo proszę, odpowiedzcie. Naprawdę ciężko się do nich dodzwonić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrrrrrrrrrr.......gfgfg
wszystkie info masz na stronie konsulatu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Zeby zlozyc wniosek nie musisz zabierac dziecka, ale musicie byc oboje (ty i ojciec dziecka) 2. Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze podlegasz pod dany konsulat. Sprawdz na stronie. 3. Do 5. roku zycia wydaje sie roczne paszporty. Czyli co rok zabawa sie powtarza. Paszport na 5 lat dopiero po ukonczeniu 5 roku zycia. 4. W Londynie trzeba sie zapisywac na spotkanie. Nie wiem jak jest gdzie indziej, ale podejrzewam, ze podobnie. Sprawdz na stronie. 5. Akt urodzenia, fotografie, wniosek. Oplata w kasie. 6. Okolo 4 tygodni. Poza tym jak napisal wrrrr wszystko masz na stronie konsulatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaja sie ile szacunkowo
paszport - okres oczekiwania ok. 4 tygodni,ale oczekiwanie na spotkanie w sprawie zlozenia wniosku - ostatnio dostalismy termin za 2 miesiace wiec calosc moze [potrwac do 3 miesiecy. Lepiej byc przygotowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaja sie ile szacunkowo
Na spotkanie najlepiej umowic sie droga mailowa, dzwonic nie ma sensu. W mailu podajesz dane, adres, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytaja sie ile szacunkowo
Do belle de jour - na stronie konsulatu w manchester jest akurat adres mailowy i na niego wysylam email z danymi dziecka, adresem, itp - odpowiedz rowniez dostaje mailem. Moze w Londynie jest inaczej,ale w Manchester juz kilka razy tak sie zapisywalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×