Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kkaassiiaa90

Wyjazd do Chorwacji z psem

Polecane posty

Gość kkaassiiaa90

Witam, planujemy wyjazd do chorwacji około 20 sierpnia. Planujemy zabrać ze sobą psa, ze wzgledu na to, że u kogo bysmy go nie zostawili martwilibysmy sie o naszego rozrabiake, wiec zostawienie go u kogos nie wchodzi w gre. Jest to mały pies - York. Jak czytałam na forach pies w chorwacji jest dosc mile widzainy i własciciele branych ze soba psów nie narzekają pod tym względem. Wiem też jakie dokumenty itp potrzeba wziąć. Jednak pytanie mam takie: Jak musi podróżówać pies za granicą? Chodzi mi o takiego małego psa. Nasz pies siedzi zawsze komuś na kolanach - nie potrafi siedziec sam obok kogoś tylko siedzi n kimś :P Dlatego nie wiem czy może podróżówac jak zwykle? siedzac u któregoś z nas na kolanach ? Dodam, że będzie nas właśnie 5 osób + pies więc pełny serwis :P Czy dla psa (nawet tak małego) musi być osobne miejsce? Czy psa należy przewozić w 'skrzynce na psa' tej podróznej? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi doświadczonych w tej sprwie podróznikoów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olola
ja bylam z psem, nie wiem czy trzeba osobne miejsce bo my je po prostu mielismy jchalismy w 3 osoby + pies wiec nie podpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o samolot, to ponoć jest jakiś przepis, że na pokladzie może być tylko jeden pies, a wszystkie pozostałe razem z bagażem w transporterach... nie wiem dokładnie jak to się odbywa, także nie napiszę. natomiast w samochodzie bezpiecznie żeby pies miał swój pas - coś takiego kilka złotych kosztuje, a psiaka za szelki przypinasz normalnie do pasa bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaassiiaa90
mowię o przewozie psa w aucie, bedzie 5 osob i nie wiem czy moj psdiak moze byc na kolanach ? czy musi miec koniecznie wolne miejsce jedno jak pasazer. Czy mozna go przypuac tymi szelkami a bedzie siedzial np mi na kolanach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
daj psa do hotelu współczuję mu, co jego obchodzą twoje wczasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ranyyyy:) Wydziwiasz , to jest maleńka psina , możesz go nawet do torby wsadzić, weź transporter..na granicy wsadź zwierzątko , a potem na kolana. Tam jest upał niemiłosierny , zabezpiecz go w wodę i wilgotny ręcznik. Miłych wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaassiiaa90
Nie wydziwiam, nie rozumiem czemu niby wydziwiam. Po prostu nie jezdzilam za granice z psem, nie wiem czy transporter jesli w nim musi byc pies musi miec osobne miejsce jako pasazer czy oze jechac 5 osob i dodatkowo pies... O to pytam i tego sie nie dowiedzialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaassiiaa90
Tomek 01 - wiem ,że nie obchodzą go nasze wczasy.. akle jedziemy całą rodziną i uwierz, że bardziej by męczył się bez nas, jest strasznie przywiązany i nie sądze zeby dobrze czuł sie u kogokolwiek, pewnie czuwałby co noc i szczekał na każdy hałasik. Jest tak już jak np. mopj tata wyjedzie. Wiem, że jest tam gorąco, jakoś damy radę... musimy :) Psiak to nie zabawka nie oddam do hotelu nawet z dobrymi opiniami, wszak nie wiadomo jak będą postępować tam z psem.... Podtrzymuje pytanie z poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UczeInia_odpowiada
Wczasy w chorwacji samochodem to męka pańska. 3500km w aucie. To juz wole samolot. Wycieczka dla 2 osób za 2300zł All INC (żarcie, spanie itp itd) w ITAKA. 2,5 godziny i jestem na miescu, tam wypożyczam auto i juz. A ty, 3500km przy założeniu spalania w 5 osób zapakowanego auta 7l/100km - po tych górach tyle weźmie średnio = 35*7 =245L paliwa * 5,20= 1270zł na paliwo, a gdzie spanie, żarcie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaasssiiaafa90
ale co Ty mi wyliczasz? stać mnie! jakie 3500 km ? haha! chyba nie wiesz hdzie chorwacja lezy i nie wiesz skad jade ;] wiec sie nie odzwyaj madralo ;] moze moja pasja jest jeZdzenie... jezu ludzie... oczekiwalam odpowiedzi na pytanie a co to ma byc za pisanie bzdur nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopojhh
mój pies uwielbia jeździc samochodem i w ogóle cieszy się jak głupi na każdy wyjazd, więc jak ktoś twierdzi, ze autorka wydziwia, to nigdy nie miał psa chyba. a co do podróży samochodem, to wcale nie musi, to być męka- można sobie po drodze zaplanować noclegi i jechać jak człowiek komfortowo, a po drodze pozwiedzać. latanie samolotem też ma niestety liczne minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Expert Link4
Na wakacjach z pupilem w sytuacjach awaryjnych przyda ci się odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które pokryje koszt wizyty u weterynarza, w przypadku nieszczęśliwego wypadku kota lub psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG wyjazd bez ubezpieczenia, nie wyobrażam sobie! Skoro ja się ubezpieczam, to psa też! Zawsze! Polecam TwoiAgenci - bardzo korzyste warunki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×