Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sama juz nie wiem;/

Czy naprawdę skrzywdziłąm dziecko dając imię Antonina?;/

Polecane posty

Gość gość
Ja jestem Antonina mam 25 lat,jestem w ciazy i bede miala corke Marceline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justynami, Karolinami, Marlenami, Marzenami, Kasiami, Agatami, Sylwiami, Dorotami, Paulinami, Beatami itd.? nikt nie daje bo sa straszne i tracaja PRLem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie nazwalabym w zyciu corki Sylwia,Iwona lub Marlena bo kojarzy mi sie z taka labadziara z PGR-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy czlowiek jest inny i kazdemu podoba sie co innego.wiec nie mowcie ze jak jest moda na"stare"imiona to ludzie daja tylko takie.przeciez jak np.mi se podoba Lena to nienazse Antonina bo akurat to imie jest na topie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nienormalni jestescie, te imiona co wymieniła kubek z kawą są ok, mam mnóstwo koleżanke, znajomych co takie mają i sobie chwalą, ja też mam jedno z nich a w PRLu się nie urodziłam tylko później. Normalne imiona a nie jakieś wydziwasy, ładnie brzmią, zwyczajnie sie zdrabniają, sa kobiece. Też mnie denerwuje ta moda na staroświeckie imiona, te to dopiero się kojarzą. Stefania, Helena (swoja drogą imię brzmi źle jakby ktoś nie mógł odkaszlnąć, przez to "H" na początku, w innych krajach jest Elena) czy ta nieszczęsna Antonina (mało kobiece imię wg. mnie). Ja gdybym miała mieć w przyszłości córkę to dam normalnie, Adrianna np. albo Karolina czy Magda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdemu sie podoba co innego.to tak jakby sie klucic ktory kolor jest ladniejszy niebieski czy zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze jest moda i ludzie się nią sugerują, przecież w latach 80/90 rodziło się np. dużo Patrycji, Sandr, Klaudii, Patryków, Mart bo te imiona były na topie, uważane za nowoczesne, wcześniej były Żanetki, Iwonki, Marzenki, Krysie, Bożenki. Teraz mało kto daje takie imiona i są uważane za "wiejskie", nie mówiac już o tym, że chyba każdy z pokolenia 80/90 miał w klasie kilka Kaś, Ol, Małgoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To skąd ten fenomen tylko kilku starych imion? Zarowno zeńskich jak i męskich. Dlaczego nie ma Wieslawow, Kazimierzy, Stefanow, Lechow tylko Antki i Franki, Stasie i Jasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem Natalia z rocznika '90 u mnie w szkole byla tylko jedna Natalia czyli ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antonina to teraz mega popularne imię, wiec nie rozumiem o co ten raban? Moja siostra rodziła 2 miesiące temu w Gdańsku i na oddziale w tym czasie urodziły się 3 Antosie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kubek z kawą zgadzam się z tobą, ja kompletnie nie rozumiem fenomenu tych imion, nie są zachwycające, jest wiele dużo bardziej męskich i ładniejszych imion, choćby Marcin czy Robert. Nie pasuje mi do chłopaka nastoletniego czy mezczyzny dorosłego, ale młodego Franek czy Stasiek. Janek i Antek ujdą jeszcze, alke bardzo się przejadły! Ludzie po prostu podłapali i małpują to nie żaden wysublimowany gust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja np.nie znam nikogo kto nazwalby dziecko np.Lena po jest modne.wiekszsc ludzi daje takie a nie inne bo im sie poprostu podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie jest dziwne ze w jakis sposob razi was to ze w klasie bedzie 5 Tosiek czy 10 Frankow,przeciez kazdy ma inne nazwisko wiec nie rozumiem o co te wielkie halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wśród koleżanke dziecko może mieć przezwisko, ale już oficjalnie, wśród nauczycieli czy r odzinie, wśród znajomych to jest inaczej. Nie każdy lubi gdy sie do niego mówi po nazwisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze w rodzinie rzadko zdarzaja sie dzieci o tych samych imionach.po drugie u mnie w szkole nauczyciele juz od podstawowki wyczytywali dzieci z nazwiska i nikogo to jakos nie dziwilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imię Marlena i zawsze byłam jedyna w klasie jedyna w szkole bardzo lubię to imię i nie zamieniłabym na inne. Córce dałam na imię Natasza i tez jedyna w szkole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imie ok. Wole forme Antonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne imię. Ja mojej córce dałem tak na imię, Wszyscy są zachwycenie Małeą Tosią. To imię,które w każdym okresie życia pasuje do dziewczynki. Od maleńkości po starość. Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich . Szczególnie Tosie,Tośki, Antoiei Antoniny. JK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi osobiście imię się nie podoba kojarzy mi się z taką wyniosła stara kobieta.Tosia jest fajnie gdy dorośnie może być Nina ale w papierach zawsze będzie Antonina.Ale to rodzicom ma się podobać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ładne imię Tosia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sama mam tak na imię i jest fajne :) Mówię ze nie Antonina czy takie ale Tosia, Tośka a koleżanki na mnie wymyśliły przezwisko - Tosika XD wiec jak tam chcesz ale ważne zeby tobie i Twojej córce się podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieładne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest rok 2020 i co druga dziewczynka ma na imię Antosia a chłopiec Antoś. Wyprzedziłaś mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza coreczka za 3 miesiące dostanie tak na imię - Antonia

mieszkamy w Niemczech i tu odpowiednikiem Antoniny (Tosia) jest Antonia (Toni) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorce wątku zależało by imię nie było popularne i co się stało...Teraz co 4 dziewczynka to Antonina, więc tego nie da się przewidzieć. Imię ma się podobać rodzicom. Mi podoba mi się tylko zdrobnienie tego imienia Tosia, dla małej dziewczynki. Antonina już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem "Emilią" ale od zawsze marzyłam by być "Tolą" bądź "Anią". Nawet podpisywałam tak zeszyty w szkole. Moim zdaniem Antonina jest spoko-moja córka to Ania. Zwykle dajemy tak na imię dzieciom jak sami byśmy chcięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×