Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

LuneDe-ja mialam i przed ciaza i w czasie ciazy wysoki TSH-dobrze ze zrobilas badanie i pilnuj zeby co troche Ci je powtarzali-ja zaczynalam w ciazy z dawka 50 mg i pod koniec bralam juz 100 bo dziecko obciaza caly organizm matki a wiec i tarczyce.Kolezance tez caly czas monitorowali bo miala nieciekawy wynik.Na szczescie przy lekach bardzo szybko sie unormowuje-tyle ze wymus zeby za kilka dni Ci ponowili aby sprawdzic jak Twoja tarczyca reaguje na dawke-to bardzo istotne zeby brac tyle dokladnie ile trzeba.Niedoczynnnosc tarczycy moze powodowac opozniony rozwoj intelektualny albo poronienie.Super ze masz to wychwycone na samym poczatku. A i cos mi sie jeszcze przypomnialo jak zobaczylam Twoja stopke-od kilku lat pisalam na forum gdzie byla dziewczyna ktora miala wrogosc sluzu i po piewrszej ciazy po iui,zaszla potem bez problemu w druga(niestety cos bylo nie tak z dzieckiem) ale potem jeszcze raz zaszla w ciaze i urodzila szczesliwie.Az sama byla zdziwiona ze tak latwo zaczela zachodzic w ciaze-wrogi sluz jest wiec odwracalny. Pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,witam o poranku, dziekuje za slowa otuchy. Telesforko, co do wysokiego tsh to rzeczywiscie wiekszosc jest zdania, ze nie powinien zaszkodzic i ze lek pomoze go obnizyc. Za dwa tyodnie bede ponownie kontrolowac. O wrogim sluzie tez sluszalam, ze moze sie odwrocic, raz jest, raz go nie ma, takze mam nadzieje, ze moze sogie kiedys pojdzie... A jak u Ciebie? Dzieci juz zdrowe? Wiosanka, biedna, dobrze, ze od razu skontrolowalas i ze tylko krwiaczek, ale teraz musisz lezec tak? Kochana, wyobrazam sobie jaki to stres! Wszystko bedzie dobrze, odpoczywaj! Ja tez juz tylko pol encortonu i pol acardu dziennie, plus tyroksyna na niedoczynnosc tarczycy... Tigla, cudownie, ze dzieciaczki juz 5 cm maja, magiczna cyfra znaczy, ze sa bezpieczniejsze? Dzieki za slowa pocieszenia i trzymam kciucki za dalszy, wspanialy rozwoj Twoich blizniaczkow Helenko, jak sie czujesz dzisiaj? Juloni, mam nadzieje, ze juz Ci nerwy opadly Nielotoek, cicha, aneczka, sloneczko, pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha123
Wiosanka wiem że bardzo musiałaś się zdenerwować, ale kochana leż i wypoczywaj włączaj głupie komedie żeby tylko nie myśleć ,moja kuzynka też miała krwiaka w ciąży ale się pięknie wchłonął i w listopadzie będzie wyprawiała już roczek swojej córeczce, więc nie jest to takie straszne a co lekarz mówił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki w ten mglisty ranek. Wiosanka- odpoczywaj jak najwiecej i nie denerwuj sie , napewno wszystko bedzie dobrze i tak jak cicha pisała wszystko sie ładnie wchłonie :) Lunede- chyba za Twoim przykładem zrobie tez tsh .Dobrze , ze tak wczesnie zareagowałas . Dziewczynki - mam wazne pytanie - czy znacie jakieś domowe sposoby na ból gardła i katar? Ta okropna pogoda mnie wykończyła , raz 20 stopni a wczoraj 9 stopni no i mam ból gardła i katar.Pije mleko z miodem ale nie wiele pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochana w ten mglisty poranek. Helenka- jak sie czujesz? Tigla- już 5 cm ? ale super mmm :) Wiosanka- teraz jak najwięcej wypoczywaj , leż ,leniuchuj i nie martw sie napewno krwiaczek ładnie sie wchłonie. Lunede- za Twoim przykładem zrobie tsh. Dobrze , ze tak wczesnie zareagowałaś Dziewczynki mam wazne pytanko- czy macie jakieś domowe sposoby na ból gardła i katar? Ta pogoda, raz ciepło raz zimno , mnie dopadła. Boję sie o maleństwo, wiem, ze nie mogę nic brać ale czuje , ze choroba sie rozwinie. Słoneczko, juloni,czarny, nielot - wszystkim wymienionym i niewymienionym buziaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,wiosenka odpoczywaj i bez stresu:)ale wyobrażam sobie co przeżyłaś.Katka dobrze jest płukać gardło letnia ale ciepłą woda z dużą ilością soli,wziąć łyka odchylić głowe do tyłu i tak bulgotać (niewiem jak to wyjaśnić:))ja jak czuję ból gardła to zjadam trochę zimnych lodów ale nie zawsze to pomaga,a na katarek niestety nic nie znam. u mnie nocka mineła spokojnie rano miałam spadek formy,ale już jest dobrze,jak siusiam pobolewa mnie podbrzusze,ale to chyba normalne.Oczywiście jak głupia wypatruję objawów hiper strasznie się ich boję.Jest ze mną mama,dałam jej całą rozpiskę co i jak więc nie jestem sama i to dodaje mi otuchy,własnie gotuje mi pulpeciki i lekką zupkę pomidorową jest kochana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej katko, mysle, ze warto zbadac TSH, w koncu to moze tylko pomoc, jesli wiesz na czym stoisz. Helenko, katka dala Ci dobra rade, co do plukania gardla woda z sola, to jest genialan metoda! mi zawsze pomoga i jest nietoksyczna! ja jeszcze dodaje kropelke olejku esencjonalnego z lawendy ( ale prawdziwej lawendy, a nie lavenduli- to raczej ciezko dostac lub w specjalistycznych sklepach) Olejek lawendowy ma dzialanie anytyzapalne, ale jest bardzo silny, wiec moze NIE w czasie ciazy i pozostancy z woda w sola :) polecam tez czosnek, ma silne dzialanie antyzapalne i troszeszke mozesz sobie zgryzc w ustach lub dodac do mleka, ladnie Ci odkazi gardlo...no chyba ze masz dziecko z wampirem, to nie polacem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko pomieszalam, to katka potrzebuje rady o gardle! Helenko, ja tez mialam bol (i wciaz troche mam) podbrzusza podczas sikania, no normalne..a co do pulpecikow...to pisac takie rzeczy w porze lunchu no wiesz! mam slinotok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z czosnkiem w duzej ilosci uwazajcie bo to rodzaj naturalnego(ale zawsze) antybiotyku-podobnie jak z miodem-ma silne wlasciwosci alergenne.Woda z sola,rozgrzewajaca herbatka z imbirem-ktory dziala na bol glowy ale i na przeziebienie.Ja stosuje tez syrop z cebuli-nie tylko od kaszlu ale i na bol gardla bo ma wlasciwosci przeciwzapalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny, czy mozecie mi podpowiedziec jak to jest z tym invitro? w listopadzie 12 mam wizyte w klinice i mam miec robione usg aby sprawdzic jajeczka antralne czy cos takiego z racjii mojej niskiej rezerwy jajnikowej , jesli usg wyjdzie dobrze bede przygotowywala sie do invitro, ale ja bardzo bym chiala (jesli bedzie badanie dobre i bede sie wogole jeszcze nadawala do invitro)zaczac juz od razu, w dniu badania bedzie to moj 4 dc. czy jest szansa aby jeszcze w tym cyklu przygotowac sie do invitro? czy juz za pozno. bo chyba zwariuje kolejny miesiac czakania. Prosze powiedzcie mi od ktorego dnia zaczyna sie podawanie lekow i stymulowanie. Brdzo wam dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku nie mam sily dzisiaj sie udzielac. Zostalam znokautowana przez bol zeba/ow!!! Wzialam jeden paracetamol troche przeszlo,ale tabletka nie bedzie dziala wieki i juz wraca bol. :-( Dentyste mam dopiero w srode. Tu nikt mnie zbytnio nie chce przyajac bo zab juz byl leczony, truty, borowany i chuk wie co jeszcze przez innego lekarza i oni sie tego nie dotkna!!! Ja zwarjuje. Kurcze ciekawe czy moge chociaz jedna dziennie brac tabletke 500 mg paracetamolu oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha123
właśnie się tak najadłam zupy grzybowej że nie mogę chodzić heheheh z tegorocznych grzybków:) ciągle bym coś podjadała jak siedzę w domu bo w pracy to na jedzenie raczej czasu nie mam:)nie wiem czy można jeść grzyby mam nadzieje że tak:)Paskudna pogoda tylko bym spała i jadła,żeby to było możliwe to zaprosiłabym Was kochane dopiro byśmy sie nagadały i przeżywały haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj biedny nielotlek..no i jak tam dajesz rade z zabkiem ? wspolczuje..to nic przyjemnego! jeszcze chwile i wyleczysz..moze sobie rozkrusz paracetamol i daj na samego zeba, zamiast tylko polykac? taki oklad zrobic? slyszalam, ze to moze pomoc.. cicha, a ja tama glodna jeszcze w pracy siedze! a Wy tu dziewczyny jak nie o pulpecikach, pomidorywch, to o grzybowych! A ja teraz zjadlabym WSZYSTKO pulpeciki z grzybowa, zalane pomidorowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuuuula to zalezy od taki protokol dostabys: sa dwa: dlugi i krotki, protokol, czyli przygotowanie do zabiegu Ja mialam dlugi i jego sie zaczyna 21dc -Poprzedniego- potem zabieg jest wykonywany od 18 czy innego dc Nastepnego. Przy protokole krotkim, moze bys sie zmiescila w czasie, ale pamietaj, ze przed in vitro trzeba zrobic cala liste badan..jesli ich jeszcze nie masz, to troche Ci zejdzie zanim bedziesz mogla przystapic..ale to Ci lekarz wszystko wyjasni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jestem już po badaniach, na razie dzieciaki prawidłowo się rozwijają, przezierność karkowa w normie uffff. Na szczegółowe omówienie wszystkich wyników jestem umówiona z genetyczka na 7 listopada. Teraz leżę sobie wygodnie, a ciepło z kominka mile rozkłada mnie na łopatki. Wiosanka czyli dwujajowe i masz 2 łożyska. Zazdroszczę Muszę się zdrzemnąć, bo oczy mi się same zamykają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jakos zyje. Gryze gozdziki, zobaczymy, podobno pomaga. Chyba jeszcze nigdy nie czekalam tak na wizyte u stomatologa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigla, to super, ze wszystko dobrze! nielotolek..biedy..idz spac moze wczesniej, zeby jakos oszukac bol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Kochane jesteście, dzięki za słowa otuchy:) Nadal plamie, ale dziś znacznie mniej.Takie sytuacje naprawdę potrafią wytrącić człowieka z równowagi:( Nielotol, trzymaj się dzielnie! Nie zazdroszczę Ci ani bólu ani wizyty, ale jak mus to mus. Lekarz na pewno coś zaradzi i ulży w bólu:) Tigla, może nie doczytałam, ale Ty nosisz jednojajowe maleństwa? Cieszę się, że wszystko dobrze przebiega i tak też będzie do końca, wierzę w to i Ty również musisz tak myśleć! Trzymajcie się cieplutko przy tym kominku:) Na przeziębienie i ból gardła ja także polecam czosnek, rozsmarowany na grzankach, mniam pycha i pomaga:) a do tego dużo miodu i cytryny oraz sok z malinek do herbatki, aby działał napotnie i wygnał precz choróbsko:) Katka, jutro robisz betę, trzymam kciuki za piękny wynik! papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosanka, wchlonie sie krwiaczek, na pewno :) ja wlasnie wzielam nospe..biore ostatnio,srednio tak co drugi dzien, mam nadzieje, ze mi nie zaszkodzi :(..tak mnie boli w prawym podbrzuszu...z boku troche, jakby jajnik, ale tak mnie dziwinie nie bolal jeszcze..tepy bol...:( Mam nadzieje, ze przez noc mi przejdzie..ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicha123
Jejku a mnie nic nie boli tylko już mnie swędzi piczka :)od tej luteiny:(3x2 co chwile latam i się myje masakra, czuję że u mnie będzie porażka ale za to cieszę się że wam kochane się udało:)już dziś chciałam kupić test ale dzis jest 7dpt więc i tak bym sie zdołowała jeszcze bardziej.Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny odebrałam dzis wyniki hormonu AMH wyszło 13,3 mam pco czy przy takim wyniku od in vitro bede miec długi czy krótki protokół jak to jest z tymi protokołami?? pozdrawiam wszyskie dziewczyny:) cały czas Was czytam buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moze cos slydzalyscie czy kobieta po usu ieci macicy moze byc dawca jajeczka do ivf. Poznalam dziewczyne ktora ma 29 lat i 6 lat temu usunieta macice. Cos kiedys na ten temst czytalam ze jest to mozliwe by byla dawczynia i wy ajela surogatke. Napewno to kosztowna sprawa ale oni na braki nienazekaja.Niechce dawac jej nadzieji a niemsm czasu zeby w necie poszukac a bede dzis sie z nia widziala. Jsk ktos cos slyszal pomozcie prosze. Ale bylyscie aktywne musze w eekend nadrobic Buziaki i pozdrawiam wszystkie dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moze cos slydzalyscie czy kobieta po usu ieci macicy moze byc dawca jajeczka do ivf. Poznalam dziewczyne ktora ma 29 lat i 6 lat temu usunieta macice. Cos kiedys na ten temst czytalam ze jest to mozliwe by byla dawczynia i wy ajela surogatke. Napewno to kosztowna sprawa ale oni na braki nienazekaja.Niechce dawac jej nadzieji a niemsm czasu zeby w necie poszukac a bede dzis sie z nia widziala. Jsk ktos cos slyszal pomozcie prosze. Ale bylyscie aktywne musze w eekend nadrobic Buziaki i pozdrawiam wszystkie dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowastaczka
LuneDe. Jestem w trakcie takiego samego protokołu jak Ty miałaś. Od 21 dc poprzedzającego gonapeptyl, a potem od 5 dc gonal i gonapaptyl razem. Powiedz mi jakie godziny przyjmowania leków miałaś rozpisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. aneczka troche szukalam w necie ale nic nie znalazlam. Czarno to widze ogolnie, chociaz moze sie myle. lune znajoma moja miala problemy z tarczyca jeszcze przed ciaza. W trakcie brala leki w wiekszej dawce zeby czesc szlo dla niej czesc dla dzidzi. Teraz dzidzia ma juz roczek i jest wszystko ok. Dobrze ze mialas jakas czujke. u nnie na razie z zebem lepiej. Oby tak do wyjazdu. Poza tym wieczorami kiepskawo sie czujea, ale wszystko jest do zniesienia. ;-) Sciskam wszystkie i goraco pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche nadrobilam :) wiosenka odpoczywaj duzo i uwazaj na siebie. Mam nadzieje ze wszystko zakonczy sie pozytywanie tzn ze krwik zniknie i bedzie ok. Katka jak sie czujesz? Przeszlo przeziebienie? Kurde przesrane z tymi dolegliwosciami w ciazy. :/ Jak betka? helenka jak u Ciebie? Tigla super ze z dzieciaczkami dobrze. Jestes spokojna do nastepnych badan. Kurde ja tez juz jak za dlugo brak jakich kolwiek badan to juz sie stresuje. Lune jak u Ciebie? Czesto masz te bole brzucha? cicha bez stresu, jeszcze za wczesnie na jakiekolwiek objawy, bedzie dobrze, musi byc dobrze!! Milego piatkowego popoludnia zycze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia nie znam sie na tym, ale przy wysokim AMH jak masz i przy PCO raczej mi to wyglada na dlugi protokol, czyli najpiewr etap wyciszenia, a dopiero potem stymulacji..ja przy policystycznych jajnikach mialam dlugi nowostaraczka..ja mialam gonapeptyl rano od 21dc a potem wlaczylam puregon ( 3-4 dc nie pamietam) i to bylo wieczorem, stymulujacy wieczrkiem i wazne bylo aby nie mieszac stron brzucha, czyli gonapeptyl w prawo to wtedy ten drugi w lewa strone. :) cicha..ja tez mialam/mam swedzenie warg sromowych, i dostalam masc od lekarza..lepiej zeby ten stan zapalny sie nie rozniosl do srodka pochwy... Nielotoek, ciesze sie bardzo, ze zabek juz lepiej! tak trzymac, a juz niedlugo Ci ladnie zrobia! bola mnie jajniki ciagle...mysle, ze to kwestia tych powieksznych jajnikow i wciaz hiperstymulacja...czytalam ze betahsg napedza hiperke, a u mnie ciagle brzuch wydety i poboelwaja jajniki, wiec to jakby wciaz taka lagodna hiperka..no nie wiem..w poniedzialek kolejna wizyta u lekarza zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc betahcg ofkorz! aneczka, nie mam pojecia jak to jest z usunieta macica.... ja od kiedy biore tyroksyne- euthyrox i od kiedy zmniejszylam dawke encortonu, to od razu przestalo mi szumiec w uszach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×