Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szmaragdowykamyczzek

dziecko blond a rodzice czarnowlosi

Polecane posty

Gość Szmaragdowykamyczzek

jak to mozliwe? Dziewczynka urodzila sie rok temu i od urodzenia jest blodynka. nawet teraz jak ma juz roczek ma blond wloski. Czy wynika z tego, ze jedno z rodzicow nie jest rodzicem? Czy te wloski jej z czasem zciemnieja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blond włosy to
chyba cecha recesywna tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrantka156333
Hej My z mezem mamy ciemne wlosy,a dwoch synow ciemny blond i napewno obydwoje jestesmy rodzicmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam przyjaciółkę
u niej wszyscy "czarni" a ona jedna blondynka nawet rodzeństwo ma ciemne włosy ale jej prababcia była blondynką i to chyba stąd ja zresztą też tak miałam jak byłam dzieckiem to miałam włosy blond a rodzice szatyni potem około 6-8 roku życia zaczęły mi ciemnieć i już wcale takie jasne jak słońce nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szmaragdowykamyczzek
ale dziwne tym bardziej, ze dziadkowie sa takze czarnowlosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika, mama 6latka
Mój ma 6l i jest "siwym" blondynem o jasnych szarych oczach, ale ciemny rzęsach. Nie ma ani o ton ciemniejszych o czasu narodzin, ale mimo wszystko jest nadzieja- ma ciemne rzęsy... może wyrośnie na przystojnego bruneta jak tatuś :) Ja mam również ciemne włosy, i oczy brązowe. Wiec jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigrantka156333
tak samo z kolorem oczu,dziecko moze miec kolor wlosow kogos z bliskiej rodziny.My z mezem mamy piwne oczy,syn mlodszy tez piwne,a starszy zielone.Dlugo sie zastanawialismy po im i okazalo sie ze identyczne oczy ma brat mojej mamy ,tak samo jego dwie corki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5ljhb
u nas w domu było nas pięcioro. rodzice ciemne włosy ciemne oczy jedna siostra oczy niebieskie i blond włosy ( jedna z babć tak wyglądała, drugiej nie znałam więc nie wiem) ja też jak byłam mała miałam włosy jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cuuukierek
Szmaragdowykamyczek, nudzi ci sie - bo jesli sprawa nie dotyczy twojego dziecka to po cholere pytasz? Co chcesz jakies ploty roznosic po wsi? A swoja droga biologie mialas w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjtiilud
mój M jak miał koło roku miał jasne blond włosy, natomiast później zaczęły ciemnieć i wieku nastu lat miał czarne w odcieniu granatu (nie brązu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghjkl;
Mój blond miał blond włoski mimo że rodzice czarnowłosi :) ale z wiekiem zrobiły mu się czarne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ignarashi
Lepiej się ciesz, że masz ładne blond dziecko, a nie jakiegoś cygana w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bjtiilud
a ja tam lubię brunetów, dlatego wybrałam sobie takie na męża i szkoda, że nie ma oliwkowej cery za to dość szybko opala się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm hmm hmm
tak to jest zadawac debilne pytania... na biologie chodzilas dziecko? a co juz oplotkowalas rodzicow tego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieci często
szczególnie małe mają do pewnego czasu jaśniejsze włoski a potem im ciemnieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj jak sie urodził miał czarne , potem blond przez 12 mcy heh i teraz ma 19 mcy i czarnieją , oboje mamy ciemne włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem ja
ale problem ... moja córka ma niebieskie oczy a ja z mężem zielone ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wszystko to genetyka ;) Trzeba czasami patrzeć na parę pokoleń w tył. Ja i mąż jesteśmy szatynami a moje dziecko tuż po porodzie włosy czarne jak u murzyna.A teraz ma jasny blond :D A nie puściłam się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genetrix
W Polsce ok 5% ,teraz może więcej, dzieci nie jest tak do końca dziećmi OBOJGA nominalnych rodziców . W Europie Zachodniej 6-12%. Tak że różne mogą być powody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapooodluszka
spokojnie, moi rodzice oboje maja ciemne wlosy, tata kruczoczarne a mama ciemny braz. Jak sie urodzilam to do 5 roku zycia bylam blondyneczka niczym Merlin monroe :) a pozniej wlosy mi sciemnialy i aktualnie mam ciemny braz. Aha ... i moj tata w dziecinstwie tez byl blondynkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddde773
dziecku włoski jeszcze mogą ściemnieć. Mój miał bardzo jasne, a teraz jest brunetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia

Genetyka potrafi zadziwić. Mąż jako dzieciak miał włosy blond teraz cos jak ciemny blond/jasniutki brąz. Ja miałam mieszane blond z jasniutkim brązem. Ciezko bylo stwierdzic czy to braz czy blond ciemniejsze przy skorze jasniejsze z dlugiscia,teraz mam blond(ciemny). Dziecko ur z czarnymi wloskami,pozniej blond. Z wiekiem delikatnie ciemniały. Teraz ma coś jakby jasny brąz(ale ton ciemniejsze niż mąż obecnie). A oczy ma zielone po tatusiu. W rodzinie są wlosy czarne brąz i blond. A drugie dziecko wlosy blond jasne. I oczka po mnie niebieskie😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×