Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

25-latek

głośniki

Polecane posty

Chciałbym zakupić audiofilskie głośniki do słuchania muzyki klasycznej. Interesuje mnie zwłaszcza dobre oddanie barw i dynamiki brzmienia fortepianu i orkiestry symfonicznej. Polecilibyście coś? Myślałem o różnych modelach marki Bowers&Wilkins i Vienna Acoustics...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dareios: a co to za firma? I czy można kupić takie głośniki w miarę przyzwoitej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co się zorientowałem, to ta firma produkuje wzmacniacze, a nie głośniki, cenione głównie przez gitarzystów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
fajowe glosniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
Harbeth mialo byc sorki*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Harbethach słyszałem. A co myślisz o Vienna Acoustics Haydn. To są podstawkowce podobno o bardzo ciepłym brzmieniu. Nie byłem jeszcze na odsłuchu. Bo Bowersy np. znam i one brzmią raczej ostro i analitycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marshall produkuje także głośniki ale to sprzęt dla gitarzystów. to był żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
a napisz jeszcze jaki masz wzmacniacz i ile kasy chcialbys przeznaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam się specjalnie na wzmacniaczach. Razem mam na to około 7-8 tysięcy. Głośniki z 5, reszta na wzmacniacz... Chodzi mi głównie o muzykę klasyczną, a wiadomo, że tam liczy się głównie barwa, dynamika, a nie mocny bas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypożyczyłem kiedyś ze sklepu na weekend głośniki Bowers&Wilkins 685 ze wzmacniaczem Yamaha i jakoś tak grało to dość sucho, choć bardzo analitycznie. Ostatecznie się nie zdecydowałem. To było prawie rok temu. Teraz mam trochę kasy i chciałbym zainwestować w jakiś lepszy sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
Vienna Acoustics Haydn,mysle ze sa niezle choc dla mnie bez porownania z B&W 705 lub (wersja lepsza) 805.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
Do B&W przydalby sie porzadny wzmacniacz a nie zadna kiepska elektronika w japońskim stylu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wiem. Te 805-ki to kosztują tyle, że musiałbym chyba sprzedać mieszkanie... Jest jakaś nowsza wersja PM1, nie wiem, czy o niej słyszałeś, podobno lepsza od 805s i sporo tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbeth: wiem wiem. Też myślę, że ta ostrość była narzucona przez wzmacniacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
dziwna propozycja Yamaha do muzyki klasycznej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest system Marantz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wtedy zupełnie nie miałem pojęcia o wzmaniaczach. Taki mi zaproponowali do wypożyczenia i taki wziąłem. Mówiłem o swoich preferencjach i powiedzieli, że do tego Yamaha jest lepsza od Marantza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o tych wiedeńskich co sądzisz? Słuchałeś ich? Bo one podobno w klasyce dobrze się sprawdzają. Bowersy zresztą też. Wiele firm nagraniowych wykorzystuje je do odsłuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
Wyboru koniecznie musisz dokonać po odsluchach, bardzo możliwe ze powstanie jeszcze kilka innych, ciekawych i podobajacych się Tobie konfiguracji. Naprawdę warto poświęcić na wybór trochę czasu, odwdzięczy się to optymalnie dobranych systemem sprawiajacym radość słuchania. Niestety musze leciec,a po porade lepiej sie zglosic na jakies fora poswiecone muzyce klasycznej,na kafeterii to albo same gimgowno,albo "sciemniacze".Powodzenia zycze. Jak mi sie uda wieczorkiem to wpadne na Twoj temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się w ogóle zdziwiłem, że ktoś tu jest, kto ma rozeznanie w tych sprawach... Możesz jeszcze szybko napisać o tych Vienna...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
Mysle ze VIENNA ACOUSTICS sa warte swojej ceny,z dobrym wzmacniaczem moga dac swietny rezultat,ale podkreslam z bardzo dobrym wzacniaczem,ze slabym nie bedzie do konca wykorzystany potencjal tych glosnikow.W sumie mozesz tez zaiwestowac najpierw w kolumny,z czasem dobrać odpowiedni klasowo,brzmieniowo wzmacniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dvfdv
ja ci załatwię głośniki od Władka on mówi że świetnie grają i po promocji 999,99zł w sklepie takie za 8k chodzą bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbeth
zestaw z 2 linku wyglada i sie prezentuje naprawde przyzwoicie.Wzmacniacz dobrany do glosnikow,jak bedziesz mial mozliwosc odsluchu i _Tobie przypasuje(bo rozne sa gusta i gusciki ;) to sie nie zastanawiaj ;) Teraz na serio juz musze wyjsc,zjawie sie wieczorem.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsfcscx
altusy tonsila i to nie żart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do takich głośników też ważne jest gniazdo głośnikowe: https://stip.pl/gniazda-glosnikowe-k11. Jak jesteśaudiofilem, to liczy się każdy szczegół, poczytaj też o odpowiednim rozmieszczeniu takich głośników i akustyce w pomieszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałem się na coś innego niż zakup zwykłych głośników ze sklepu. Zgłosiłem się do firmy www.lyd.com.pl, która zajmuje się wykonywaniem głośników oraz wzmacniaczy. Zrobili dla mnie świetne głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×