Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaba2012

Zwyczaje i tradycje weselne...:)

Polecane posty

Gość mamaba2012

Witam. Za dwa tygodnie jade na wesele do woj.lubelskiego i podkarpackiego. Nie wiem jakie są tam zwyczaje...Czy sa zywaczaje jakies regionalne jak w moich stronach czy raczej takie ogolnopolskie? Bo nie wiem naprawde czego mam sie spodziewac. Z gory dziekuej za odp:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zareczeni
opowiedz o zwyczajach w Twoim regionie to powiem Ci czy czyms sie roznia:) jestem z lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaba2012
U nas jedym ze zwyczajow sa tkz."BUTEKI" tzn. dzien przed weselem u pani młodej przed domem odbywa sie tłuczenie butelek. Przychodza znajomi tłuka butelki panstwo młodzi musza to posprzatac no i zapraszaja na wódeczke oraz jedzonko. To jest taka mała impraza na zakonczenie stanu panienskiego/kawalrskiego;-) Wiadomo na weselu sa oczepiny i po nich konkursy. Ale czytałam ze na lubelszczyznie nie ma zwyczaju "BUTELEK"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma takiego zwyczaju, ale
Ty napisałas o dwoch województwach, to w końcu gdzie jedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaba2012
pani młoda pochodzi z lubelszczyzny i tam jest ślub a wesele jest na podkarpaciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to niezły
rozrzut bedziecie miec jako goscie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u Ciebie też nie ma ogólnopolskich zwyczajów, tylko regionalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tych butelkach słyszałam, ale u nas (czyt. w lubelskim) tego nie ma ;) dziwne dla ciebie może być np. bramy, kiedy pan młody jedzie do młodej - dorośli, sąsiedzi, znajomi robia "bramę" i żądają wódki wzamian za otwarcie przejazdu ;p pan młody czeka przed domem młodej dopóki ona wyjdzie po niego ;p i jak już wychodza razem to ona rzuca cukierkami najczęściej a reszta to chyba tak jak wszędzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaba2012
u nas baramy też są... Więc to dla mnie normalka. Ale to ze pani młoda wyrzuca cukierki to dziwne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej laska nie martw sie
pochodze z lubelskiego i bylam juz na x weselach, nigdy, ale nigdy nie natrafilam na tzw. brame...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaba2012
bramy są ok. Dziwne te cukierki i ze pani młoda musi zaprosić pana młodego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×