Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sama juz nie wiem;/

Czy naprawdę skrzywdziłąm dziecko dając imię Antonina?;/

Polecane posty

Gość gość
Nie. Antonina to bardzo ładne imię. Skrzywdziłabyś dziecko jakbyś je nazwała Nikolka, Oliwka, Pamelka, Nadia albo Andżeliczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie skrzywdziłaś, lepiej takie niż Nikola czy Nadia, teraz jak jest mała to zdrobniale Tośka, Antolka, Antosia a jak podrośnie to Antonia czy Tonia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam na imię Antonina. Oczywiście potocznie używam imienia Tosia lub Tośka, tak według mnie ładniej brzmi ;) Nigdy nie podobało mi się moje pełne imię Antonina. Sama nie wie dlaczego ale to tak trochę poufale brzmi. Tata zaś mówi do mnie Nina. Niby zupełnie inne imię ale jednak zdrobnienie od Antonina. Na pewnej stronie znalazłam skrót od tego imienia: Tosia, Tośka, Tola, Antosia, Antonia, Antonówka ( jak jabłuszko :D), Nina, Siula( nie mam pojęcia dlaczego!), Tosiaczek, Toś i Towsik ( i tak czasami ktoś mnie przezywa :P). Jeśli chodzi o imię Tosia to jest to piękne imienia :). Wystarczy przetłumaczyć sobie Antoninę na język francuski i od razu ładnie brzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eeetam fajne imię, skrzywdzić to dać niemęskie imię chłopcu -Kacper,,, litosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię Antonina zupełnie mi się nie podoba i nie pasuje do małej dziewczynki bo jest zbyt dojrzałe... rzec można stare . Po co nadawać dziecku imię Antonina by potem całe życie wołać na nie Tosia lub Nina? Nie lepiej odrazu było dać na imię Nina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chciałam dać tak córce na imię,ale mąż wybierał i jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddominikaaaaa
Wedlug mnie Antonina to piękne imie. Sama bardzo chcialabym mieć tak naimie lub dać takie imie corci. Moj maz ma trochę inne zdanie ale powoli sie przekonuje zwlaszcza ze moja chrześnica ma tak na drugie i czesto tak sie na nią mówi. I takie mówienie ze to imie tylko dla starych babek to porazka no przecież kiedyś w końcu ta mala Tosia będzie babcia Antonina wiec imie jest ponadczasowe - od malutkiej Antosi, Tosi przez nastoletnia Toske, dorosla pania Antoninke czy Nine do kochanej babci Antoniny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo ładne imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne imie!!! Krzywda jest jak nazwiesz dziecko Dzesika albo jakos tak. Tosia to dobry wybór. Ja mam Zosię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To śliczne imię;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łanie i przynajmniej nie nastepna ola, nadia, oliwia czy wiktoria. nie przejmuj sie zdaniem rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się nie podoba, jest staroświeckie, kojarzy mi się z babą ze wsi, ale to nie moje dziecko. Wam się podoba :) Lenka, Nadia itp. to eleganckie imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antosia bardzo ładne,ale Antonina to już mi się nie podoba w każdym razie na pewno nie skrzywdziłąś dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paskudne imię, na szczęście imię można zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie skrzywdziłaś, polskie tradycyjne imiona wróciły do łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanów się jak będzie się w przyszłości przedstawiać jako np. 18 latka - cześć, Antonina jestem? cześć, Antosia, Tosia jestem? No c*****o trochę. Ogólnie imię nie jest brzydkie, ale uważam, że stare imiona nie powinny być nadawane, bo uprzykrzają życie i dziecko się potem męczy. Mam koleżankę, która nazywa się Teodozja i tak się wstydzi swojego imienia, że każe na siebie w towarzystwie mówić Kaśka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jjjjjjjjjjjjjjjjj "Antosia to śliczne imię. Ja chciałam swojej córce dać na imię Jagna,ale przez rodzinę i znajomych zrezygnowałamsmutas.gif żałuję bo bardzo mi się to imię podoba..Jagusiausmiech.gif" Mój pies nazywa się Jagna - faktycznie cudne i też wołam na nią Jagusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka tez ma jedno z tych staromodnych imion. antonina mi sie srednio podoba, ale zdrobnienia juz tak. poza tym jest sporo dzieci noszacych dzis takie imiona, wiec nastolatka antonina za kilkanascie lat nikogo nie zdziwi, tak jak za naszych czasow nikt nie zwracal uwagi na kasie czy magdy. za to lenki, julki i nicole - coz, co druga blachara bedzie tak miala na imie, bo wlasnie tacy ludzie nadaja takie imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imię Antonina :) I nie czuję się pokrzywdzona. Bo to super imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lubie swoje imię :) Tosia, Tośka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widze nic zlego w imieniu. Kwestia gustu. Mozna mowic do dziecka Antonio, Antoninko, Nino, Toni etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie skrzwdziłaś. Glupie natomiast to, że na kafeterii o to pytasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antoska
A ja mam na imie Antonina tez jestem bardzo szczesliwa ze mam tak piekne imie wszyscy muwia do mnie Antosia tosia mimo ze mam 28 lat wszyscy nazywaja mnie Tosia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według mnie bardzo ładne imię :) juz myslalam ze dalas na imię Anastazja lub Angelika. to według mnie sa nieciekawe imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, chciałam tak dać swojej córce ale mąż się uparł na inne :( Odpuściłam, a teraz żałuję. Zgadzam się jednak, że niewłaściwym imieniem można skrzywdzić dziecko. Mam znajomą, która dała swoim dzieciom imiona Collin i Robin- żeby (jak twierdziła) było im łatwiej w świecie kiedyś, bo to takie międzynarodowe imiona. Dodam, że nazwisko mają takie, że za cholerę obcokrajowiec nie wymówi :) hahahahahaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie możesz ją wołać Nina, Ninka. Nie ma problemu. Mnie się to imię średnio podoba. Nie przejmuj się rodziną, skrzywdzić, nie skrzywdziłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa co do Jagny. Do Jagna jest zdrobnieniem od Agnieszki. Agnieszka-Jagnieszka-Jagna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu, imię w porządku. nie jest głupie ani brzydkie. ja w ogóle nie poszłam za modą i nazwałam Anita. normalne polskie wręcz zapomniane imię, ani wieśniackie ani nowomodne. cieszę się ze swojego wyboru. nie chciałabym nazwać córki Julka, Nikola, Lena czy Zosia. moda modą ale kolejna Julka czy Majka to przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sie stalo z imionami "pomiedzy". Dlaczego sa same skrajnosci? Albo dame "stare" Stefanie, Zofie, Heleny, Hanie, Antosie i koniec. Staly kanon. Albo te polsko-angielskie hybrydy. Co z Justynami, Karolinami, Marlenami, Marzenami, Kasiami, Agatami, Sylwiami, Dorotami, Paulinami, Beatami itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×