Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
purpurowa_broszka

Prezent dla chrześnicy . pomocy !

Polecane posty

Gość ffgghuuij
zawsze wiedzialem ze polacy to sknery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak ktos tutaj powiedzial lepiej od narodzin odkladac bo ja nie mam innych problemow . a moze poprostu zanim sie urodzi jakas lokate zalozyc co ? nie chce byc niemila ale mam nadzieje ze co niektorzy tez beda miec takie problemy i ciekawe czy beda odkladac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz napisze tak
skonczcie z tymi kosmicznymi kwotami, chyb was glowy rozbolaly nawet jak sie na temat wejdzie weselny to ludzie dostaja po 200-300 zl i sie ciesza, ze sie im za miejsce zwrocilo, czasem i 100 zl daja nawet dzis czytalam puste koperty a wy na 18-stke chcecie po 500 zl dawac!!! puknijcie sie porzadnie w glowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxmartitkaxx
kup wibrator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja chrześnica ma 16 lat
nawet już myślałam o 18-tce ;-) i wymyśliłam, że dalibyśmy 500zł jeżeli zaprosi wogóle... a jak nie zaprosi to chyba też tyle jej dam i już. Ewentualnie kupię jej coś z biżuterii w aparcie np. za miej więcej taką kwotę. To moja siostrzennica, więc prezenty daję jej na każdą okazję. Na urodziny np. w tym roku zaprosiłam ją do galerii i wybrałyśmy fajne ciuszki i dobre lody zjadłyśmy... wydałam ok. 150zł. Mąż ma chrześniaczki z dalszej rodziny, widujemy się sporadycznie, ale jak już to też zawsze coś się dziewczynom kupuje. Jak dorosną i będą 18-tki na pewno pójdę w biżuterię - pamiątki. Sama dostałam od chrzestnego biżuterię srebrną /duże ciężkie srebro ręcznej roboty/ i teraz w pracy wszyscy się zachwycają, chociaż wiele lat przeleżało niedocenione ;-) Dwa lata temu byłam na 18-tce kuzyna i dałam 200zł, myślę, że chrzestni powinni dać więcej, ale na pewno zależy od możliwości... Nie patrz kto ile daje, bo każdy ma inną sytuację, najlepiej daj tyle, żeby nie żałować. A może na prawdę lepiej coś z biżuterii? Pieniądze się rozejdą, a pamiątka zostanie na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja chrześnica ma 16 lat
masz rację "teraz powiem tak", że nie ma co szaleć, ale jeżeli idzie na takie urodziny cała rodzina to 100 zł wstyd dać. Teraz 100 zł to małe pieniądze, jak się idzie z rodziną na imprezę to nawet nie wypada tyle zanieść... przecież to szczególne urodziny. Nie oceniam, każdy da, ile uważa. Je jednak myślę, że już lepiej wybrać jakąś pamiątkę z biżuterii niż dać 100 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oboje z mezem zadecydowalismy ze damu jej 300 zl . chcialam jej kupic jaka pamiatke ale sama zadecydowala ze woli pieniadze . dzis rozmawialam z jej ojcem i podobno chrzesnica chce jechac z chlopakiem na wycieczke do pragi wiec pieniadze sie jej przydarza . a w dodatku 2 tyg pozniej jej brat bierze slub wiec jemu w koperte tez wypadalo by dac . dodam ze to dzieci brata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KilaKela
Ja proponuje dać jej jakiś mały prezent i do tego dać te 100 zł. Nie ważne ile będzie kosztował ten prezent, ważne, żeby był pozytywny! Tu jest spory wybór tych gadżetów na 18stkę, nie ograniczających się tylko do manekinów czy bokserek tylko naprawdę wyszukane prezenty! http://mrjoy.pl/do/cat/main-naprezent-na18tke/Na-18-tke Coś na pewno wybierzesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E_mka
Najlepiej do cudzego portfela nie zaglądać. Kto powiedział, ze jak ktoś ma więcej pieniędzy, to może pomiatać innymi?? Ilość banknotów w kopercie nie świadczy o wartości człowieka, ale obraźliwe wpisy na necie już tak. A jak ktoś już uzbiera te 2 tys 'na prawko', to co na ślub? 20 tys? Zgubiliście gdzieś sens bycia chrzestnym, czy większa suma pieniędzy raz na kilka lat wystarczy, żeby mieć spokojne sumienie? O to w tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pismo Sw. dobrze wydane - pamiątkana całe życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama trojki dzieci
Ktos tu pisal zeby na 18nastke chrzesniaczki cale zycie odkladac, ze 100 to malo. Wszystko zalezy od sytuacji materialnej i od tego ile sie tych chrzesniakow ma. Ja z mezem mamy dobra sytuacje materialna,ale trojke malych dzieci i piecioro chrzesniakow. Gdyby isc tredami i kazdemu dac powiedzmy tysiaka na 18nastke i 3tysiace na slub, to co dam swoim dzieciom? To wychodzi 20 tysiecy na prezenty dla innych. Uwazam ze to sporo tym bardziej ze akurat rodzice chrzesniakow nie sa u moich dzieci chrzesnymibwiec nie moge nawet liczyc ze cos z tych pieniedzy wroci od ich rodzicow. W tym roku mi wypada kokunia i 18 chrzesniakow,za 2 lata komunia wlasnego dziecka, rok pozniej znow dwoch chrzesniakow, potem znow corce wyprawic,a po dwuch latach bedzie znowu 18 chrzesniaka i dwie komunie-chrzesniaczki i wlasnej corki.... no nic tylko na prezenty robic. Mysle ze lepiej co roku o urodzinach pamietac i dawac pamiatki na takie uroczystosci typu lepsza bizuteria zegarek kieta czy niesmiertelnik,albo rower na kokunie. A na wesele pieniadze. ile kogo stac ale tysiac to pewnie malo...Bo mlodzi ludzie wydaja pieniadze na bzdury.... no chyba ze stac kogos na zafundowanie np prawka fajna sprawa na 18. To by bylo moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama trojki dzieci
Acha a odpisujac na twoje informacje. Na Twoim miejscu dalabym 100zl w koperte no bo nastolatkowie w8adomo ze zawsze na cos zbirraja i kupilabym komplet celebrytki. Skoro dziewczyna nie lubi bizuterii ta jest delikatna i modna. Mozesz wykupic grawer np. Z liczba 18 i dodatkowo grawer na podelku. poszukaj na allegro,ostatnio szukalam z darmowym grawerem, znalazlam srebrna branzoletke, lancuszek z wisiorkiem i kolczyki za niecale 100 zl. Powinnas wydac 100-150zl i do tego kwiaty. Dostanie troszke kasy i pamiatke miec bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalala

prezent na 18 to musi być coś wypasionego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

no na 18 to trzeba się postarać 🙂 może kup jakiegoś wypasionego smartwatcha? Zerknij sobie na ofertę Garett - oni mają rewelacyjne smartwatche dla dziewczyn/kobiet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, proszę napiszcie ile daliście na 18 dzieciom swojego rodzeństwa. Mam w tym roku 18 siostrzenicy i się zastanawiam ile włożyć do koperty. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×