Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość azurraka

czytnik ebookow czy tablet?pomozcie dokonac wyboru

Polecane posty

Gość azurraka

jw. nie wiem na co sie zdecydowac-chodzi mi glownie o czytanie ksiazek ,ale z tego co sie zorientowalam to dokladajac 2-3 stowki moge miec tablet ,ktory ma jeszcze kilka innych bajerow. Doradzcie ,boje sie troche ze tablet moze meczyc oczy ,a szkoda mi wywalic te kilka stowek i pozniej zalowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebook też męczy oczy :) wszystko działa na podobnej zasadzie, a porównując ich ceny (ja przeglądam na avansie) to są sobie zbliżone, więc nie koniecznie musi to być różnica kilku stówek - w zależności na co się zdecydujesz. Tu cena bardziej będzie grała rolę w przypadku konkretnego modelu i bajerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grille
Tablet bardziej uniwersalny, czytnik ebooków raczej ograniczony do ebooków, ewentualnie służy jako pendrive. Na tablecie zrobisz dużo więcej, pograsz, obejrzysz film, posurfujesz po necie (w niektórych czytnikach chyba też jest taka opcja), no ale czytanie ebooków jest mniej wygodne. Ja bym jednak stawiała na tablet, np. taki www.magicznaplaneta.pl/manta-tablet-manta-mid001,id-26923 Manty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vk2801
Ten co wymienił użytkownik GW panther będzie niezły. Overmax to całkiem fajna firma, co raz więcej sprzętu od nich pojawia się na naszym rynku i ich dużą zaletą są naprawdę przystępne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka4567
zescie mi troche rozswietlili bo ja "staro kobieto" jestem i sie nie znam mam tylko laptopa zastanawialm sie do czego sluzy tablet i czy mi sie kiedys w ogole przyda ...ale z tego co ogladam to jest to fajny gadzet....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tablet dobra rzecz, ja się tylko zastanawiam po co ludzie kupują takie gadżety 8latkom :/ taki maluch to powinien najpierw nauczyć się "obsługiwać" książkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliineczka
ja też stałam przed takim wyborem. Miałam kilka czytników, i taki z WiFi (ciężko było cokolwiek mi ściągnąć, a strony dostępne z ebookami były płatne), i taki bez możliwości podłączenia do sieci. Tablet daje więcej możliwości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym jednak postawiła na czytnik ebooków bo stworzony jest do czytania go ;) Jednak to światło które emituje jest ciut inne i nie męczy tak oczu. Osobiście mogę polecić Ci ten model https://www.al.to/p/320383-czytnik-ebook-krugermatz-library.html bo ma fajną cenę, jest poręczny, ma 8GB pamięci, można zmienić rozmiar czcionki oraz tworzyć zakładki. Poza tym od razu w zestawie jest 1000 ebooków gratis, więc od razu można go używać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie czytnik ebook. Np. Kindle 2 lub Kindle Papaerwhite(z podswietleniem) np ze sferisu. Dużo mniej męczy oczy no i całkiem inna przyjemność z czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konnka
Dla mnie zdecydowanie czytnik e-book :) ja mam kindla i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thor

Czytnik. Mam Lumos od Arta tech i nie jest niebezpieczny dla wzorku, a poza tym komfort czytania jest zupełnie inny. Wszystko jest dopasowane pod czytanie, więc dla mnie nie ma porównania między tabletem a e-bookiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka

Dużo dobrego słyszałam o czytnikach Arta Tech i muszę sama się skusić, bo cenowo wychodzą bardzo ok, a sporo osób w pracy już ma i chwalą sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika

Nie czytaj na tablecie, chyba, że lubisz migreny i zależy Ci na tym, żeby pogorszyć sobie wzrok! Ja zainwestowałam w Inkbooka i jestem bardzo zadowolona, bo nie meczy oczu i jest w 100%przystosowany do czytania. A na wieczory można sobie go podświetlić, bo ma regulację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Sam mam z Arta Tech, polecam, wole czytac na tablecie, niz na starych zakurzonych kartkach 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzytkownik

Uważam, że czytniki są oryginalniejsze niż same tablety. Wolę czytnik niż tablet. Od miesiąca mam inkbooka, bardzo dobrze się na nim czyta, wszedzie mozna go zabrac 😄 Arta Tech wykonało świetną robotę tworząc taki sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika

Ja przed zakupem zrobiłam spore rozeznanie, bo tych czytników jest pełno. W zeszłym roku kupiłam InkBook Lumos i jestem w 100% zadowolona. Korzystam każdego dnia i sprawdza się idealnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Tablet? Nie ma mowy.Nie do czytania, bo to niewygodne. Czytnik, to czytnik i koniec kropka. Mam Inkbooka i czytam codziennie po kilka godzin. Gdybym miała robic to na tablecie, to z pewnością miałabym problem z oczami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala
Dnia 19.07.2019 o 11:55, Gość Kasia napisał:

Tablet? Nie ma mowy.Nie do czytania, bo to niewygodne. Czytnik, to czytnik i koniec kropka. Mam Inkbooka i czytam codziennie po kilka godzin. Gdybym miała robic to na tablecie, to z pewnością miałabym problem z oczami. 

Racja, niewygodny tablet. Ja mam inkbooka classica już bardzo długo i nadal działa jak żyleta 😛 Nie zacina, można swobodnie czytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałam, że tablet mi wystarcza, póki nie zaczęłam korzystać z czytnika do e-booków. Serdecznie polecam Kindle! Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda! Jak dla mnie nie ma porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wins

Ja się zgadzam, że czytnik po cos został stworzony. Sam mam inkbooka i nie wyobrażam sobie czytać na tablecie. Pograc - spoko, czy posiedziec na fb, no ale błagam, jak książka ma 500 str to jak przez to przebrnąć na tablecie? A inkbooka moge czytac kilka h bez przerwy i 0 dyskomfortu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andy

Też mam inkbooka i jestem naprawdę zadowolony, bo jest solidny i nowoczesny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

U mnie od dawna ebooki wygrywają. Na tablecie oko się szybko męczy. Miałam już parę ebooków. Teraz InkBook Lumos bo wyłapałam w dobrej cenie. Nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×