Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

BA-SZA ja mialam histeroskopie. Jest to badanie usg polega na wprowadzeniu wziernika (jakby taka kamerka ) do macicy. Badanie trwa chwile no ale nie jest przyjemne. No boli jakby nie bylo. Ogladaja Ci wszystko dokladnie "odklejaja" Ci tak jakby scianki macicy od siebie, sprawdzajac czy niema zrostow, polipow itp. Tak to wygladalo na monitorze,bo ja wszystko widzialam jak badali. Ja mialam bez znieczulenia zadnego. Trzymam kciuki!!! Lune to usg genetyczne na bierzaco Ci mowi lekarz i pokazuje na dzidzi. Natomiast krew do sprawdzenia jakis tam parametrow pobrali mi i pewnie dowiem sie o wynikach teraz na wizycie. Z testu PAPPA-A dowiesz sie wszystkiego, przede wszystkim czy dzidzia jest zdrowa i nie groza jej zadne genetyczne choroby typu Down, zespol Turnera i wady wrodzone: wodoglowie, wady serca, zajecza warga itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli PAPPA to jest usg plus krew, a wiec wyniki z krwi trwaja kilka dni....a na biezaco dowiem, sie, ale nie tak dokladnie? bo chcialabym wiedziec, czy w poniedzialek juz bede wszystko wiedziala, czy dopiero pozniej...pewnie pozniej...? Xx Ehh padam z nog...tesciowa dzisiaj przyjezdza z wizyta, potem razem wracamy dokrakowa, maz juz pojechal na lotnisko, a ja troszke posprzatalam..padam, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z testu papp-a dowiesz sie wszystkiego na miejscu czyli grubosc faldu karkowego ktory nie moze byc wiekszy niz 3mm, kosc nosowa, zarys poszczegolnych organow, praca serca. Poprzez badanie tych wszystkich parametrow dowiesz sie na miejscu czy nie ma podwyzszonego ryzyka chorob genetycznych. Nie denerwuj sie, na pewno wszystko jest ok. Ja ostatnio jestem taka zmeczona,ze juz o 20 ledwo patrze na oczy. Mecze sie szybciej, dzialam na zwolnionych obrotach :) Waga stoi mi caly czas w miejscu tylko brzusio rosnie. Kiedy wyjezdzacie do Polski? Najblizsi juz wiedza, ze bedzie maly czlonek rodziny? :) Na kiedy wogole masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Na forum zapachniało świętami... Lunede, wiem, co czujesz przed prenatalnymi, bo ja do dziś podobnie wariowałam:) Wrażenia rewelacyjne, dokładne usg z omówieniem wszystkiego, krok po kroku. Teraz tylko to oczekiwanie na test z krwi... ale wierzę, że będzie dobrze. Szczęścia mają po 6,3 cm i są urocze. przezierność karkowa 1,49 i 1,62 więc w normie:) Powoli zaczynam przyzwyczajać się do myśli, że jestem w ciąży. Ze strachu żyłam dotąd od tygodnia do tygodnia. Mam nadzieję, że teraz to się zmieni. Tigla, świetnie, że Twoje panny tak podrosły. Zazdroszczę Ci, że jesteś już tak daleko... Przy okazji zapytam, cóż to świetną książkę o bliźniakach zakupiłaś. Możesz mi ją polecić? Zapomniałam zapytać o tę szyjkę, cholera! Choć lekarz mi ją zmierzył, przez to ostatnie zamieszanie i wyszło razem ze zgięciem 4,3 cm. Jestem więc spokojna:) Helenka, ja podchodziłam raz do crio na naturalnym cyklu i jeśli dobrze pamiętam to było to podobnie jak przy owulacji, więc u mnie w 13-14 dc. Teraz miałam podejście na sztucznym cyklu, wiec wyszedł chyba aż 19 dc. Ba-sza, ja też miałam histeroskopię, ale razem z laparoskopią, więc w narkozie. W klinice, gdzie podchodziłam zalecają to badanie przed ivf w celu dokładnego obejrzenia wnętrza i budowy macicy. Czy mi się wydaje któraś miała powtarzać betę? Czekam na wieści:) Pozdrawiam wszystkie ciążarówki i przyszłe ( już niedługo!) mamy! Miłego wieczoru, papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Na prosbe kolezanki udostepniam wszedzie link o jej synku chorym na mukowiscydoze. :( http://mikolaj.igx.pl/ Wiosenka- super ze wszystko ok. Najwazniejsze, ze badania wyszly dobrze. Teraz tylko zostalo oczekiwanie na malenstwa. Trzymam mocno kciuki za babelki!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lune, Nielotol dziękuję za informacje troszkę się uspokoiłam odezwę się po histero dam znać co mi tam wynaleźli i jak naprawili pozdrawiam Was wszystkie dziewczynki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosanka, to cudownie, ze dzieci tak ladnie rosna, wow ale duze!!! Olbrzymy! A kiedy mialas usg? Ja mam jutro badania prenatalne, oby wszystko bylo dobrze! A bierzesz dalej encorton i inne leki? Ja nic juz! Tylko kwas foliowy, magnez i wapne oraz kupilem sobke sama omega 3 dla kobiet w ciazy...lekarz nie chce mi dac zestawu witamin dla kobket w ciazy! Mowi, ze na pewno nie jestem niedozywiona i ze nic nie trzeba..ehh..co ja z nim mam...pojde sobie do kliniki w krakowie w swieta, mam nadzieje, ze tam jakis zestaw dostne, to juz bedzie po trzecim miesiacy, wiec mozna brac. Xx Nielotku, no wlasnie nie mam daty porodu, nie powiedzial mi jeszcze..tak mam z nim...ale sama sobie policzylam ze srodek czerwca...jutro zapytam jesli nie zapomne... Xx Basza trzymam kciuki za histero, zeby nie bolalo i dawaj znac koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, wiosanka, juz doczytalam, mialas prenatalne 7 grudnia, ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ale cicho przez weekend tu jakos. Jutro pewnie bedzie duzo wiecej, lune, tigla i aga bodajrze maja wizyty wiec juz czekam na wiesci. Tigla i Aga mam pytanie. Czujecie ruchy dzidziusiow ? U mnie zaczal sie 18 tydz. 17t1d i pare razy poczulam jakby cos delikatnego i teraz juz nic. Wiem ze jeszcze mam czas ale jakos juz siedzi mi to w glowie i ten brak ruchow mnie meczy :/ Milego leniwego niedzielnegpo wieczorku zycze dla Was wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielotol niestety, ale jeszcze nie czuję ruchów, czasami jakieś bąbelki i w wannie mi brzuch skacze :) W poniedziałek ide się wkręcic na usg-może się uda. Wiosanka książka to "Bliźnięta" Joanny Tkacz. To babeczka, która ma bliźniaki i prowadzi portal bliźniaki.net Pozdrawiam wszystkie kobitki LUnede będzie dobrze na prenatalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenka a co myślisz na temat crio na naturalnym?ja niby wczoraj miałam dostać@ i nadal nic,mam obiawy i jakby miąl nadejść lada chwila,ale i tak wszystko już się przesuneło:(niewiem co o tym myśleć może coś źle wyliczylam,zaczynam świrować i łapać doła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka przestań się niepotrzebnie nakręcać i denerwować. Ty tu nie masz nic do obliczania. Transfer zrobią jak będą właściwe parametry, będziesz miała usg. Powinnaś być pozytywnie nastawiona i pełna wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka tigla ma racje daj sobie na luz. Myslusz i sie nakrecasz niepotszebnie. Teraz skup sie na szukaniu pracy czas ci szybciej zleci i latwiej ci bedzie, a po @ do lekarza. Niejest wazne na jakim cyklu wazne by parametry i wysciolka byly ok. Bedzie dobrze :-). Czekam na wiesci od lekarzy....nadszedl wyczekiwany 10grudnia Buziak dla wszystkuch:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moje drogie, pozdrawiam serdecznie! Helenko, Tigla Ci dobrze radzi, zaufaj swojej p. doktor, wiesz ze jest dobra i ze zrobi wszystko tak jak ma byc :) Ja slyszalam, ze crio sie robi wlasnie na naturalnym cyklu. kochana czekaj spokojnie na 2 :) xx wlasnie wrocilam od lekarza, siedze w pracy, ale myslami kraze gdzie indziej :) fajna byla ta wizyta :) malutki ma 6, 3 CM. Przeziernosc karkowa i kosc udowa w normie. ( nie wiem ile, nie powiedzial, powiedzial, ze wszystko dobrze). krew na Pappe pobrana, wynik bedzie za tydzien. zwazyli mnie tez i wyszlo 4 kilo do przodu, ale to nie prawda, bo normalnie sie waze nago, a tutaj stalam na wadze w kozakach i w ubraniu! no trudno, wczesniej bylam bardzo szczupla, teraz powoli sie to zmienia :). Najsmieszniejsze bylo jak maly wierzgal podczas badania, normalnie maly dzikusek, ustawil sie w pozycji "ala" baran i uderzal glowa do przodu jakby chcial ubosc przeciwnika, i to tak dynamicznie, ze lakerz mial trudnosci zeby go zbadac :). XX Kolejna wizyta 14 stycznia. XX dziewczyny, czy slyszalyscie cos, ze w ciazy sa ograniczenia, co do wysokosci gorskich. Chcialabym w ten weekend wyjechac kolejka gorska na ok 2 tys npm, lekarz powiedzial, ze oK, ale czy Wy cos slyszalyscie, ze nie mozna? XX pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka i Aneczka, jak Wam ida Wasze przygotowania do styczniowego transferu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lude super ze wszystko ok. Fajnie chyba podgladac tak swojego szkraba.:-):-):-) Ja narazie biore tabletki na wycieszenie jajnikow i. czekam z utesknieniem na 3 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Bardzo przepraszam, ze tak długo sie nie odzywałam ale byłam dłuższy czas u rodziców a tam brak dostepu do komputera zresztą i tak by mi nie dali siedzieć przed komp. bo musiałam leżeć plackiem i tak przeleżałam 4 tygodnie . Niestety mimo zwiekszenia dawki duphastonu i leżenia moje plamienia nie ustąpiły . Są nieco mniejsze ale sa i pani dr nie ma pojęcia skad , podobno taki urok ciązy ale ja i tak boję sie czy z maleństwami wszystko ok. Poza tym mam w piątek prenatalne. Nadal leze dużo ale pozwolono mi czasem zasiąsc przed komputerem wiec postaram sie częściej odzywać. Lunede- ciesze sie, ze Twoje badania wyszły dobrze . Teraz moja kolej :) Wiosanka- jak pięknie dzieciaczki rosną Buziaczki dla wszystkich babeczek 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunede u mnie bez zmian, czekam na wyniki kariotypu, powinny być na początku stycznia. W środę idę do gina zobaczyć co z moją torbielą, czy się wchłonęła. Jeśli nie to pewnie dostanę anty, może to już będzie wstęp do stymulacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, parę miesięcy temu pisałam tu na forum i niesamowicie podniosłyście mnie na duchu po pierwszym nieudanym transferze, teraz 01.12 miałam transfer jednej blastocysty, dzisiaj jest 9 dzień po transferze i oczywiscie jak każda doszukuję się najmniejszych objawów, i poza bólem brzucha jak na @ nie mam żadnych, ale po tamtym transferze też tak miałam więc raczej pozytywnie sie nie nastawiam, wtedy dostałam @ 14 dni po transferze, teraz pewnie też tak będzie, ale nie o to mi chodzi. Teraz jestem na cyklu naturalnym i wygladało to tak, że w 14 dniu cyklu miałam podany ovitrelle i potem w 20 criotransfer i tyle, żadnych dodatkowych leków luteiny ani nic, jakos to dziwne mi się wydaje, pytałam lekarza i powiedział że tak ma byc, poradźcie mi moje drogie czy to tak jest? miała któraś z was tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka lekarz na pewno wie co robi, ja na naturalnym cyklu np mialam iui w 19dc. Nawet jezeli przsunela Ci sie @ to automatycznie przesunie Ci sie crio. Spokojnie nic Ci nie przepadnie. aneczka trzymam kciuki mocno!! lune no juz masz za soba widzisz. Wszystko jest ok nie ma sie co denerwowac. Dzidzia rosnie zdrowo, to najwazniejsze.:) Babla moze tez irytuje Twoj lekarz, dlatego chcial mu pociagnac z bańki ;) hehe Co do gor to jezeli wszystko dobrze sie rozwija to mozna niby do 2000 m, zaleca sie do picia wode w trakcie wjazdu. Pierwszy trymestr masz za soba, czyli ten najciezszy i niebezpieczny. Podono najlepszy wlasnie na wyjazd w gory jest drugi trymestr. Takze jak sie zdecydujesz to wdychaj zdrowe powietrze i relakcuj sie :) Kurde zazdroszcze, super, swietnie wspominam takie wyprawy. ;) Katka fajnie ze jestes. Odpoczywaj kochana i nie denerwuj sie mocno, moze po jakims czasie plamienia ustana. Widocznie u Ciebie moze musi tak byc. Wazne ze maluchom nic nie grozi. Justynka trzymam kciuki, moze akurat torbielowi juz sie znudzilo i sobie poszedl ;) Pola ja niestety nie mam pojecia. Nigdy nie mialam ivf na naturalnym,ale nie doszukuj sie porazki. Ja za kazdym razem maialm takie same mniej wiecej objawy i te ostatnie okazaly sie ciazowymi :) Trzymam kciuki i daj znam jak wynik!! Ja juz schizuje przed wizyta, wydaje mi sie ze brzuch mi maleje i wogole juz se wkrecam :) Ach te baby ;) Pozdrawiam dziewuszki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielotku nie wkrecaj sie! Aneczka, tak to naprawde super wzruszajace uczucie widziec malego na ekranie jak bryka...3 styczen to juz bardzo niedlugo! Xx Justynka, kariotypy beda dobre, mam nadzieje, trzymam kciuki Xx Katka, bardzo Cie rozumiem, ja wlasnie mam taki stres ze zaraz chyba padne..otoz dostalam delikatnych plamien rozowych :( :( :( od razu telefon do lekarza, on mowie, ze to po usg, jesli do jutra nie przejdzie mam sie zglosic do niego :( pierwszy raz mi sie zdarzylo! Wczesniej nie mialam...troszke mnie pobolewa brzuch, ale nie bardziej niz normalnie...chyba...i glowa mnie boli....ohh..od razu do domu przyszlam ( ok 16 ) i leze..olalam kurs francuskiego, po pracy, n trudno...ale stressssssssssssssss Xx Czy Wy tez mialyscie kiedys plamienia po USG???? Chlip chlip Xx BUUUUUUUUU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki wiem że macie racje i to ja świruję,dzisiaj nadal nie ma @ amiał przyjsc w sobote,brzuch boli rano wziełam nospe i ucichło,wszystko się przesówa i nie wiem czym to jest spowodowane od 21dc biore encorton w 4-5dc miałam zrobić usg.Niewiem czy dzwonić do lekarza.jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lune to mialas usg dopochwowe? Kurde ja mialam normalnie brzuszne. Nie zdarzyly mi sie nigdy krwawienia. Czekaj do jutra,lez i odpoczywaj moze to rzeczywiscie po usg. Moze badajac Cie dokladnie dal troche czadu i teraz tego skutki. Helenka no mozesz zadzwonic do lekarza, powiedziec, ze oczekujesz na @. Na pewno nie zaszkodzi a bedziesz spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, kolejny dzień oczekiwania, brzuch nadal boli jak na @, wczoraj wieczorem miałam mega ból głowy. wszystko mnie wkurza. dzisiaj 10 dzień po transferze, postanowiłam poczekać do przyszłego tygodnia. jak do poniedziałku nie przyjdzie @ to zrobię test. chociaż mało wierzę w to że nie przyjdzie, czuję że dziś albo jutro dostanę. znowu mega dołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola, to jestes wytrzymala...ja juz w 10 dniu sprawdzalam :) masz nerwy! brawo! xx Nielotolku, no wlasnie, tak, to bylo USG dopochwowe...jeszcze nie mialam takiego "z brzucha". Na RAZIe, odpukac, jest dobrze, nic sie nie dzieje...chyba faktycznie to bylo od podraznienia tym aparatem do USG... xx katka i jak Twoje plamienia, mam nadzieje, ze mniej? xx Helenko, na innym topiku jest dziewczyna, ktora po ciazy biochemicznej czekala na @ dwa razy dluzej niz zazwyczaj...chyba trzeba po prostu czekac cierpliwie...trzymaj sie! to juz niedlugo! XX alez warunki na drogach...mam nadzieje, ze sie to wszystko przetrze, za kilka dni, bo inaczej, to raczej nie pojedziemy do Polski na swieta, bo jak dojechac w takim sniegu...hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee tam wcale nie jestem wytrzymała, co chwilę latam do toalety i sprawdzam czy juz dostałam @, ale tak sobie postanowiłam, że tym razem zrobię test jak już będę prawie pewna, bo do tej pory to latałam z tymui testami też jak najwczesniej i tylko rozczarowanie było. a teraz postanowiłam sobie, że jak dostanę @ w tym tygodniu to i tak dostanę czy zrobię test czy nie, a w przyszłym jak nie przyjdzie @ to już duże pradopodobieństwo że się udało i nie będzie rozczarowania, i urodziny mam w przyszłą środę, to może będzie prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pola ale super naprawde jak by tak na urodziny wyszla ze jest dzidzia. Trzymam mocno kciuki. Lune najwazniejsze ze przeszlo. My do Polski kiedys w zime ze trzy lata temu jak byly takie sniegi jechalismy 36h w tym pare godz hotel i spanie ale dojechalismy. Moze austria i niemcy maja ladne drogi. Czasami tak jest ze tylko miejscowo tyle sniegu. My wyjezdzamy 22go i juz nie moge sie doczekac:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki kochane a powiedzcie mi te bardziej doświadczone które miały transfer albo criotranfer blastocysty, jesli była nieudana to po jakim czasie przychodziła @, i może wiecie czy będzie róznica jesli jest na cyklu naturalnym albo stymulowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola oj to roznie bywa. Kazda z nas raczej miala inaczej. Wczesniej dziewczyny pisaly ze oczekiwaly na @ dluzej niz zwykle. Ja np nawet po stymulowanych cyklach mialam zawsze na czas tyle ze bol byl okropny w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×