Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Liliana3000

Jagody Jagody

Polecane posty

Gość Liliana3000

Dziewczyny czy zbieracie jagody i róbcie z nich przetwory??? Jeśli tak to jakie???. Nigdy nie robiłam nic z jagód . Nawet nie wiem czy to czas na zbiory? jutro pojadę do lasu zobaczyć czy już są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
Co prawda nie zbieram, tylko kupuję. Najczęściej zasypuję cukrem w wekach i zagotowuję, albo po podgrzaniu rozgniatam w garnku, żeby puściły sok i zagotowuję i do weków - przetwory wykorzystuję do budyniu, naleśników, tostów, czy do ciasta. Zjadamy też na surowo, jak truskawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to robię jak koleżanka wyżej ;) Zasypuję cukrem i wekuję (puszczą sok) lub robię dżem. A co do zbioru to nie wiem czy są bo zazwyczaj kupuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja nie wiem nie wiem hehe
jak w wekach, to chyba nie sa juz na surowo :D jagody juz sa, wiec jesli chce ci sie zbierac, to lec - ja kupowalam na bazarku, ale ceny sa straszne :( jak masz blisko do lasu, to sie nawet nie zastanawiaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
Do..... no ja nie wiem nie wiem hehe ....umiesz czytać i czy rozumiesz to, co czytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liliana3000
Byłam dzisiaj rano w lesie i jeszcze nie ma :( gdzieś tam tylko jakieś pojedyncze sztuki. Myślę ze za tydzień lub dwa będzie już dużo więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawa83
ja w zeszły weekend zbierałam w lesie i były już (mazowieckie). Zawekowałam z cukrem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..dot..
ja poproszę przepis na wekowanie! konkretny! ile czasu pasteryzujecie? jak ? ile cukru? plis!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee bez przesady
kulinaria to nie matematyka :-) często robi się na wyczucie / na oo i gra muzyka wsypujesz umyte jagody do słoiczków 2/3 objętości, zasypujesz cukrem (mały słoik mniej, duży więcej), pasteryzyjesz 15-20 minut od momentu wrzenia i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeee bez przesady
na oko miało być ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawa83
no ja tak samo... wsypuję do słoiczka jagody, dodaję 2 łyżeczki cukru (do takiego malutkiego słoiczka), zakręcam i pasteryzuje jakieś 20 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawa83
no ja tak samo... wsypuję do słoiczka jagody, dodaję 2 łyżeczki cukru (do takiego malutkiego słoiczka), zakręcam i pasteryzuje jakieś 20 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
a ja w ogródku mam swoje jagódki :) w zeszłym roku kupiłam eksperymentalnie, ale tak pięknie obrodziły, że dokupię więcej :) zrobiłam pyszne rogaliki z jagodami z tego przepisu na ciasto drożdżowe: http://homesweethome.blox.pl/2011/12/Rogaliki.html jagódy wymieszałam z cukrem oczywiście. do tego lukier i pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanka franka-nie jagód
meggi co to za jagody,chyba nie leśne?Jak sie nazywaja tez chetnie kujpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggie....32
trudno powiedzieć. ja mieszkam w uk i były to jedyne jagody w ogrodniczym. podobne do leśnych, tylko bardziej bujne. podeszłam z rezerwą, ale widzę że warto i dokupię więcej. dużo miejsca nie zajmują no i mogę zacienione miejsca wykorzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki pomóżcie, chciałam zrobić taki placek, jak poniżej, ale nie wiem, czy w przepisie nie ma błędu. Wychodzi z niego, że zalewamy kremem i pieczemy, ale tego kremu się chyba piec nie powinno tylko wlać na wystudzony już placek. Chyba ze się mylę, pomóżcie. http://allrecipes.pl/przepis/776/placek-z-jagodami-i-kremem-z-nowej-szkocji.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalum!
przepis wykonania brzmi głupio i niemożliwie...l ta warstwa śmietany na zdjęciu na pewno nie była pieczona, to wygląda raczej jak bita śmietana z żelatyną. Coś tu ewidentnie nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikuy6t54re
nie jem jagod...sikaja na nie lesne zwierzeta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełnie nie rozumiem
Do powyżej .... jagody się płucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×