Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kjlelevnklvlksvklsvlk

Panele japońskie lub raczej coś w ten gust

Polecane posty

Gość kjlelevnklvlksvklsvlk

Witam. Trafiłem tutaj z dwóch powodów; pierwszy bo nie wiem gdzie szukać rady, drugi bo kobiety z reguły mają dobre wyczucie estetyki i pojęcie w urządzaniu wnętrza. Organizuję sobie pokój w pomieszczeniu nie zaprojektowanym do tego celu i potrzebuje oddzielenia mojej częsci mieszkalnej od reszty. W grę dotąd wchodziła ściana gipsowa z drzwiami, jednak spowoduje to masę roboty, nerwów i ogólnego nieporządku przez pewien czas. Nie mówiąc już o kosztach. Osoba która ma mi udzielić tej przestrzeni jest konserwatywna, szybko sie denerwuje i wiem że ciężko ją będzie do czegokolwiek przekonać. Początkowo zwróciłem uwagę na kotary w stylu japońskim jednak nie będą spełniać swojej roli jako ściany. Nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat paneli japońskich bo przeważnie chodzi o rolety okienne. Wymyśliłem sobie montaż szyn na suficie i podłodze oraz prostokątne panele które możnaby przesuwać na zasadzie wachlarza. Panele dobrzeby było żeby były ze sklejki i zatrzymywały ciepło oraz hałas. Ewentualnie jeden panel mógłby być przerobiony na normalne drzwi, tzn takie ktore byłyby nie odsuwane, lecz otwierane. Pytanie tylko czy takie coś istnieje, jest praktyczne i ile kosztuje? Wzoruję się na domach Japończyków, kazdy kto oglądał filmy z widocznymi charakterystycznymi ścianami wie o co chodzi. Jeśli macie jakiś odnośnik do innego forum lub sklepu z takim sprzętem to bardzo bym prosił o podanie linku. A może macie inny pomysł na rozwiazanie tego problemu? Z gory dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkl
a może po prostu zamontuj na tych szynach takie płyty jak drzwi do szaf przesuwanych.Dopasuj pod kolor reszty wyposażenia.Albo jedna tafle tej ścianki z jakiegoś grubego szkła matowego,spełniała by role jakby drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×