Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zgaga

religia jest dla niedojrzalych i slabych

Polecane posty

Jesteście niewierzące, obrzuciliście tu błotem cały Kościół, księży i katolików. Pytam: po co Wam to? Co w związku z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg postanowił, że karą będzie grzech [sam w sobie] człowiek żyjący w grzechu sam ściąga na siebie karę. Oczywiście grzeszący zadaje przy tym cierpienie swemu bratu tak też było z Kainem, który zabił swego brata Abla. Bóg Ojciec wszelkie zło dopuszcza ze względu na wolność, jaką dał człowiekowi, i by przez cierpienie jednego człowieka drugi został zbawiony. Tajemnica cierpienia wyjaśniona jest dokładnie w Nowym Testamencie poprzez całe życie na ziemi Moje i Mojej Matki oraz tych, którzy przy Mnie byli. Bóg dopuszcza istnienie Judaszy; każdy z nich ma szansę [być uratowanym], dopóki trwa jego życie na ziemi. Życie to jest wieczną walką, w której ściera się dobro ze złem. Tajemnica cierpienia zawiera w sobie tajemnicę zbawienia, która pozostaje tajemnicą Boga Ojca. Dopóki wszyscy się nie nawrócą i nie zaczną żyć według przykazań Bożych, będą cierpieć zarówno oni, jak i cała ziemia. Będzie głód pożogi, trzęsienia ziemi, której wielkie połacie zaleją oceany. To będzie, Moje dziecko, upomnienie i przypomnienie wszystkim wyznawcom bożków, że Panem ziemi i całego ludu jest JEDYNY BÓG Jahwe. znacie objawienia w fatimie ludzie sami sobie ściągnęli 2 wojnę światowa Zlekceważenie fatimskiego orędzia, odrzucenie Dekalogu i Boga pogrążyło ludzkość w moralnej otchłani, a w konsekwencji doprowadziło do wybuchu II wojny światowej. Spełniły się więc słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie 13.07.1917 r.: "Gdy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie. Będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego". Światło to było widziane w całej Europie w nocy z 25 na 26.01.1938 r. Było to ostatnie ostrzeżenie przed wybuchem II wojny światowej. Ta straszna wojna była konsekwencją zła, które nagromadziło się w Europie i w świecie. Bóg pozwolił ludziom skonsumować owoce ich grzechów, aby doprowadzić ich do opamiętania i nawrócenia. 1937 roku Rozalia Celakówna ma wizję; [patrz ksiązka -Rozalia Celakówna ''Wyznania z przeżyć wewnętrznych'']'' Patrz dziecko , uważnie na to, co się dziać będzie. To co teraz widzisz stanie się niedługo rzeczywistością. Nastaną straszne czasy dla Polski. Burza z piorunami oznacza karę Bożą, która dotknie Naród Polski za to, że ten naród odwrócił się od Pana Boga przez grzeszne życie. Naród Polski popełnia straszne grzechy i zbrodnie,a najstraszniejsze z nich są grzechy nieczyste , morderstwa i wiele innych grzechów''[str. 40]. Zostało też , zpowiedziane zniszczenie Warszawy, w Warszawie przed wojna funkcjonawoło około 10000 prostytutek.Każdy grzech ,który popełniamy nie pociąga konsekwencji tylko dla nas , lecz również dla naszego otoczenia. Szczególnie grzechy ciężkie jak np. aborcja ,powodują to że, składamy szatanowi ofiarę całopalną. 30 lat temu gospa prosiła o modlitwe pokój w 1991 wybuchła wojna w jugosławi objawienia w kibeho matka boża ostrzegała ale ludzie to głupcy w rwandzie wybuchła wojna domowa Zwykli obywatele byli nawoływani do mordowania sąsiadów i tych, którzy odmówią brania udziału w mordowaniu. Większość ofiar zginęła w miejscu zamieszkania, często z rąk swoich sąsiadów, od maczet używanych przez bojówki. Całkowitą liczbę zabitych oceniano na od 800 000 do 1 071 000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast te wszystkie fragmenty mówiące, że Bóg kazał zabijać dzieci, kobiety, starców. Historie, w których hebrajczycy na rozkaz Boga wycinali w pień całe rodziny i miasta, należy rozumieć w optyce mentalności osób spisujących historię narodu wybranego. Otóż uważano wówczas, że nic nie dzieje się bez Bożego działania lub inaczej - cokolwiek się działo, czynił to Bóg. Tak to rozumiano. Do dziś pokutuje taka mentalność w niektórych środowiskach ludowego katolicyzmu: ktoś złamał nogę to znaczy, że Bóg złamał mu nogę; miasto zostało zalane przez powódź - Bóg zesłał powódź. Ktoś zachorował - Bóg zesłał na niego chorobę. Taka mentalność była kiedyś nie do przeskoczenia, takim językiem tłumaczono wydarzenia. Stąd tak wiele okrucieństw redaktorzy Starego Testamentu przypisują Bogu. Jeśli ktoś gorszy się słowami "będę karał syna za grzechy ojca aż do któregoś tam pookolenia", niech poczyta najprostszy podręcznik współczesnej psychologii - dzieci ponoszą konsekwencje wielu błędów (grzechów) swoich rodziców: fizycznie i psychicznie. Bóg przestrzegał, że twój zły czyn będzie miał konsekwencje nie tylko w twoim życiu, że z powodu twoich złych czynów będą cierpiały twoje dzieci. Wystarczy dziś poznać tragedie DDA (dorosłych dzieci alkoholików) ale to tylko jeden z wielu przykladów. Musimy sobie uświadomić, że język używany przed tysiącleciami to nie tylko znaki kreślone na papierze lecz również mentalność ludzi. Pismo święte przekazuje nam Słowo Boże zamknięte w ograniczoności ludzkiego umysłu i możemy je odczytać po chrześcijańsku tylko pod natchnieniem Ducha Świętego, tak jak zostało napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zderrr
Fubu dzieciaku :)...nic nie rozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zderrr
Przede wszystkim nie chcesz zrozumiec. Jedynym powodem dla ktorego wypisujesz tutaj swoje madrosci jest chec popisania sie...wroc jak nauczysz sie kulturalnie rozmawiac i stosowac rzeczowe argumenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa 2 wybory nieba albo piekło pozrzucajac Boga zgadzasz się iść do piekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaitana
nie masz zielonego pojęcia o religii więc się nie wypowiadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zderrr
Nie jestem katoliczka :) W tamtych czasach moralnosc ludzi byla inna, byli o wiele bardziej zdemoralizowani, zepsuci - CO TEZ JEST OPISANE W ST ale tego sie juz nie doczytalo prawda? o seksie ze zwierzetami, seksie kazirodczym, o tym ze Bog wiele lat (dokladnie 40) ostrzegal, wysylal Izraeiltow aby ludzie sie opamietali - jakos umknal Ci ten fakt. Jesli caly narod jest zepsuty, malutkie dziecko od poczatku widzi takie obrzydliwosci, to jak myslisz wyrosnie na porzadnego czlowieka? NIE, urosnie i bedzie robil to samo i kolo sie zamyka. Co by dalo zabicie tylko doroslych? co wedlug Ciebie nalezalo zrobic z tak zepsutym narodem? moze masz jakis pomysl? aaa i te obozy, hitler to chyba twoja obsesja, ciagle o tym piszesz. To jest normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zderrr
No to podaj inne rozwiazanie: jak wytepic zepsucie narodu nie ingerujac przy tym w ich WOLNA WOLE? Naslac sztab psychologow? :D Przypominam, to bylo kilka tysiecy lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fubu mam pytanie
Po Twoim zdieciu i tak wogole.....czy jestes Gejem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zderrr
Nie ma argumentow to zaczyna sie wyzywanie:) standard..wyobraz sobie ze nie robie tak jak wszyscy dlatego nie jestem katoliczka. Ale Ty masz swoj poglad i niewazne co bede pisac i tak nic to nie da. Wiec zyj sobie w swoim swiecie nienawisci karm sie nia dalej ciekawe gdzie cie ona zaprowadzi bo jak narazie widze ze nic dobrego ona w Twoim zyciu nie robi a wrecz przeciwnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi diabeł Chodzi diabeł kolo drogi wiąże ludziom muzgi i,nogi, stąpa cicho po ulicy na głupótę ludzką liczy: Skacze , hulaj, o dziwo zbiera swoje wielkie żniwo: plącze serca, ręce, dusze, -ja się przed nim bronic muszę. Muszę w sercu nosić Boga Z Nim nie straszna żadna trwoga. Znaczyć siebie krzyżem świętym i uważać na zakręty. Muszę trzymać się Anioła i do mego Boga wołać: Panie Boże, prószę szczerz, racz wysłuchać me pacierze, daj mi mocarnego ducha, by mi nie dał diabla słuchać. Daj mi rozum, serce wielkie i do tego łaski wszelkie. Wlej w mą duszę pokój błogi, bym omijał diabla drogi. MÓJ Aniele, strzeż me serce, by nie wpadło w diabla ręce. Wskazuj ciągle prawdy drogę, sam niewiele zrobić mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile jeszcze
fubu napisał "Masz chory mózg człowieku, nie chce mi się już do was pisać" Zabawne bo ja myślę o tobie dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego fubu
Ma być chory? Bo nie wierzy w waszego okrutnego boga sadyste? Dobrze robi i dobrze mówi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolikpl
1.Religia nie jest dla słąbych!- Wie o tym każdy kto przestrzega przykazań: -Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną- (Ateizm też się liczy) Przeciętny katolik za swoją religie jest codziennie przez takich właśnie jak ty. -Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego nadaremno- Ktoś wspominał o brzydzeniu się katolikami którzy nie przestrzegaja własnych zasad. Ja mam tak podobnie. Jest to chyba najczęściej łamane przykazanie. Ile razy się z tego spowiadałeś, bo ci się wymskneło. -Pamiętaj abyś dzień świety świecił- Co Niedziela, czy to deszcz, czy grad obowiązkiem jest pójść na msze. -Czcij ojca swego i matkę swoją-Nawet jak się nie zgadzamy, nawet jak bardzo chcemy pójść na imprezę o 22. -Nie zabijaj-Chodzi tu także o nas. Palić dla szpanu i pić alkochol dla zapomnienia to trochę za proste. -Nie cudzołóż- Pokusa nie może wygrać. -Nie kradnij-Czy zdarzyło się wam kiedyś mieć genialną okazje ukraść komuś portfel bo miał go w tylnej kieszeni, albo torebke kobiecie bo na chwile postawiła ją obok sb i odwróciła sie? -Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu- Choćby miał się mocno oberwać... ..., ale wyobraźcie sb świat w którym jesteśmy dobrze oszukiwani tylko po to by się dobrze czuć. -Nie pożądaj żony bliźniego swego- To samo co w cudzołożeniu. -Ani żadnej rzeczy, która jego jest-Trudno jest walczyć z zazdrością 2 Głupotą jest myśleć że cała wspólnota kościelna żyje tylko dlatego że ludzie nie chcą wziąść odpowiedzialności za swoje czyny. 3.Bóg nie jest sadystą. Nikt nie obiecywał, że ten swiat bedzie sprawiedliwy. Zostawił nam Biblię jako ''Całe konpedium radości, czyli historia i zasady szczęścia dla wszystkich''. Gdybyśmy się do niej stosowali Ziemia byłaby lepszym miejscem. Jesteśmy jak dzieci które nie chcą stosować do zasad nie zdając sb sprawy jak potrzebne są. Po za tym wiekszoś przykazań znajduje odpowiedniki w kodeksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolikpl
posłuchajcie może DJ Yonasa- Śmierć śmierci w śmierci albo Illuminadi- Cela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×