Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość syoss

Jaką wodę pijecie?

Polecane posty

Gość syoss

No właśnie, jaką? Mineralną, źródlaną, gazowaną czy nie, smakową a może kranową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi najbardziej smakuje
cisowianka i żywiec zdrój ale na żywiec zdrój trzeba uważac, jak jest sucho to ciągną wodę z rowu :o Wiem bo brat i szwagier pracują w tej firmie i piję tylko jak jest sprawdzona. Poza tym lubię też muszyniankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carmen Susana Simoes
Ja pije tylko wode przegotowana z czajnika,czasem z cytryna i wode mineralna niegazowana.Staram sie unikac napoji gazowanych,herbat owocowych nie pije,nawet ziol nie pije choc kedys czesto.Nie pije alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaasnee blondynka
muszyniankę i wysowiankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatasmarkata
żywiec zdrój truskawkowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve - - -
Piwniczankę, Kryniczankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbgj
aką wodę wybrać Bez względu na porę roku i temperaturę powinniśmy każdego dnia wypijać co najmniej dwa litry płynów, w tym półtora litra wody. Jednak większe ilości tego niezbędnego składnika dostarczamy organizmowi najczęściej tylko wtedy, gdy jest bardzo ciepło albo po dużym wysiłku fizycznym, gdy odczuwamy pragnienie. To błąd, ponieważ organizm bardzo łatwo się odwadnia, co niekorzystnie wpływa na zdrowie, a także wygląd skóry. Organizm ludzki składa się nawet w 70% z wody, znajduje się ona we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Możemy bez niej przeżyć najwyżej kilka dni, podczas gdy bez jedzenia znacznie dłużej, do kilku tygodni. Woda jest nam niezbędna, ponieważ jest nośnikiem substancji odżywczych, reguluje ciśnienie krwi, procesy trawienne i temperaturę ciała, nie pozwala organizmowi się przegrzać. Nawilża skórę i śluzówki, dzięki czemu skóra jest gładka i stanowi barierę dla drobnoustrojów, spełnia swoją funkcję ochronną. Narządy wewnętrzne także dzięki wodzie działają prawidłowo. Odwodnienie następuje bardzo szybko i powoduje nie tylko silne odczucie pragnienia. Pojawia się również zmęczenie, osłabienie, bóle i zawroty głowy, a niedostateczny dopływ krwi do mózgu powoduje problemy z koncentracją, trudności z zapamiętywaniem, spowolnienie reakcji. Do tego dochodzą problemy z trawieniem, krążeniem krwi, a także nerkami. Wodę należy pić przez cały dzień, nie tylko wtedy, gdy odczuwamy pragnienie, małymi porcjami, aby nadmiernie nie obciążać żołądka i wspomagać układ krążenia. Nie należy pić jej w trakcie posiłków, ponieważ rozrzedza wtedy soki trawienne i utrudnia trawienie, podczas gdy pita między posiłkami przyspiesza. Kobiety powinny pić więcej wody niż mężczyźni, zwłaszcza te, które są na dietach odchudzających (nie dostarczają organizmowi odpowiedniej dawki składników mineralnych w pokarmach, więc mogą je uzupełniać, pijąc wodę mineralną) lub karmią piersią. W naszym kraju nieprzegotowana woda z kranu nie nadaje się do picia ze względu na wysoki poziom zanieczyszczenia (może zawierać metale ciężkie, pestycydy, toksyny pochodzące z produkcji tworzyw sztucznych) i zawartość chloru. Dlatego coraz częściej sięgamy po dostępne w sklepach butelkowane wody mineralne, chociaż i tak za rzadko, bo większość Europejczyków pije kilkakrotnie więcej wody. Kupując wodę butelkowaną, powinniśmy zwrócić uwagę na jej skład i na to, czy jest on w ogóle umieszczony na opakowaniu. To istotny sygnał pomagający się upewnić, czy mamy do czynienia z wodą pochodzącą ze sprawdzonego, udokumentowanego źródła. Ponieważ zbyt wysokie stężenie niektórych składników mineralnych może być szkodliwe dla zdrowia (np. duża zawartość sodu może być przyczyną nadciśnienia), warto wybierać niskozmineralizowane wody mineralne (200-500 mg mikroelementów na litr). Jest to bezpieczne rozwiązanie, jednak w razie zwiększonego wysiłku fizycznego lub wysokich temperatur lepiej pić wody średniozmineralizowane (500-1500 mg/l), bo wraz ze zwiększonym poceniem się tracimy nie tylko wodę, ale też sole mineralne z organizmu. Wysokozmineralizowane wody (powyżej 1500 mg/l) lecznicze lepiej jest pić po konsultacji z lekarzem, ponieważ zbyt duże ilości soli mineralnych mogą również szkodzić, osadzając się w narządach wewnętrznych, głównie wątrobie i nerkach. Na rynku dostępne są także wody źródlane i stołowe (także z naturalnych źródeł, ale wzbogacone w składniki mineralne). Naturalne wody źródlane tym się różnią od mineralnych, że pochodzą z płytszych warstw geologicznych, nie dostarczają też organizmowi wystarczająco dużo soli mineralnych, by wpłynąć na stan zdrowia, pozwolić uzupełnić braki tych substancji, świetnie natomiast nadają się do przygotowywania posiłków i napojów. Jeżeli chcemy dostarczyć organizmowi w większej dawce jakichś konkretnych składników, sprawdzajmy pod kątem ich zawartości skład wody mineralnej podany na etykiecie. Jeśli np. chcemy wzmocnić kości, szukajmy wody z wysoką zawartością wapnia. Fluoru, jeżeli chcemy zapobiegać próchnicy, natomiast gdy mamy problemy z zasypianiem, koncentracją, szukajmy wody zawierającej dużo magnezu. Wśród osób przywiązujących wagę do zdrowego odżywiania panuje przekonanie, że niegazowana woda jest zdrowsza. Jednak woda gazowana poza konkretnymi przypadkami schorzeń nie może szkodzić ani nie jest mniej wartościowa. Wiele osób ceni ją natomiast za smak i za to, że doskonale orzeźwia, ponadto dwutlenek węgla nie dopuszcza do mnożenia się bakterii pod tym względem więc woda gazowana jest „zdrowsza. Nie powinny jej natomiast pić osoby cierpiące na nadkwasotę, zaburzenia trawienia (może wywoływać wzdęcia), choroby gardła i strun głosowych. Jednak przede wszystkim, gazowaną czy nie, powinniśmy pić wodę małymi porcjami przez cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroplę beskidu, ponieważ ma niską zawartość wapnia, a ja mam kamień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożen@
Nałęczowiankę,Cisowiankę,jęsli nie mam mineralnej (kupujemy po kilka zgrzewek ) to kranówę przegotowaną-ale to doslownie kilka razy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
nienawidzę wody dostaje drgawek na myśl o piciu tego świństwa jedynie soki naturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reur76i7i
smakowo lubie najbardziej krople beskidu niegazowaną, potem żywiec zdrój też niegaz. z powodów finansowych pije obecnie tą najtańszą z biedronki ale o dziwo smakowo też jest całkiem przystępna. Nie smakuje mi za to muszynianka ale ponoć jest najzdrowsza. Co do wód smakowych to bywają smaczne ale moja koleżanka (ekspert od wód mineralnych) twierdzi że to sama chemia i nie można stawiać jej w ogóle w rankingu wód mineralnych. swoja drogą woda mineralna to taka co w litrze h2O ma 1 gram substancji suchych (minerałów), ciekawe czy jakby odparowac taka krople beskidu albo inną to czy zostałoby tyle substancji suchej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, w Waszej dyskusji pojawił się nieprawdziwy komentarz dotyczący wydobycia wody Żywiec Zdrój. Zgodnie z wymogami prawa jest to woda podziemna, czerpana z ujęcia głębinowego. Woda z ujęć powierzchniowych nie spełnia rygorystycznych kryteriów - produkcja wód butelkowanych podlega bardzo surowym przepisom i standardom sanitarno-higienicznym. Wydobycie oraz sam proces butelkowania wody Żywiec Zdrój jest pod stałym nadzorem laboratoriów wewnętrznych i zewnętrznych służb kontrolnych, podlega też okresowej kontroli specjalistów Instytutu Matki i Dziecka oraz cyklicznym wewnętrznym i zewnętrznym audytom. W razie wszelkich pytań zapraszam również do kontaktu bezpośredniego: ekspert@zywiec-zdroj.pl. Pozdrawiam, Ekspert Żywiec Zdrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna ludziom
do żywiec zdrój a czy to prawda ,ze macie ujecie wody blisko cmentarza? znajomy był u was i task wszystkim to rozpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decydując się na wodę kranową - ta jednak jest najpopularniejsza do gotowania w czajniku i do przyrządzania herbaty - dobrze zaopatrzyć się w filtr do wody. Osoby, które mają problem z kamieniem w czajniku mogą zostać pozytywnie zaskoczeni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat z mineralna nie wolno
przesadzać i pić jej codziennie. Od czasu do czasu tak a na co dzień pić źródlana właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akurat z mineralna nie wolno
Ja piłam właśnie tylko mineralną, po 3 litry dziennie i zrobił mi się kamien na nerkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam tyle
źródlana w baniaczkach 5 l najczęściej z biedronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piję różną
raz mineralną raz źródlana raz droższa a raz tańszą, ale najlepsza wg mnie jest mineralna Nałęczowianka Biała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waterka
Właśnie jak ktoś piję dużo wody to najlepiej pić źródlaną, dzieciom też ta woda jest polecana. Ja od niedawana piję Białowieski Zdrój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnoł dziołszka
dzieciom do lat 4 podajemy tylko wodę żródlaną a doroslym mineralną , po za tym wody nie pijamy na siłę bo tyle każą dietetycy lecz według własnego pragnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodę z kranu przegotowaną
Kranówę przepuszczam przez filtr Brita i gotuję, schładzam i piję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilanka
A piłaś może tą Białowieski Zdrój smakową? Tez jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buskowianka zdrój
mi ostatnio buskowianka posmakowała , całkiem dobra a tak poza tym to wysowianka i muszynianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Kranowka z filtra brita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszyniankę lub Piwniczankę 2000. Jak nie ma tych to kupuję tą która ma najwięcej wapnia/magnezu. W osiedlowym sklepiku Cisowiankę (bo tylko taka jest, reszta to źródlane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×