Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marietta__32

jaki sport dla osoby ze skrzywieniem kręgosłupa??

Polecane posty

Gość Marietta__32

witajcie :) chciałabym schudnąć trochę po urodzeniu dziecka. Problem jest taki, że mam skoliozę i lordozę (nie jestem garbata żeby nie było :) ). Nie wiem co mogę ćwiczyć. Interesuje mnie bieganie albo nordic walking. Czy mi to nie zaszkodzi? Kondycję mam dobrą bo codziennie szybko maszeruję około 2 godziny. Aerobik nie wchodzi w grę bo kiedys próbowałam i mi szkodził na kręgosłup. A basenu u mnie nie ma w mieście :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też mam skoliozę bóle pleców
nordic walking, jak najbardziej, kijki odciążają kręgosłup, w nordicu pracują mięśnie całego ciała bieganie nie bardzo, obciąża kręgosłup i z tego co słyszałam nawet u zdrowych ludzi, na duższą metę to zabójstwo dla kręgosłupa dobra jest joga, pilates, rozciąga przykurcze, wzmacnia mięśnie, może nie chudnie się od niej ekspresowo ale sylwetka staje się ładniejsza poszukaj w necie płytki "joga na ratunek plecom" ewentualnie specjalnych ćwiczeń dla kobiet po porodzie (koncentrują się na mięśniach osłabionych w ciąży: plecach, brzuchu, pośladkach) najefektywniej chudnie się pływając, ciałko się ujędrnia, pracują wszystkie mieśnie a kręgosłup jest odciążony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosniecoswii
Na wszelakie problemy z kregoslupem zaleca sie basen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość notatkiozyciu.pl
Rozmowa z lekarzem, nie z forum, jeśli zależy ci na zdrowiu, a z twojej wiadomości wynika, że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi tam!
basen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×