Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość frenchlaaady

czy wypada wozic dziewczynke w niebieskim wozku?

Polecane posty

Gość frenchlaaady

jak wyzej? czy moze kojarzy sie to tylko z chlopcami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotkaaaaaaaaaaaa
czy wypada ? no jasne , że tak !!! niebieski to neutralny kolor czy Ty jako osoba dorosła chodzisz tylko w różowych rzeczach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaftanik niebieski
pewnie ze wypada, najważniejsze jest to żeby dziecko było zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfghnjmj
ale masz problem,współczuje twojej córce pewnie bedziesz jej kupowac wszystko rózowe od kurtki po majtki,bleee.... a jesli chodzi o odpowiedz to nie wypada,jak to zeby dziewczynce nie kupic rózowego wózka????Wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oireoirioer
NIe wzpada to pi i kraść oraz wielu, wielu innych brzydkich rzeczy natomiast w sprawach kolorów jedynie róż chłopcom nie przystoi bo uchodzi za zbyt delikatny , kwiatowy choć i to się powoli zmienia bo widuję chłopców w odcieniach różu , na przykład koszulka z kołnierzykiem , blady róż , krój chłopięcy ale niebieść? Niebieść to kolor nieba, kwiatów i podchodzi pod neutralny. Moja córka ma sporo ubrań w tym kolorze bo bardzo go lubi i nie rozumiem pytania "czy wypada?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pewnie że nie wypada
jeszcze ktoś pomyśli że wozisz chłopca. Kup odrazu różowy . Koniecznie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nienawidze takiego szufldkowania kierując sie kolorami.Nie daj boze nalozysz malej kiedys niebieskie ubranko wtedy ludzi napewno schizow dostaną dlaczego nie rozowe, no jasne :o Nigdy w zyciu moje corki w nic rozowego nie ubralam i nie zrobie tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieski jest ok
Ja wożę swoją córeczkę właśnie w niebieskim wózeczku :) Pierwszą też w nim woziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne?? dziwna to ty jestes myslac ze dziewczynka wozona w niebieskim wozku to cos dziwnego.Swietna ideologia, nie ma co :o Nie ma jak to sie na ludzi patrzesz,typu "Bo co ludzie powiedzą..." i stylizowac sie pod czyjes myslenie i gust.Okropienstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieski jest ok
Niebieski jest uniwersalny. Niektórzy ludzie pytali mnie czy to chłopiec, bo jest w niebieskim wózku - dla mnie to dziwne, takie głupie szufladkowanie, że dziewczynka musi mieć różowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Mój synek dostał od cioci z Włoch mnóstwo czerwonych i różowych ubranek - zapytałam czy się nie pomyliła bo ja urodziłam chłopca a nie dziewczynkę - popatrzyła na mnie jak na kosmitę i nie wiedziała o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do toksycznej
cos Ty taka wkurwiona - kobieta zapytala o kolor wozka a Ty krzyczysz w postach, wyluzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
Dawniej w szpitalu chłopcy dostawali czerwone opaski a dziewczynki niebieskie :D ale w różowym też bym chłopca nie woziła, różowe bodziaki od cioci leżą nowiutkie w szafie, czerwone nosi :-) i tak każdy mi mówi że ładna dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"krzycze", a raczej byulwersuje sie o autorki tok myslenia i glupie infantylne generalizowanie .Brak logiki w mysleniu autorki,wypisując swoje dziwactwa o dziwnosci wozka niebieskiego dla dziewczynki Juz ludzie doprawdy nie mają czego wymyslec.Szufladkujcie tak dalej, tylko ni cholery nigdy w zyciu coreczką nie zakladajcie spodni ,bo wezmą je za chlopaka, no bo ponoc tak jest ze dziewczynki nie moga chodzic w swodniach bo to ubranie meskie co nie? swietne myslenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tu gdzie mieszkam
normalnie faceci noszą różowe krawaty lub koszule do marynarki i kwestia gustu i odcienia koloru . Są kraje gdzie ludzie nie czują się tak skrępowani przymusem dostosowania się do czegoś co jest w innych krajach z góry założone (kolorystyka męska i damska) , zwyczjanie nie ma czegoś takiego. Autorko, widzę że kwestia koloru jest dla ciebie ważna i twoje samopoczucie bardzo od tego zależy jednak pamiętaj że to tylko kolor a kolory są dla wszystkich, dla mężczyzn , kobiet, chłopców i dziewczynek i to cała paleta, nie tylko część. Jak bardzo masz cierpieć że twoja córka będzie miała niebiski wózek to przypnij do wózka jakiś element typowo dziewczęcy , nie wiem , jakąś wstążeczkę bądź jakiegoś maleńkiego pluszowego różowego misia albo mini laleczkę na breloczku . Jak dla mnie nie ma co kombinować bo wózek nie świadczy o płci ani jego kolor ale zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie też mama opowiadała
że w Polsce jeszcze w latach 80 tych była opinia że kolor niebieski to typowo dziewczęcy i miał symbolizować łagodność i niebo a kolor czerwony dla chłopca i symbolizował ognistość , temperament i piekło :D. Niebieski dla chłopca i różowy dla dziewczynki przywędrował z zachodu wraz z otwarciem się w Polsce rynku pod koniec lat 80 tych . Pamiętam jednak jak w Austrii w latach 70 sprzedawali pampersy (dostawaliśmy wtedy paczki od taty) w pudełkach i zielone były dla chłopca a czerwone dla dziewczynki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podobnie
No właśnie przyszły te kolory do nas z USA tak jak walentynki i halołiny. A mój brat do komunii szedł w albie z czerwonymi dodatkami, dziewczynki miały niebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaftanik niebieski
Bo niebieski to jest kolor Maryjny. A czerwony to jest kolor krwi Pana Jezusa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxyyy
Przy wyborze wozka nie kieruj sie tym co wypada a co nie tylko kup taki jak ci sie podoba. Niebieski dla dziewczynki jest jak najbardziej w porzadku . Tak samo z ubieraniem - dziewczynki wcale nie trzeba ubierac calej w roze , falbanki i kokardki - choc trzeba sie wtedy liczyc z tym, ze ludzie i to nie tylko w Polsce beda sie czasem na nas dziwnie patrzec - dla mnie dziewczece ubranka sa czesto mocno przeslodzone i jarmarczne - szczegolnie w takich tanszych sklepach typu H&M, czy Tesco - ale ich ubranka chlopiece sa swietne - nawet gatunkowo o wiele lepiej wytrzymuja nieustanne pranie niz dziewczece odpowiedniki, wiec corce w tych sklepach czesto na dziale chlopiecym kupuje i niestety czesto spotykam sie z glupimi reakcjami ludzi, jak im mowie, ze ten "ladny chlopczyk" to dziewczynka :) - przy czym my nie mieszkamy w Polsce tylko w Anglii i tu mimo ich calej niby tolerancji i niewtracania sie zadarzylo mi sie glupsze teksty na ten temat uslyszec niz w Polsce. Jak Mala skaklaby w brudnych butach po siedzeniu autobusu wydzierajac sie przy tym na caly regulator to nikt by nawet w nasza strone nie spojrzal tacy sa delikatni, ale jak widza dziewczynke w chopiecych spodniach i bluzie to sensacja i komenatrze - ale dlaczego i po co i dziewczynce to najladniej w rozu i z kokarda na pol glowy - normalnie porazka jakas, szkoda, ze nie dzwonia po opieke spoleczna, ze krzywdze dziecko. Wiec jak mieszkasz w Polsce to niebieski wozek dla dziewczynki spoko jesli nie to jednak zastanow sie moze lepiej przerazliwie rozowy z hello kitty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy wypada jezdzic skoda
bez kapelusza?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaAnna
A czemu ma nie wypadać? Za dużo już tej "różowości". Mój pierwszy wózeczek był niebiesiutki. Bardzo dobrze nam służył. Teraz kupiłam spacerówkę w kolorze turkusowym :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska

Już lepiej niż chłopca w różowym :) my postawiliśmy na wózek neutralny czyli beżowy z Anexa i sprawdziła się nam u syna i teraz u córki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no zbrodnia!

Oczywiście że wypada. Ja mam szary wózek dla córki i niektóre niebieskie ciuszki. W Anglii kiedyś to różowy kolor był dla chłopców a niebieskie dla dziewczynek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A ja miałam czarny wózek dla córek 

Aaaaaaa! APOKALIPSAAAA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allllinkaa

jak dla mnie to zaden kłopot - ważne zeby wózek był bezpieczny, to jest istotne, nasz anex m/type jest czarny czyli uniwersalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Przepraszam, ale to brzmi:

"Z cyklu: czy wypada pierdzieć siedząc na kiblu?".

Doprawdy, to kolor neutralny, uniwersalny, tylko ludzie głupi, że kolorom nadają barwę płci, tak jak lgbt ukradła tęczę, i weź teraz wyjdz na ulicę w ...ence w kolorze tęczy to jacyś idioci cię pobiją że niby jesteś za lgbt lub z lgbt. Makabra z wami ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To skandal... Nie wypada tak robić!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Trzeba byc tolerancyjnym dla gejow, lesbijek i transow, ale przy dziewczynce w niebieskiej ...ence czy chlopcu w rozowym wozku tolerancja sie konczy.Kolory wywoluja najwieksze skandale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

jasne, ze tak, my mamy czarny anex i też stare baby gadały, że gdzie czarny wózek dla dziecka? po co sie przejmować gadaniem zabobonowych bab?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×