Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

a my w tym roku zrobimy jak w ubiegłym prezenty tylko dla maluchów i dla siebie, no i rodziców, bo akurat ojciec ma urodziny w grudniu więc i mamie trzeba coś kupić Reszta rodzinki musi zrozumieć, że w tym roku będziemy mieć pilniejsze wydatki. :P Zwykle wcześniej prosimy, żeby nie kupowano nam prezentów i informujemy, że my w tym roku, też nie będziemy ich robić :) Przez lata naprawdę wydaliśmy masę kasy żeby wszystkich obdarować, trzeba w końcu pomyśleć o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tak zastanawiam się, bo wcześniej robiłam biżuterię hand made, może młodszym kuzynkom coś zrobię pod choinkę. Wychodzą mi też dość ładne pierniczki, takie jak na zdjęciu. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6e0e8467bfe6e4df.html Lukruję, przyozdabiam, potem nawlekam tasiemki i mogą służyć jako ozdoba na choinkę. Można je ładnie ułożyć w pudełku, albo po prostu owinąć celofanem i tak po 5-7 sztuk dać jako prezent. Polecam taki prezent bo jest ładny, tani i smaczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak:)to masz taka artystyczna dusze jak moja siostra super te pierniczki ja też w zeszłum roku robiłam ciasteczka podaj przepis jak będę miała silę to może w tym roku zrobię takie pierniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bożko pierniki powinny wyjść z każdego przepisu, nawet takiego z sieci http://margarytka.blogspot.com/2011/12/pierniczki-swiateczne.html Ja robiłam w tym roku wg tego (pierniczki mam już przygotowane, ale niepolukrowane jeszcze). Składniki jak się nie chcą dobrze połączyć, a ciasto dobrze lepić, to kombinuję. Dodaję jeszcze jajko albo masło. Smak ciasta dobrze popróbować kilka razy, żeby np nie przesadzić z przyprawą do pierników lub cukrem pudrem. Dodatkowo, żeby były ciemniejsze można dodać gorzkie kakao. W zeszłym roku miałam dużo kombinowania z konsystencją lukru, trzeba było dać naprawdę sporo cukru pudru, żeby wyszedł odpowiednio twardy na piernikach. W tym roku poszłam na łatwiznę i kupiłam gotowy, za to w wielu kolorach. Foremki w kształcie dzwonka, choinki, mikołaja, bombki, domku, księżyca i coś tam jeszcze. Teraz udało mi się też dostać ładne ozdoby do ciast, także mam zajęcie na cały weekend :) wam też polecam, fajna zabawa Agalesna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, pierniki można a nawet powinno się robić wcześniej. Bo one najpierw po upieczeniu twardnieją a potem robią się miękkie. Nie przesadzać jednak z trzymaniem w piekarniku, trzeba sprawdzać ich miękkość i nie pozwolić aby za bardzo stwardniały. Po upieczeniu dobrze przechowywać w jakiejś puszce lub pudełku blaszanym. Przed podaniem warto wrzucić do pudełka skórkę pomarańczy, ona sprawi że zrobią się miękkie i nada im aromatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak fajne te pierniczki :) karolowa mi dużo ciast się nie udaje za pierwszym razem, ale biszkopt zawsze :D heh i w miarę równy bez względu , czy smaruje tłuszczem, czy wykładam papierem :) a co do Mikołajek to też obdarowujemy siebie tylko , jakiś drobiażdżek :)np. w tamtym roku mojemu M (wtedy jeszcze chłopak) kupiłam szaliczek:) a ja dostałam aniołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika_kwietniowka :D ja wlasnie wiem ze sporo kobiet kupuje biszkopt gotowy bo ciezko sie robi :D a tu prosze :D mam juz gotowy sernik, i kokosanki, jedna blache ciastek owsianych spalilam :( a w piecu siedzi pierwsza warstwa karpatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. Ja z farba do wlosow nie doradze... Mam naturane...:) X karolowa pytalas o ten lezaczek... Ja odkupie od brata... Bratowa mowila ze jej sie bardzo przydal... Ale ona tez od kogos odkupila... Bo gdyby miala kupic nowy to obylaby sie bez... A na kaszl mam drosetux... X ja dzisiaj obuzialam sie o 5 i nadrabialam zaleglosci na forum...:) wczoraj tak mnie strasznie glowa bolala myslam ze nie wyrobie a tyle spraw do zalatwiania... Zauwazylam ze nie nadake sie juz na dluzsze trasy... Boli mnie strasznie tylek i plecy... Ale narzekalam mezowi:D X co do posilkow.. Mysle ze nie przekraczam 5... Jak jestem glodna to musze zjec bo skonczylo by sie pawikiem.. Ostatnio mialam taka sytuacje na zakupach... Bylismy w markecie a ja biegiem do auta cos zjec bo toalet tam nie bylo:(zjadlam wafelka i wrocilam na dalsze zakupu:) xzauwazylam ze coeaz trudniej zapiacc mi zimowy plaszyk...%3b( milego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forum mi szaleje...:( wkleja stare posty... A ja chcialam zapytac czy slyszalyscie cos o tym ze trzeba miec polozna nie taka do porodu tylko taka ktora przychodzi do domu juz od 20 tc bo inaczej nie dostanie sie becikowego? Dla mnie to dosc dziwne... I pierwyszy raz slysze.. Ale pojade poniedzialek sie dowiedziec o co chodzi.. Bratowa mnie wczoraj zaskoczyla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej snieg za oknem mam a wy?????/ no widze przyszła młoda mama że juz to czytalam mialam ci mówic o tych plecach mnie tez zaczynają boleć położna od 20 tc nic nie wiem to upewnij sie i daj znać ale pierwszy raz slysze na pewno jest że do lekarza trzeba iśc p[rzed 10 tc i miec to udokumentowane na becikowe no ciekawe sprawa z ta położna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! u mnie sniezek bardzo dleikatnie prószyl rano,wiec 1 grudnia pojawila sie zima, w moje imieniny :) przyszlaMlodaMama bardzo mnie zaskoczylas ta informacja, pierwsze slysze, u mnie juz 24 tc leci ... ale tego nie slyszalam, daj znac czego sie dowiesz :) w poniedzialek jedziemy na usg 3d/4d jestem ciekawa widoczków, może przejdziemy sie do sklepu i kupie juz mate albo lezaczek :) miłego dzionka dziewczyny !!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego najlepszego karolowa z okazji imienin;) przyszla mlodo mamo ja perwsze slysze ze trzeba miec polozna(to kosztuje jakis 1000zl) poza tym podczas porodu bedzie przy tobie polozna bo taka pracuje w szpitalu...no inaczej jezeli chcesz urodzic w domu...;) w poludniowym mazowieckim mieszkam i sniegu niemam :/ a ja lubie snieg a moj 4 latek to juz w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna dziekuje 🌼 tak 6 miesiac juz leci :) Jak Twoj czterolatek lubi snieg to czuje ze bedziesz szybko sanki pchala :) u mnie sniegu jako tako nie ma, tylko proszy ale tak bardzooooo delikatnie, czasami platek gdzieniegdzie widac, no ale tez zimno sie zrobilo :) takze snieg albo sniezek pewnie niedlugo dotrze i do Was :) i uslyszysz: "mama ubieraj sie idziemy na snieg!" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana ja sama bym na sanki wskoczyla;) tylko kto by mnie pchal:p poki co mamy slonce ale jak ogladalam pogode to na najblizszych dniach u kazdej z nas sypnie;) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Witam dziewczyny :) położna od 20 tc??? nic mi nie wiadomo , nie wydaje mi sie to realne , co powiedzą kobitki które są już dalej w ciązy , tak jak my własnie ? jeśli cos takiego wprowadzą to nie natychmiast , nie mogli by pozbawic nagle becikowego kobiet które zgodnie z obecnym wymogiem sa pod opieka lekarza od 10 tyg ciazy - nie realne . Mogą być takie plany na przyszłość ale musza o tym wcześniej poinformowac w mediach aby kobiety miały czas na dopilnowanie tego :) u nas zimno , mnie rano okropnie bolał brzuszek na samym dole - nie mogłam chodzić z bólu ale juz ok , myśle ze to więzadła macicy sie rozciągają , juz tak miałam w poprzednich ciazach więc nie panikuję Funiak - uwielbiam piernik i pierniczki i pewnie skuszę się aby zrobić , wogóle kocham ciasta domowej roboty a pierniczki i serniki to już szczególnie :) przyszlaMlodaMama- na te bóle głowy najlepszym sposobem jest picie,picie i jeszcze raz picie wody mineralnej niegazowanej - tak mi zalecił gin i skutkuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! dwa dni mnie nie było, a tu tyle na forum się podziało; godzinę zajęło mi nadrobienie zaległości :) karolowa bardzo fajny ten test doboru koloru włosów; właśnie go robię; zobaczymy co wyjdzie ;) miałam nieciekawe dwa dni, głównie przez zęba, który rozbolał na dobre; nie obeszło się bez wizyty u dentysty; teraz jestem w trakcie kanałowego, niestety... do tego jakieś wstrętne choróbsko próbuje mnie rozłożyć; póki co to ja wygrywam! :P wiecie, że ja nie mam pojęcia jak ułożony jest mój dzidziuś; w piątek mam usg genetyczne to pewnie się wszystkiego dowiem; z prezentami jeszcze czekam; może niedługo pojawią się jakieś promocje? ;) dla siebie mam upatrzone kilka swetrów typu oversize, takich w których zmieści mi się brzuszek, i które będę mogła wykorzystać przyszłej zimy ;) wracam do łóżka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, pamiętacie mnie, dawno nie pisałam jakoś tak się złożyło. Co u was słychać, poznałyście już płeć, czujecie maluszka jak się rusza? U mnie dzidziuś ciągle obraca się poprzecznie i tyłem, nic na usg nie widać. A tak ogólnie wszystko ok, przytyłam 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakwietniowa witaj. ja juz czuje maluszka ale nie regularnie glownie wieczorem. ja przytylam 6 kg jak pomysle ze w pierwszej ciazy 40 prawie mi przybylo to az mnie trzesie bo 6 jak do tej pory to sporo. jakis zamulony dzien dzis mam ta pogoda mnie dobija, synek rozrabia achh trace cierpliwosc na dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór spokojnie dziś ja miałam bóle brzucha ciągniecia cały dzien teraz leże jutro zaglądne jak tam ???????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina639
Może szukacie czegoś na Święta, a może szykujecie wyprawkę do szpitala. Jutro dzień darmowej dostawy http://sklep.brzuchatki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ;D u nas też biało!!! Karolowa - troszkę spóźnione życzenia, ale wszytskiego najlepszego 🌻!!!!!!! My przez weekend mieliśmy gości i tak jakoś mi zlecialo... o kurcze, mam nadzieję że z tą położną to nie będzie prawda :/ w środę idę do gin - zapytam, a za tydzień usg ;D już sie nie mogę doczekać, małe buszuje coraz bardziej, na ostatnim usg też leżało w poprzek z główką z prawej strony :D co do prezentów to robimy rodzicom, dzieciakom i mojemu bratu i bratowej.... ale to i tak są koszty... do tego musimy kupić choinke, ozdoby, obrus bym jakis chciała, bo w maju wprowadziliśmy się na swoje i dopiero zbieramy wszystko ;d Miłego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry ciezaroweczki ! 🌼 monika_kwietniowka melduje ze w kuj-pom sniezek, malo, ale lezy miedzy trawka :) w ogole od rana jakies swiateczne piosenki i ten sniezek... i jakos tak swiatecznie juz mi sie zrobilo :) 🌼 dagaa Kochana dziekuje :) troche zazdroszcze tego ze kompletujesz od zera sobie wszystko ale masz racje, sa to wydatki :) 🌼 ja dzis mam wieczorem usg 3d/4d :D az mnie stresik lapie :D ale powiem Wam cos, bo wiem ze zaraz moze zlapac cos podobnego ktoras z Was i bedziecie sie tez martwic, w sobote pozno wrocilismy od brata, poszlam siusiu i prawie sie poplakalam, tak mnie strasznie w prawym boku bolalo w tym czasie, okropny byl ten bol, w miejscu prawego jajnika, rano jakis czas po wstaniu zaczelo mnie bolec i piec w podbrzuszu, przez caly dzien odczuwalam pobolewanie i pieczenie, takie palenie doslownie, w podbrzuszu, na szczescie dzis juz jest okej :) no i chyba brak mi magnezu albo zelaza, niewiem dokladnie, bo lapia mnie skurcze lydek, w piatek rano myslalam ze zwariuje jak sie obudzilam, wyciagnelam sie w lozku, skurcz mnie zlapal taki dlugi ze piescia uderzalam w lozku dla rozladowania i do dzis kuleje troche bo lydka z tylu mnie boli :( ale to wszystko nic, jade wieczorem na usg a pozniej moze kupie bujaczek lezaczek juz, albo mate, bo dostalam pieniazka na imieniny i zamierzam go spozytkowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karlowa - fajne jest takie urządzanie od nowa, ale ja to bym chciała wszytsko juz mieć, a nie tak na raty kupować...no ale cóż ;D to udanych zakupów i miłej wizyty ;DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie a ja zapytam o coś z troche innej bajki :-) używa może któraś z Was pochłaniacza wilgoci?? pomaga coś?? bo normalnie szok codziennie tak mi sie leje z okien i przez to w kuchni co jakis czas wychodzi mi grzyb :-( juz nie wiem jak z nim walczyć:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik ja uzywam takich pochlaniaczy, tez mam wilgoc w domu ale grzuba nie. te pochlaniacz to dobra spawa u mnie dzialaja. stawiam w kazdym oknie juz w listopadzie efekty widac. jak masz duzo kwiatow na parapetach to je poprzenos bo one powoduja wieksza wilgotnosc, no i jescze jedno w kazdym oknie mam nawiewniki tez polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa ja tez mam takie skurcze nog, mi lekarz kazal braz aspargin 2tabletki dziennie i wapno raz na jakis czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik a ten grzyb to takie czarne plamki? to jest plesn, zmyj to domestosem i przewietrz mieszkanie, kurde ta wilgoc jest denerwujaca wiem. u mnie w spoldzielni zapytalam rok temu czy jak zrobie nawiewniki to mi zwroca kase... i oddali o 50% dobr i tyle, zreszta w calym bloku jest ten sam problem, pochlaniacze pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×