Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
125kaka

Jak pozbyć się trądziku?

Polecane posty

Mam dopiero 16 lat , a za mną już tony zużytych butelek , tubek i tego typu śmieci zawierających różnego rodzaju toniki,maści , żele a nawet tabletki.W wieku 13 lat zaczęły mi się pojawiać małe krostki , początkowo je lekceważyłam a potem zaczęły mi one przeszkadzać , więc zaczęłam sięgać po preparaty przeciwtrądzikowe.Początkowo jako nieświadoma zupełnie jak trzeba dbać o taką cerę , ufałam reklamom i tego typu bajerom.Wystarczyły jedynie słowa:,,Z nami pozbędziesz się trądziku'' a ja odrazu w nogi , do apteki lub jakiejś drogerii i kupuje!!! ..To było ode mnie silniejsze , bo co mogła zrobić spanikowana dziewczyna do tej pory z idealną cerą..W ciągu tych trzech lat wypróbowałam chyba wszystko co się da , a przynajmniej większość.Początkowo byłam bardzo zadowolona z rezultatów jakie przynosiły mi te leki , gdyż wysuszały a co za tym idzie było mniej wyprysków..W 2 roku stosowania ich (naprzemiennie , bo co chwila z innej firmy , żeby nie przyzwyczajać skóry) zauważyłam , że wysuszającego działania tych kosmetyków cera jest tłusta i co za tym idzie nadmiernie sie świeciłam..i ponadto czułam niekomfortowo.Największym moim zdaniem wrogiem z linii kosmetyków np. Garnier był tonik , który prowadził do pieczenia (niby znikały zaczerwienienia) ale z małych krostek robiły sie stany zapalne i wyskakiwały wielkie bomby! .. takich błędem były również róznego rodzaju peelingi gruboziarniste , które podrażniały i rozprowadzały drobnoustroje.Na początku niby skóra była gładka i bez grudek , a na drugi dzień wyskakiwały wręcz stada tych małych dręczycieli.Chciałam wam przedstawić całą swoją kurację tymi niby ''leczniczymi'' preparatami ponieważ od jakiegoś roku nabawiłam się przez nich trądziku posterydowego , to znaczy że na moim czole pojawily się grudki , najczęściej kuleczki z białą substancją w środku .Niedawno natrafiłam na bardzo ciekawą stronę dotyczącą właśnie jego.Otóż pojawiły się one w wyniku przedawkowania wszelkich środków przeciwtrądzikowych , gdyż stosowałam je ciągle , uzależniłam się od nich , to było dla mojej skóry jak narkotyk.Od niedawna zaczęłam preferować zasadę im mniej tym lepiej i faktycznie żadnych wyprysków nie było , ale były wciąż uporczywe grudki , co się okazalo ze powstawaly od srodka niby likwidującego je''brevoxylu''gdyz stosowalam go juz 2 miesiace i znowu skora sie ''uzalezniła'' i problem powracał.Od 2 tygodni przestałam używać wszelkich maści , kremow i tym podobne . |Teraz rano myję twarz żelem (moze byc tez płyn) do higieny intymnej gdyz nie podrażnia nam skory , i wieczorem również myję nim twarz i wcieram w skore krem nawilżający.Uwaga to bardzo ważne , gdyz te wszystkie paskudztwa wysuszyły wam tak skore ze w pewnym momencie zaczęła wam produkować wiecej sebum , zamiast go eliminować , świeciłyście sie i czułyście źle.Cerę trądzikową trzeba nawilżać i wszelkie wnioski przeciwko temu są mylne.Gdy budze sie teraz rano i dotykam swojej skory jest jędrna i gladka , czuje sie super.Trądzik to moim zdaniem nie tylko problem wizualny ale również działa bardzo na naszą psychikę ..tracimy pewność siebie i komfort , wstydzimy się.Polecam moją metodę, nie bójcie sie odstawić tych dziadostw!! A i jeszcze jedno .. początkowo myłam twarz mydłem szarym , jednak odstawiłam je gdyż wysuszało moją skórę i że tak powiem''koło się zataczało'' .Więc postawcie na żel do higieny intymnej który ma naturalne Ph i krem nawilżający (może być zwykły NIVEA) POWODZENIA !!! :) ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co postanowiłam sobie , że zobaczę czy będzie jakaś większa poprawa bo odstawieniu tych sterydów i do końca wakacji poczekam.Jeśli nie to tak zrobię i udam się do dermatologa.A czy ty masz jakieś problemy ze skórą i mogłabyś mi coś od siebie poradzić ? dodam też że stosowałam maść benzacne,brevoxyl i nic mi one nie pomagały dlatego też nie ufam juz jakos masciom i tym bajerom...musze teraz ''odnowic '' swoja skore ...mocno oczyszczac i nawilzac chyba.;/ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Ja męczyłam się z trądzikiem dobrych kilka lat. Nic mi nie pomagało. Miałam wrażenie, że stosowałam już chyba wszystkie leki dostępne na rynku. Potem zdecydowałam się na kurację witaminą A. Trwało to długo i nie było łatwe ze względu na skutki uboczne, ale ostatecznie wyszłam zwycięsko z tego. Teraz trądzik już nie wraca:) Po kuracji poszłam jeszcze na zabiegi na twarz w Dermique w Krakowie i teraz już nawet mało widać, że kiedykolwiek męczyła mnie ta przypadłość:) Także polecam kurację wit. A jeśli choroba nie daje za wygraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pmjp
Aknenormin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby to powiedzieć ja nie mam żadnych tam krost czy czegoś , to są bardziej takie małe grudki i jedynie na czole.Byłam wczoraj u kosmetyczki , bo już naprawdę nie wiem co robić no i pozbyłam się większości .. z 5 takich małych jeszcze jest no ale to nic w porównaniu do tamtego co bylo.Będę chodziła może co 2 miesiące do niej moze to cos da.. ehh zobaczymy..bezradna jestem w tym momencie. Jako taki trądzik to miałam w 1 klasie gimnazjum teraz naszczęście nie ma wypryskow..jednak chcialabym miec najlepiej idealna cere , mysle ze jak kazdy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgrat
Trądzik to masakra - pamiętam jak wyglądała moja skóra. Po prostu tragedia. Mnie to dorwało w wieku dojrzałym. Jeśli będziecie miały ten sam problem to wypróbujcie Fluid liftingujący BALANCE HB. Mnie pomógł - może i u Was będzie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem , może odstawienie tych sterydów mi pomoże . Od tygodnia nic już przeciwtrądzikowego nie używam.Przedwczoraj byłam na oczyszczaniu i teraz tylko myję twarz żelem z Vichy Normaderm i wieczorem dodatkowo nawilżam lekkim kremem nawilżającym.jest coraz lepiej ale przeszkadza mi te kilka grudek na skroniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmienić sposób odżywiania. Organizm używa skóry jako awaryjnej drogi ewakuacji toksyn, gdyż inne drogi są niewystarczające. Odstaw wyroby mączne na czele z wszelkim pieczywem, odstaw produkty wysoko przetworzone, a trądzik się wycofa. Wszyscy walczą z trądzikiem zwalczając skutki, a tu trzeba sięgnąć do usunięcia przyczyny, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wypowiedzi JanaNiezbednego jest dużo prawdy. Zmiana sposobu odżywiania wielu osobom może pomóc nie tylko w walce z trądzikiem. Ale wszystko zależy od podłoża trądziku. Każdy musi znaleźć metodę dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym , że moja dieta wydaje mi się jest prawidłowa.Mieszkam z mamą która jest po operacji i usunięciu woreczka żółciowego i wiadomo ona gotuje obiady i jem tylko zupy warzywne i wszelkie dietetyczne dania , nie jem chipsow , ketchupu,czekolady ani ostrych przypraw . Natomiast mam jedną zmorę kocham słodycze typu .. cukierki , może warto się nad tym zastanowić i może to jest właśnie przyczyna ..ale trudno tez z tego zrezygnowac jestem jeszcze nastolatką i jak każdy lubię coś przekąsić słodkiego... czy te grudki to na pewno trądzik ?? Kosmetyczka powiedziała mi że to zaskorniki zamknięte..boję się że niektóre się przykrócą powtórnie i własnie chcialabym przynajmniej w jakims stopniu temu zapobiec bo wiadomo nikt nie jest idealny i tym bardziej w tym wieku wypadałoby od czasu do zcasu się wybrać na oczyszczanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurwiajamnie
jak chcesz pierdolnięcie to izotek, ale nie wiem czy za młoda nie jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz tylko zaskórniki to powinno pomóc regularne złuszczanie (czyt. peelingi). Możesz kupić, albo zrobić sama (to nic trudnego). Na zaskórniki dobre są też kwasy, ale latem niestety to jest niebezpieczne. W sprawie kwasów polecam konsultację z kosmetyczką. I też uważaj na kosmetyki wysuszające bo możesz sobie zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobię sobie peeling jakiś raz na tydzień albo dwa, do tej pory co do tego miałam jakieś urojenia że się to wszystko rozprzestrzenia i podrażnia ... dziękuję za rady. Może ja też w czymś mogę pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szaraczka123
Epiduo, to świetny sposób do walki z trądzikiem. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro idę do dermatologa, pierwszy raz w sprawie trądziku. Staram się urozmaicać swoją dietę, unikam ostrych przypraw, sera, bardzo tłustych rzeczy, nie jem w fastfoodach, za to jem dużo warzyw i ryb. I co? Szczerze mogę powiedzieć,że nic mi to nie daje. Gdy przez 3 miesiące CAŁKOWICIE odstawiłam słodycze, czekolady, a przede wszystkim to, co zawiera cukier nie było ŻADNEJ poprawy. Więc wiem, że słodkie mogę jeść, no ale wiadomo bez przesady + gdy zjem coś ostrego po kilku godzinach na twarzy mam piekło. Używałam różnych specyfików do cery trądzikowej od zelów, masci, kremow, tonikow po naturalne srodki: aloes, żyworódka. Poprawa jest bardzo krótkotrwała. Na cerę nie mogę narzekać ok przez tydzien na 3 miesiące. Dramat. Dlatego jutro idę do dermatologa, mam nadzieję, że pomoże, koleżance przepisał coś i ma buźkę jak niemowlę. A odnoście tych, którzy zdażayli odwiedzić dermatologa, to czy przeprowadza on jakieś badanie, czy tylko popatrzy i przepisuje lek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od biedny człowieku
pszczele mleczko leczy wszystko zioła też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietradzik
Ja pozbyłam się trądziku z poradnikiem: nietradzik.cba.pl Niestety teraz jest niedostępny. Zapiszcie się na newsleter. Być możem niebawem się pojawi. Naprawdę warto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Jeżeli chodzi o trądzik, zdecydowanie warto wspomóc się od wewnątrz - skutecznie pomaga regularne stosowanie tabletek http://nplink.net/3qoqKlul . Mnie pomogło i teraz już na szczęście nie mam problemów z trądzikiem ;) Cera gładka i przyjemna w dotyku. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedz zdrowo, unikaj tych produktów tłustych i zmień swoją dietę na dietę bardziej unikalną..To znaczy zero fast foodów i bardzo mało słodyczy..Takie słodycze równie dobrze możesz uzyskać z owoców. Będzie to z korzyścią dla Ciebie i dla twojej twarzy. Zastanów się nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnitka
Na własnej skórze (i to nie w przenośni)przekonałam się o skuteczności tabletek IQFACE.Niby to tylko suplement ale działa znakomicie.To właśnie dzięki tym tabletką moja skóra jest teraz o wiele zdrowsza bez nowych wyprysków.A co do blizn są one zdecydowanie bledsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makaronov Kalina
W sumie to zgadzam się z Anitką... sama dopiero będę mogła się o ich skuteczności przekonać, bo dopiero wczoraj zamówiłam IQface, ale przyznam sie iż nie zrobiłam tego czytając posty, ale patrząc na efekty jakie wystąpiły u mojej koleżanki,która miała znacznie silniejszy trądzik niż ja, a teraz to większość kobiet uważam mogłaby jej zazdrościć cery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie radzisz sobie z uporczywymi niedoskonałościami skóry? Zapraszam do Szkoły Delta Edukacja na kierunek Technik Usług Kosmetycznych! Na profesjonalnie prowadzonych zajęciach poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania z zakresu kosmetyki! Ucząc się w naszej szkole nie ponosisz żadnych opłat! Nie zaskoczą Cię ukryte koszty. Zapraszam do zapisu! Szkoła mieści się na ul. Szewskiej 17/1 , numer telefonu 798149906 . Pozdrawiamy- Delta Edukacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elna
biorę iqface już 3 tydzień i tak jak u dziewczyn które tu wyżej pisały u mnie te tabletki sprawdzają się bardzo dobrze. wszystkie wypryski pięknie mi przygasły, a jakieś grudki na twarzy po prostu zniknęły.. cera wydaje się w lepszej kondycji i to zdecydowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytani, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmarta
ja jestem już po kuracji iqface właśnie, trwało to wszystko 3 miesiące i naprawdę mi w końcu pomogło. wszystkie maści, kremy, wody, wszystko dosłownie powodowało u mnie wysypy nieważne czy było zapisane przez dermatologa czy sama to kupiłam czy z polecenia.. dopiero jak zaczęłam brać te tabletki to zobaczyłam różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie IQFACE idealnie się spisał, bo doprowadził przez 3 miesiące do całkowitego znikniecia trądziku, więc ja sobie akurat iqface bardzo chwalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzemekK
Na mnie podziałała taka mieszanka olejków eterycznych od Alqvimia. Pięknie wnika w skórę, nie alergizuje i pomaga zneutralizować wypryski. Bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×